Сир з козячого молока в домашніх умовах – 7 рецептів приготування з покроковими фото

Сир з козячого молока в домашніх умовах — це унікальний, дуже смачний і корисний продукт. Рецепт приготування сиру з козячого молока прийшов до нас з арабських країн. Також такий сир виготовляли в Малій Азії та Закавказзі. Потім знання про приготуванні сиру прийшло в країни Західної Європи. Блюдо визнано делікатесом, який тепер можна готувати в домашніх умовах.

Як зробити сир з козячого молока в домашніх умовах?

У домашніх умовах можна приготувати сир різної структури – твердий, м’який, пористий, плавлений. Пропонуємо досить трудомісткий спосіб приготування сиру, який можна додавати в піцу і пироги.

Інгредієнти на
1 порц.

  • Молоко козяче 8 л.
  • Закваска ½ гр. термофильная
  • Кальцій хлористий ¼ ч. л.
  • Фермент сухий сичужний 1.3 гр.
  • Вода 30 мл
  • Вода тепла 1 л
  • Сіль за смаком

Процес приготування:

  1. Як приготувати сир з козячого молока в домашніх умовах? Ннам знадобиться велика каструля на 10 літрів. Заливаємо в неї молоко. Ставимо ємність на плиту і підігріваємо рідину до 32 градусів (можна виміряти термометром).
  2. Вимикаємо плиту і додаємо в каструлю закваску. Перемішуємо і чекаємо кілька хвилин, щоб закваска наситилася молоком. Залишаємо суміш на 30 хвилин.
  3. Додаємо до молока кальцій хлористий, перемішуємо інгредієнти. Вливаємо в піалу очищену холодну воду і додаємо в неї фермент. Перемішуємо інгредієнти і вливаємо воду з ферментом в суміш. Знову все перемішуємо і залишаємо на 40-60 хвилин.
  4. За закінчення години розрізаємо сирну масу на кубики (сторона кожного кубика повинна бути дорівнює одному сантиметру). Через 5 хвилин кубики осядуть на дно каструлі. Перемішуємо сирну масу і знову залишаємо на 5 хвилин.
  5. Акуратно перелити сироватку в іншу ємність (1 літр). Сирну масу перемішуємо протягом десяти хвилин. Літр води нагріваємо до 42 градусів. Перелити воду з каструлі до сирної маси і перемішуємо 20 хвилин. При необхідності постійно підігріваємо масу до потрібної температури.
  6. Проціджуємо сирну масу з допомогою сита. Дно форми для пресування маси застеляємо лавсановій тканиною і викладаємо на неї сирне зерно. Накриваємо його тканиною і кришкою. Ставимо на кришку важку тару. Залишаємо масу на півгодини.
  7. Повторюємо процедуру і залишаємо масу на годину під пресом. Потім цей крок потрібно знову повторити і дати масі постояти пару годин. Врахуйте, що ємність, яку ви використовуєте як преса, повинна бути важче самої сирної маси спочатку в 2 рази, потім на 3, а на останньому етапі – у 4 рази. На четвертому етапі ставимо на кришку прес вагою 4 кілограми і залишаємо заготовку на добу.
  8. Через 24 години дістаємо головку сиру і гарненько посипаємо її сіллю з усіх боків. Загортаємо сир в тканину і знову відправляємо в форму. Залишаємо на добу в умовах кімнатної температури.
  9. Для наступного кроку нам знадобиться дренажний килимок. Викладаємо на нього головку сиру і залишаємо в такому положенні на 3-4 дні, перевертаючи два рази в день.
  10. Запаковуємо сир в термозбіжний пакет і зберігаємо в холодильнику 45-60 днів до повного дозрівання.

Приємного апетиту!

Адигейський сир з козячого молока

Адигейський сир, приготований на козячому молоці, підійде для тих, хто не любить коров’яче молоко або страждає алергією на нього. З добавок у цьому рецепті ми будемо використовувати сіль, однак за бажанням можна додавати в сир зелень і улюблені спеції.

Час готування – 8 год 30 хв.

Час приготування – 10 хв.

Кількість порцій – 1.

Склад:

  • Молоко козине – 2 л
  • Сіль – 40 гр.
  • Оцет 9% – 4 ст. л.

Процес приготування:

1. Вливаємо козяче молоко у велику каструлю, яку ставимо на плиту. Коли рідина закипить, вливаємо оцет, постійно помішуючи суміш.

2. Уважно стежимо за молоком з того самого моменту, коли воно почне згортатися. Не вимикаємо плиту до тих пір, поки не утворюється щільний згусток.

3. Вимикаємо плиту. Відрізаємо шматочок марлі і застеляємо їм друшляк або сито. Викладаємо на марлю молочний згусток і посипаємо його сіллю. Перемішуємо інгредієнти, позбавляючись від сироватки.

4. Тепер нам слід підготувати сковороду. Формуємо з молочної маси корж, яку викладаємо на дно ємності. Ставимо сковороду на плиту і встановлюємо середній вогонь.

