Варення з жимолості – 9 рецептів на зиму з фото покроково

Варення з жимолості — дуже смачна і проста заготівля на зиму цих чудових ягід. Жимолость – одне з перших плодоносних рослин у році, вона дає ягоди вже в початку-середині червня, тому її першу заготовляють на зиму у вигляді варення. За смаком і кольором ці ягоди нагадують лохину. Щоб закатати смачні і корисні заготовки з жимолості на зиму, вибирайте будь-який з 9 рецептів.

П’ятихвилинка на зиму

Варення-п’ятихвилинка з жимолості стане гарною підмогою в сезон зимового авітамінозу і пік захворювань на грип. Ягоди багаті вітамінами, амінокислотами, володіють яскраво вираженими цілющими властивостями.

Час готування: 7 годин.

Порцій: 7.

Інгредієнти на
7 порц.

  • Жимолость 2 кг
  • Цукор-пісок 2 кг

Процес приготування:

  1. Як заготовити просте варення з жимолості на зиму? Ягоди перебрати, викинути все сміття, листочки і гілочки, відірвати хвостики. Оглянути сировину на предмет пошкоджених, перестиглих або недостиглих ягід, їх варення не кладуть.
  2. Викласти жимолость у друшляк або сито, перемити кілька разів, щоб прибрати пил і комах. Дати постояти, щоб рідина стекла. Перекласти просохлі ягоди в тарілку.
  3. В каструлю з товстим дном і стінками всипати половину цукру і додати ягоди, перемішати. Залишити в холодильнику на 6 годин, щоб ягоди пустили сік і розтопили кристали цукрового піску.
  4. Банки і кришки промити з содою, обполоснути. Банки простерилізувати будь-яким зручним способом, кришки прокип’ятити і просушити. Дістати каструлю з жимолостю з холодильника, знову добре все розмішати. Встановити посуд на мінімальний вогонь і довести до кипіння, постійно заважаючи і знімаючи пінку. Коли заготовка закипить, додати залишки цукрового піску.
  5. Варити ще 5 хв., заважаючи і видаляючи пінку. Відразу ж розлити готове ласощі по підготовленим банкам, насипати в кожну банку зверху трохи цукру, який допоможе утворити захисну плівку. Закатати варення з жимолості кришками, перевернути і залишити остигати до кімнатної температури під теплою пуховою хусткою. Прибрати в холодне темне місце з постійною температурою. Вживати варення з жимолості з сиром, млинцями, сирниками і запеканками.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості без варіння

Так зване холодне варення з жимолості, яке не потребує варіння, потребує зберіганні в холодильнику або льосі при максимально низькій температурі. Також, для збереження, в нього додається деяка кількість лимонної кислоти.

Час готування: 8 годин.

Порцій: 5.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг;
  • Кислота лимонна – 2 р.

Процес приготування:

1. Зібрану жимолость перебрати від дефектних ягід, сміття у вигляді листочків, піску і паличок, комах. Пригнічені, гнилі або раскисшие екземпляри також викинути. Перемити ягоди в декількох мисках холодної води, викласти в друшляк, дати стекти воді. Викласти ягоди просушитись під сонцем на сухому кухонному рушник.

2. Перекласти жимолость в каструлю або велику миску і пересипати цукровим піском. Прибрати в холодильник на кілька годин, щоб ягоди просочили соком і розчинили крупинки цукрового піску. В процесі кілька разів діставати каструлю і перемішувати.

3. Після закінчення 7-7,5 годин ягоди з сиропом дістати і пробити заглибним блендером до отримання однорідної маси у вигляді пюре. Також це можна зробити за допомогою м’ясорубки або кухонного комбайна. Дати ягодному пюре постояти близько 10 хвилин і знову перемішати.

4. Тим часом скляні банки та металеві кришки добре вимити в содовому розчині, інакше варення закисне або запліснявіє, якщо поставитися недбало до процесу обробки тари. Обполоснути кришки з банками. Банки далі простерилізувати в духовці, а кришки обдати кілька разів окропом і струсити залишки води. В ягідну масу додати лимонну кислоту, перемішати і розкласти по підготовленим банкам, закрутити кришками або закатати.

