Яблучний сік на зиму – 10 рецептів в домашніх умовах з покроковими фото

Найчастіше яблучний сік заготовляють на зиму, використовуючи соковижималку. Це дуже корисний вітамінний напій, який запобігає розвитку багатьох захворювань. Також наявність природного цукру дозволяє влаштовувати сік без додавання сипучої хімії.

Яблучний сік через соковижималку на зиму

Яблука містять дубильні речовини, які дозволяють соку зберігатися досить довгий час без попередньої стерилізації. Напій виходить дуже смачним, ароматним і насиченим.

Інгредієнти на
2 порц.

  • Яблука 2 кг
  • Цукор-пісок за смаком

Процес приготування:

  1. Як заготовити яблучний сік на зиму в домашніх умовах? Промиваємо яблука, обтираем їх і розрізаємо на чотири частини. Паралельно видаляємо «хвостики», серцевину і різні дефекти.
  2. Пропускаємо яблука через соковижималку, щоб отримати сік без шкірки та м’якоті.
  3. Перелити рідину в ємність середнього розміру. Це може бути таз або каструля. Залишаємо сік на час, щоб він настоявся і наситився киснем.
  4. Коли з’явиться густа піна, прибираємо її з допомогою невеликого сита.
  5. Всипаємо в напій цукор в такій кількості, щоб він став таким солодким, як ви любите.
  6. Ставимо ємність на конфорку і включаємо плиту. Варимо напій на невеликому вогні до появи бульбашок. Постійно помішуємо сік.
  7. Вимикаємо плиту. Розливаємо сік по заздалегідь стерилізованим банкам. Накриваємо кришками і закатуємо. Перевертаємо ємності дном вгору і закутуємо до повного остигання.

Приємного апетиту!

Домашній яблучний сік в соковарці на зиму

Для приготування соку краще всього вибирати стиглі та соковиті плоди. Також вони повинні бути без гнилі та інших дефектів, інакше сік швидко зіпсується. Перед подрібненням яблука необхідно ретельно промити.

Час готування – 3 ч.

Час приготування – 50 хв.

Кількість порцій – 3-4.

Склад:

  • Яблуко – 6-7 кг

Процес приготування:

1. Ретельно вимиваємо яблука і обтираем їх рушником. Розрізаємо плоди на 4 частини і паралельно видаляємо серцевину. Також прибираємо гниль і чорні точки, якщо вони є.

2. Розбираємо соковарку. В нижню ємність наливаємо воду до бортиків. Під час варіння необхідно буде стежити за тим, щоб вода не википіла до закінчення приготування соку. Зверху ставимо сокоприемник і встановлюємо шланг, за допомогою якого будемо виводити сік.

3. І, нарешті, встановлюємо ємність, в яку викладаємо яблука. Накриваємо плоди кришкою. Ставимо соковарку на плиту. Варимо на великому вогні. Ставимо на сусідню конфорку каструлю, в яку опускаємо шланг. Коли вода в нижньому ярусі закипить, зменшуємо вогонь.

4. Перемішуємо яблука кожні 25 хвилин. Варимо плоди до повного виділення соку, поки у верхній ємності не залишаться тільки м’якоть і шкірка.

5. Заздалегідь стерилізуємо кришки і банки (або пляшки) для закачування соку. Перемішуємо готовий сік і розподіляємо по ємностях. Накриваємо кришками. На дно великої каструлі викладаємо рушник і ставимо на нього тару з соком. Переносимо каструлю з банками на плиту. Наливаємо воду і доводимо до кипіння. Стерилізуємо тару з соком близько 20 хвилин. Потім дістаємо їх з каструлі і вимикаємо плиту. Закручуємо кришками і закутуємо до повного охолодження.

Приємного апетиту!

Яблучний сік з м’якоттю без стерилізації в банках

М’якоть яблучних плодів багата клітковиною і багатьма іншими вітамінами, які насичують організм людини здоров’ям. Пропонуємо вам обійтися без соковижималки і приготувати сік з корисною м’якоттю.

Час готування – 1 ч. 15 хв.

Час приготування – 35 хв.

Кількість порцій – 2-3.

Інгредієнти:

  • Яблуко – 3 кг
  • Вода очищена – 1,5 л.
  • Цукор – 2 склянки

Процес приготування:

1. Для початку займемося яблуками. Вимиваємо їх і обтираем кухонним рушником. Потім розрізаємо плоди на 4 частини (можна розрізати на більшу кількість частин, якщо яблука великі). Вирізаємо серцевину і позбавляємося від дефектів.

