Кабачкова ікра через м’ясорубку — це прекрасне частування для всієї родини. Страви з кабачка, низькокалорійного і корисного овоча, хочеться зберегти на зиму у вигляді закаток на будь-який смак. Кабачкову ікру ви можете використовувати не тільки як приголомшливу закуску, але і як основу для супів і соусів. Спробуйте кілька різних рецептів, і ви оціните, що ця страва може мати абсолютно різний, але неперевершений смак.
Простий і смачний рецепт кабачкової ікри через м’ясорубку
Цей рецепт кабачкової ікри з мінімальною кількістю інгредієнтів — він робиться тільки з кабачків, без моркви, цибулі і перцю, але при цьому страва виходить самостійним і смачним! Якщо у вас великий урожай кабачків — беріть цей рецепт на озброєння. Консистенція ікри повинна бути як можна тонше й однорідні, тому бажано використовувати саму дрібну сітку м’ясорубки.
Інгредієнти на
4 порц.
- Кабачок 4 кг
- Цукор-пісок 10 ст. л.
- Сіль 2 ст. л.
- Масло рослинне 500 мл
- Перець чорний мелений 2 ч. л.
- Часник 150 гр.
- Оцет 9% 150 мл
- Томатний соус 500 мл
Процес приготування:
- Як заготовити кабачкову ікру через м’ясорубку на зиму? Для ікри бажано використовувати молоді кабачки – тоді зерно вийде більш однорідним, але можна готувати і з переспілих плодів, просто потрібно буде обрізати жорстку шкірку і видалити насіння і м’якоть всередині. Кабачки добре помиємо, витремо насухо, поріжемо на шматочки, пропустимо через м’ясорубку.
- До отриманої масі кабачкової каші висипаємо цукор, сіль і рослинне масло, акуратно повільно перемішуємо і ставимо на плиту для гасіння. Тушкувати на невеликому вогні 1 годину, постійно помішуючи, щоб ікра не підгоріла.
- Додаємо томатний соус, оцет, перець, часник, який попередньо пропустили через м’ясорубку. І тушкуємо ще хвилин 15-20.
- Поки готується наша ароматна ікра, готуємо банки стерилізуємо їх. Краще брати пів-літрові банки для закаток, т. к. перебуваючи у відкритому вигляді в холодильнику, ікра буде втрачати свої ароматні якості, в невеликих порціях зберігати закачування безумовно краще.
- Гарячу ікру розкладаємо по банках і закатуємо.
Рецепт кабачкової ікри з майонезом і томатною пастою
Цей рецепт ікри не зовсім традиційний, але використовувати його можна як для швидкого приготування на святковий стіл, так і для консервації на зиму. Можна приготувати і без моркви, але вона надає закуски солодкуватий, вишуканий смак.
Склад:
- Кабачок – 3 кг
- Морква – 2 шт.
- Майонез 60 % жирності – 250 мл
- Томатна паста – половина склянки.
- Часник – 10 зубців.
- Цибуля-ріпка – 3 шт.
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 100 г
- Оцет 9% — 2 ст. л.
- Олія соняшникова – 4 ст. л.
- Перець горошком і запашний – 3 горошини.
- Червоний мелений перець – на кінці ножа.
Процес приготування:
Крок 1. Кабачки помити і витерти. Молоді плоди — просто нарізати пластинами. У зрілих плодах необхідно обрізати жорстку шкірку і очистити від насіння.
Крок 2. Моркву, цибулю і часник почистити і помити.
Крок 3. Овочі пропустити через м’ясорубку. Розмір сітки можна вибрати в залежності від бажаної консистенції.
Крок 4. Розмолоти перець в ступі або млині і разом з сіллю, цукром додати до овочів.
Крок 5. Поставити тушкуватися на плиту на повільний вогонь приблизно на півтори години, постійно перемішуючи дерев’яною лопаткою.
Крок 6. На сковороді розігріти олію і трохи обсмажити томатну пасту на повільному вогні, перемішуючи порядком 3 хвилини. Якщо цього не зробити, то паста дасть смак сирих помідорів, а наша мета — розкрити смак томату і зробити смак ікри більш яскравим.
Крок 7. За 5 хвилин до готовності додати в заготовку майонез і обсмажену пасту. І трохи пізніше, за кілька хвилин до готовності, додати оцет.