5. Прибрати приготований десерт на зберігання в холодний підвал, льох або холодильник, використовувати протягом 6 місяців. Таке холодне варення можна подавати до чаю або випічці, готувати на його основі морси, вітамінні чаї або компоти.

Приємного апетиту!

Густе варення з желатином

Щоб отримати густе варення, схожа на желе, до жимолості при консервації потрібно додати масу з гранульованого желатину, замоченого на деякий час у воді. Таке желе чудово тримає форму, однак починає танути при високих температурах.

Час приготування: 40 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1 кг;
  • Желатин порошковий – 21 р.

Процес приготування:

1. Ягоди жимолості оглянути, викинути підгнилі, недостиглі і пошкоджені. Прибрати весь сторонній сміття.

2. Промити жимолость в декількох водах і викласти в сито, щоб вода скла. Розкласти ягоди на паперових рушниках, щоб вони остаточно обсохнули.

3. Дати необхідну кількість желатину, залити його водою по інструкції і залишити до повного набухання.

4. Ягоди жимолості подрібнити за допомогою заглибного блендера до стану пюре, віджати сік і м’якоть, макуха викинути. Набряклий желатин розігріти в мікрохвильовці імпульсами, але стежити за тим, щоб він не кипів. Додати трохи підігрітий сік, розпущений желатин, а також цукровий пісок. Все перемішати і варити в глибокій каструлі, знімаючи піну, близько 25 хв.

5. Гаряче варення розлити по попередньо простерилизованным банкам, закатати стерильними кришками. Остудити до кімнатної температури, не перевертаючи, щоб не порушити консистенцію. За міру охолодження желе буде густіти. Прибрати в комору або підвал на зберігання (термін – до 1 року). Використовувати як начинку в пиріжки, вареники, як прикраса для кондитерських виробів.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості з пектином

Зробити варення густим допоможе також пектин. Його не потрібно попередньо замочувати, як желатин, що спрощує завдання. Желе з пектином виходить більш делікатною консистенції, ніж без пектину.

Час приготування: 40 хв.

Порцій: 2.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 900 г;
  • Цукровий пісок – 450 г;
  • Пектин яблучний або цитрусовий – 12 р.

Процес приготування:

1. Підготувати ягоди до приготування варення. Забрати всі гілочки, листя та інше сміття. Видалити зелені, пригнічені і пошкоджені комахами ягоди. В таз з жимолостю налити води, дрібний сміття спливе сам. Його можна прибрати дрібним ситом. Ягоди перекласти в друшляк і просушити.

2. Скласти жимолость і цукровий пісок в миску (50 г цукру відсипати окремо), заглибним блендером подрібнити до пюреобразного стану. Якщо є бажання, можна протерти масу через сито, щоб видалити залишки макухи.

3. Цукор (50 г) змішати з пектином і ретельно вимісити, щоб вони максимально добре перемішалися. Якщо цього не зробити, пектин потім застигне в гарячому пюре шматками, і його буде не розчинити.

4. Пюре з жимолості з цукром перелити в товстостінну каструлю, почати нагрівати на помірному вогні, постійно помішуючи і знімаючи піну. Всипати пектин з цукром тонкою цівкою в масу, не перестаючи активно заважати. Готувати після закипання 10 хв.

5. Розлити варення з жимолості з пектином за попередньо простерилизованным банкам, герметично їх закрутити гвинтовими кришками. Укутати банки в перевернутому стані теплим рушником, залишити на ніч до повного охолодження. Перенести в холодильник або льох. Зберігається таке варення при постійній низькій температурі близько 1 року. Застосовувати його можна як начинку в пироги, пиріжки та печиво, вареники і як прошарок в торти.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості з агар-агаром

Агар-агар – сильний желюючий агент, варення з ним виходить хорошою щільною консистенції. Агар-агар для приготування варення з жимолості бажано купити силою не менше 900 (сила гелю). Смаку цей продукт не має, тому ягоди в ласощах зберігають свій справжній аромат.

