Солоні рижики на зиму — це чудове частування, яке стане улюбленим блюдом для домочадців і друзів. Приготувати солоні рижики можна різними способами, які висвітлені у сьогоднішній добірці. З засолкою грибів на зиму впорається навіть початківець кулінар. Все гранично просто і швидко. Однак щоб покуштувати чудову закуску, доведеться набратися терпіння, так як процес засолювання у деяких рецептах досить тривалий.
Засолювання рижиков гарячим способом у банках на зиму
Засолювання рижиков гарячим способом у банках на зиму вимагає уважності так само, як і будь-яку страву. Важливо добре перебрати, відсортувати і обробити гриби. В цьому випадку бюджетна закуска підкорить абсолютно всіх. Тому рекомендую ставитися до процесу відповідально, щоб здивувати результатом, а натомість отримати компліменти.
Інгредієнти на
1 л.
- Рижики свіжі 1 кг
- Вода 1 л
- Сіль 50 гр.
- Для маринаду:
- Вода 1 л
- Лавровий лист 4 шт.
- Перець духм’яний горошком 6 шт.
- Гвоздика-3 бутона
- Кориця ½ ч. л.
- Цукор-пісок 2 ст. л.
- Сіль 4 ч. л.
Процес приготування:
- Щоб заготовити солоні рижики на зиму, уважно перебираємо гриби, відокремлюючи екземпляри від лісового сміття. Відразу ж готуємо банки. Ретельно вимиваємо їх з харчовою содою і промиваємо під струменем теплої води. Вимиті банки розміщуємо над парою і стерилізуємо ємності. Кришки кип’ятимо або обдаємо окропом.
- Підготовлені гриби відправляємо в раковину, і з допомогою губки для миття посуду ретельно промиваємо їх.
- Коли всі промиті гриби, приступаємо до їх варінні.
- У каструлі кип’ятимо літр води, додавши дві столові ложки крупної солі. У киплячий розсіл акуратно опускаємо промиті гриби. Після закипання кип’ятимо при середній температурі 10 хвилин.
- Поки рижики доходять до готовності, варимо маринад. Окремо з’єднуємо корицю, гвоздику, лаврушку і запашний перець. Заливаємо фільтрованою водою. Висипаємо сіль і цукор. Ставимо кип’ятитися 10-15 хвилин. Зварені гриби акуратно проціджуємо через сито або друшляк, після чого наповнюємо ними стерильні ємності.
- Заливаємо киплячим ароматним маринадом. Накривши стерильними кришками, закатуємо заготовки. Перевіряємо, чи не пропускають повітря. Перевернувши догори дном, закутуємо і остуджуємо. Остиглі закачування переміщаємо на зберігання.
- Зберігаємо заготовки в прохолодному місці. Використовуємо в якості самостійної закуски або для приготування різних салатів. Приємного апетиту!
