Зелена аджика на зиму — це чудова заправка для основних страв і гарнірів, а також відмінно підходить для маринадів. Незвичайний соус підкорить всіх цінителів пікантних закусок. Приготування зеленої аджики не відрізняється від виконання традиційного соусу. Все гранично просто і не займає багато часу. Багато рецепти не вимагають варіння, що значно економить час. Заготовивши соуси з сьогоднішньої добірки, ви відмовитеся від магазинних кетчупів та інших заправок.
Гостра абхазька аджика з зеленого перцю
Гостра абхазька аджика з зеленого перцю – дивовижний соус для любителів пікантних страв. Доповнивши пельмені або манти зеленої аджикою, ви відчуєте весь спектр незабутніх емоцій. Ароматна заправка готується дуже просто і не потребує особливих кулінарних навичок.
Інгредієнти на
10 порц.
- Перець чилі 1 кг (зелених)
- Петрушка 100 гр.
- Сіль 100 гр.
- Кріп 100 гр.
- Часник 250 гр.
- Базилік свіжий 100 гр.
- Базилік сушений 1 ст. л.
- Кінза 100 гр.
- Кінза 1 ст. л.
- Приправа «Хмелі-Сунелі» 1 ст. л.
- Приправа 1 ч. л.
- Перець чорний мелений 1 ст. л.
- Коріандр мелений 1 ст. л.
Процес приготування:
- Як приготувати зелену абхазьку аджику на зиму? Необхідно гострий перець вимити й обсушити його. Далі обрізаємо хвостики. Очищаємо часник. Щоб зменшити гостроту соусу, потрібно вичистити насіння. В оригінальному рецепті насіння не витягують.
- Встановивши в м’ясорубці дрібну решітку, прокручуємо перчик.
- Далі перекручуємо часникові часточки.
- Беремо за 100 грамів петрушки, кропу і кінзи. Ретельно промивши, перебираємо, просушуємо і подрібнюємо разом зі стеблинками через м’ясорубку.
- Сполоснувши базилік, обсушуємо, відокремлюємо від стебел і пропускаємо через агрегат. Підійде як чорний, так і зелений спеція.
- Добре перемішавши, додаємо спеції і солимо.
- Інтенсивно розмішати, знову перекручуємо.
- Прикриваємо і відставляємо в сторону на 3-4 дні. Регулярно помішуємо масу.
- Невеликі простерилізовані банки заповнюємо гострої аджикою. Закорковуємо банки, залишаємо трохи аджики на пробу.
- Закупорені заготовки переносимо в холодильну камеру. Приємного апетиту!
Зелена аджика без варіння
Зелена аджика без варіння має божевільним ароматом. Волоські горіхи додають оригінальності соусу і трохи пом’якшують гостроту. Заготівля цікавого соусу не забере багато часу. Буквально півгодини і зелена аджика готова. Гострий соус зігріває і доставляє масу вражень.
Час готування – 25 хв.
Час приготування – 25 хв.
Порції – 10
Інгредієнти:
- Зелений болгарський перець – 150 гр.
- Гіркий перець стручковий – 150 гр.
- Петрушка – 100 гр.
- Сіль – 1-1,5 ч. л.
- Кінза – 100 гр.
- Часник – 80 гр.
- Хмелі-сунелі – 1 ч. л.
- Уцхо-сунелі – 1 ч. л.
- Волоські горіхи – 100 гр.
- Коріандр – 0,5 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти для зеленої аджики без варіння. Гарненько обполіскуємо перець, петрушку і кінзу. Оглядаємо волоські горіхи, щоб в аджику не потрапили перетинки і шкаралупа. Горіхи вибираємо свіжі і обов’язково пробуємо, щоб не попалися прогірклі і не зіпсували закуску.
Крок 2. Очистивши перчик від насіння і перегородок, ріжемо на шматки, щоб зручно було перемелювати. Якщо подобається смак погостріше, в пекучому перці залишаємо насіння. Кількістю насіння регулюємо гостроту і доводимо до бажаного смаку.
Крок 3. Висушені листочки кінзи і петрушки обриваємо від жорстких гілочок. Різноманітність трав робить аджику яскравішою за смаком. Але можна використовувати лише одну з трав при необхідності. Рецепт підлаштовуємо під себе.
