Дуже смачні мариновані огірки з яблучним оцтом
Яблучний оцет з-за невеликого вмісту кислоти не здатний зіпсувати огірки, якщо переборщити з його кількістю. Також яблучний оцет корисний для роботи організму: він нормалізує роботу шлунка, знижує кров’яний тиск і розщеплює жирові клітини.
Час готування – 5 ч. 5 хв.
Час приготування – 1 ч. 15 хв.
Кількість порцій – 1.
Інгредієнти:
- Вода – 1,5 л
- Сіль кам’яна – 1,5 ст. л.
- Цукор – 4 ст. л.
- Оцет яблучний – 150 мл
- Лист лавровий – 3 шт.
- Перець чорний горошком – 5 шт.
- Перець запашний горошком – 5 шт.
- Огірок – 1 кг
- Перець чилі – 1 шт.
- Парасольки кропу – 3 шт.
- Часник – 2 зуб.
Процес приготування:
1. Свіжі огірки спочатку промиваємо, а потім кладемо в ємність побільше і заливаємо холодною водою на 2-3 години. Через годину дістаємо плоди з тазу або каструлі і обрізаємо кінці з обох сторін. Залишаємо огірки в спокої, щоб вони встигли обсохнути перед закачуванням.
2. Відокремлюємо 2 зубчики часнику від цілої головки і очищаємо їх лушпиння. Нарізаємо часник тонкими пластинами. За допомогою соди очищаємо банку і промиваємо її водою. Після сушіння викладаємо на дно ємності перець чилі, часник і кріп (попередньо промиваємо його і висушуємо). Розподіляємо огірки так, щоб вони щільно прилягали один до одного.
3. Ставимо на конфорку каструлю з водою. Включаємо плиту і кип’ятимо рідина. Заливаємо окріп в банку з огірками. Залишаємо на 15 хвилин. Потім виливаємо рідина в раковину. Повторюємо процедуру ще 2 рази.
4. Тепер підготуємо суміш для розчину. Знову наливаємо воду в каструлю. Ставимо ємність на плиту для кип’ятіння. Як тільки вода закипить, додаємо сіль і цукор в рідину. Коли інгредієнти розчиняться, додаємо лавровий лист і обидва види перцю. При повторному закипанні починаємо поступово вливати рідину оцет. При цьому постійно помішуємо розчин.
5. Готовим розсолом заливаємо вміст банки. Накриваємо кришкою і закатуємо. Перевертаємо банку дном вгору і ставимо в такому положенні зручне місце. Потім зберігаємо в погребі.
Приємного апетиту!