Сир з кефіру в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Сир з кефіру в домашніх умовах – унікальний виріб, не містить загусників, глутамату натрію і шкідливих добавок. На базі кефіру і додаткових доступних продуктів можна готувати вдома сир, який не поступається за смаком магазинного. Кефірний сир швидко готується, не вимагає особливих навичок у приготуванні. Кефір будь-яким методом «згортається», розділяється на сирну масу і сироватку і потім плавиться. За смаком такий сир схожий на «Адигейський».

Сирний сир з кефіру в домашніх умовах

Сир з кефіру може приготувати в домашніх умовах будь-яка господиня. Він відноситься до категорії м’яких сирів і сирних готується із замороженого кефіру, що є самим простим способом. Цей сир містить мало калорій і підходить для дитячого і дієтичного харчування. Твердість і смак сиру визначається якістю кефіру.

Інгредієнти на
0.45 порц.

  • Кефір 2 л. 3.2%

Процес приготування:

  1. Сир з кефіру можна легко приготувати в домашніх умовах. Для сиру, кефір прямо в пакетах заздалегідь заморозьте, щоб він став кам’яним. Мінімальний час заморожування – 8-10 годин. Потім пакети з замороженого кефіру зніміть.
  2. Візьміть велику глибоку посуд (каструлі) і на неї помістіть густе сито або друшляк. Складіть Марлю у чотири шари і нею застеліть сито. Потім перекладіть в нього заморожений кефір, загорнувши краю марлі. Залиште кефір для розморожування при кімнатній температурі мінімум на 3 години.
  3. Після розморожування, цю конструкцію переставте в будь холодне місце, можна в холодильник. Витримуйте кефір в такому стані 12-36 годин, адже від часу залежить твердість сиру. Періодично виливайте з посуду відокремлену сироватку, яку можете потім використовувати за своїм розсудом.
  4. До кінця цього процесу помістіть на 1 годину поверх цієї маси будь-який вантаж, поставивши під нього плоску тарілку. Потім приготований сир звільніть від марлі, перекладіть в будь-яку ємність і можете подавати до столу або використовувати в приготуванні інших страв.

Успіхів у сыроделии і приємного апетиту!