Диня на зиму – 8 рецептів заготовок в банках з покроковими фото

У книзі рецептів є величезна кількість варіантів заготовки дині на зиму. Її можна закочувати у власному соку, в сиропі, заморожувати і навіть висушувати. Диня – неймовірно корисний плід. Вона має тільки один мінус – підвищену калорійність.

Як зварити смачне варення з дині на зиму?

Пропонуємо вам заготовити на зиму смачне варення з дині. Приготування ласощів займає невелику кількість часу і містить лише два ключових інгредієнта – сіль і цукор.

Інгредієнти на
1.5 л.

  • Диня 1 кг
  • Цукор-пісок 800 гр.

Процес приготування:

  1. Як приготувати смачну заготівлю дині на зиму в банках? Диню гарненько промиваємо під струменем води. Потім нарізаємо її шматочками і видаляємо ножем більш м’яку серцевину з насінням. Зрізаємо шкірку по контуру більш твердої м’якоті. Нарізаємо диню невеликими кубиками.
  2. Висипаємо соковиту диню в каструлю і засипаємо шматочки цукром. Маса повинна просочитися і пустити сік, тому необхідно дати їй настоятися близько півгодини.
  3. Через 30 хвилин переносимо каструлю з динею в цукрі на плиту. Варимо масу на середньому вогні, постійно помішуючи, до закипання. Через 15 хвилин, після доведення ласощі до кипіння, вимикаємо плиту і даємо масі охолонути.
  4. За 20-25 хвилин до повторної обробки варення, починаємо готувати банки і кришки для закачування. Очищаємо їх і ретельно вимиваємо. Після стерилізуємо і даємо час на охолодження.
  5. Доводимо десерт до кипіння на плиті і варимо ще близько семи хвилин. Гарячу суміш розливаємо по банках і закатуємо. Коли банки з варенням охолонуть під покривалом, переносимо їх на зберігання в більш прохолодне місце.

Приємного апетиту!

Диня на зиму в банках як ананас

Якщо правильно виконувати всі кроки приготування консервованої дині, на смак вона буде нагадувати ананаси в жерстяних банках, які ми бачимо на полицях в магазинах. Найголовніше – орієнтуватися на більш щільні і солодкі плоди.

Час готування – 55 хв.

Час приготування – 30 хв.

Кількість порцій – 2.

Інгредієнти:

  • Диня – 2,5 кг
  • Цукор – 2 склянки
  • Кислота лимонна – 1 ч. л.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

1. Спочатку займемося приготуванням солодкого сиропу для дині. Для цього необхідно очистити воду за допомогою фільтра, а потім влити її в каструлю. Слідом відправляємо необхідну кількість цукру і лимонної кислоти.

2. Потім переміщуємо каструлю на конфорку і вмикаємо середній вогонь. Перемішуємо воду з цукром і лимонною кислотою, поступово доводячи розчин до кипіння. Як тільки це відбудеться, тримаємо сироп на вогні ще 5 хвилин, а потім перекриваємо подачу газу.

3. У процесі варіння сиропу, у нас буде час підготувати диню для консервації. Спочатку промиваємо її, а потім нарізаємо шматками і паралельно вирізаємо м’якоть з насінням. Обрізаємо товсту шкірку і подрібнюємо диню на невеликі за розміром кубики.

4. Банки і кришки необхідно очистити і промити заздалегідь. Потім піддаємо їх стерилізації і залишаємо на час. На дно чистих банок викладаємо шматочки дині і заливаємо їх сиропом.

5. Ставимо банки з ласощами на дно великого таза або каструлі, вистелене рушником. Заливаємо гарячу воду до «плічок» банок і кип’ятимо 10 хвилин. Дістаємо ємності з варенням і закатуємо. Даємо варенню охолонути під теплою ковдрою в перевернутому положенні.

Приємного апетиту!

Соковита диня «Пальчики оближеш» без стерилізації

Якщо ви вирішили запастися динним варенням на зиму, слід дуже уважно поставитися до вибору інгредієнти: диня повинна бути щільною і в міру солодким. Також не варто додавати в варення з лимонною кислотою оцет.

Час приготування – 45 хв.

Час приготування – 25 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Диня – 700 гр.
  • Кислота лимонна – 1 ч. л.
  • Цукор – 4 ст. л.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

1. Відразу визначте для себе, що до складу варення піде тільки динна м’якоть. Тому диню необхідно позбавити від зайвих частин. Спочатку повністю її промиваємо. Потім обтираем рушником і розрізаємо навпіл довгим гострим ножем.

2. Обидві половинки дині позбавляємо від м’якоті, в якій розміщені насіння. Акуратно зрізаємо шкірку і нарізаємо щільну частину уздовж на довгі смужки. А потім формуємо з них невеликі кубики.