Крок 4. Перемелюємо оброблені складові і очищений часник. Для подрібнення використовуємо блендер або м’ясорубку. Щоб домогтися гладкості і більш ніжної текстури, при використанні м’ясорубки, перемелюємо суміш двічі.
Крок 5. Солимо перемелену суміш і присмачую прянощами. Придбати ароматні спеції можна в спеціалізованих крамницях. Прянощі додаємо поступово, щоб не переборщити. Пробуємо і при необхідності підсипаємо. Гарненько перемішавши, даємо трохи часу настоятися. Тим часом промиваємо банки і стерилізуємо їх.
Крок 6. Розподіляємо соус з простерилизованным баночках і переміщаємо в холод. Аджику використовуємо для додання простої домашньої їжі оригінальності. Пікантний соус добре поєднується з різноманітними продуктами – м’ясом, птахом або рибою. Приємного апетиту!
Аджика з зелених помідорів
Аджика з зелених помідорів готується дуже просто. Соус не вимагає термічної обробки. Заготівля аджики не обтяжить вас. Складнощі з виконанням точно не виникне. Запашна гостра заправка підходить до м’яса і птиці, додає їжі різноманітність. Навіть пісна їжа з зеленої аджикою заграє новими фарбами.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 5
Інгредієнти:
- Зелений гострий перець – 2 шт.
- Помідори зелені – 1,5 кг
- Сіль – 50 гр.
- Корінь хрону – 150 гр.
- Часник – 130 гр.
- Цукор-пісок – 30 гр.
- Кріп – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. Насамперед, промиваємо зелений гострий перець і зелені томати. Витираємо овочі рушником. Зрізаємо місця кріплення до гілок. Ділимо на шматки. Очищаємо часник і корінь хрону. Обполіскуємо кріп. Перемелюємо продукти через дрібну сітку м’ясорубки.
Крок 2. До змеленим компонентів вводимо сіль та цукровий пісок. Розмішуємо і даємо постояти.
Крок 3. Поки кристали розчиняються, добре промиваємо баночки і кришки. Помістивши в духову шафу, прогріваємо при 100 градусах.
Крок 4. Продезінфіковані судини наповнюємо зеленої аджикою і загвинчуємо кришками. Сиру аджику потрібно зберігати в холоді.
Крок 5. Використовуємо соус на свій розсуд. Приємного апетиту!
Зелена аджика з волоськими горіхами
Зелена аджика з волоськими горіхами привнесе різноманітність в повсякденний раціон і додасть домашньої кухні яскраві нотки. Любителі кавказької кухні неодмінно оцінять закуску. Готується аджика максимально просто. Подрібнити компоненти зможе кожен. Обов’язково візьміть рецепт на замітку і приготуйте хоча б порцію на пробу. Запевняю, оригінальна закуска знайде шанувальників і серед домочадців.
Час приготування – 20 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 2
Інгредієнти:
- Зелений гострий перець – 1-2 шт.
- Петрушка – 70 гр.
- Сіль – за смаком.
- Часник – 4 зубчики.
- Волоський горіх – 125 гр.
- Кінза – 70 гр.
- Хмелі-сунелі – 0,5 ч. л.
- Уцхо-сунелі – 0,5 ч. л.
- Чорний перець мелений – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти для зеленої аджики з волоськими горіхами. Пробуємо горіхи, щоб не було прогорклых. Переглядаємо горіхи, щоб не попалися шкарлупки і перегородки. Промиваємо запашні трави. Просушивши, обриваємо їх з стеблинок. Звільняємо часник від верхнього шару. Промитий перець ріжемо кільцями, попередньо позбувшись від кінчиків.
Крок 2. Горіхи промиваємо і підсушуємо на розпеченій сковороді при мінімальному нагріві, регулярно помішуючи. Остудивши, горіхи можна змолоти в кавомолці або подрібнити всі разом. Компоненти відправляємо в мисочку. Гостроту регулюємо кількістю насіння в перці. Щоб зробити соус менш гострим, вичищаємо насіння.
Крок 3. Пробиваємо занурювальним приладом до однорідності. Замість електричного агрегату можна скористатися ручною м’ясорубкою. Приправляємо подрібнену субстанцію запашними спеціями, пропорції яких визначаємо самостійно.
Крок 4. Розмішуємо суміш. Баночки добре обполіскуємо. Вибираємо невеликі ємності. Їх зручно прогрівати в мікрохвильовці. Розкладаємо зелену суміш по просушеним простерилизованным банкам.
