Дуже смачний домашній зефір з чорної смородини
Домашній зефір ніколи не зрівняється з купівельними. Він набагато ніжніше і має більш натуральний смак. Особливо це помітно, якщо ласощі зроблено на основі ягід. В даному випадку готуємо солодкість з чорною смородиною – вона дає красивий колір глибокий і насичений ягідний аромат. Такий зефір може стати відмінним подарунком друзям і колегам на свята – потрібно лише знайти красиві коробочки.
Час приготування: 55 хв.
Час приготування: 35 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- чорна Смородина – 700 гр.
- Агар-агар – 8 гр.
- Вода – 150 мл
- Цукор-пісок – 600 гр.
- Білок яєчний – 1 шт.
- цукрова Пудра – 100 р.
- Крохмаль кукурудзяний – 50 гр.
Процес приготування:
1. Ягоди чорної смородини перебираємо від стороннього сміття, промиваємо й обсушуємо. За допомогою заглибного блендера пюрируем смородину, після чого протираємо отриману масу через дрібне сито. Протерте гомогенне пюре покласти в сотейник і уварюють при низькій температурі протягом семи – десяти хвилин при помішуванні. Після цього знімаємо сотейник з плити і висипаємо до пюре 200 гр. цукрового піску із загальної кількості. Перемішуємо до розчинення цукрових кристаликів і залишаємо остигати до кімнатної температури.
2. В окремий сотейник поміщаємо агар-агар і воду в зазначеній кількості. Розмішуємо і нагріваємо на плиті до кипіння. Як тільки маса закипить, додаємо залишився цукровий пісок.
3. Розмішуємо цукор з рідкою масою і одночасно нагріваємо на плиті. Як тільки суміш знову закипіла, припиняємо помішування.
4. Варимо масу при середньо – високої температури до досягнення 110 градусів. На даному етапі зручно використовувати кулінарний термометр. Якщо такого пристрою немає, то орієнтуємося по часу це займе півтори-дві хвилини. Маса буде активно пінитися.
5. До моменту закипання сиропу треба починати збивання ягідного пюре з білком. Поміщаємо ці інгредієнти в миску і збиваємо їх міксером на високій швидкості. Суміш почне світлішати і збільшуватися в об’ємі.
6. До часу, коли температура сиропу буде 110 градусів, білково-смородинова маса повинна бути пишною і помітно посвітлілою.
7. Тонкою цівкою вливаємо гарячий сироп у збиту масу, не припиняючи роботи міксера. Сироп потрібно лити в масу, не зачіпаючи струменем стінку миски і віночка, щоб не було передчасного точкового застигання агар-агару. Після того, як сироп буде введений повністю, продовжуємо збивання ще п’ять-сім хвилин. Маса помітно збільшиться в об’ємі.
8. Підсумкова маса дуже густа, повітряна і однорідна. Вона важким шаром повільно стікає з віночка.
9. Поміщаємо ще теплу масу в кондитерський мішок з насадкою «зірочка» і відсаджуємо зефір на пергамент або на силіконовий килимок.
10. Залишаємо отсаженный зефір на добу при кімнатній температурі, щоб він добре підсох, стабілізувався, став пружним і стійким до натиснень. В широку миску просіваємо цукрову пудру і крохмаль. У цій суміші обвалюємо підсохлі зефірки. Можна перед цим склеїти їх попарно. Надлишки обсипання стряхиваем.
11. Готовий зефір має повітряну, суфлеобразную текстуру. Він дуже ніжний і ароматний. Зберігати ласощі рекомендуємо в щільно закривається картонній коробці.
Приємного апетиту!