Хренодер — це популярний соус серед любителів гострих і пікантних приправ. Хренодер має масу назв, але суть від цього не змінюється. Гостроту можна регулювати за власним смаком. Гостра закуска чудово поєднується з багатьма стравами. Пікантна намазки на хлібобулочних виробах чудово доповнить ковбасу і сало. У підбірці є різні варіанти, але головним інгредієнтом залишається хрін.
Хренодер з помідорами — класичний рецепт
Хренодер з помідорами – класичний рецепт для свого виконання потребує мінімум доступних і бюджетних інгредієнтів. Для приправи використовують стиглі м’ясисті томати. Гострий соус зберігають у холодильнику. Зимова заготівля підходить практично до всього.
Інгредієнти на
1 порц.
- Помідори черрі 2.5 кг
- Сіль 2 ст. л.
- Очищений корінь хрону 70 гр.
- Часник 1 головка
Процес приготування:
- Як заготовити хренодер на зиму з помідорами за класичним рецептом? Обполіскуємо соковитий корінь хрону. Скоблим ножем і промиваємо.
- Розрізавши корінь на шматки, подрібнюємо його за допомогою м’ясорубки або використовуємо подрібнювач.
- Розділивши головку часнику на часточки, очистити їх від лушпиння. Обполіскуємо.
- Часник подрібнюємо тим же способом, що і корінь хрону.
- Визрілі томати промиваємо, розділивши на сегменти, вирізаємо плодоніжки.
- Подрібнюємо томати.
- Виливаємо томатну масу в глибоку посуд.
- Додаємо хрін і часник.
- Кладемо сіль.
- Добре перемішуємо і даємо постояти мінімум 1 годину. Гарненько перемішуємо кожні 15 хвилин.
- Поки настоюється приправа, ретельно промиваємо скляні банки і стерилізуємо звичним способом. Розливаємо хренодер по банкам. Закорковуємо і зберігаємо в холодильнику. Приємного апетиту!
Хренодер без варіння на зиму
Хренодер без варіння на зиму володіє насиченим пекучим смаком. Приготування гострої приправи не завдасть клопоту. Все до неподобства просто. Складність може виникнути з переробкою хрону. В іншому все простіше простого. Гострий корінь при подрібненні може потрапити в очі. Тому з ним треба поводитися акуратно.
Час готування – 1 ч. 30 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 1 л.
Інгредієнти:
- Помідори – 1 кг
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 1 ч. л.
- Часник – 100 гр.
- Хрін – 100 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо інгредієнти. Стиглі томати добре миємо й витираємо. Часник очищаємо від лушпиння і споліскують. Чистимо корінь хрону.
Крок 2. Почищений перець ріжемо на сегменти і висипаємо в чашу подрібнювача.
Крок 3. Пробиваємо в крихту імпульсами, щоб не зіпсувати прилад.
Крок 4. Пересипаємо подрібнений хрін у посуд глибше. Закладаємо в чашу подрібнювача часникові часточки.
Крок 5. Прокручуємо часник і перекладаємо до подрібненого хріну. Для подрібнення інгредієнтів підійде і м’ясорубка, але не ручна, а електрична.
Крок 6. Помідори ріжемо на частини, видаляємо плодоніжки. Кладемо в ємність.
Крок 7. Пробиваємо до рідкого стану. Виливаємо до інших компонентів.
Крок 8. Висипаємо сіль та цукровий пісок.
Крок 9. Добре розмішавши, даємо настоятися протягом години. Не забуваємо пару раз перемішати.
Крок 10. Поки заготівля варто, детально промиваємо баночки і стерилізуємо в мікрохвильовій печі. Простерилізовані ємності наповнюємо приправою.
Крок 11. Загвинчуємо хренодер і поміщаємо на зберігання в холодильник. Використовуємо в якості приправи до м’ясних виробів. Приємного апетиту!
Класична чортівня на зиму з варінням
Класична чортівня на зиму з варінням – рецепт, який під силу кожному. Елементарний процес не викличе складнощів. Приправа підходить до макаронних виробів, картоплі і м’ясних страв, для приготування бутербродів. Застосовуємо закрутку так, як подобається.
Час готування – 1 ч. 30 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 3,5 л.
Інгредієнти:
- Помідори – 3 кг
- Масло рослинне – 3 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Часник – 3 головки.
- Спеції – 1 ч. л.
- Перець болгарський – 1 кг
- Хрін – 3-4 кореня.
- Перець гострий стручковий– 5 шт.
- Оцет 9% – 2 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Очищаємо часник. Пропорції часнику можна відрегулювати під власний смак. Але краще діяти строго рецептурою. Чортівня повинна бути гострою. В цьому і є весь сенс приправи.
Крок 2. Болгарський перець миємо й обсушуємо. Виймаємо серцевину. Деякі зрізають хвостики, залишаючи насіння. Розрізаємо на шматки зручні.
Крок 3. Помідори споліскуємо. Беремо м’ясисті і перезрілі екземпляри. Підійдуть всі плоди, які не підходять для консервування в цілому вигляді. Вирізаємо плодоніжки і ріжемо на частини.