2. Викладаємо яблука в каструлю з товстим дном. Наливаємо літр води. Ставимо ємність на плиту і доводимо її вміст до кипіння. Після закипання тушкуємо плоди з водою ще 15 хвилин.

3. Вимикаємо плиту і переносимо каструлю з яблуками на робочу поверхню кухонного столу. Перетворюємо розм’якшені плоди в пюре за допомогою заглибного блендера.

4. У каструлю середнього розміру вливаємо воду (2 склянки) і додаємо цукор. Доводимо суміш до кипіння на плиті. Постійно помішуємо, поки не утвориться сироп. Вливаємо його в яблучне пюре. Перемішуємо масу. Ставимо каструлю з вмістом на плиту для нагрівання. Кип’ятимо 5 хвилин.

5. Вимикаємо плиту і даємо суміші охолонути. Проціджуємо через дрібне сито. Знову доводимо напій до кипіння. Заздалегідь стерилізуємо банки і кришки для закачування соку. Розливаємо в них гарячу масу. Накриваємо кришками тару і закатуємо. Ставимо банки на підлогу в перевернутому положенні і закутуємо до повного охолодження.

Приємного апетиту!

Як заготовити сік з яблук на зиму без соковижималки?

Яблучний сік дуже корисний. Плоди яблук містять натуральний цукор, тому часто закачування напою обходиться без додавання сипучого інгредієнта. У процесі приготування багато господинь використовують соковижималку, однак є й інші способи вичавки соку.

Час готування – 1 ч. 20 хв.

Час приготування – 45 хв.

Кількість порцій – 5-6.

Склад:

  • Яблуко – 7 кг
  • Цукор – 500 гр.
  • Вода – 3 л

Процес приготування:

1. Вимиваємо і обтираем плоди для майбутнього соку. Потім розрізаємо яблука на кубики, щоб вони швидше пустили сік. Видаляємо серцевину і пошкодження, шкірку не чіпаємо.

2. Беремо велику каструлю і висипаємо туди нарізані яблука. Заливаємо плоди очищеною водою до самих країв ємності. Ставимо каструлю на плиту. Доводимо масу до кипіння на великому вогні. Зменшуємо вогонь і тушкуємо яблука ще близько 10 хвилин. Яблука повинні стати м’якше. Вимикаємо плиту і залишаємо суміш у спокої до тих пір, поки вона не охолоне.

3. Беремо дрібне сито і викладаємо в нього яблучну масу. Перетираємо її і всипаємо цукор. Перемішуємо масу і ставимо ємність на плиту. Знову доводимо суміш до кипіння.

4. Вибираємо відповідну тару для закачування соку. Досліджуємо її на наявність тріщин та інших дефектів. Потім очищаємо банки і кришки з допомогою соди і губки. Ретельно промиваємо ємності з кришками і ставимо в духову шафу для стерилізації.

5. Розливаємо гарячий сік з банки і закатуємо кришками. Закутуємо ємності з соком теплим пледом або ковдрою. Після охолодження зберігаємо в погребі.

Приємного апетиту!

Дуже смачний яблучно-морквяний сік на зиму

Не відмовте собі в задоволенні в холодну зимову пору поласувати корисним і смачним, яскравим і теплим натуральним соком з яблук і моркви. Для закачування соку використовуйте тільки свіжі і незіпсовані плоди.

Час готування – 1 ч. 10 хв.

Час приготування – 50 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Яблуко – 3 кг
  • Морква – 2 кг
  • Цукор – 200 гр.

Процес приготування:

1. Вимиваємо яблука і обтираем їх кухонним рушником. Гострим ножем видаляємо всі підгнилі ділянки і чорні плями. Нарізаємо яблука на часточки або шматочки довільного розміру. Викладаємо їх у соковижималку. В процесі вичавки соку прибираємо макуха.

2. Переливаємо яблучний сік у велику ємність (каструлю або таз). Залишаємо на 10 хвилин, щоб піднялася піна. Проціджуємо напій через сито. Проробляємо те ж саме з піною.

3. Знімаємо верхній шар моркви ножем. Потім ретельно промиваємо її і витираємо паперовим рушником. Нарізаємо моркву і пропускаємо через соковижималку. Проціджуємо сік через сито.

