Яблучний оцет в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Яблучний оцет в домашніх умовах – заготівля дійсно натуральна на всі 100%, що не можна сказати про промисловому яблучному оцті, який готують з додаванням ароматизаторів і консервантів. Домашній оцет має багато корисних властивостей, а це важливо для приготування різних страв та консервації. В домашній яблучний оцет не додаються дріжджі і хліб, інакше напій втратить свої натуральні властивості.

Простий рецепт яблучного оцту в домашніх умовах

Приготувати яблучний оцет в домашніх умовах неважко, тільки процес приготування займає 2 місяці, але ви будете впевнені в натуральності і гарному якості кінцевого продукту. Для оцту вибирають стиглі, соковиті і солодкі яблука. Для гарного бродіння додають цукор або мед. Готують оцет тільки в скляному або глиняному посуді і перемішують дерев’яною ложкою.

Інгредієнти на
1.2 порц.

  • Яблука 2 кг
  • Цукор-пісок 200 гр.
  • Вода 1.7 л
  • Цукор-пісок 2 ст. л.

Процес приготування:

  1. Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах? Вибрані для приготування яблука добре промийте водою і обсушіть серветкою. Потім їх подрібніть за допомогою кухонного комбайна або натріть на крупній тертці, в останньому випадку шкірку не викидайте, а залиште із загальною яблучною масою.
  2. Натерті яблука перекладіть у велику скляну банку. Додайте до них рідкий мед або цукор з розрахунку 100 г на 1 кг яблук. Потім в банку налийте чисту воду, щоб вона повністю покрила яблучну масу. Банку прикрийте серветкою і на 10 днів поставте, обов’язково, в темне місце для бродіння. За цей час яблучну суміш перемішуйте кожен день дерев’яною або пластмасовою лопаткою.
  3. За 10 днів цю масу процідіть через друшляк, застелений складеним в 2 шари марлею. Отриманий настій перелийте в іншу чисту банку і розчиніть в ньому ще дві ложки меду або цукру.
  4. Банку закрийте серветкою і поставте в той же темне місце вже на 7 тижнів.
  5. За цей час осад у банку опуститься на дно і на поверхні оцту повинна утворюватися піна, так звана оцтова матка. Її потрібно видалити. Якщо плівка не утворилася, значить, процес приготування оцту пішов не так і все треба починати спочатку.
  6. Приготований оцет кілька разів відфільтруйте через марлю і розлийте по чистим пляшках. Пляшки герметично закупорьте і перенесіть на зберігання в підвал або комору. Такий яблучний оцет можете використовувати у своїх кулінарних справах протягом року.

Вдалих заготовок!

Яблучний оцет без дріжджів в домашніх умовах

Не всі господині поважають дріжджі для приготування або буває, що їх просто вдома немає. Яблучний оцет можна приготувати і без них, тільки до нього додається світлий родзинки, більшу кількість цукру з медом, щоб пішов процес бродіння. Яблука обов’язково подрібнюються. Час витримки яблучного оцту без дріжджів подовжується до 2,5 місяців.

Час готування: 2,5 місяці.

Час приготування: 30 хвилин.

Порції: 1200 мл.

Інгредієнти:

  • Яблука – 2 кг
  • Мед – 3 ст. л.
  • Цукор – 4 ст. л.
  • Ізюм світлий – 100 гр.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

1. Виберіть для приготування оцту солодкі зрілі яблука. Їх добре промийте і за бажанням зніміть шкірку. Потім яблука подрібнити на крупній тертці.

2. Терті яблука укладіть в чисту 3-літрову банку, заповнюючи її на 2/3 об’єму. До яблучної маси насипте чотири ложки цукру і додайте промитий ізюм світлий. Залийте яблука теплою водою, щоб вона повністю покрила їх. Потім закрийте банку марлею або серветкою і поставте на 10 днів у темне і тепле місце. Кожен день цю масу двічі перемішуючи дерев’яною лопаткою.

3. Після закінчення цього часу яблучну масу через кілька шарів марлі добре відіжміть, вилийте отриману рідину в ту ж банку і поставте в те ж місце ще на 5 днів. Банку знову прикрийте серветкою.

4. Потім, через п’ять днів, покладіть в банку три ложки меду, перемішайте і переставте банку в те ж місце вже на два місяці, закривши її серветкою. Більше перемішувати оцет не треба.

