Варення з ранеток на зиму – 10 простих рецептів з покроковими фото

Невеликі, кисло-солодкі яблучка відмінно підходять для домашніх заготовок на зиму. Вони володіють яскравим смаком, але вимагають з увагою підійти до підготовки фруктів з-за малих розмірів, проте результат того вартий.

Варення з ранеток цілком з хвостиком на зиму

Цей рецепт підходить для зайнятих господинь, які не можуть приділяти занадто багато часу заготівель на зиму, однак хочуть побалувати домашніх смачним варенням до чаю. Райські яблучка використовуються цілком, разом з хвостиками: виходить оригінальний і незвичайний десерт.

Інгредієнти на
2 порц.

  • Яблука Ранетки 1 кг
  • Цукор-пісок 1.2 кг
  • Лимонна кислота ⅓ ч. л.
  • Вода-1.5 склянки

Процес приготування:

  1. Як заготовити варення з ранеток на зиму? Плоди перебрати і вимити, хвостики не відривати, а проткнути кожне яблучко в декількох місцях дерев’яною шпажкою.
  2. В сотейнику з цукру, води і лимонки зварити сироп.
  3. Опустити в киплячу солодку масу яблучка і відразу зняти ємність з плити. Залишити фрукти під гнітом на кілька годин, щоб вони просочилися сиропом.
  4. Масу знову довести до кипіння, не перемішуючи, і варити близько 5 хвилин, поливаючи зверху сиропом за допомогою ложки. Потім знову помістити яблука в сиропі під гніт і дати настоятися близько 8 годин. Потім знову повторити процедуру.
  5. Готове варення гарячим розлити по банках і щільно закупорити. Приємного апетиту!