Час приготування: 40 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,3 кг;
  • Агар-агар – 5 м;
  • Окріп – 100 мл

Процес приготування:

1. Ягоди жимолості перебрати, дефектні плоди і сміття, листочки прибрати. Промити жимолость в декількох водах, відкинути на сито, щоб прибрати воду. Розкласти ягоди на рушник і дати обсохнути.

2. Перекласти ягоди жимолості в широку каструлю, де буде варитися варення, і пересипати цукром. Поставити заготовку на вогонь середньої інтенсивності і варити, постійно помішуючи і знімаючи пінку, поки жимолость не стане м’якою. Цукровий пісок до цього моменту повинен повністю розчинитися.

3. Агар-агар заздалегідь замочувати не потрібно. Дати потрібну кількість порошку в миску і залити все окропом, розмішати до однорідності.

4. Тонкою цівкою вводити розчин агар-агару в варення, постійно помішуючи і проходячи лопаткою по дну каструлі. Не забувати знімати пінку, інакше це викличе появу цвілі в банках. Після закипання варити варення з жимолості з додаванням агар-агару ще близько 7-10 хвилин, потім акуратно розлити гаряче ласощі по стерильним банкам і закатати.

5. Зберігається такий десерт приблизно 1 рік в холодному місці, позбавленому сонячного світла. Для цих цілей відмінно підходить погріб. Варення можна додавати у випічку, є вприкуску з батоном або навіть намазувати на чорний хліб.

Приємного апетиту!

Смачне варення з жимолості з полуницею

В дуеті полуниця-жимолость полуниця надає варенню базову солодкість і душистость, а ягоди жимолості – невелику терпкість і насичений смак. При бажанні всі ягоди можна прокрутити через м’ясорубку до стану кашки, однак цілими вони виглядають краще.

Час готування: 9 годин.

Порцій: 4.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 300 г;
  • Полуниця – 700 г;
  • Цукровий пісок – 1,2 кг

Процес приготування:

1. Полуницю і жимолость перебрати, видалити плодоніжки, побиті, підгнилі та перезрілі ягоди. Налити в миску води і добре перемити ягоди. Сміття, спливаючий на поверхню, зібрати ситом. Викласти ягоди в друшляк і злити воду.

2. Обсушену полуницю і жимолость скласти в каструлю, в якій згодом буде варитися варення. Всипати половину цукру і перемішати. Прибрати ягоди в холодильник на 7-8 годин (або на ніч). За цей час вони повинні пустити сік, який просочить і розчиняє цукор.

3. Перемістити каструлю з вмістом на мінімальний вогонь, періодично струшувати під час варіння, щоб підсолоджений ягідний сироп обволікав ягоди. Заважати лопаткою не потрібно, інакше полуниця втратить форму. Якщо сиропу занадто мало, можна додавати по 1 ст. л. води і стежити, щоб суміш не стала занадто рідкою. Готувати на середньо-низькому вогні до закипання, потім ще близько 5 хвилин, додати залишився цукровий пісок. Після цього варити варення ще 15-20 хв., струшуючи каструлю і знімаючи піну.

4. Варення виходить красивого темно-червоного відтінку, який після охолодження стане темно-фіолетовим. При правильній варінні в ньому зберігаються цілі ягоди полуниці і жимолості. Розлити ще гаряче варення в оброблені і простерилізовані в духовці банки і закатати за допомогою закаточной машинки.

5. Перевернути банки з ласощами і вкрити теплою ковдрою, дати дійти за ніч до кімнатної температури. Потім перенести в холодний підвал або комору. З’їсти варення потрібно протягом 1 року.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості з апельсином

Смак апельсина дуже освіжає варення з жимолості. Крім м’якоті, ароматною складової служить також апельсинова цедра. При бажанні в таке варення можна додати по щіпці прянощі: корицю, сухий мелений імбир.

Час приготування: 45 хв.

Порцій: 5.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Апельсин – 1 шт.;
  • Вода – 180 мл;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг

Процес приготування:

1. Свіжозібрані ягоди жимолості перебрати, видалити гілочки, листочки. Прибрати сухі, пошкоджені або гнилі ягоди. Викласти жимолость в сито або друшляк, промити під струменем холодної проточної води. Залишити на 10 хв, щоб залишки води пішли з друшляка. Висипати ягоди досохнуть на паперові рушники.

