Щавель на зиму – 10 рецептів заготовок щавлю в банках з покроковими фото

Щавель на зиму — це проста і дуже корисна заготовка. Самий звичайний городній щавель — джерело корисних речовин. Він багатий клітковиною і вітамінами. При цьому є дієтичним продуктом, 100 гр. щавлю міститься 19 ккал. Проте сильно захоплюватися цим продуктом не варто, так як щавлева кислота у великій кількості шкідлива для нирок.

Як заготовити щавель в банках без стерилізації на зиму?

Заготовлюючи щавель без додавання солі, оцту і цукру, ви збережете всі його корисні властивості і зможете порадувати себе взимку смачними стравами з нього.

Інгредієнти на
1 порц.

  • Щавель 300 гр.
  • Вода-1 склянка

Процес приготування:

  1. Як заготовити щавель на зиму в банках? Візьміть свіжу зелень. Найкориснішим вважається молодий весняний щавель, так як листя ще не встигли постаріти і накопичити в собі зайву кількість щавлевої кислоти. Переберіть і промийте його під проточною водою, щоб видалити всі забруднення і пил з поверхні листків.
  2. Залиште щавель обсихати в друшляку, якщо мили в ньому, або викладіть на паперовий або кухонне рушник.
  3. У щавлю видаліть стебла. Якщо щавель ще зовсім молодий, то їх можна залишити. Наріжте листя щавлю на невеликі смужки.
  4. Доведіть до кипіння воду в каструлі. І відразу ж відправте в неї нарізаний щавель.
  5. Постійно помішуючи, бланшируйте щавель не більше хвилини. Нам не потрібно відварювати. Після бланшування щавель змінить свій колір насичено зеленого на оливковий.
  6. Перекладіть готовий щавель в банку, додавши невелику кількість води з каструлі. З цих інгредієнтів вийде одна банка 0,5 л., яку попередньо необхідно стерилізувати будь-яким зручним вам способом. Потім закрутіть кришку і поставте банку на рівну поверхню, кришкою вниз, прикривши рушником. Після повного охолодження банку необхідно поставити в холодильник, в якому вона зможе зберігатися до зими.

Приємного апетиту!

Простий спосіб консервації щавлю на зиму в банках з сіллю

Щавель, залитий окропом з додаванням солі, може зберігатися кілька років і при цьому не втратить своїх смакових властивостей. При цьому на заготівлю ви витратите зовсім небагато часу.

Час готування: 60 хв

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Щавель – 1 кг
  • Сіль – 2 ч. л.
  • Вода — 1-1,5 л.

Процес приготування:

1. Готуємо щавель. Для цього перебираємо її, викидаємо всі бур’яни, жовті і пошкоджені листки. Зрізаємо стебла. В тазик або глибоку миску наливаємо воду і поміщаємо туди листя щавлю на 20-30 хвилин. За цей час, вся бруд, що зібралася на поверхні листя, відійде. Додатково промивши щавель під проточною водою, ви отримаєте чисту зелень, яку потрібно буде трохи обсушити.

2. Поки листя щавлю відмокають, саме час стерилізувати банки і кришки. Це можна зробити, потримавши банку над парою протягом 5-10 хвилин, використовуючи спеціальне пристосування. Якщо у вас такого пристосування немає, то для стерилізації можна скористатися духовкою або мікрохвильовою піччю. Для стерилізації кришок буде достатньо потримати їх в киплячій воді 2-3 хвилини.

3. Обсохшіе щавель дрібно нарізаємо (смужки по 0,5 см) і перекладаємо в іншу миску.

4. Нарізаний щавель складаємо в банки. При цьому злегка утрамбовувавши його.

5. У кожну банку всипаємо по половині чайної ложки крупної солі. А так само ставимо кип’ятитися воду.

6. Потім заливаємо окріп в кожну банку. Робимо це повільно, в кілька етапів, так як вода опускається на дно поступово і вимагається додаткова заливка. Як тільки вода досягне верхнього краю банки, дістаємо кришку з каструлі і щільно закриваємо банку нею.

7. Закриті банки перевертаємо догори дном і залишаємо на столі остигати під теплим рушником. Після того як банки повністю охолонуть, переносимо їх в прохолодне місце. У холодильнику таку заготовку зберігати необов’язково.

Приємного апетиту!

Покроковий рецепт приготування щавлю на зиму в банках без солі

Багато воліють закривати щавель на зиму з сіллю, так як вважають, його вже практично готовим продуктом для подальшого використання. Але така заготовка часто виходить дуже солоною і підійде не кожній людині. Якщо ви людина, що вживає трохи солі, то цей рецепт для вас.