5. Приготований яблучний оцет без дріжджів кілька разів профільтруйте і розлийте по чистим ємкостей, герметично їх закупорити. Зберігайте цю заготовку в будь-якому прохолодному місці.

Смачних і вдалих заготовок!

Домашній яблучний оцет без цукру

У домашніх умовах можна приготувати яблучний оцет без додавання цукру. Для посилення бродіння до нього додають мед, дріжджі і родзинки. У цьому рецепті вам пропонується приготувати такий оцет без всяких добавок. Нарізані яблука витримуються певний час на відкритому повітрі, потім з них сік віджимається і залишають для бродіння. Розрахунок кількості яблук простий: з 1 кг яблук виходить приблизно 500 мл соку.

Час готування: 9 тижнів.

Час приготування: 20 хвилин.

Порції: 1,5 л.

Склад:

  • Яблука – 3 кг

Процес приготування:

1. Для приготування оцту без цукру виберіть зрілі яблука солодких сортів. Їх добре промийте, очистіть від шкірки і видаліть насіннєві коробочки. Потім яблука наріжте середніми шматочками, викладіть на плоске блюдо і залиште на відкритому повітрі, щоб вони трохи окислилися і потемніли.

2. З потемнілих яблук будь-яким способом відіжміть яблучний сік.

3. Віджатий сік перелийте в чисті скляні ємності. Закрийте їх медичної рукавичкою і зробіть прокол в одному пальці рукавички для видалення зайвого вуглекислого газу. Ємності з соком на 6-7 днів поставте в темне і тепле місце. Можна їх прикрити темним покривалом.

4. За цей час рукавички сильно надуются. Перелийте почав бродити оцет в іншу, більш широкий посуд, щоб був доступ кисню і подальше бродіння пішло більш активно. Посуд прикрийте нещільної серветкою і відправте в темне місце з температурою до +27°С на два місяці. За цей час на поверхні оцту повинна утворитися плівка з оцтовокислих бактерій (зразок чайного гриба), адже саме вона утворює справжній яблучний оцет. Плівку не видаляйте.

5. Через два місяці готовий яблучний оцет кілька разів відфільтруйте від осаду, перелийте в чисті банки або пляшки і герметично закупорьте. Ваш натуральний напій готовий. Його просто можете додавати інгредієнтом в консервацію і як приправу для будь-яких страв. Оцет добре зберігається в будь-якому темному місці.

Вдалих заготовок!

Як заготовити оцет з яблучного соку на зиму?

Оцет з яблучного соку вважається самим натуральним, адже до нього нічого не додається. В соку, при початковому бродінні утворюється спирт, а потім з нього під дією оцтовокислих бактерій (оцтова матриця) утворюється справжній оцет. Іноді, якщо сорт яблук кислий, додається трохи цукру, чорного хліба або дріжджів.

Час готування: 2 місяці.

Час приготування: 40 хвилин.

Порції: 2,5 л.

Склад:

  • Яблука – 5 кг

Процес приготування:

1. Вибираємо для приготування оцту зрілі і солодкі яблука. Їх промиваємо, видаляємо пошкоджені місця і насіннєві коробочки.

2. Потім яблука нарізаємо шматочками і з допомогою соковижималки перебиваємо їх у фреш. Отриманий сік з м’якоттю проціджують через густе сито. З цієї кількості яблук у вас вийде приблизно 2,5 літра чистого соку.

3. Цей профільтрований сік перелити в чисту 3-літрову банку, не заповнюючи її до самого верху, щоб при бродінні не виливалося вміст.

4. Потім закриваємо банку складеною в кілька шарів марлею або шматочком полотняної тканини. Ставимо банку в темне місце і при звичайній домашньої температурі, на 2 місяці.

5. За цей час бродіння соку, на його поверхні утворюється матриця з оцтовокислих бактерій зразок чайного гриба, що є показником правильного бродіння. Її можна залишити в банку або перекласти в інший посуд для приготування наступної порції оцту.

6. Через 2 місяці і коли зникне запах спирту, готовий оцет ще раз фільтруємо і переливаємо в чисті ємності для зберігання, щільно їх закупорити. Зберігаємо яблучний оцет в темному місці.

Вдалих заготовок!

Яблучний оцет з медом в домашніх умовах

Яблучний оцет в тандемі з медом використовується і в кулінарії для маринадів і закусок, і як народне лікувальний засіб, і для косметичних цілей. Такий оцет, приготований своїми руками, більш смачний, корисний і ароматний у порівнянні з магазинним продуктом. Готується він з цілих і зрілих яблук солодких сортів.