5. Доколи сирна маса розплавиться, переносимо її в іншу ємність і корж ставимо в холодильник на кілька годин, щоб вона застигла. Термін зберігання натурального сиру повинен становити не більше 5-6 днів.

Приємного апетиту!

Твердий сир з козячого молока в домашніх умовах

Сир з козячого молока містить багато корисних речовин. Він добре засвоюється організмом, не викликає алергічних реакцій і не містить холестерину. Це робить його незамінним продуктом для людини.

Час готування – 8 ч. 40 хв.

Час приготування – 15 хв.

Кількість порцій – 4.

Інгредієнти:

  • Молоко козине – 2 л
  • кисле Молоко козине – 500 мл
  • Яйця – 4 шт.
  • Сіль поварена – 2 ст. л.

Процес приготування:

1. Наливаємо в глибоку ємність скисле козяче молоко. Вбиваємо в молоко по черзі 4 яйця за допомогою гострого ножа. Перемішуємо інгредієнти до однорідності.

2. Вливаємо в каструлю свіже молоко козяче). Ставимо ємність на включену плиту і підігріваємо рідина. У тепле молоко додаємо сіль і перемішуємо інгредієнти. Коли свіже молоко закипить, починаємо поступово вводити до нього суміш з кислого козячого молока і яєць. При цьому постійно помішуємо рідку масу.

3. Уважно стежимо за сумішшю. З часом, на поверхні маси повинна з’явитися густа сирна «шапка».

4. Відрізаємо шматок марлі і застеляємо нею дно друшляка. Потім викладаємо сирну масу на марлю, щоб позбавити її від зайвої рідини. Віджимаємо масу, а потім накриваємо її кінцями марлі. Викладаємо на тарілку. Зверху встановлюємо ще одну тарілку і банку (3-літрову) з водою. Сир повинен постояти під пресом не менше шести годин, тому краще готувати його ввечері і залишати на ніч.

5. Через 6-12 годин сир буде готовий. Вам сподобається його ніжна і гладка структура. Більш того, твердий сир не має специфічного запаху, який притаманний козячим молоком.

Приємного апетиту!

Домашній сир з козячого молока без ферментів

Сир, приготований за цим рецептом, виходить в міру твердим і дуже смачним. Після обробки сир не пахне і має ніжну структуру. Він чимось нагадує бринзу, тільки більш щільний на дотик.

Час готування – 4 дн. 1 ч. 35 хв.

Час приготування – 15 хв.

Кількість порцій – 1.

Склад:

  • Молоко козине – 6 л.
  • Сіль – 5 гр.
  • Яйце – 1 шт.
  • Сода – 8 гр.
  • Олія соняшникова рафінована – 110 мл

Процес приготування:

1. Вливаємо рівно половину порції козячого молока в каструлю (3 літри). Додаємо до молока сіль і злегка перемішуємо інгредієнти. Ставимо каструлю на включену плиту і доводимо суміш молока і солі до кипіння.

2. Вимикаємо плиту і переносимо каструлю з молоком у будь тепле місце. Накриваємо ємність кришкою і залишаємо на 2-3 дні. Постійно стежимо за сумішшю і перевіряємо її температуру – вона не повинна опускатися нижче 23 градусів.

3. Після закінчення 2-3 днів знову трохи нагріваємо масу на плиті. Потім перекладаємо її на шматок марлі і підвішуємо за кінці відрізу над ємністю. Чекаємо, поки стече вся рідина.

4. Вливаємо в каструлю решту молока (3 літри). Ставимо ємність на включену плиту і доводимо молоко до кипіння. Викладаємо в киплячу рідину, масу з марлі. Залишаємо на 15 хвилин, а потім знову повертаємо в марлю і підвішуємо.

5. Знову відправляємо масу в каструлю. Вбиваємо до неї яйце, висипаємо соду і вливаємо олію. Перемішуємо продукти. Суміш підігріваємо, використовуючи метод водяній бані 15 хвилин. Потім ставимо каструлю з заготівлею в холодильник і пробуємо готовий сир через добу.

Приємного апетиту!

Як зробити сир з козячого молока з ферментної закваскою?

Якщо ви приготуєте сир за даним рецептом, то отримаєте один кілограм смачного, корисного страви для бутербродів, піци, салатів і інших кулінарних шедеврів, яке, до того ж, ще й добре плавиться.

Час приготування – 30 дн. 22 год. 25 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 1-2.

Склад:

  • Молоко козине – 10 л
  • Фермент «Супер Майя» – 0,15-0,2 гр.
  • Вода – 1 склянка
  • Сіль – для натирання головок.

Процес приготування:

1. Молоко для приготування сиру повинно бути теплим, а холодним. Заздалегідь варто потримати його, не перемішуючи, до моменту відстою вершків. Перемішуємо молоко з вершками і переливаємо у велику каструлю. Включаємо плиту і ставимо ємність на вогонь.

2. Постійно помішуємо молоко дерев’яною ложкою, поки воно не нагріється до 32 градусів (вимірюємо температуру термометром). Вимикаємо плиту.

