Вовнянки холодним способом на зиму – 5 рецептів, як засолити вовнянки з покроковими фото

Засолювання вовнянок холодним способом потребуватиме часу – гриби повинні добре просочитися розсолом і якісно просолитися, щоб закуска вийшла безпечної і смачною. Вовнянки попередньо добре чистимо, промиваємо і замочуємо, щоб видалити специфічну гіркоту.

Як засолити вовнянки холодним способом у банках?

Вовнянки дуже зручно солити в банках: така тара займає небагато місця і досить зручна для зберігання в холодильнику. Перед закладкою грибів рекомендуємо сортувати їх на великі і дрібні і солити окремо – це забезпечить рівномірне просолювання всіх шматочків. Процес просолювання займе близько двох місяців – будьте готові запастися терпінням.

Порцій – 2 літра.

Інгредієнти

  • Вовнянки 2.5 кг
  • Сіль 45 гр.
  • Лавровий лист 2 шт.
  • Листя хрону 2 шт.
  • Масло рослинне 1 ст.

Процес приготування:

  1. Як засолити вовнянки холодним способом на зиму в банках? Вовнянки зачищаємо ножем від залишків грунту, бруду та іншого сміття. Місця з дефектами зрізаємо. Ретельно промиваємо в прохолодній проточній воді, намагаючись не поламати тендітну м’якоть. Великі екземпляри розрізаємо на частини поменше.
  2. Поміщаємо підготовлені гриби в об’ємну ємність і заливаємо прохолодною водою. Залишаємо замачиваться в прохолодному місці на дві доби. Періодично воду міняємо, щоб рідина підтримувалася чистою і свіжою.
  3. Банки і кришки ретельно вимиваємо і стерилізуємо будь-яким доступним способом. Листя хрону промиваємо й обсушуємо на рушник.
  4. З замочених, грибів воду зливаємо. Вовнянки розкладаємо в банки шарами, пересипаючи сіллю і перекладаючи лавровими листками і зеленню хрону. Вкрай важливо використовувати для засолювання велику кам’яну сіль. З дрібної йодованої результат може бути непередбачуваним. Рослинне масло розігріваємо до гарячого стану і заливаємо його поверх грибів у кожну банку. Масло перекриє повітрю доступ до грибів. Закриваємо банки кришками і прибираємо заготовку в холодильник для просолювання. Через два місяці закуску вже можна пробувати.

Приємного апетиту!

Як засолити вовнянки без варіння на зиму?

За даним рецептом також солимо вовнянки без температурного впливу: варити гриби не доведеться. Спосіб цінний тим, що дозволяє зберегти цінні поживні речовини плодових тел. Гриби виходять хрусткими, гладкими, ароматними. У процесі засолювання на поверхні розсолу може з’являтися пліснява – це не ознака псування, просто акуратно зніміть її ложкою.

Час приготування: 20 хв.

Час приготування: 20 хв.

Порцій – 250 гр. готових вовнянок орієнтовно.

Склад:

  • Волнушки – 250 гр.
  • Сіль кам’яна – 2 ч. л.
  • Лавровий лист – 2 шт.
  • Листя хрону – 2 шт.
  • вишневі Листя – 2 шт.
  • Листя смородини – 2 шт.
  • парасольки Кропу – 1-2 шт.
  • Часник – 2 зубки.
  • Перець запашний горошком – 5 шт.

Процес приготування:

Крок 1. Вовнянки чистимо від забруднень і сміття, якщо є пошкоджені ділянки, вирізаємо їх. Добре гриби промиваємо в проточній воді. Укладаємо чисті вовнянки в глибоку посуд, заливаємо холодною водою. Залишаємо гриби замачиваться на дванадцять годин. За цей час кілька разів міняємо воду – з грибів йде гіркоту.

Крок 2. Парасольки кропу, листя хрону, вишні і смородини ретельно промиваємо і даємо вологи стекти на рушник. Зубки часнику звільняємо від лушпиння, вимиваємо і ріжемо на пластинки.