Час приготування: 50 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Щавель – 750-800 г
  • Вода – 400 мл

Процес приготування:

1. Приготування заготовки з щавлю слід почати зі стерилізації банок і кришок. Можете скористатися будь-яким зручним вам способом.

2. У даному випадку банки і кришки близько 5 хвилин кип’ятять в каструлі. Цього часу досить для стерилізації.

3. Потім готується сам щавель. Для цього видаляється вся бур’яниста трава, жовті і пошкоджені комахами листя. Після щавель промивається. Якщо у вас є три миски відповідного розміру, то можна поступити наступним чином. Набрати у всі три миски воду. Помістити листя щавлю в першу і акуратно «змити», перекладаючи невеликими частинами в другу миску. З звільнилася першої миски злити воду і помити її. Ще раз промивши листя щавлю, перемістити їх у третю миску. Після того, як ви промиєте щавель третій раз, перекладіть його в першу порожню миску. Таким чином, видалення забруднення з поверхні листя щавлю. Дайте обсохнути промиту щавелю, а потім наріжте його на смужки товщиною 1-1,5 см.

4. У велику миску або каструлю налийте воду, поставте на вогонь і доведіть до кипіння.

5. Як тільки вода закипить, відправте в неї нарізаний щавель. Накрийте миску або каструлю кришкою. Зробіть вогонь менше.

6. Прогрівайте щавель близько 15 хвилин, перемішуючи кожні 3-4 хвилини. З яскраво-зеленого кольору щавель повинен стати темно-зеленим.

7. Готовий щавель перекладіть в банки. Дуже зручно це робити шумівкою, так як вона дає можливість стекти зайвій воді. На цьому етапі нам не потрібна рідина.

8. Коли банку буде повністю наповнена, влийте в неї рідина, в якій нудився щавель. Вода повинна доходити до країв.

9. Після чого закрийте банку кришкою і залиште до повного охолодження, накривши рушником. Таким способом приготована заготівля відмінно зберігається при кімнатній температурі.

Приємного апетиту!

Заготовка з щавлю в банках з сіллю без варіння

Незамінний рецепт для тих, у кого з якої-небудь причини немає можливості скористатися плитою. Нам не знадобиться окріп для приготування щавлю, а банки з-за достатньо великої кількості солі в рецепті, так само стерилізувати не доведеться. Все що нам потрібно – це щавель, вода і сіль.

Час приготування: 45 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Щавель – 1 кг
  • Сіль – 100 гр.

Процес приготування:

1. Готуємо щавель. Перебираємо її, видаляючи бур’янисту траву, пожовклі і пошкоджені листки. Видаляємо стебла (цього можна не робити, тільки в тому випадку, якщо щавель зовсім молодий і стебла ще не жорсткі).

2. Підготовлений щавель нарізаємо на смужки 1-1,5 см і перекладаємо в будь-яку глибоку ємність відповідного розміру.

3. Посипаємо щавель сіллю. На цьому етапі знадобиться приблизно 60 гр.

4. Руками перемішуємо щавель для рівномірного розподілу солі, а потім злегка обминаємо його, щоб викликати виділення соку. Не перестарайтеся, інакше на виході вийде щавлеве пюре.

5. У добре вимиту і просушену банку, яку не можна стерилізувати, всипаємо по половині чайної ложки солі (приблизно 3-4 гр.) і накладаємо на неї нарізаний щавель. Щільно утрамбовується його за допомогою ложки або качалки. Залишаємо постояти хвилин 10. Щавель ще пустить сік, який необхідно буде злити.

6. Після того як зайвий сік буде злитий, насипаємо в кожну банку ще по половині чайної ложки солі. Закриваємо банку кришкою і залишаємо заготівлю чекати зиму.

Приємного апетиту!

Простий спосіб приготування маринованої щавлю з оцтом

При приготуванні маринованого щавлю доведеться провести багато маніпуляцій в порівнянні з іншими рецептами. Зате готові закатані банки ви зможете зберігати при кімнатній температурі, що дуже актуально в міських квартирах.

Час приготування: 40 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 2.

Склад:

  • Щавель – 600 гр.
  • Оцет 9% — 2 ч. л.
  • Сіль – за смаком

Процес приготування:

1. Переберіть щавель, ретельно промийте листя під проточною водою. Потім відкиньте їх на друшляк, щоб обсушити.

2. Видаліть жорсткі стебла. Вони зіпсують структуру і смак нашої заготовки. Після чого наріжте щавель тонкими смужками.

3. Налийте в каструлю літр води, доведіть її до кипіння і розчиніть в ній щіпку солі. За 20 секунд до вимкнення плити влийте воду оцет і перемішати отриманий маринад.