Крок 8. Не вимикаючи, розкласти киплячу ікру в заздалегідь підготовлені пастеризовані банки.
Крок 9. Закатати банки, перевернути і вкрити ковдрою.
Крок 10. Через місяць ікра настоїться і вбере в себе всі аромати овочів і спецій, і стане ще більш ніжною. Але, можна і відразу після приготування остудити і подавати до столу – ця закуска гарна в будь-який час і до будь-якого випадку!
Рецепт кабачкової ікри з помідорами, морквою, цибулею
Приголомшливо смачну кабачкову ікру можна приготувати і без томатної пасти, а з справжніми свіжими помідорами. Для цього рецепту нам знадобляться чотири великі вільні форми для приготування кожного овоча окремо. Це пов’язано з тим, що час і температура приготування всіх продуктів різна, основна мета — зберегти аромат кожного інгредієнта окремо, а потім об’єднати в одне блюдо.
Інгредієнти:
- Кабачок – 3000 р.
- Цибуля ріпчаста – 1000 р.
- Морква – 1000 р.
- Помідор свіжий – 1500 р.
- Олія рослинна або оливкова – 250 г
- Сіль – 2 ст. л.
- Цукор – 4 ст. л.
- Оцет 9% – 2 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Добре промиваємо кабачки, чистимо шкірку, видаляємо з серцевини великі насіння.
Крок 2. Ріжемо кабачки середніми за розміром кубиками. Перекладаємо в сковороду, додаємо рослинне масло близько ¼ склянки і готуємо хвилин 20.
Крок 3. Цибулю чистимо, ріжемо дрібними кубиками, завантажуємо в другу форму і пасеруємо до напівготовності на ¼ масла, як і в попередньому випадку 15 хвилин.
Крок 4. Вимиємо і очистимо морква трьом на крупній тертці.
Крок 5. Готуємо так само в окремій сковороді на середньому вогні 15 хвилин на рослинній олії.
Крок 6. Гострим ножем вирізаємо плодоніжку у помідорів і робимо хрестоподібний надріз на цьому ж місці.
Крок 7. Обдаємо окропом і знімаємо з них шкірку повністю. Бланшовані помідори ріжемо дрібними шматочками і обсмажуємо окремо на маслі 20 хвилин на невеликому вогні.
Крок 8. Прокручуємо на м’ясорубці всі овочі по черзі у велику каструлю або таз. Немає необхідності чекати їх охолодження.
Крок 9. Підсипаємо до кабачкової суміші цукор і сіль і ставимо увариваться на маленький вогонь, на годину регулярно помішуючи.
Крок 10. Для того, щоб ікра збереглася всю зиму, в самому кінці додаємо оцет, все перемішуємо і гарячу готову ікру розкладаємо в стерилізовані банки, закатуємо, перевертаємо і закутуємо до повного охолодження, потім можна перемістити банки в комору.
Порада: Для приготування ікри не підходить емальований посуд, щоб ікра тужила, а не пригоріла — жаровня повинна бути з чавуну або нержавіючої сталі.
Кабачкова ікра з болгарським перцем
Взимку буде смачно поласувати такою стравою. А намазати на хліб або використовувати, як доповнення до перших і других страв — вирішувати вам!
Інгредієнти:
- Кабачок – 1 кг
- Перець болгарський – 2 шт.
- Часник – 40 р.
- Томатна паста – 160 р.
- Масло рослинне або оливкове – 85 р.
- Оцет – 0,5 ст. л.
- Цукор – 2 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Перець червоний мелений – на кінчику ножа
Процес приготування:
Крок 1. Вимиємо кабачки і солодкий перець. Чистимо кабачки від шкірки і видалимо великі насіння. Перець очистимо від насіння і разрежем на кілька частин. Часник очищаємо від лушпиння.
Крок 2. Кабачок ріжемо на довгасті шматки, пропускаємо через м’ясорубку разом з перцем і відразу переміщаємо в каструлю з товстим дном або казанок.
Крок 3. До нашої кабачкової заготівлі додаємо сіль, цукор, червоний мелений перець. Наступним етапом вмішуємо томатну пасту і масло.
Крок 4. Отриману суміш ставимо гасити до закипання, часто акуратно розмішуючи дерев’яною лопаткою. Після закипання зменшуємо вогонь, накриваємо кришкою і тушкуємо 30 хвилин, періодично помішуючи.