Крок 4. Змиваємо наліт з хрону. Скоблим коріння хрону і споліскують. Гостроту приправи визначаємо самостійно кількістю пекучих інгредієнтів. Коріння ділимо на зручні частини, щоб зручно було подрібнювати і не пошкодити техніку.
Крок 5. Гіркий перець позбавляємо від хвостиків. Насіння не дістаємо. Вони дадуть гостроту. Якщо хочеться пом’якшити смак, вичищаємо все насіння або частину залишаємо. Я завжди перекручую, щоб зберегти ядреность. Закуска однозначно не підходить тим, у кого проблеми з травленням.
Крок 6. Перемелюємо інгредієнти, крім часнику, за допомогою м’ясорубки або використовуємо альтернативні електричні агрегати. Наливаємо олію. Ставимо на вогонь і проварюємо півгодини. Помішуємо, а в завершенні кладемо подрібнений часник. Присмачую сіллю, цукром, спеціями і оцтом. Тим часом моєму і стерилізуємо банки і закрутки.
Крок 7. Пробуємо закуску, якщо треба, додаємо спеції. У банку встановлюємо воронку з широким горлом і за допомогою ополоника розливаємо приправу по банкам. Герметично закорковуємо. Остудивши під ковдрою, переносимо в шафу з заготовками. Приємного апетиту!
Хренодер без додавання часнику
Хренодер без додавання часнику готується максимально просто. Приправа використовується для того, щоб додати пікантності страв. Хренодер добре поєднується з м’ясними та рибними виробами. Всім, хто любить гостре, обов’язково западе пекуча заготовка.
Час приготування – 20 хв.
Час приготування – 10 хв.
Порції – 1
Інгредієнти:
- Паста томатна – 2-3 ст. л.
- Вода – 1,5 склянки
- Сіль – за смаком.
- Корінь хрону – 200 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти. Набір інгредієнтів максимально простий.
Крок 2. Поскоблив хрін і промивши його, перемелюємо через м’ясорубку. Для того, щоб не викликати підвищене сльозовиділення, на прилад надягаємо пакет.
Крок 3. До хріну додаємо томат без добавок (з натуральним складом) і солимо.
Крок 4. Наливаємо очищену питну воду і добре розмішуємо, доводячи до потрібної консистенції.
Крок 5. Приправу розподіляємо по простерилизованным судинах і укупориваем. Зберігаємо в холоді. Соус застосовуємо за призначенням. Додаємо до закусок, сала, м’ясних нарезкам, гарячим і холодним частувань. Приємного апетиту!
Хренодер з оцтом на зиму
Хренодер з оцтом на зиму являє собою пекучу заготовку, яка чудово доповнює будь-яку домашню їжу. Хренодер використовують як намазки на хлібобулочні вироби, подають до ковбасних виробів і солоного сала. Виходить неймовірно смачно! Виконання хренодера зажадає близько 30 хвилин.
Час готування – 25 хв.
Час приготування – 25 хв.
Порції – 1
Інгредієнти:
- Помідори – 1 кг
- Сіль – 2 ч. л.
- Цукор-пісок – 1,5 ч. л.
- Часник – 75 гр.
- Перець болгарський – 1 шт.
- Корінь хрону – 100 гр.
- Оцет 9% – 1 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Вибираємо стиглі овочі. Можна взяти плоди з вадами і обрізати їх. Обполіскуємо помідори і болгарський перець. Розрізавши перець уздовж, виймаємо насінну коробку. Очищаємо часник і корінь хрону. Для любителів більш гострої їжі, пропорції пекучих компонентів допускається збільшити.
Крок 2. Продукти нарізаємо шматками, щоб зручно було подрібнювати в агрегаті.
Крок 3. Перемелюємо складові закуски і переливаємо в високу посудину.
Крок 4. Часник і хрін проворачиваем тим же чином або беремо для цих цілей комбайн або блендер. Викладаємо до томатної маси.
Крок 5. Розмішавши, присмачую цукровим піском, сіллю і оцтовою кислотою. Консервант збільшить термін придатності приправи. З’єднавши, пробуємо, всього вистачає. При необхідності додаємо спеції.
Крок 6. Добре вимішуємо, щоб спеції рівномірно розійшлися по суміші, а складові “подружилися”. Можна залишити на деякий час на столі, щоб кристали повністю розчинилися.
Крок 7. Розподіляємо заготовку по простерилизованным ємкостей – пляшках або банках. Краще використовувати скляні ємності.
Крок 8. Герметично укупорив, переміщаємо в холод. Додаємо приправу до улюбленої їжі. Приємного апетиту!
Чортівня з болгарським перцем на зиму
Чортівня з болгарським перцем на зиму не потребує варіння. Для приготування хріновини можна використовувати овочеву некондицію, яка не підходить для консервування в цілому вигляді. Гострий соус чудово поєднується з ковбасними виробами, солоним салом, продуктами з м’яса, пельменями та мантії.
Час приготування – 20 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 2
Склад:
- Помідори – 800 гр.
