Варення-пятихвилинка з малини на зиму

Малинове варення п’ятихвилинка на зиму – це прекрасний спосіб максимально зберегти всі корисні та лікувальні властивості ягоди з мінімальною термічною обробкою, та готується воно досить швидко і просто. Ми зробили підбірку найцікавіших 9 покрокових рецептів цього варення на будь-які переваги. Адже в сучасному світі дорога кожна хвилина.

Варення-п’ятихвилинка з малини на зиму — класичний рецепт

Варення по цьому рецепту не вийде густим, але приголомшливо смачним. Ми не використовуємо добавки, загусники і використовуємо трохи менше цукру загальноприйнятою пропорції 1:1, а в малині не так багато природного пектину, щоб мати желирующими властивостями. Але, варення зберігає кращі властивості і смак свіжих ягід.

Інгредієнти на
1 порц.

  • Малина-1 кг
  • Цукор-пісок 600 гр.

Процес приготування:

  1. Щоб заготовити варення-п’ятихвилинку з малини на зиму, підготуємо ягоди. Перебираємо на наявність сміття, якщо в ягоді трапляються жучки — краще замочити у сольовому розчині (1 ст. л солі на 1 л води) на 10 хвилин, потім обов’язково добре перемойте ягоду кілька разів, а якщо ягода гарна, чиста і домашня — можна не мити. У будь-якому випадку з ягодою треба поводитися акуратно, щоб не пошкодити її.
  2. Викладаємо малину жменями в посуд, в якій пізніше будемо варити нашу «п’ятихвилинку» і пересипаємо її цукром. Не перемішуємо! Накриваємо рушником або марлею і залишаємо малину у кімнаті на 4 години. Цього часу достатньо, щоб ягода дала сік, але можна залишити на ніч у холодильнику. Цукор насититься соком і почне танути.
  3. Ставимо каструлю на плиту і доводимо до кипіння на невеликому вогні. Потроху розчиняться інші піщинки цукру. Кипіти варення має дуже слабо, практично непомітно. Перемішувати потрібно дуже акуратно, щоб не роздавити ягоди.
  4. Після закипання варимо 5 хвилин. Постійно знімаємо рожеву ніжну пінку. Як тільки варення перестане булькати — розливаємо його по підготовленим простерилизованным і сухим банкам. Перевертаємо банки на кришки і залишаємо під пледом, це важливо, для того щоб процес остигання був як можна довше, а варення стало ще більш насиченим. Потім можна віднести варення на зберігання в комору або прибрати в холодильник.