4. У заздалегідь стерилізовані яким зручним вам способом банки накладаємо нарізаний щавель і злегка утрамбовуємо його. Для закачування щавлю не радять використовувати тару об’ємом більше 500 мл, так як після розтину він не може довго зберігатися навіть в холодильнику. У кожну банку до кромки наливаємо гарячий маринад і відразу ж закриваємо її кришкою. Щоб перевірити якісно ми закатали кришку, перевертаємо банку і перевіряємо, чи не просочується чи десь повітря.

5. Якщо всі банки добре закатані, то ставимо їх вниз кришкою на стіл, накриваємо теплою ковдрою і залишаємо остигати. Після того як заготовки повністю охолонуть, ставимо їх у темне місце.

Приємного апетиту!

Як заготовити щавель на зиму в банках під капронову кришку?

Завдяки наявності щавлевої кислоти в своєму складі, щавель можна заготовляти без додавання будь-яких інших компонентів. При такій заготівлі будуть збережені всі вітаміни і мікроелементи, що містяться в щавлі.

Час приготування: 30 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Щавель – 1 кг
  • Вода кип’ячена – 600-800 мл

Процес приготування:

1. Переберіть щавель. Викиньте всі пошкоджені і пожовкле листя щавлю, а також бур’яни.

2. Ретельно щавель промийте під проточною водою і дайте йому обсохнути на паперовому або кухонному рушник.

3. Видаліть у щавлю черешки і наріжте його на великі смужки. Якщо молодий щавель і дрібний, то можна залишити цільні листя.

4. Нарізаний щавель складіть у заздалегідь вимиті (радять при митті використовувати харчову соду) і стерилізовані зручним для вас способом банки (на пару, в окропі, в духовій шафі, мікрохвильової печі та ін). Дуже щільно утрамбуйте його.

5. Залийте щавель в банках холодною кип’яченою водою до верху та закрити капроновою кришкою.

6. Щавель, заготовлений таким способом, зберігайте в холодильнику або льосі. При кімнатній температурі він зіпсується.

Швидкий і простий спосіб законсервувати щавель на зиму

Щавель часто називають «весняним рятувальником». Здавна він був головним помічником організму в боротьбі з весняним авітамінозом, так як першим з’являвся на грядках. Одна вік його недовгий і якщо ви хочете їсти щавель весь рік, то просто законсервируйте його.

Час готування: 60 хв

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 2.

Склад:

  • Щавель – 0,5 кг
  • Вода – 400 мл

Процес приготування:

1. Перебираємо щавель. Залишаємо тільки неушкоджені, зелене листя щавлю. Перекладаємо їх у ємність достатнього обсягу і заливаємо холодною водою. Залишаємо щавель на півгодини. За цей час розчиниться весь бруд, що скупчилася на листя і черешках. Потім промиваємо під проточною водою. Дуже важливо ретельно промити зелень, щоб у їжу не потрапила бруд.

2. Нарізаємо щавель довільно, як вам більше подобається. Якщо щавель зовсім молодий, то можна консервувати його цілком з живцями. Якщо живці вже встигли стати жорсткими, то обов’язково обріжте їх.

3. Заздалегідь стерилізуйте банки і кришки. Так само будь-яким зручним вам способом. Стерилізовані банки поставте шийкою вниз на паперовий або кухонне рушник. Кришки після стерилізації можна тримати в каструлі або тарілці.

4. Нарізаний щавель перекладаємо в банки і злегка утрамбовуємо. Заливаємо щавель холодною кип’яченою водою до верхньої кромки. Можна пару раз «проколоти» щавель ножем, щоб випустити зайве повітря, який міг потрапити в банку.

5. Закатуємо кришкою банку зі щавлем і залишаємо чекати зими.

Приємного апетиту.

Солодкий щавель з цукром в банках

Пироги, булочки і млинці з солодким щавлем – це тепле спогад з нашого дитинства. Однак багато хто навіть ніколи не чули, що з щавлю можна готувати солодкі страви. Якщо ви ще не пробували щавель в такому варіанті, то обов’язково що-небудь приготуйте.

Час приготування: 1 год 30 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 2.

Склад:

  • Щавель – 500 гр.
  • Цукор – 250 гр.
  • Вода – 100 мл

Процес приготування:

1. Переберіть щавель. Викиньте всі пожовклі і пошкоджені листя, бур’яни. Зважте щавель сухим, до миття.

2. Зважений щавель перекладіть в глибоку миску, залийте водою і залиште на 20-30 хвилин. Потім промийте листя щавлю під проточною водою, щоб видалити всі відійшли забруднення. Відкиньте на сито і дайте обсохнути.

