Мацоні в домашніх умовах – 4 рецепти з покроковими фото

Мацоні в домашніх умовах — це густий кисломолочний продукт, який не потребує особливих зусиль для свого приготування. Традиційний вірменський продукт використовують у якості десерту з додаванням фруктів, горіхів або сухофруктів. Мацоні додають в тісто і при приготуванні супів, салатів, соусів і закусок.

Класичний вірменський мацоні в домашніх умовах

Класичний вірменський мацоні в домашніх умовах зможе приготувати кожен. Мінімальна кількість інгредієнтів максимально швидко перетвориться в густий кисломолочний продукт схожий на йогурт. Смачне частування підходить для корисних сніданків.

Інгредієнти на
1 л.

  • Молоко коров’яче 1 л. (цілісного нестерилізованого)
  • Мацоні 2 ст. л. (або нестерилізованих сметана)
  • Мед для подачі
  • Горіхи для подачі
  • Сухофрукти для подачі
  • М’ята свіжа для подачі

Процес приготування:

  1. Класичний мацоні легко готується в домашніх умовах. Сполоснувши сотейник, наливають літр нестерилізованого молока. Помістивши на конфорку, чекаємо закипання і відразу ж відключаємо нагрівання. Охолоджуємо хвилин 5.
  2. У трохи остигле молоко кладемо 2 ложки готового мацоні або сметану. Розмішуємо за допомогою віночка до утворення однорідної субстанції. Не повинно залишитися ніяких грудочок.
  3. Скляні ємності ретельно промиваємо і оглядаємо на цілісність. Даємо обсушитись або стерилізуємо в мікрохвильовій печі при високій потужності 2-3 хвилини.
  4. Кисломолочну суміш розподіляємо по банках. Прикриваємо пергаментом і зав’язуємо, як показано на фото. Розміщуємо в теплому місці. Залишаємо на 4-6 годин. Після чого переміщаємо в холодильну камеру.
  5. Тим часом займемося наповнювачами. Сухофрукти промиваємо й обсушуємо. На розсуд замочуємо в теплій воді. Ріжемо кубиками.
  6. Підсушуємо горіхи на сухій розпеченій сковорідці і охолоджуємо. Розкладаємо мацоні по порціях, доповнюємо добавками.
  7. Можна вживати мацоні без нічого або додатково подати мед. Приємного апетиту!

Домашній мацоні з молока

Домашній мацоні з молока готується елементарно. Процес не забере багато часу. Діючи, як описано нижче, помилитися не вийде навіть у дилетанта. Мацоні застосовують в якості соусів і заправок, додають в супи і для приготування тіста. Кисломолочний продукт сподобається вам, якщо ви любите йогурт, ряжанку або кефір.

Час готування – 6 ч. 10 хв.

Час приготування – 10 хв.

Порції – 5

Інгредієнти:

  • Молоко – 500 мл
  • Мацун – 2 ч. л.

Процес приготування:

Крок 1. Готуємо інгредієнти. Якщо є домашнє молоко і жирна сметана, краще замінити інгредієнти.

Крок 2. Наливаємо молоко в товстостінну каструлю і ставимо кип’ятитися.

Крок 3. Після закипання каструлю знімаємо з плити і даємо молока охолонути. Краще мати під руками термометр. Температура молока повинна бути 37-40 градусів.

Крок 4. Беремо чисті і сухі (в ідеалі простерилізовані) півлітрові баночки. Розливаємо молоко.

Крок 5. В кожну додаємо мацун. Добре розмішавши, закорковуємо капроновими кришками. Укутавши рушником, кладемо в пакет. Зав’язуємо і ставимо біля батареї, але так, щоб не тривожити.

Крок 6. Через 6 годин або ніч виходить ніжний і густий кисломолочний продукт. Приємного апетиту!

Мацоні з сметани і молока

Мацоні з сметани і молока виходить густим і дуже смачним. Якщо ви любите кисломолочні продукти, настійно рекомендую реалізувати цей простий і апетитний рецепт. Універсальний смак продукту дозволяє його використовувати як в солодкому, так і солоному варіанті.

Час готування – 10 год 00 хв.

Час приготування – 15 хв.

Порції – 4

Інгредієнти:

  • Молоко – 1 л
  • Сметана домашня – 2 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Готуємо літр молока і домашню сметану. Молоко то ж може бути домашнім, так навіть буде краще.

Крок 2. Молоко проціджують крізь сито, застелене марлею, складеною в кілька шарів. Виливаємо в товстостінну каструлю, гусятницю або казанок. Розміщуємо на вогні. Довівши до появи бульбашок, відключаємо нагрівання.

Крок 3. Остуджуємо підігріте молоко. За допомогою термометра вимірюємо температуру. Оптимальна температура 40-50 градусів. Даємо прогрітися сметані при кімнатній температурі.

Крок 4. Сметану викладаємо у склянку наливаємо остигле молоко і добре розмішуємо до однорідності.

Крок 5. Отриману масу виливаємо в молоко і вимішуємо.

Крок 6. Прикривши, ставимо у тепле місце. Розмістити біля теплої батареї або закутати і розмістити у місці без протягів. Забуваємо на 8-10 годин.

Крок 7. Ось що вийшло через час.

Крок 8. Мацоні розкладаємо на порції.

Крок 9. Щоб приготувати мацоні або мацун наступного разу, залишаємо 2 ложки зробленого продукту і використовуємо замість сметани. Таку процедуру можна робити до десяти разів. Але смак кожен раз буде кисліше. Приємного апетиту!

Мацоні в домашніх умовах з закваскою

Мацоні в домашніх умовах з закваскою готується максимально просто. Продукт чимось схожий по консистенції з натуральним йогуртом. Процес приготування займає мінімум часу. Подають мацоні просто так або доповнюють фруктами. Їм можна заправляти салати і використовувати для холодних супів.

Час готування – 4 год 30 хв.

Час приготування – 15 хв.

Порції – 5

Інгредієнти:

  • Молоко незбиране – 1 л
  • Закваска (кефір) – 2 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Для мацоні беремо жирне молоко (в ідеалі домашнє) і закваску.

Крок 2. Виливаємо молоко в каструлю і прогріваємо до 90 градусів. Температуру контролюємо термометром. Після чого охолоджуємо молоко до 40 градусів.

Крок 3. Як тільки температура молока стане 40 градусів, вводимо закваску.

Крок 4. Перемішавши, щоб не залишилося грудочок, прикриваємо кришкою і закутуємо рушником. Залишаємо на столі або під батареєю на 4 години.

Крок 5. Розкладаємо готовий мацоні по порціях.

Крок 6. Якщо все зробити правильно, то вийде ніжний смак з досить густою консистенцією.

Крок 7. Використовуємо кисломолочний продукт просто так або для приготування страв. Приємного апетиту!