3. Склянку води спочатку доводимо до кипіння на плиті або з допомогою електрочайника, а потім остуджуємо до 32 градусів. Додаємо у воду фермент і перемішуємо до повного розчинення. Виливаємо суміш у молоко і перемішуємо 2-3 хвилини.

4. Накриваємо каструлю кришкою до моменту утворення згустку на 45 хвилин – 1 годину. Розрізаємо масу на невеликі кубики прямо в каструлі і включаємо плиту. Помішуючи сир, нагріваємо його до 42 градусів. Поступово маса буде ущільнюватися і віддавати рідина. Варимо сир 30 хвилин, не забуваючи помішувати і розрізати великі згустки.

. Маса шматочків повинна бути досить щільною. Вона не буде розмазуватися, якщо ви все правильно зробили. Опускаємо в каструлю друшляк і кухлем вычерпываем з нього частину сироватки. За допомогою ложки викладаємо зерно в спеціальні форми. Ущільнюємо зерна, насипаючи їх гіркою. Після того, як стече сироватка, перевертаємо форму. Це необхідно для того, щоб головка вийшла рівною.

6. Накриваємо формочки і ставимо на них вантаж вагою 5 кілограмів. Залишаємо сир на 12 годин. Через годину дістаємо головки сиру з формочок і натираємо їх сіллю. Викладаємо на дренажні килимки. Через 8 годин сир покриється скоринкою, а зайва сіль стече. Через 4 години після натирання головку потрібно перевернути.

7. Загортаємо сирні головки в рушник з натуральної тканини і відправляємо в холодильник на місяць. Протягом цього часу постійно перевертаємо головки.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт сиру з козячого молока з оцтом

Рецепт приготування сиру є досить простим і швидким. Він відрізняється від класичного рецепту тим, що в склад інгредієнтів входить оцет, проте на виході сир виходить щільним і вологим – саме те, що нам потрібно.

Час готування – 7 ч. 20 хв.

Час приготування – 10 хв.

Кількість порцій – 1.

Склад:

  • Молоко козине – 3 л
  • Оцет 70% – 3 ст. л.
  • Сіль – 2-3 ст. л.

Процес приготування:

1. Вливаємо порцію козячого молока у велику каструлю і включаємо плиту. Ставимо на конфорку ємність і доводимо рідину до кипіння.

2. У гаряче молоко додаємо сіль – 2 або 3 столові ложки. Кількість солі розраховуйте виходячи з переваг. Перемішуємо сіль з молоком до повного розчинення.

3. Вливаємо молоко, оцет і перемішуємо інгредієнти. Залишаємо рідку суміш на 5 хвилин. За цей час сирна маса відокремиться від сироватки.

4. Беремо шматок марлі і складаємо його в два шари. Застеляємо марлею дно сита і викладаємо сирну масу. Проціджуємо її.

5. Накриваємо масу марлею і ставимо друшляк всередину великої ємності. Ставимо поверх марлі вантаж (наприклад, банку з водою або гирю). Рідина, що залишилася в масі, повинна стекти посуд. Ставимо конструкцію на ніч у холодильник.

Приємного апетиту!

Покроковий рецепт сиру з козячого молока з пепсином

Сир по даному рецепту необхідно готувати на молоці з високою жирністю. Ні в якому разі не використовуйте знежирене молоко або продукт з низькою жирністю, інакше сир вийде щільним, «гумовим» і несмачним.

Час готування – 5 ч.

Час приготування – 30 хв.

Кількість порцій – 1.

Склад:

  • Молоко козяче жирне – 2,5-3 л
  • Сіль кам’яна – 1 ст. л. (з гіркою).
  • Закваска пепсиновая – на вістрі ножа.
  • Вода – 30 мл

Процес приготування:

1. Вливаємо молоко в каструлю. Ставимо ємність на включену плиту і підігріваємо до потрібної температури (не більше 40 градусів). Вимикаємо техніку і знімаємо каструлю з конфорки. В теплій очищеній воді розбавляємо необхідну кількість закваски і вводимо її в молоко.

2. Перемішуємо масу до однорідності. Залишаємо заготовку на півгодини: за цей час утворюється згусток, від якого відійде сироватка.

3. З допомогою ножа обережно розрізаємо згусток на більш дрібні шматочки і додаємо до них сіль. Перемішуємо масу і залишаємо в спокої на 15 хвилин.

4. Викладаємо масу в сито і проціджуємо. Трохи струшуємо його, щоб ущільнити сирне «желе». Укладати масу слід частинами в момент, коли виходить сироватка. Робимо це швидко, щоб згустки лягли рівно і щільно.

5. Через 10 хвилин сироватка піде. Виминаємо масу за формою, щоб позбутися від решти рідини і сир рівномірно ліг. Залишаємо на півгодини. Потім ставимо форму з сиром вже на тарілку і прибираємо в холодильник. Там сир охолоне і «дозріє».

Приємного апетиту!