3. Тепер необхідно підготувати тару для закачування динного ласощі. Для цього нам знадобляться невеликі банки. Оглядаємо їх, очищаємо і промиваємо проточною водою. Вибираємо той спосіб стерилізації, який доступний для вас, і з його допомогою обробляємо ємності з кришками.

4. На дно чистих банок викладаємо шматочки дині. Залишаємо їх у спокої, поки будемо варити сироп. У каструлю середнього розміру наливають необхідну кількість води. Доводимо рідину до кипіння і всипаємо цукор. Варимо солодку масу 2-3 хвилини, постійно помішуючи ложкою. Відправляємо в каструлю лимонну кислоту і, продовжуючи помішувати рідина, варимо її близько трьох хвилин.

5. Покриваємо динні шматочки сиропом. Відразу накриваємо кришками і закочує банки. Закутуємо теплим покривалом. Залишаємо варення, щоб воно охолонуло, у перевернутому положенні.

Приємного апетиту!

Як правильно заморозити диню для тривалого зберігання?

Диня багата необхідними організму людини вітамінами, які зберігаються під час заморожування. Однак висока ймовірність того, що розморозивши продукт взимку, ви отримаєте кашу. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися кількох правил.

Час готування – 3 ч. 20 хв.

Час приготування – 20 хв.

Кількість порцій – 2-3.

Склад:

  • Диня – 800 гр.
  • Цукор – 6 ст. л.

Процес приготування:

1. Вибираємо для заморозки найбільш щільну диню і ретельно вимиваємо її прохолодною водою. Промачиваем зайву вологу рушником (звичайним або паперовим). Потім розрізаємо диню навпіл уздовж плоду, те ж саме проробляємо з кожної половинкою: ділимо диню на довгі шматочки. Зрізаємо товсту шкірку і м’якоть подрібнюємо кубиками середнього розміру.

2. Викладаємо динні кубики в чашу блендера і засипаємо їх цукром. Поступово подрібнюємо інгредієнти до стану пюре. Після подрібнення обов’язково варто перевірити, чи розчинився цукор.

3. Для заморозки пюре з дині ідеально підійде форма для льоду. Беремо невелику ложку (десертну або чайну) і акуратно розподіляємо пюре по клітинках. Потім відправляємо форму в морозильну камеру.

4. Якщо у вас немає форми для льоду, диню можна не подрібнювати, а викласти шматочки в контейнер і засипати цукром. Потім щільно закрити ємність кришкою, трохи струснути і відправити на заморозку.

5. Через 3-4 години крижані динні кубики відправляємо в спеціальні пакети для зберігання заморожених продуктів. Плоди можна розморозити взимку і додавати в домашні йогурти, десерти або в напої в замороженому вигляді.

Приємного апетиту!

Дуже смачна диня в сиропі на зиму в банках

Особливість дині полягає в тому, що вона дуже соковита і поєднується з будь-якими фруктами і прянощами. Сама диня має солодкуватий свіжим смаком і вбирає в себе запахи і відтінки інших інгредієнтів.

Час готування – 55 хв.

Час приготування – 25 хв.

Кількість порцій – 5.

Інгредієнти:

  • Диня – 6 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Лимон – 1-2 шт.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

1. Підбираємо необхідну кількість плодів дині за вагою. Краще всього, щоб дині були не дуже солодкими і щільними, навіть трохи недозрілими. Попередньо промиваємо плоди і обтираем рушником. Потім розрізаємо диню на дві частини ножем і виймаємо м’якоть з насінням ложкою.

2. Нарізаємо диню скибочками середньої товщини і видаляємо щільну шкірку. Подрібнюємо часточки шматочками у вигляді кубиків.

3. Тепер черга лимона. Його ми також промиваємо прохолодною водою і нарізаємо шматочками разом з шкіркою.

4. Тепер підбираємо тару для закачування дині. Банки повинні бути цілими, без тріщин і сколів. Насипаємо на губку трохи соди і очищаємо банки, промиваємо їх і стерилізуємо. Наливаємо воду в каструлю і доводимо до кипіння на плиті.

5. Викладаємо лимони і шматочки дині в банки. Заливаємо їх окропом. Накриваємо банки кришками і залишаємо на 5 хвилин, щоб вміст банок настоялося. Потім зливаємо воду назад в каструлю.

6. Додаємо в неї цукор і варимо сироп близько трьох хвилин, при цьому постійно помішуючи масу. Заливаємо гарячим сиропом диню і лимони. Закатуємо ємності кришками і остуджуємо дві доби в перевернутому положенні під ковдрою.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт дині у власному соку на зиму

Щоб балувати себе освіжаючим динним варенням в зимовий час, слід заготовити заздалегідь, як тільки дині з’являються в продуктових магазинах. Варення виходить дуже смачним, з медовим відтінком і приголомшливим ароматом.

Час готування – 4 ч. 20 хв.

Час приготування – 25 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Диня – 1 кг
  • Цукор – 500 гр.
  • Цедра лимона – 1 щіпка.
  • Банан – 1 шт.