- Сіль – 15 гр.
- Цукор-пісок – 80 гр.
- Часник – 100 гр.
- Перець чилі – 1 шт.
- Перець болгарський – 150 гр.
- Корінь хрону – 60 гр.
- Оцет 9% – 60 мл
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо інгредієнти у відповідності з пропорціями. Обполіскуємо помідори і перець. Скоблим корінь хрону і споліскують, змиваючи наліт. Очищаємо часник і змиваємо залишки плівочок. Пропорції гострих складових регулюємо у відповідності з уподобаннями.
Крок 2. У солодкого перцю вичищаємо нутрощі. Помідори ділимо на шматки, видаливши плодоніжки. У пекучому перці обрізаємо кінчики, насіння виймати не потрібно.
Крок 3. Овочевий набір порційно прокручуємо через м’ясорубку або за допомогою блендера. виливаємо в миску.
Крок 4. Таким же чином подрібнюємо очищені часник і хрін. Перекладаємо до томатно-перцевої масі.
Крок 5. Солимо і засипаємо цукор. Вимішуємо до однорідності.
Крок 6. Приправляємо оцтом і знову розмішуємо. Оцет дозволить збільшити термін придатності. Консервацію з використанням оцту спокійно можна зберігати при кімнатній температурі. Даємо трохи постояти, щоб крупинки спецій розійшлися.
Крок 7. Підготувавши скляні банки – промивши і простерилізований, заповнюємо їх приправою. Закорковуємо баночки. Ємності беремо невеликого обсягу, щоб при розтині приправа не встигла закиснути.
Крок 8. Переносимо заготовки до інших зимових запасів. Приємного апетиту!
Хрін з яблуками на зиму
Хрін з яблуками на зиму являє собою цікаве частування. Соус надає пікантності м’ясних і рибних закусок. Приготувати заготівлю може будь-хто. Процес досить простий. Яблука використовують переважно кисло-солодких сортів. Фрукти пом’якшують різкий смак хрону та надають родзинку.
Час готування – 25 хв.
Час приготування – 25 хв.
Порції – 200 мл
Інгредієнти:
- Яблука – 2 шт.
- Сіль – 1 щіпка.
- Цукор-пісок – 1 ч. л.
- Корінь хрону – 50 гр.
- Оцет 9% – 1 ч. л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо всі необхідні інгредієнти. Ідеально підійде “Антонівка” або “Білий налив”.
Крок 2. Обполіскуємо фрукти і ріжемо на частини, попередньо знявши шкірку і вичистивши насінну коробку. Склавши в посуд для мікрохвильової печі, прибираємо запікатися на 2 хвилини при максимальній потужності.
Крок 3. Потім перемішуємо і ще раз ставимо в електроприлад на 2 хвилини. Після другого разу фрукти стануть м’якими. Якщо ні – повторюємо процедуру ще раз.
Крок 4. Вимитий хрін чистимо і дрібно натираємо. Для великої порції краще використовувати техніку. Так буде безпечніше і швидше. Хрін виділяє леткі речовини.
Крок 5. Складові вивантажує в ємність блендера. Солимо і додаємо цукор. Додаємо оцет.
Крок 6. Імпульсами, щоб не зіпсувати прилад, пробиваємо до однорідної маси.
Крок 7. Промиваємо і стерилізуємо банки. Заповнюємо оригінальної закускою.
Крок 8. Закупоривши, поміщаємо в холодильник. Приємного апетиту!
Хренодер з буряком
Хренодер з буряком стане прекрасним доповненням до м’яса, риби або сала. Закуска готується максимально просто – 15 хвилин буде цілком достатньо. Хренодер припаде до смаку всім, хто любить гостру їжу. Мінімум простих і бюджетних інгредієнтів перетворюються в апетитну заготовку.
Час приготування – 15 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 250 гр.
Склад:
- Буряк – 100 гр.
- Сіль – 0,5 ч. л.
- Цукор-пісок – 1 ст. л.
- Корінь хрону – 200 гр.
- Оцет 9% – 1 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти.
Крок 2. Вскипятив воду, кладемо кришки. Зверху розміщуємо друшляк з вимитими банками. Стерилізуємо 10 хвилин.
Крок 3. Очищаємо вимитий корінь хрону і буряк, обрізавши бадилля.
Крок 4. Хрін розрізаємо на сегменти.
Крок 5. З буряком чинимо так само.
Крок 6. У ємність подрібнювача вивантажуємо нарізаний хрін. Імпульсами пробиваємо в крихту.
Крок 7. Таким же чином поступаємо з буряком.
Крок 8. Перебиті компоненти перекладаємо в глибокий посуд і перемелюємо занурювальним приладом. Якщо маса досить густа, вливаємо пару ложок питної води.
Крок 9. Солимо і додаємо цукор.
Крок 10. Вливаємо оцет і вимішуємо.
Крок 11. Наповнюємо стерилізовані ємності приправою. Закорковуємо прокип’яченими кришками.
Крок 12. Зберігаємо в холоді. Приємного апетиту!