3. У глибоку каструлю або достатнього обсягу миску всипте цукор. Зверху покладіть нарізану невеликими смужками щавель і акуратно перемішайте, але не мніть. Нам потрібно щоб цукор рівномірно розподілився по всьому щавелю. Щавель з цукром залишаємо постояти 30 хвилин. За цей час він повинен пустити досить велика кількість соку.

4. Додайте додатково воду. Поставте каструлю або миску на плиту. Доведіть до кипіння на повільному вогні і варіть 15 хвилин. Після чого розкладіть в заздалегідь підготовлені стерилізовані банки і закрийте кришками.

5. Ось така заготовка з щавлю з цукром вийти у вас. Не переживайте про зайвої рідини, з часом вона загусне.

Як заготовити щавель на зиму з аспірином?

Аспірин знищує бактерії і сприяє процесу консервації. Завдяки йому щавель довго зберігається і при цьому не втрачає свої смакові якості

Час приготування: 1 ч.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 2.

Склад:

  • Щавель – 600 гр.
  • Кріп – 2 гілки
  • Петрушка – 2 гілки
  • Вода – 2 склянки
  • Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) – 2 таблетки

Процес приготування:

1. Підготуйте необхідні для заготівлі інгредієнти. Гілочки кропу і петрушки промийте. Щавель переберіть, залишаючи, тільки зелені і неушкоджені листя. Залийте його водою і дайте постояти 30 хвилин. Після того як всі забруднення відійдуть від листя щавлю, промийте його під проточною водою, а потім дайте просохнути, відкинувши на сито або друшляк. Щоб не втрачати час, поки щавель відмокає, можете стерилізувати банки і кришки будь-яким зручним для вас способом (за допомогою пари, окропу, у духовій шафі або мікрохвильовій печі).

2. Наріжте щавель смужками товщиною 1,5-2 див. Кріп і петрушку дрібно наріжте. Акуратно змішати всю зелень.

3. Налийте в каструлю воду, доведіть до кипіння і дайте їй охолонути до кімнатної температури.

4. У заздалегідь підготовлені банки покладіть нарізану зелень. Злегка утрамбуйте її і зверху покладіть таблетку аспірину.Залийте водою.

5. Дочекайтеся, поки таблетка повністю розчиниться. Це займає не більше 2 хвилин. Після чого відразу ж закрийте банку кришкою.

6. Банки переверніть догори дном і залиште на 3-4 години.

7. Щавель, консервований з аспірином готовий. Він порадує вас взимку своїм натуральним смаком з кислинкою.

Приємного апетиту!

Проста і зручна заготівля щавлю в банках для супу

Дуже зручно, коли взимку під рукою є баночка консервованого щавлю для супу. Зелений борщ або щі з такою заготівлею виходять дуже смачними і ароматними, при цьому ви приготуєте його за півгодини, так як основний інгредієнт вже готовий.

Час приготування: 40 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 3.

Склад:

  • Щавель – 500 гр.
  • Вода – 1,5 л

Процес приготування:

1. Підготуйте все необхідне для заготівлі щавлю для супу.

2. Для нашої заготовки знадобляться стерильні банки, тому в першу чергу займіться їх стерилізацією. Найпростіший спосіб стерилізації – це обробка парою. Для цього нам знадобиться каструля з водою, спеціальна накладка для стерилізації з отворами або просто міцний друшляк. Коли вода в каструлі закипить, покладіть в неї друшляк, а на нього поставте банки (скільки поміститься у вас за один раз). Стерилізуйте банки не менш 5 хвилин. Потім перемістіть їх на рушник шийкою вниз. Також не забудьте стерилізувати кришки. Для цього досить прокип’ятити їх протягом 3 хвилин.

3. Переберіть щавель, викидаючи при цьому всю бур’янисту траву і пошкоджені листки. Щавель промийте кілька разів під проточною водою, щоб змити з його листя всі забруднення. Зріжте стебла, а листя щавлю наріжте на шматки, якими звикли нарізати щавель для супу.

4. У каструлю налийте воду і доведіть її до кипіння. У киплячу воду порціями опустіть нарізаний щавель і проваріть його на невеликому вогні 3 хвилини. Перекладіть готовий щавель в заздалегідь стерилізовані банки. Найзручніше це робити шумівкою. Вона дозволить стекти зайвої рідини через свої отвори. Наповнену банку щільно закрутіть кришкою і залиште на столі до повного охолодження.

5. Заготівля для супу з щавлю готова. Найкраще зберігати її до самої зими в холодильнику.

Приємного апетиту!