Варення з абрикосів з кісточками – 6 рецептів на зиму з фото покроково

Варення з абрикосів з кісточками — дуже смачна і проста заготівля на зиму. Літо радує нас достатком овочів і фруктів. Ми намагаємося з’їсти їх якомога більше, щоб зарядитися здоров’ям і вітамінами на цілий рік. Солодкість фруктів дарує гарний настрій. І щоб зберегти його протягом року, можна приготувати варення з абрикосів, яке буде нагадувати про літо в холодну зиму.

Королівське варення з абрикосів з кісточками на зиму

Абрикоси в солодкому бурштинового кольору варення, як маленькі сонечка в банку, будуть нагадувати про теплом і яскравому літньому часі. Королівським воно називається тому, що готуватися з кісточками, які надають мигдальний смак. Таке варення подавали в палацах, і їм можна сміливо пригощати гостей.

Інгредієнти на
2 порц.

  • Абрикос 1 кг
  • Цукор-пісок ½ кг
  • Вода-1 склянка

Процес приготування:

  1. Як зварити варення з абрикосів з кісточками на зиму? Добре вимийте і просушіть абрикоси. Плоди краще брати ті, що твердіший і не переспели. В іншому випадку, при натисканні вони розваляться і перетворяться на кашу.
  2. Почніть вийняти кісточки з плодів. Все не знадобляться, потрібно максимум 100 грам. Щоб зробити це акуратно і не розламати абрикос, візьміть олівець або дерев'яну паличку для їжі. Тупою стороною повільно натисніть на то місце, де розташовується плодоніжка і видавіть кісточку. Її гострий кінчик легко розріже протилежний бік фрукта і її буде легко дістати. Висушіть кісточки, так як очистити вологі вельми проблематично. Коричнева скоринка надає ту саму мигдальне нотку, але і виділяє невелику гіркоту. Якщо вам це подобається, залиште її. Якщо ні, зніміть шкірку, розколів суху кісточку молотком, часникодушилкою або дробаркою для горіхів.

  3. Почніть вийняти кісточки з плодів. Все не знадобляться, потрібно максимум 100 грам. Щоб зробити це акуратно і не розламати абрикос, візьміть олівець або деревянную паличку для їжі. Тупою стороною повільно натисніть на то місце, де розташовується плодоніжка і видавіть кісточку. Її гострий кінчик легко розріже протилежний бік фрукта і її буде легко дістати. Висушіть кісточки, так як очистити вологі вельми проблематично. Коричнева скоринка надає ту саму мигдальне нотку, але і виділяє невелику гіркоту. Якщо вам це подобається, залиште її. Якщо ні, зніміть шкірку, розколів суху кісточку молотком, часникодушилкою або дробаркою для горіхів.
  4. Вставити частина кісточок назад у абрикоси через отримані отвори. У велику посуд висипте цукор і залийте її склянкою води. Багато рідини брати не потрібно, щоб не вийшов компот. Що стосується кількості цукру, класичний рецепт говорить про пропорції 1:1, але так виходить дуже солодко. Якщо вам це не подобається, додайте 500 грам або більше, на свій смак. Закип’ятіть отриманий сироп і зніміть з вогню. Перекладіть фрукти у посуд з гарячою рідиною. Залиште настоюватися на 10 годин, щоб фрукти пустили сік і ввібрали цукор.
  5. По закінченні цього часу дістаньте з ємності абрикоси з допомогою ложки або шумівки. Отриманий сироп знову доведіть до кипіння і акуратно зніміть піну, яка утворилася ложкою. Перемішувати варення не можна! Поверніть у посуд абрикоси, вимкніть вогонь і залиште насичуватися ще на 6 годин. Після цього прокип’ятіть варення протягом 20 хвилин.
  6. В цей час стерилізуйте пів-літрові банки. Зробити це можна в духовці або опустивши банки в киплячу воду на 4-5 хвилин. Приготоване гаряче варення розлийте по банках і закатайте. Укрийте заготовки щільною тканиною і дайте охолонути. Зберігайте у темному прохолодному місці.

Приємного апетиту!