4. Змішуємо обидва види соку у великій каструлі. Ставимо ємність на плиту. Додаємо цукор і нагріваємо масу до моменту, поки рідина не почне булькати. До кипіння не доводимо.

5. Заздалегідь стерилізуємо банки і кришки будь-яким зручним способом. Розливаємо гарячий сік з ємкостей. Накриваємо їх кришками і закатуємо. Перевертаємо банки і закутуємо їх ковдрою до повного охолодження.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт яблучно-гарбузового соку у банках

Гарбуз допомагає роботі шлунка і виводить холестерин з організму людини. Лікарі рекомендують вживати її при безсонні, каменях у жовчному міхурі та нирках. Гарбуз корисна для вагітних жінок, людей, які страждають зайвою вагою і мають проблеми з шкірою.

Час готування – 1 ч. 25 хв.

Час приготування – 1 ч. 5 хв.

Кількість порцій – 2-3.

Інгредієнти:

  • Гарбуз – 2 кг
  • Яблуко – 1 кг
  • Лимон – ½ шт.
  • Цукор – ½ склянки

Процес приготування:

1. Вибираємо гарбуз, яка буде не більше 7 кг за масою. Вимиваємо її в проточній воді і обтираем. Зрізаємо шкірку і ріжемо гарбуз, видаляємо насіння. Подрібнюємо на такі шматочки, щоб можна було вмістити в соковижималку. Вичавлюємо сік.

2. Вимиваємо яблука і лимон. Шкірку не чіпаємо, розрізаємо на шматочки яблука і паралельно позбавляємося від серцевини, гнилі та інших дефектів. Розрізаємо лимон на дві частини. Одну з частин подрібнюємо і разом з яблуками пропускаємо через соковижималку.

3. Вливаємо суміш з яблук, гарбуза і лимона в каструлю. Ставимо ємність на плиту і додаємо цукор. Помішуємо масу і доводимо до кипіння.

4. Очищаємо банки і кришки харчовою содою. Промиваємо тару теплою водою. Потім стерилізуємо в духовій шафі або іншим зручним способом.

5. Розливаємо гарячий сік по банкам і закочує їх кришками. Перевертаємо ємності кришками і ставимо на підлогу. Закутуємо і залишаємо на деякий час, щоб банки з соком охололи.

Приємного апетиту!

Як заготовити корисний яблучний сік без цукру на зиму?

Яблучний сік корисний для роботи органів дихання. Містить багато корисних речовин і вітамінів, з допомогою яких можна запобігти розвитку деяких захворювань. Часто в яблучний напій не додають цукор, тому він у надлишку міститься в самих плодах.

Час готування – 1 ч.

Час приготування – 45 хв.

Кількість порцій – 2-3.

Склад:

  • Яблуко – 4 кг

Процес приготування:

1. Вимиваємо яблука і обтираем їх рушником. Нарізаємо часточками. Паралельно видаляємо серцевину і різні дефекти. Висипаємо яблука в соковижималку.

2. У процесі роботи техніки утворюється сік, який необхідно процідити в каструлю через дрібне сито або марлю.

3. Ставимо ємність на плиту і доводимо до кипіння напій. Коли м’якоть підніметься вгору, знімаємо її шумівкою або ложкою.

4. Коли сік закипить, зменшуємо вогонь і проварюємо напій ще 10 хвилин. Вибираємо відповідні для закачування банки і кришки. Очищаємо їх содою і ретельно промиваємо. Стерилізуємо будь-яким зручним способом: в духовій шафі, мікрохвильовій печі або на плиті.

5. Розливаємо гаряче пиття по банкам і накриваємо ємності кришками. Закатуємо і перевертаємо тару з соком. Закутуємо теплим пледом або ковдрою. Коли банки з напоєм охолонуть, залишаємо їх на зберігання до комори.

Приємного апетиту!

Як приготувати смачний сік з яблук в мультиварці?

Ароматний і корисний сік можна приготувати ще швидше в мультиварці. Плоди зберігають насичений яблучний смак і безліч необхідних організму властивостей.

Час готування – 1 ч. 15 хв.

Час приготування – 50 хв.

Кількість порцій – 4-5.

Склад:

  • Яблуко – 5-6 кг

Процес приготування:

1. Добре вимиваємо яблука теплою проточною водою. Обтираем їх сухим чистим рушником. Розрізаємо кожен плід на часточки і паралельно позбавляємо від серцевини, «хвостиків» і гнилі.

