Маринований часник має м’який і ніжний смак, завдяки цьому його можна використовувати як окрему закуску, а можна як доповнення до інших стравах. Також, замаринований часник відмінно вписується в різноманітну консервацію і надає їй пікантне післясмак.
Маринований часник цільними головками на зиму
Часник люблять дуже багато, а для того, щоб його замаринувати в домашніх умовах, не потрібно витрачати багато часу і сил. Достатньо мати трохи недоспелые головки (так заготівлі краще зберігаються), банки і трохи спецій – все дуже просто, а головне – смачно!
Інгредієнти на
3 л.
- Часник 1.3 кг
- Сіль 2 ст. л. (на 1 л. води)
- Цукор-пісок 1 ст. л. (на 1 л. води)
- Оцет яблучний 6% 100 мл
- Перець чилі 1 шт.
- Листя хрону 1 шт.
- Листя чорної смородини 2 шт.
- Листя вишні 2 шт.
- Парасольки кропу 3 шт.
- Перець духм’яний 5 шт.
- Коріандр ¼ ч. л.
- Гвоздика 5 шт.
Процес приготування:
- Як заготовити маринований часник на зиму? Підготуємо часник. Зачищаємо від надлишків лушпиння головки, потім їх ретельно промиваємо й обсушуємо.
- Приступимо до розсолу. Для його приготування в каструлі кип’ятимо воду з додаванням солі (з розрахунку 2 столові ложки на 1 літр води) і цукровим піском (з розрахунку 1 столова ложка на 1 літр води).
- Наступним кроком додаємо ароматні спеції: гвоздику, коріандр і кілька горошків чорного запашного перцю. Розсіл кип’ятимо близько 5-10 хвилин, вливаємо оцет і вимикаємо плиту.
- Поки заливка кипить – укладаємо інгредієнти в чисті стерильні баночки. На саме дно викладаємо листя хрону, потім часник і листя смородини і вишні разом з гірким перцем, нарізаним кільцями, знову часник і так до «плічок» тари. Коли банку наповнена, заливаємо її вміст окропом на 5 хвилин.
- За закінчення часу окріп зливаємо, а банку наповнюємо запашним розсолом. Закатуємо тару заздалегідь простерилізованій кришкою, перевертаємо догори дном, накриваємо рушником до повного охолодження. Зберігаємо в темному і прохолодному місці. Приємного апетиту!