2. Апельсин промити жорсткої стороною губки з милом та обдати окропом, щоб видалити залишки воску для збереження плодів. Акуратно, не зачіпаючи білу частину, зняти з апельсина цедру спеціальною теркою для цитрусових. Шкірку зняти і викинути. М’якоть апельсина порізати невеликими шматочками. З’єднати ягоди жимолості з апельсином і подрібнити в блендері або прокрутити через м’ясорубку. Вийде однорідна маса, в яку слід додати апельсинову цедру.

3. Зварити цукровий сироп. Для цього воду з’єднати в каструлі з цукром, довести до кипіння і варити близько 7 хв. до легкого загустіння.

4. Додати в сироп суміш апельсина і жимолості і розмішати. Після повторного закипання варити близько 25 хв. на середньому вогні, прибираючи піну ложкою і перемішуючи варення.

5. Розлити гаряче ласощі по простерилизованным банкам. Герметично закрутити стерильними гвинтовими кришками і остудити в перевернутому вигляді до кімнатної температури під ковдрою. Унести зміни в підвал або комору і зберігати там, на протязі 1 року.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості з лимоном

Жимолостное варення з додаванням лимона – справжнє джерело пектинів і мінеральних речовин. Крім приємного смаку з легкою лимонною кислинкою, воно має здатність підтримувати на належному рівні кількість вітамінів в організмі і активізує роботу імунітету.

Час готування: 8 годин.

Порцій: 6.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг;
  • Лимон – 1 шт.

Процес приготування:

1. Перебрати жимолость, щоб не допустити потрапляння гнилих, битих або недостиглих ягід варення.

2. Промити ягоди кілька разів, щоразу заливаючи їх чистою водою. На поверхню буде випливати весь дрібний сміття, воду з яким потрібно акуратно зливати.

3. Пересипати жимолость цукровим піском і прибрати на ніч у холодильник, щоб вона пустила достатню кількість соку. Кілька разів діставати миску з ягодами і перемішувати їх ложкою.

4. Лимон промити щіткою, обдати окропом і подрібнити разом зі шкіркою невеликими сегментами, попутно дістаючи кісточки.

5. Злити з ягід сік разом з сиропом в каструлю. Пропустити жимолость через м’ясорубку разом з шматочками лимона.

6. Викласти отриману масу в каструлю з соком, поставити її на слабкий вогонь. Довести до кипіння, помішуючи і знімаючи піну ложкою. Після закипання варити ще 10 хв.

7. Розлити гаряче варення з жимолості з лимоном по підготовленим стерильним банкам і закатати. Використовувати для приготування варення взимку компотів, киселів, додавати в кондитерські вироби.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості в мультиварці

Дуже зручно варити варення з жимолості в мультиварці: воно не підгорає, не утворюється зайва піна. Щоб зменшити кількість цукру, застосовується желирующее речовина Желфикс.

Час приготування: 45 хв.

Порцій: 3.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 800 г;
  • Желфикс 2:1 – 25 р.

Процес приготування:

1. Ягоди жимолості перебрати, промити в холодній воді і всипати в чашу мультиварки.

2. Желфикс висипати в окрему миску і перемішати з 2 ст. л. цукрового піску. Цю суміш всипати в ягоди і перемішати.

3. Закрити у мультиварки кришку і встановити програму «Десерти», час – 10-15 хв.

4. Час від часу необхідно відкривати кришку і перевіряти, закипіли чи ягоди, акуратно їх перемішувати. Після закипання жимолості мультиварку потрібно вимкнути.

5. Додати в чашу до ягід цукровий пісок, розмішати. Якщо є час, можна прибрати на кілька годин чашу з ягодами в холодне місце, щоб весь цукор розчинився.

6. Знову встановити в мультиварці режим приготування десертів і довести заготовку до кипіння, перемішуючи її. Кипляче варення варити ще 5 хв, потім вимкнути.

7. Гаряче ласощі розкласти по простерилизованным скляним банкам, герметично закрутити їх кришками. Залишити банки з варенням в кімнаті до повного охолодження, потім прибрати в підвал або комору.

Приємного апетиту!