Київський торт за класичним рецептом, відомому ще нашим бабусям, доведеться за смаком для сімейного чаювання або урочистості. Знайомі інгредієнти і суворе відповідність ГОСТу не дозволить помилитися у результаті навіть при приготуванні будинку.
Класичний радянський рецепт Київського торта за Гостом СРСР
Рецепт справжнього Київського торта, запатентований в 1973 році, є шедевром кулінарного мистецтва і являє собою хрусткі коржі горіхового безе з прошарком коньячно-масляного крему «Шарлот». Технологія приготування – непроста, але класичний рецепт гарантує неповторний смак.
Інгредієнти на
8 порц.
- Для коржів:
- Цукор-пісок 235 гр.
- Білок 200 гр. або 4-6 шт.
- Кешью 200 гр.
- Борошно 45 гр.
- Лимонна кислота 1 щіпка
- Сіль 1 щіпка
- Ванілін 1 щіпка
- Масло рослинне для змазування форми
- Для крему:
- Масло вершкове 300 гр.
- Цукор-пісок 200 гр.
- Молоко коров’яче 150 мл
- Жовток 4 шт.
- Какао-порошок 1 ст. л.
- Коньяк 1 ст. л.
- Ванілін 1 щіпка
Процес приготування:
- Як приготувати київський торт за класичним рецептом в домашніх умовах? Відокремити білки від жовтків і збити міксером в білкову масу, потримати її в теплі.
- Горіхи кеш’ю обсмажити на чавунній сковороді або листі, а потім порубати або розтовкти в ступці до стану великої крихти.
- У готові теплі білки додати лимонну кислоту і сіль, збивати міксером, поки не вийде стійка біла піна.
- Сто грам цукру змішати з дрібкою ваніліну і поступово висипати в білкову масу, не припиняючи збивати. Загальний час збивання – близько 4-5 хвилин.
- В окремій ємності з’єднати цукор, що залишився з подрібненими горіхами і борошном.
- З’єднати сипку суміш зі збитою білковою піною, перемішуючи звичайною ложкою і додаючи за раз по 1-2 ст. л. білка. Підмішувати білкову масу потрібно поступово, щоб зберегти легкість консистенції.
- Дно і боки двох форм для запікання вистелити пергаментом, а силіконові форми змастити маслом, після чого розподілити тісто і при необхідності розгладити його поверхню ложкою.
- Розігріти духовку до 130 градусів і тримати коржі там не менше 2 годин до тих пір, поки вони не придбають ніжно-кремовий відтінок. Вимкнути духовку і дати коржам повністю охолонути, потім обережно дістати їх з форми і залишити до повного охолодження на годину-півтора.
- Обрізані краї поламати на шматочки для фінального прикраси боків торта.
- Для приготування крему в сотейник з товстими стінками влити молоко, додати жовтки і збивати, поки маса не стане однорідною, а на поверхні не з’являться повітряні бульбашки.
- Цукор змішати з ваніліном і поступово з’єднати його з яєчно-молочною сумішшю до повного розчинення сипучих інгредієнтів.
- поставити Сотейник на вогонь і повільно нагрівати, постійно помішуючи, але не доводити до кипіння, щоб не допустити заварювання жовткової маси. Зняти з плити і дати охолонути, прикривши харчовою плівкою.
- Вершкове масло кімнатної температури збити в міксері до пишної маси і по ложці додавати жовтково-цукрову суміш, не припиняючи збивання, поки крем не стане рівномірним і глянсовим.
- Готовий крем розкласти в різні форми, одну частину залишити як є, у другу додати какао і коньяк і перемішати.
- На підкладку або плоске страви покласти ложку світлого крему, укласти перший корж нанести на нього світлий крем кулінарним широким шпателем або ножем, потім розмістити другий корж і злегка притиснути його, щоб крем виступив по краях. Це дозволить коржам як слід просочитися.
- Зверху нанести на торт шоколадний крем, боки десерту додатково обсипати крихтами, що залишилися після нарізки коржів. Прикрасити кремом верхню частину торта, зобразивши квіти, сіточку або хвилі.
- Дати торту просочитися в холодильнику як мінімум 12 годин. Подавати класичний шедевр краще порційними шматками, щоб краще було видно смужки коржів і крему.
