Котлети зі свинячої печінки – 7 рецептів приготування з покроковими фото

Котлети зі свинячої печінки — це дуже цінний за своїми біологічними властивостями продукт. Завдяки наявності в складі печінки специфічних білків железопротеноидов, таких як феритин, вона позитивно впливає на процес утворення гемоглобіну. Якщо вживати печінку раз в тиждень, то про анемію ви не дізнаєтеся.

Класичні печінкові котлети зі свинячої печінки на сковороді

В цьому рецепті дотримані всі канони приготування печінкових котлет, тому його сміливо можна назвати класичним. Крім основного інгредієнта – свинячої печінки, в рецепті використовуються цибулю, борошно, сметана і молоко.

Інгредієнти

  • Свиняча печінка 500 гр.
  • Яйце куряче 1 шт.
  • Цибуля ріпчаста 1 шт.
  • Борошно пшеничне 2 ст. л.
  • Сметана 1 ст. л.
  • Перець чорний мелений за смаком
  • Сіль за смаком
  • Цукор-пісок-1 ч. л.
  • Молоко коров’яче 150 мл
  • Масло олію для смаження

Процес приготування:

  1. Як приготувати соковиті котлети з свинячої печінки? Від якості та свіжості печінки безпосередньо залежить смак майбутнього страви. Якщо ви вибираєте субпродукт цілком, то він повинен важити не менше 2 кг. Це свідчить про те, що тварина здорово. Часто печінка має трохи гіркуватий смак. Для позбавлення від цього смаку розчиніть в молоці цукровий пісок.
  2. В отриманому розчині замочіть свинячу печінку, попередньо знявши з неї плівку і вирізавши судини. Через 20-25 хвилин вийміть шматочки печінки з розчину молока і цукрового піску, при бажанні промийте під проточною водою.
  3. Очистіть ріпчасту цибулю, промийте його і наріжте на великі шматки.
  4. Перекрутіть шматки печінки і цибулі на м’ясорубці. При цьому використовуйте насадку з крупною сіткою.
  5. Печінковий фарш вийде не дуже рідким, а буде мати певну структуру, так як перекручувався з цибулею і на велику насадку, що дозволить майбутнім котлет краще тримати форму.
  6. В отриманий фарш вбийте яйце. Посоліть і поперчіть за смаком. Для надання ніжності котлет, так само додайте сметану. Добре перемішайте всі інгредієнти.
  7. Далі всипте в отриману масу пшеничне борошно. Ще раз ретельно перемішайте печінкову масу і відправте в прохолодне місце на 20-30 хвилин.
  8. Розігрійте олію на сковороді і викладіть на неї печінкові котлети, формуючи їх за допомогою ложки. Викладайте досить товсті котлети на відстані один від одного і обсмажуйте їх по 2-3 хвилини з кожного боку.
  9. Після того як посмажите всі котлети, перекладіть їх у глибоку посудину (чавунну сковороду, гусятницю), додайте 2-3 ст. л. води і тушкуйте 10 хвилин під кришкою.
  10. Печінкові котлети не тільки відмінне гаряче блюдо, але і прекрасна холодна закуска, з якої виходять смачні бутерброди.

Приємного апетиту!