Крок 3. Тару для засолювання грибів ретельно вимиваємо. Висипаємо на дно трохи крупної солі, викладаємо половину зелені. Далі закладаємо вовнянки, пересипаючи їх сіллю і горошинками перцю. На поверхні грибів розкладаємо другу половину зелені, вона повинна закрити вовнянки.

Крок 4. На гриби під зеленню встановлюємо гніт. Зручно використовувати звичайну банку з водою. Через пару діб вовнянки пустять помітне кількість соку, після чого заготівлю прибираємо разом з гнітом холодильник і даємо їй просолитися протягом місяця.

Крок 5. Після закінчення місяця вовнянки готові до вживання. Вони ідеальні в якості холодної закуски або як доповнення до відвареної картоплі, м’яса, курки. Для більшої соковитості подавайте їх з подрібненим луком і невеликою кількістю оливкової олії.

Приємного апетиту!

Вовнянки холодним способом з часником

Рецепт для тих, хто любить гострі грибочки. Крім традиційних парасольок кропу додамо досить велика кількість часнику. Після просолювання вовнянки набувають виражений часниковий смак і характерну пікантність. Самі солоні часникові часточки також смачні і відмінно доповнять хрусткі грибочки у складі заготовки.

Час приготування: 30 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій – 1 кг. готових вовнянок орієнтовно.

Склад:

  • Волнушки – 1 кг
  • Сіль кам’яна – 50-60 гр.
  • Лавровий лист – 2-3 шт.
  • парасольки Кропу – 3-4 шт.
  • Часник – 10-12 зубков.
  • Перець чорний горошком – 5-6 шт.

Процес приготування:

Крок 1. Гриби необхідно перебрати, очистити від забруднень та випадкового сміття. Потім добре промиваємо вовнянки та зрізаємо нижню частину ніжок, так як ця частина може погано просаливаться і залишатися твердим. Підготовлену сировину поміщаємо в ємність і заливаємо холодною підсоленою водою. На літр рідини беремо одну столову ложку солі. Вимочуємо вовнянки два дні, періодично міняючи воду на чисту. Після вимочування ще раз промиваємо гриби.

Крок 2. Зубки часнику очищаємо від лушпиння і вимиваємо. Можна пропустити часник через прес, а можна порізати на часточки великі частини – робіть так, як більше подобається. Укропные парасольки також промиваємо.

Крок 3. Ємність для засолювання грибів добре промиваємо. Можна використовувати скляну, керамічну, дерев’яну, емальовану ємність. На дно укладаємо парасольки кропу. На них поміщаємо вовнянки шарами капелюшками вниз, пересипаючи їх сіллю і шматочками часнику. Не забуваємо про горошки перцю і лаврове листя. Сіль беремо велику, кам’яну – цей момент дуже важливий.

Крок 4. На гриби встановлюємо гніт, щоб швидше виділився розсіл, і все вовнянки виявилися їм покриті. Залишаємо засолку в холодному місці на півтора місяця. Періодично перевіряємо гриби – якщо розсолу на початку засалювання виділилося недостатньо, то готуємо його окремо і доливаємо: на літр води беремо двадцять грам солі. Після закінчення зазначеного часу просолювання дістаємо готові хрусткі вовнянки та угощаемся. Зберігаємо соління в холодильнику, стежимо, щоб гриби залишалися покритими розсолом протягом усього терміну зберігання.

Приємного апетиту!

Солоні вовнянки з кропом холодним способом

Кріп складно переоцінити в складі різних солінь – ароматний, запашний, будь-яку заготівлю зробить смачніше. Гриби – не виняток. Для засолювання вовнянок використовуємо «парасольки». Їх кількість регулюємо за власним смаком – чим більше, тим більш насичений аромат. Не забуваємо про листя хрону, так як вони виступають дезінфектором і консервантом на пару із сіллю.