Час готування: 2 місяці.

Час приготування: 30 хвилин.

Порції: 1,5 л.

Інгредієнти (на одну 3-літрову банку):

  • Яблука – 2 кг
  • Мед – 330 гр.
  • Вода – 2 л

Процес приготування:

1. Вибрані для приготування яблука добре промиваємо під проточною водою. Потім нарізаємо шматочками, залишаючи частину насіннєвих коробочок.

2. Банки (3-літрові) для заготівлі вимиваємо з содою і висушуємо, стерилізувати їх не обов’язково. У підготовлені банки розкладаємо нарізані яблука. У кожну банку кладемо не більше 1,2 кг подрібнених яблук.

3. У великій каструлі нагріваємо чисту питну воду в розрахунку на обсяг заготівлі і розчиняємо у ній 165 г меду. Цим сиропом заливаємо яблучну нарізку в банках, не заповнюючи їх до самого верху. Потім на банки кладемо складені в чотири шари шматочки марлі і фіксуємо їх гумкою. Ставимо банки на 20 днів у темне місце і при домашньої температурі. За цей час вміст банок 1 раз в день перемішуємо дерев’яною ложкою. Потім на наступні 20 днів залишаємо банки в спокої.

4. На 41-й день цю яблучну масу проціджують через сито, переливаємо назад в банки, додаємо ще 165 г меду, перемішуємо і залишаємо ще на 20 днів.

5. Після завершення бродіння оцту (через 60 днів) його ще раз фільтруємо і розливаємо в чисті сухі ємкості. Яблучний оцет з медом готовий. Його можна використовувати для призначених цілей.

Вдалих заготовок!

Простий рецепт приготування яблучного оцту з цукром

В домашні заготовки на зиму, багато господинь вважають за краще додавати яблучний оцет, особливо приготовлений своїми руками, а не синтетичний магазинний. Хоча він і не міцний (4-7%), але консервацію робить більш м’якою і ніжною, і без вираженого смаку оцту. Готуємо оцет з цукром і невеликою кількістю меду. Для оцту вибираємо зрілі яблука пізніх солодких сортів і краще домашні, так як магазинні, часто оброблені воском або хімією. В рецепті наведена розкладка інгредієнтів на 800 г натертих яблук. Розраховуємо інгредієнти на обсяг тари для заготівлі.

Час готування: 2 місяці.

Час приготування: 30 хвилин.

Порції: 1,5 л.

Склад:

  • Яблука – 5 кг
  • Цукор – 400 гр.
  • Мед – 350 гр.
  • Вода – 5 л

Процес приготування:

1. Вибрані для приготування оцту яблука добре промийте, розріжте на шматочки і видалити насіннєві коробочки.

2. Потім яблука подрібнити на крупній тертці. Можна подрібнити їх на кухонному комбайні, але тоді вийде багато кашки і осад в оцті.

3. Подрібнені яблука перекладіть у велику скляну банку. В рецепті використовується 10-літровий бутель і для неї потрібно 5 кг яблук. Частина яблук потемніє і окислиться, це нормально.

4. Відміряйте вказане в рецепті кількість цукру. Його можете додати більше, тоді оцет буде солодший.

5. Цукор розчиніть в частині теплої води і вилийте в банку. Потім долийте чисту воду до рівня на 6-10 см нижче горлечка, так як при бродінні яблук буде утворюватися, і підніматися пінна шапка. Потім горлечко банки закрийте марлею і зафіксуйте її тонкої гумкою.

6. Цю посуд з яблуками поставте в тепле затемнене місце, щоб не потрапляли прямі сонячні промені, на 10 днів. За цей час яблучна маса почне бродити, підніметься догори і сік залишиться внизу. Після закінчення цього часу вміст банки, можна в кілька прийомів, відцідіть через марлю. З 10-літрової сулії залишається 6,5 літрів соку.

7. Відміряйте потрібну кількість меду і налийте до нього частину соку.

8. Мед з соком добре перемішайте до однорідного стану, щоб мед розчинився повністю.

9. Медовий розчин перелийте в пляшку з соком і перемішайте. Потім знову закрийте шийку марлею і поставте бутель (банку) в темне місце на 40 днів для ферментації оцту.

