Глід на зиму – 6 рецептів приготування заготовок з покроковими фото

Глід на зиму – це заготівля смачною, корисною і лікувальної ягоди в різних варіантах: у вигляді варення, джему, корисного напою і цілої гами солодощів. Для заготівлі підходить як великий садовий глід, так і дрібний дикий. Добре доповнюють глід цитрусові фрукти і яблука. Рецепти відрізняються різноманіттям, а вибрати по особистому смаку вам дозволить запропонована тема.

Компот з глоду на зиму

Компот з глоду на зиму буде у вас смачним і корисним напоєм. Готується він просто і подібно компотів з інших ягід і фруктів. У цьому рецепті готуємо узвар методом дворазової заливки цукровим сиропом. На 3-х літрову банку береться не більше 400 гр. ягід, щоб не було шкоди для здоров’я.

Інгредієнти на
3 л.

  • Глід 1 кг
  • Цукор-пісок 400 гр.
  • Вода 2.8 л.

Процес приготування:

  1. Як заготовити глід на зиму? Важливо вибрати гарні ягоди, не зморщені і не пересушені. Глід перебрати, промити під проточною водою і пересипати в стерильну 3-х літрову банку.
  2. З вказаного в рецепті кількості води і цукру зварити сироп. Половиною сиропу залити глід в банку. Потім банку прикрити прокип’яченої кришкою і залишити на 20 хвилин для настоювання.
  3. За закінчення цього часу сироп з банки через спеціальну кришку перелити в ту ж каструлю і знову довести до кипіння.
  4. Киплячим сиропом повторно і повністю залити глід, потім герметично банку закрити кришкою. Поставити її на кришку і прикрити махровим рушником. Приготовлений і охолоджений компот з глоду на зиму перенести в місце для зберігання консервацій. Вдалих і смачних заготовок!