Крок 5. Подрібнюємо часник з допомогою чесночницы або млини, додаємо до ікрі, готуємо 15 хвилин на маленькому вогні. В кінці приготування вливаємо оцет і розмішуємо.
Крок 6. Розкладаємо гарячу ікру в чисті стерильні банки. Закатуємо і перевертаємо на кришку і накриваємо «шубою». Залишаємо відпочивати, поки банки повністю не охолонуть.
Приємного апетиту!
Кабачкова ікра з часником і томатною пастою
Якщо на зиму хочеться приготувати щось нехитре, і не стояти довго біля плити, але при цьому отримати корисне і смачне блюдо-цей рецепт відмінний варіант. Можна просто приготувати закуску на стіл, але чому б не приготувати побільше, а взимку насолоджуватися. Мінімальний склад, швидке і просте приготування, а смачно — пальчики оближіть!
Склад:
- Кабачки – 6 кг
- Томатна паста – 0,5 кг
- Цукровий пісок – 0,2 кг
- Часник – 200 гр.
- Масло рослинне – ½ склянки.
- Оцет 9 % – 10 ст. л.
- Сіль – 3 ст. л.
- Перець мелений чорний – ½ ч. л.
Процес приготування:
Крок 1. Підготуємо самий об’ємний інгредієнт — кабачки: ретельно їх промиємо, почистимо, видаляємо великі насіння. Пропускаємо їх через м’ясорубку і перекладаємо в посуд з товстим дном, в якій будемо готувати на плиті (це може бути таз або каструля).
Крок 2. Додаємо до кабачковому пюре цукор, відразу ж сіль, викладаємо томатну пасту і виливаємо рослинна олія, перець чорний, а якщо любите пікантні і пекучі страви можна додати ще на кінчику ножа гострого перцю.
Крок 3. Ставимо каструльку на вогонь, кип’ятити, помішуючи час від часу, потім зменшуємо температуру і тушкуємо, регулярно помішуючи, ще 40 хвилин.
Крок 4. Після закінчення зазначеного часу заглибним блендером перемелюємо нашу масу. Це робити не обов’язково, але я рекомендую для отримання більш ніжної консистенції.
Крок 5. Чистимо і подрібнюємо часник на часничниці, додаємо до нашої заготовки, так само додаємо оцет, перемішуємо і варимо ще 10 хвилин.
Крок 6. Гарячу ікру розкладаємо по стерильним банкам, які підготували заздалегідь, і закатуємо. Перевертаємо банки догори дном і закутуємо ковдрою на добу. Краще брати невеликі банки 0,5-0,7 літрів, так закуска у відкритому вигляді, наприклад, в холодильнику, краще зберігає свої смакові якості.
Порада: Із зазначених інгредієнтів виходить близько 6 літрів смачної закуски. Але, я вам раджу одну тарілочку цієї чудової ікри залишити на обід або вечерю і поласувати, а на зиму вистачить!
Приємного вам апетиту!
Кабачкова ікра через м’ясорубку без обсмажування
В сучасному світі ми все частіше замислюємося про користь того, що ми їмо. Даний рецепт збереже максимум вітамінів і зекономить купу часу, адже овочі в ньому не піддаються зайвої термічній обробці. Цей рецепт цікавий тим, що овочі більшу частину часу запікаються в духовці, і зовсім недовго готуються на вогні, ось чому кабачкова ікра через м’ясорубку виходить ще більш насиченою і смачною.
Інгредієнти на 2 пів літрові банки:
- Кабачок – 2500 г
- Болгарський перець – 2 шт.
- Цибуля-3 шт.
- Морква – 4 шт.
- Помідор – 4 шт.
- Олія соняшникова рафінована – 3 ст. л.
- Томатна паста – 4 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Перець – щіпка.
- Часник – 1 головка.
- Зелень (петрушка або кріп) – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. Вимиваємо і чистимо перець, цибуля та морква. В шинку обрізаємо шкірку, виймаємо м’якоть і насіння.
Крок 2. Моркву і цибулю нарізаємо великими круглими шматочками, після чого беремо форму для запікання і ставимо в неї овочі. Кабачки нарізаємо великими кубиками й викладаємо на овочі у формі, щедро бризкаємо маслом нашу заготовку, щоб надати соковитість.