10. При процесі ферментації на поверхні соку утворюється оцтова матриця, або «яблучний» гриб. Його можете викинути або залишити для іншого напою, так як він в три рази перевершує лікувальними властивостями сам оцет.

11. Коли яблучний гриб (оцтова матриця) опуститься на дно і оцет стане світлим, – продукт готовий до вживання. Розлийте яблучний оцет в чистий посуд, добре закупорьте і перенесіть на зберігання в будь темне місце. За час зберігання, а він добре зберігається 2 роки, оцет буде світлішати, знову на поверхні утворюється матриця і буде осад. Це ознаки якісного оцту.

12. Готовий оцет можете вживати і для приготування страв, і пити вранці натщесерце, додавши в склянку теплої води по чайній ложці оцту і меду.

Вдалих заготовок!

Як приготувати яблучний оцет за Джарвіс?

Д. Джарвіс (доктор медицини) ще в 19 столітті запропонував використовувати яблучний оцет, як хороший засіб народної медицини і склав пропорцію інгредієнти для його приготування. Цим рецептом користуються і до цього часу. Такий оцет готується на основі природного бродіння яблучної маси з додаванням меду і житнього хліба.

Час готування: 2,5 місяці.

Час приготування: 30 хвилин.

Порції: 1,5 л.

Інгредієнти (пропорції по Джарвіс):

  • натерті Яблука – 800 гр.
  • Вода тепла – 1 л
  • Мед – 100 гр.
  • Хліб житній сухий – 20 гр.

Процес приготування:

1. Яблука для приготування такого оцту не мийте, а протріть сухою серветкою, щоб на їх поверхні залишилися дикі натуральні дріжджі. Потім яблука розрізати на четвертинки і видалити частину насіннєвих коробочок. Яблука натріть на крупній тертці разом з шкіркою і перекладіть в 3-літрову банку, Покладіть до них сухий житній хліб. Натерті яблука повинні займати не більше 2/3 обсягу банки. В літрі теплої води розчиніть мед і цим розчином залийте яблука. Банку залиште відкритою.

2. Потім її на 10 днів поставте в тепле затемнене місце. За цей проміжок часу яблучну масу 2-3 рази в день перемішувати дерев’яною ложкою.

3. Через 10 днів перебродившую яблучну масу добре відіжміть через складену в кілька шарів марлю. Отриманий сік перелийте в ту ж банку і прикрийте її серветкою, закріпивши гумкою, щоб був доступ повітря, і не завелася мошкара. Залишіть банку в темному і теплому місці на 60 днів для ферментації (бродіння) соку.

4. На поверхні вина утворюється оцтова плівка (матриця), що буде свідчити про якісний процесі бродіння.

5. Приготований яблучний оцет за Джарвіс повторно відфільтруйте, розлийте в чистий посуд, щільно закупорьте і перенесіть на зберігання в холодне (6-8°С) місце: холодильник або льох.

Вдалих заготовок!

Як самостійно зробити яблучний оцет з макухи?

Після приготування яблучного соку або яблучного варення залишається багато макухи. Економна господиня макуха не викидає і готує з нього різні смачні страви, ласощі і яблучний оцет. Спосіб простий і легкий. Один недолік, що макуха буває дрібним і готовий оцет важко фільтрується. Готуємо оцет з додаванням цукру.

Час готування: 2 місяці.

Час приготування: 30 хвилин.

Порції: 1,5 л.

Інгредієнти (на 1 кг макухи):

  • Яблучний макуха – 1кг.
  • Цукор – 80 гр.
  • Вода – 1.5 л

Процес приготування:

1. Яблучний макуха зважуємо, щоб правильно розрахувати кількість цукру і води згідно з рецептом. Потім його перекладаємо у велику емальовану ємність і заливаємо розрахованим кількістю прокип’яченої теплої води.

2. Потім насипаємо потрібну кількість цукру і перемішуємо, щоб цукор повністю розчинився.

3. Далі ємність накриваємо складеною в кілька шарів марлею і ставимо її в темне місце для бродіння на 60 днів. Протягом цього часу яблучну масу не перемішуємо.

4. Через два місяці яблучну масу перемішуємо і потім порційно і кілька разів добре віджимаємо через марлю або будь-яку щільну тканину. Яблучний оцет з макухи готовий. Розливаємо його в чисті банки або пляшки і переносимо на зберігання в будь темне місце.

Вдалих заготовок!