Процес приготування:

1. Щоб приготувати варення з дині, нам знадобиться спочатку обдати плід водою з-під крана, а потім обтерти рушником. Коли цей крок буде пройдено, розрізаємо диню навпіл і видаляємо з кожної половини м’якоть з насінням. Щоб було зручніше зрізати шкірку, розрізаємо частини плоду часточками. Після видалення шкірки, нарізаємо динні часточки кубиками.

2. Переміщаємо диню в окремий посуд і посипаємо її цукром. Залишаємо продукти на 30 хвилин. За цей час плоди пустять сік і змішаються з цукром.

3. Вимиваємо банан і лимон прохолодною водою. Знімаємо шкірку з банана, натираємо на тертці лимон дуже акуратно, щоб у цедру не потрапили білі шкурки. Банан ріжемо кубиками невеликого розміру.

4. Через півгодини висипаємо цедру і банани до дині з цукром. Перекладаємо масу в каструлю, яку ставимо на плиту. Доводимо суміш до кипіння. Коли це станеться, прибираємо газ і накриваємо ємність кришкою. Повторюємо процедуру після повного охолодження маси. Варимо її після закипання близько семи хвилин.

5. Викладаємо варення в заздалегідь підготовлені банки. Закочує їх і остуджуємо близько двох днів під теплою ковдрою в положенні догори дном.

Приємного апетиту!

Густий джем з дині з лимоном на зиму

Щоб приготувати джем, необхідно вибирати тільки більш щільну внутрішність дині, а від м’якоті з насінням позбутися. Також вогонь при варінні джему потрібно постійно регулювати, щоб маса встигла загуснути, і знімати пінку, яка утворюється в процесі варіння.

Час готування – 1 д. 13 ч. 10 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Диня – 1 кг
  • Лимон – 1 шт.
  • Цукор – 700 гр.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

1. Для приготування джему нам знадобиться лимон. Спочатку його необхідно гарненько вимити водою, а потім насухо витерти. Далі зрізаємо цедру лимона і нарізаємо її тоненькими смужками. З плоду лимона видавлюємо сік руками або за допомогою соковижималки.

2. У каструлю вливаємо воду і всипаємо цукор. Перемішуючи сироп, варимо його на середньому вогні до кипіння. Висипаємо в сироп цедру лимона і вливаємо сік, знову доводимо до кипіння.

3. У процесі варіння сиропу необхідно підготувати диню. Вимиваємо її і, обтерши насухо, розрізаємо на дві половинки. Видаляємо серцевину і зрізаємо шкірку. Подрібнюємо диню невеликими кубиками. Висипаємо їх у каструлю з сиропом.

4. Коли маса закипить, прибираємо вогонь і даємо джему настоятися 12 годин. Щоб ласощі вийшло потрібної густоти, повторюємо процес ще 2 рази.

5. Ось ми і дійшли до етапу закачування. Викладаємо джем в заздалегідь підготовлені банки (їх потрібно очистити, вимити і стерилізувати). Закочує їх і залишаємо на кілька днів остигати, перевернувши догори дном і обгорнувши ковдрою.

Приємного апетиту!

Компот з дині на зиму на 3-літрову банку

Напій виходить дуже насиченим і виразним за своїми смаковими якостями, так як диня дуже соковитий плід і виділяє багато соку. У дині міститься багато корисних речовин, зміцнюють волосся, нігті і виводять токсини і шлаки з організму.

Час готування – 1 ч. 15 хв.

Час приготування – 30 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Диня – 1,7 кг
  • Цукор – 200 гр.
  • Кислота лимонна – 1 ч. л.
  • Вода – 2-3 л

Процес приготування:

1. Спочатку необхідно підготувати головний інгредієнт компоту – диню. Промиваємо плоди і насухо обтираем їх. Для того щоб видалити м’якоть і насіння, необхідно диню розрізати навпіл. Після очищення від м’якоті плодів нарізаємо диню кубиками невеликого розміру.

2. Висипаємо диню в заздалегідь стерилізовану банку до середини ємності. Можна і трохи вище, так як диня пустить багато соку, і плоди дадуть усадку.

3. Вливаємо воду в каструлю і доводимо її до кипіння на плиті. Заливаємо диню крутим окропом і накриваємо банку кришкою. Компот повинен настоятися 15-20 хвилин.

4. Через деякий час зливаємо рідину з банки назад в каструлю. М’якоть повинна залишитися в банку. Знову доводимо рідину до кипіння. Заливаємо нею диню. Повторюємо процедуру ще раз. Всипаємо цукор і варимо сироп пару хвилин. Потім додаємо лимонну кислоту і проварюємо рідина ще близько двох хвилин.

5. Заливаємо сиропом диню. Закочує банки кришками і перевертаємо їх. Закутуємо ковдрою на пару діб.

Приємного апетиту!