Крок 3. Перець очищаємо від насіння і ріжемо на четвертини, помідори ретельно промиваємо і вирізаємо у них плодоніжку, ріжемо навпіл. Помістимо яскраві овочі зверху в нашій формі.
Крок 4. Ставимо форму на 35-45 хвилин у розігріту до 180°С духовку. Потім дістаємо наші овочі, томат і перець зрушимо в бік, решта нижній шар акуратно перемішаємо. Повертаємо верхні овочі на місце і ставимо форму допекаться ще на 40 хвилин.
Крок 5. Вимикаємо духовку і 20 хвилин не відкриваємо. Нарешті, виймаємо ароматні печені овочі у формі. Знімаємо шкірку з помідорів і перцю і всі овочі по черзі пропускаємо через м’ясорубку.
Крок 6. Саме час додати до нашої овочевий заготівлі часник, пропущений через прес, томатну пасту, сіль, перець, цукор і зелень, подрібнену дуже дрібно, якщо любите.
Крок 7. Томити ікру будемо на невеликому вогні близько 15 хвилин, а потім розкладемо по підготовленим невеликим заздалегідь стерилізованим банкам (я віддаю перевагу пів-літрові), закатуємо і перевертаємо, закутуємо теплою ковдрою до абсолютного остигання.
Гостра кабачкова ікра через м’ясорубку
Одна з найпопулярніших заготовок у представників сильної статі, а також тих, хто любить пекучі і пікантні страви. Також дане блюдо буде відмінним профілактичним засобом для зміцнення організму в холодну зимову погоду.
Склад:
- Кабачок – 2 кг
- Перець червоний солодкий – 5 штук.
- Перець гострий пекучий – 2 штуки.
- Томатна паста – 380 р.
- Цукор – 150 грам.
- Сіль – 4 ст. л.
- Часник – 1 головка.
- Масло оливкове – 200 мл
- Оцет 9% – 50 мл
- Петрушка – 50 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Кабачки добре промиваємо під проточною водою, очищаємо від насіння і від шкірки. Ріжемо на шматочки, щоб вони помістилися в м’ясорубку.
Крок 2. Перець вимиємо і очищаємо від насіння, гіркий перець очищати потрібно в рукавичках. Готуємо часник, промиваємо петрушку.
Крок 3. Пропускаємо всі овочі через м’ясорубку і поміщаємо нашу кашку в таз або каструлю, в якій будемо готувати. В середину додаємо оливкову олію, томатну пасту, цукор, гарненько все перемішуємо лопаткою, насипаємо сіль і ставимо на сильний вогонь. Варимо протягом 30 хвилин, бажано, щоб маса займала не більше половини каструлі, це пов’язано з тим, що ікра стріляється бризками. Акуратно, не обожгитесь!
Крок 4. Додаємо оцет, перемішуємо і продовжуємо готувати ще 10 хвилин. Паралельно стерилізуємо банки.
Крок 5. Перекладаємо гарячу ікру в банки, закатуємо, перевертаємо і накриваємо до повного остигання.
Кабачкова ікра в мультиварці
Треба врахувати, що для приготування заготовок на зиму — розмір чаші мультиварки повинен бути великий, наприклад 4 літри. Якщо чаша вашого агрегату маленька — приготуйте це блюдо на обід або вечерю. Готується вона швидко і смак виходить ніжний з оксамитово-кремовою текстурою!
Інгредієнти на 1 літр готового продукту:
- Кабачок – 2 великих молодих близько 1 кг
- Помідори – 3-4 штуки.
- Цибулини великі – 2-3 штуки.
- Морква – 3-4 штуки.
- Оливкова олія – 3 ст. л.
- Сіль – 1,5 ч. л.
- Чорний перець мелений – щіпка.
- Оцет 9% або яблучний – 1,5 ч. л.
Процес приготування:
Крок 1. З усіх овочів найтвердіша – моркву, тому з неї і почнемо. Помиємо, очистимо, наріжемо середніми по товщині кружечками. Укладаємо на дно чаші.
Крок 2. Чистимо цибулю й ріжемо досить товстими півкільцями. Відправляємо його в чашу.
Крок 3. Кабачки добре промиваємо під проточною водою, очищаємо від насіння і від щільної шкірки. Ріжемо на смужки і викладаємо в чашу.