Крок 5. Закорковуємо універсальну приправу і зберігаємо в холодильнику. Чудову заготівлю використовуємо за призначенням. Приправляємо запечену птицю, рибу або м’ясо і угощаемся прекрасною їжею. Подаємо приправу в якості закуски або намазки. Приємного апетиту!
Зелена аджика з петрушки
Зелена аджика з петрушки являє собою унікальну приправу до м’яса, птиці та риби. Досить запашне частування не залишає нікого байдужим. Приправу кладуть в маринади і закуски, а також присмачують пісну їжу, щоб насолодитися свіжим смаком.
Час приготування – 30 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 1
Склад:
- Селера – 600 гр.
- Петрушка – 200 гр.
- Сіль – 80-90 гр.
- Перець стручковий зелений – 400 гр.
- Часник – 200 гр.
- Кінза – 400 гр.
- Чорний перець мелений – за смаком.
- Мелений коріандр – 1 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Переглядаємо зелень, позбавляючись від пожовклих, непридатних для вживання в їжу листя. Обполіскуємо й обсушуємо. Для впевненості попередньо вимочуємо в холодній воді. Кількість зелені визначаємо за смаком.
Крок 2. Очищаємо часник. Кількість ароматної спеції визначаємо в залежності від уподобань. Обробляємо вимитий перець, обрізавши плодоніжки і вичистивши насіння. Від кількості насіння залежить гострота готового продукту.
Крок 3. Озброївшись кухонним приладом, подрібнюємо продукти в однорідну субстанцію. Для подрібнення використовуємо м’ясорубку або блендер. Консистенція повинна бути гладкою. При перекручуванні через м’ясорубку виробляємо маніпуляцію двічі.
Крок 4. Зелену суміш присмачую коріандром і сіллю, не забуваємо поперчити. Вимішуємо соус. Спеції додаємо поступово. Пробуємо і висипаємо прянощі при необхідності.
Крок 5. Запашну кашку перекладаємо в стерильні судини невеликого обсягу і зберігати у холодильній камері. Використовуємо приправу за призначенням. Присмачую м’ясо або рибу в якості маринаду або приправляємо вже готову страву. Приємного апетиту!
Аджика з зеленого болгарського перцю
Аджика з зеленого болгарського перцю володіє цікавим яскравим смаком. Насичений аромат надає основних страв не тільки гостроту, але і оригінальний смак. Овочева спеція додає пікантності пісної їжі, що дозволить урізноманітнити меню. Їжа з аджикою стає яскравішим за смаком і цікавіше.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 1
Інгредієнти:
- Зелений гострий перець – 1 шт.
- Перець болгарський зелений – 500 гр.
- Сіль – 0,5 ст. л.
- Цукор-пісок – 3 ст. л.
- Часник – 50 гр.
- Оцет яблучний – 2-3 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти.
Крок 2. Промиваємо болгарський перець, видаляючи курний наліт. Розділивши кожен з них навпіл, необхідно вискобліть насіння і перетинки. Пекучі перчинки залишаємо з насінням, видаливши лише хвостик. Якщо хочеться отримати більш м’який смак, залишаємо лише половину насіння. Від їх кількості залежить гострота.
Крок 3. Позбавляємо часникові зубчики від верхнього шару. Обполіскуємо, щоб змити залишки лушпиння.
Крок 4. Підготовлені компоненти вивантажуємо в чашу подрібнювача і рубаємо, як можна дрібніше. При відсутності агрегату в хід йде звичайна м’ясорубка. Якщо використовуємо м’ясорубку, прокручуємо масу двічі, щоб отримати гладку масу.
Крок 5. Перемелену суміш вивантажуємо в об’ємну чашу. Присмачую цукровим піском, яблучним оцтом і сіллю. Вимішуємо і відставляємо в сторону на півгодини, щоб кристали розійшлися.
Крок 6. Промиті баночки прогріваємо над парою або в мікрохвильовій печі. Кришки кип’ятимо або ошпарюємо гарячою водою з чайника. Наповнюємо посудину зеленої аджикою.
Крок 7. Загвинчуємо і розміщуємо закрутки в холодильній камері.
Крок 8. Використовуємо приправу за призначенням для приготування закусок, соусів і маринадів. Приємного апетиту!