Яблучний оцет в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Яблучний оцет в домашніх умовах – заготівля дійсно натуральна на всі 100%, що не можна сказати про промисловому яблучному оцті, який готують з додаванням ароматизаторів і консервантів. Домашній оцет має багато корисних властивостей, а це важливо для приготування різних страв та консервації. В домашній яблучний оцет не додаються дріжджі і хліб, інакше напій втратить свої натуральні властивості.

Простий рецепт яблучного оцту в домашніх умовах

Приготувати яблучний оцет в домашніх умовах неважко, тільки процес приготування займає 2 місяці, але ви будете впевнені в натуральності і гарному якості кінцевого продукту. Для оцту вибирають стиглі, соковиті і солодкі яблука. Для гарного бродіння додають цукор або мед. Готують оцет тільки в скляному або глиняному посуді і перемішують дерев’яною ложкою.

Інгредієнти на
1.2 порц.

  • Яблука 2 кг
  • Цукор-пісок 200 гр.
  • Вода 1.7 л
  • Цукор-пісок 2 ст. л.

Процес приготування:

  1. Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах? Вибрані для приготування яблука добре промийте водою і обсушіть серветкою. Потім їх подрібніть за допомогою кухонного комбайна або натріть на крупній тертці, в останньому випадку шкірку не викидайте, а залиште із загальною яблучною масою.
  2. Натерті яблука перекладіть у велику скляну банку. Додайте до них рідкий мед або цукор з розрахунку 100 г на 1 кг яблук. Потім в банку налийте чисту воду, щоб вона повністю покрила яблучну масу. Банку прикрийте серветкою і на 10 днів поставте, обов’язково, в темне місце для бродіння. За цей час яблучну суміш перемішуйте кожен день дерев’яною або пластмасовою лопаткою.
  3. За 10 днів цю масу процідіть через друшляк, застелений складеним в 2 шари марлею. Отриманий настій перелийте в іншу чисту банку і розчиніть в ньому ще дві ложки меду або цукру.
  4. Банку закрийте серветкою і поставте в той же темне місце вже на 7 тижнів.
  5. За цей час осад у банку опуститься на дно і на поверхні оцту повинна утворюватися піна, так звана оцтова матка. Її потрібно видалити. Якщо плівка не утворилася, значить, процес приготування оцту пішов не так і все треба починати спочатку.
  6. Приготований оцет кілька разів відфільтруйте через марлю і розлийте по чистим пляшках. Пляшки герметично закупорьте і перенесіть на зберігання в підвал або комору. Такий яблучний оцет можете використовувати у своїх кулінарних справах протягом року.

Вдалих заготовок!