Крок 4. Залишилися помідори. Видаляємо плодоніжки і, враховуючи, що овоч зовсім м’який, ділимо на будь шматки, можна навіть розділити надвоє. Останнім шаром поміщаємо в чашу.
Крок 5. Заливаємо все овочі рослинною олією, солимо, перчимо, перемішуємо і при необхідності утрамбовуємо їх.
Крок 6. Готувати будемо на режимі «Випічка» 40 хвилин. Овочі запекутся і будуть м’якими. Якщо вологи вийшло занадто багато, можна випарувати зайву рідину на програмі «Рис», «Спагеті» або «Плов».
Крок 7. Перекладаємо ікру в м’ясорубку, перекручуємо. Для закачування додаємо оцет і добре розмішуємо.
Крок 8. Розміщуємо ікру по чистим банкам, накриваємо металевими кришками, ставимо в каструлю, в яку наливаємо холодну воду трохи нижче «плічок» банок. Доводимо воду до кипіння і підтримуємо цю ж температуру на невеликому вогні ще 30 хвилин.
Крок 9. Після стерилізації дістаємо банки, закатуємо і перевертаємо.
При такому методі стерилізації остуджувати банки під «шубою» немає необхідності.
Кабачкова ікра через м’ясорубку з яблуками
Якщо ви любите магазинну кабачкову ікру, як у СРСР, а до домашньої заготівлі ставитеся скептично, скористайтеся цим рецептом. І на смак і по консистенції ікра виходить, як з магазинного прилавка. Яблучна кислинка якраз додає той відсутній і приємний смак в дуеті з кабачком. Не вірите? Перевірте!
Склад:
- Кабачки – 1,5 кг
- Помідори – 3-4 штуки.
- Яблука з кислинкою 2-3 шт.
- великі Цибулини – 2 шт.
- Морква – 2 штуки.
- Часник – 1 головка.
- Томатна паста – 1,5 ст. л.
- Масло рослинне соняшникову – 4ст.л.
- Перець – 4 горошку.
- Сіль поварена – 30г.
- Петрушка – 10 р.
- Оцтова есенція 70% – ½ ч. л. або 3,5 ч. л. 9% оцту.
Процес приготування:
Крок 1. Для приготування ікри беремо тільки якісні продукти без пошкоджень та ознак гниття, у продуктах можуть залишитися мікроби, навіть якщо ви одріжете ці ділянки. Кабачки можна брати будь-якого сорту, неважливо молоді або зрілі. Яблука потрібні кислі або кисло-солодкі щільні і соковиті.
Крок 2. Кабачки і яблука промиваємо й обсушуємо на рушник. Очищаємо від шкірки і насіння, прокручуємо через м’ясорубку. Моркву, цибулю і часник готуємо і відправляємо слідом на подрібнення.
Крок 3. Помідори бланшируем, для цього робимо хрестоподібний надріз, опускаємо їх у киплячу воду на 1-2 хвилини, потім відразу в холодну воду і знімаємо шкірку за напрямом до черешка, потім і його вирізаємо в останню чергу. Подрібнюємо помідори в пюре і перемішуємо з томатною пастою. Додаємо до нашої ікрі.
Крок 4. Беремо казан або каструлю з товстим дном, наливаємо масло і перекладаємо овочеве пюре. Ікра повинна зайняти не більше 2/3 обсягу ємності, оскільки вона «стріляється» під час варіння.
Крок 5. Все добре перемішати і варити 1 годину під кришкою, перемішуючи кожні 5 хвилин. Коли кабачкова ікра увариться, додамо сіль і приправимо перцем, розмеленим в ступі. Можна взяти і мелений, але смак буде не такий ароматний.
Крок 6. Додамо подрібнені на м’ясорубці або за допомогою блендера зелень і продовжимо готувати ще 30 хвилин. За 5 хвилин до готовності введемо оцет. Готову ікру можна ще раз провернути блендером, щоб створити ніжну консистенцію.
Крок 7. Ікра готова! Обов’язково зніміть пробу, тільки не забудьте зупинитися, а то не буде чого влаштовувати на зиму!
Крок 8. Розкладаємо ще гарячу смакоту по стерильним банкам, закатуємо і перевертаємо догори дном, накриваємо кришкою до охолодження.
Що може бути прекрасніше ложечки ікри з кабачків по-російськи на скибочці свіжого хліба в холодну студену пору. Насолоджуйтеся із задоволенням!