Час приготування: 30 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій – 1 кг. готових вовнянок орієнтовно.

Склад:

  • Волнушки – 1 кг
  • Сіль – 150 гр.
  • парасольки Кропу – 3-4 шт.
  • Листя хрону – 3-4 шт.
  • Листя вишні – за смаком.
  • Листя дуба – за смаком.
  • Лавровий лист – 3 шт.
  • Перець чорний горошком – 10 шт.
  • Часник – 3 зубки.

Процес приготування:

Крок 1. Гриби зачищаємо від лісового сміття, ретельно промиваємо в проточній воді і складаємо в глибоку ємність. Заливаємо холодною водою, залишаємо на два-три дні. По три рази в день міняємо воду, щоб знизити ризик закисання. Вимочені таким чином вовнянки потім бланшируем і остуджуємо. На дно глибокої ємності (емальована, скляна, керамічна, дерев’яна) укладаємо частина промиті листя дуба, хрону, вишні і насипати тонкий шар крупної солі.

Крок 2. Кладемо Наверх вовнянки капелюшками вниз, укладаємо промиті укропные парасольки, посипаємо сіллю, шматочками лаврового листя, нарізаним часником і горошинками перцю. Повторюємо шари, чергуючи гриби, сіль, зелень і спеції.

Крок 3. Після того, як всі інгредієнти будуть покладені в ємність, накриваємо їх чистою марлевою серветкою, закриваємо перевернутої плоскою тарілкою меншого діаметру і встановлюємо зверху вантаж. Прибираємо в холодильник. Через два-три дні вовнянки повинні виділити сік. Якщо рідини відокремилося мало, варто збільшити вантаж.

Крок 4. Через два тижні гриби готові до вживання. Для зручності зберігання їх можна скласти в чисті стерильні банки, залити розсолом, закрити кришками, зберігати в холодильнику.

Приємного апетиту!

Як смачно засолити вовнянки з листям хрону?

Вовнянки, засолені з листям хрону холодним способом, нітрохи не гірше благородних груздів. Тверді, хрусткі, блискучі – відмінна закуска на зиму. Починаємо приготування стандартно з замочування вовнянок, потім просолюємо їх під пресом протягом п’яти днів. Після цього ароматизируем гриби листям хрону і прибираємо в холодильник. Через місяць грибочки вже можна подавати на стіл.

Час приготування: 30 хв.

Час приготування: 30 хв.

Порцій – 1 кг. готових вовнянок орієнтовно.

Склад:

  • Волнушки – 1 кг
  • Сіль велика – 120-150 гр.
  • Листя хрону – 3-4 шт.
  • Кріп (насіння) – за смаком.
  • Часник – 3-4 зубки.

Процес приготування:

Крок 1. Готуємо вовнянки: очищаємо їх, вирізаємо дефекти, ретельно промиваємо. Замочуємо в холодній воді на три дні. Не забуваємо міняти воду кожні п’ять-шість годин. Після замочування воду зливаємо, а гриби ретельно промиваємо ще раз. Великі екземпляри розрізаємо на частини, щоб привести всі вовнянки приблизно одного розміру.

Крок 2. На дно широкої ємності насипати тонкий шар крупної солі. Зверху укладаємо вовнянки капелюшками вниз. Засипаємо сіллю. Таким чином чергуємо продукти, поки не закінчаться.

Крок 3. Поверх кладемо плоску тарілку або кришкою меншого діаметру і ставимо вантаж. Зручно використовувати бутель з водою. Залишаємо засаливаться під пресом на п’ять діб. За цей час гриби покриються розсолом.

Крок 4. Після просолювання знімаємо вантаж і розкладаємо вовнянки за сухим стерильним банкам, перекладаючи промитими листям хрону, насінням кропу і шматочками очищених часточок часнику. Заливаємо розсолом. Закриваємо заготівлю кришкою і прибираємо в холодильник. Залишаємо вовнянки на місяць, після чого їх вже можна вживати.

Приємного апетиту!