Вовнянки холодним способом на зиму – 5 рецептів, як засолити вовнянки з покроковими фото

Засолювання вовнянок холодним способом потребуватиме часу – гриби повинні добре просочитися розсолом і якісно просолитися, щоб закуска вийшла безпечної і смачною. Вовнянки попередньо добре чистимо, промиваємо і замочуємо, щоб видалити специфічну гіркоту.

Як засолити вовнянки холодним способом у банках?

Вовнянки дуже зручно солити в банках: така тара займає небагато місця і досить зручна для зберігання в холодильнику. Перед закладкою грибів рекомендуємо сортувати їх на великі і дрібні і солити окремо – це забезпечить рівномірне просолювання всіх шматочків. Процес просолювання займе близько двох місяців – будьте готові запастися терпінням.

Порцій – 2 літра.

Інгредієнти

  • Вовнянки 2.5 кг
  • Сіль 45 гр.
  • Лавровий лист 2 шт.
  • Листя хрону 2 шт.
  • Масло рослинне 1 ст.

Процес приготування:

  1. Як засолити вовнянки холодним способом на зиму в банках? Вовнянки зачищаємо ножем від залишків грунту, бруду та іншого сміття. Місця з дефектами зрізаємо. Ретельно промиваємо в прохолодній проточній воді, намагаючись не поламати тендітну м’якоть. Великі екземпляри розрізаємо на частини поменше.
  2. Поміщаємо підготовлені гриби в об’ємну ємність і заливаємо прохолодною водою. Залишаємо замачиваться в прохолодному місці на дві доби. Періодично воду міняємо, щоб рідина підтримувалася чистою і свіжою.
  3. Банки і кришки ретельно вимиваємо і стерилізуємо будь-яким доступним способом. Листя хрону промиваємо й обсушуємо на рушник.
  4. З замочених, грибів воду зливаємо. Вовнянки розкладаємо в банки шарами, пересипаючи сіллю і перекладаючи лавровими листками і зеленню хрону. Вкрай важливо використовувати для засолювання велику кам’яну сіль. З дрібної йодованої результат може бути непередбачуваним. Рослинне масло розігріваємо до гарячого стану і заливаємо його поверх грибів у кожну банку. Масло перекриє повітрю доступ до грибів. Закриваємо банки кришками і прибираємо заготовку в холодильник для просолювання. Через два місяці закуску вже можна пробувати.

Приємного апетиту!