Смачна заготовка з квасолі з баклажанів на зиму
Для того, щоб блюдо вийшло смачним, вибирайте не дуже зрілі баклажани. Шкірку в процесі приготування можна зрізати або залишити – залежить від ваших уподобань. Кількість солі і цукру також регулюйте по своєму смаку.
Час готування – 9 ч.
Час приготування – 2 ч.
Кількість порцій – 5.
Склад:
- Баклажани – 1 кг
- Помідори – 800 гр.
- Квасоля – 1 склянка
- Перець болгарський солодкий – 400 гр.
- Цибуля – 300 гр.
- Олія соняшникова – 1 ст.
- Оцет столовий 9% – 3 ст. л.
- Сіль – 1,25 ст. л.
- Цукор – 1 ст. л.
- Часник – 3 зуб.
Процес приготування:
1. Засипаємо склянку квасолі у глибоку ємність і заливаємо холодною водою. Краще зробити це на ніч. Вранці промиваємо набряклу квасолю і викладаємо її в каструлю. Заливаємо бобові очищеною водою (знадобиться приблизно 3 склянки). Ставимо каструлю на плиту і варимо квасолю до стану повної готовності на середньому вогні в середньому 30-40 хвилин.
2. Знімаємо з цибулевих головок цибулі й нарізаємо їх дрібними кубиками. Розігріваємо олію на сковороді (попередньо включаємо плиту і наливаємо олію в ємність). Через пару хвилин висипаємо цибулю і обсмажуємо його до моменту появи золотистого кольору.
3. Солодкий болгарський перець спочатку обполіскуємо, а потім звільняємо від насіння і плодоніжки. Нарізаємо його шматочками довільної форми (кубиками або брусками). Викладаємо перець до цибулі і починаємо обсмажувати (близько 10 хвилин).
4. Вимиваємо баклажани нарізаємо їх кубиками великого розміру. При бажанні можна зрізати шкірку. Додаємо баклажани в сковороду до цибулі і перцю. Перемішуємо продукти і залишаємо їх нудитися під кришкою на 10 хвилин.
5. Споліскуємо помідори і позбавляємося від шкірки. Для цього спочатку закипятим воду, потім помістимо помідори в глибоку миску і заллємо окропом (перед процедурою радимо зробити надрізи у вигляді хреста на верхівках томатів). Через пару хвилин шкірка легко зніметься. Нарізаємо інгредієнт.
6. Відварену квасолю перекладаємо в друшляк – зайва рідина повинна піти. Викладаємо помідори в сковороду до інших овочів. Перемішуємо їх і залишаємо гаситися під закритою кришкою близько 15-20 хвилин.
7. Додаємо до овочів відварену квасолю. Додаємо сіль і цукор, а потім все гарненько перемішуємо. Тушкуємо ще 15 хвилин. Тим часом підготуємо зубчики часнику – очистимо їх і подрібнити. Часник ми додамо за 5 хвилин до кінця гасіння. Вливаємо оцет, швидко перемішуємо масу і відразу вимикаємо плиту.
8. Залишилося сформувати закачування. Заздалегідь готуємо банки і кришки без пошкоджень. Очищаємо їх, вимиваємо і стерилізуємо. Потім в чисті ємності викладаємо масу з квасолі та овочів. Закатуємо кришками, перевертаємо і даємо охолонути під щільним ковдрою. Потім їх допустимо зберігати в умовах кімнатної температури.
Приємного апетиту!