2. Нарізані часточками яблука викладаємо в соковижималку і видавлюємо сік. М’якоть можна не викидати, а використовувати для приготування яблучного пюре.

3. Виливаємо свіжовичавлений сік в чашу мультиварки. Встановлюємо режим «Суп». Коли напій закипить, продовжуємо варити його ще 5 хвилин. У процесі варіння буде утворюватися піна, яку необхідно знімати шумівкою, дрібним ситом або ложкою.

4. Підбираємо необхідну тару для закачування соку. Перевіряємо банки і кришки: важливо, щоб вони були цілими і чистими. Для впевненості очищаємо ємності харчовою содою і промиваємо. Стерилізуємо банки і кришки будь-яким зручним способом.

5. Розливаємо готову гарячу рідину по банкам і накриваємо ємності кришками. Закатуємо або закручуємо тару (в залежності від виду кришок). Коли банки з соком охолонуть, зберігаємо їх у прохолодному місці. Якщо є бажання зняти пробу, напій можна пити відразу після охолодження.

Приємного апетиту!

Домашній яблучний сік на зиму через м’ясорубку

Приготування соку з допомогою м’ясорубки займає трохи більше часу, ніж ті ж маніпуляції з соковижималкою, проте напій виходить не менш смачним і ароматним.

Час готування – 3 ч. 5 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 4.

Склад:

  • Яблуко – 5 кг
  • Цукор – 100-200 гр.

Процес приготування:

1. Ретельно вимиваємо кожен плід і насухо обтираем рушником. Потім розрізаємо яблука навпіл і видаляємо серцевину. Досліджуємо плоди на гниль та інші дефекти, позбавляємося від них. Подрібнюємо яблука на більш дрібні шматочки.

2. Пропускаємо шматочки через м’ясорубку. Потім укладаємо у велику друшляк 3-4 шари марлі і розподіляємо поверх неї яблучне пюре.

3. Встановлюємо друшляк в будь-яку глибоку ємність (наприклад, каструлю). Чекаємо, поки стече сік.

4. Через пару годин ставимо каструлю з напоєм на плиту. Доводимо його до кипіння і додаємо необхідну кількість цукру. Перемішуємо і варимо ще 5 хвилин.

5. Заздалегідь стерилізуємо банки і кришки для закачування соку: підбираємо цілу тару, очищаємо її за допомогою соди і вимиваємо. Після стерилізації розливаємо сік по банкам, які відразу накриваємо кришками і закатуємо. Спочатку перевертаємо банки і закутуємо. Через добу, коли ємності з соком охолонуть, повертаємо їх у потрібне положення і зберігаємо в прохолодному місці.

Приємного апетиту!

Сік на зиму з яблук і груш в домашніх умовах

Груші не менш корисні, ніж яблука. Плоди ефективними у разі лікування дитячих простудних захворювань та інфекцій. Відвар з груші рекомендують в якості жарознижуючого і відновлюючого в період хвороби кошти.

Час готування – 2 ч. 25 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 4-5.

Інгредієнти:

  • Яблуко – 3 кг
  • Груша – 3 кг
  • Вода – 3 л

Процес приготування:

1. Ретельно вимиваємо груші і яблука в проточній воді. Обтираем плоди рушником і розрізаємо вздовж на 4 частини. Видаляємо серцевину і різні пошкодження.

2. Беремо велику каструлю і заливаємо в неї воду до половини. Висипаємо нарізані груші та яблука. Варимо їх на невеликому вогні до стану м’якості.

3. Вимикаємо плиту і даємо масі з груш і яблук охолонути. Встановлюємо сито поверх окремій ємності і викладаємо в нього пюре. Чекаємо, поки стече сік.

4. Переливаємо готовий сік в каструлю. Ставимо ємність на плиту і проварюємо сік на невеликому вогні 20 хвилин.

5. Досліджуємо банки і кришки на наявність дефектів, вибираємо відповідні для загортання і очищаємо їх за допомогою соди і губки. Ретельно вимиваємо і стерилізуємо будь-яким доступним способом.

6. Розливаємо гарячий напій по банкам і накриваємо кришками. Закатуємо і даємо охолонути. Потім банки з соком слід перенести в прохолодне місце для зберігання.

Приємного апетиту!