Томатний соус з помідорів на зиму — це затребувана приправа, яка підходить для заправок, маринадів і підлив. Приготування домашнього томатного соусу в деяких випадках вимагає чималих зусиль, але це варто всіх енергетичних витрат. Смакові якості не зможуть конкурувати з магазинної консервації. У сьогоднішній статті зібрані популярні варіанти заготовки, які стануть хорошою підмогою в домашній кулінарії.
Домашній томатний соус з помідорів на зиму — класичний рецепт
Домашній томатний соус з помідорів на зиму – класичний рецепт, який вимагає мінімум складових для своєї заготовки. Соус готується досить просто, але доведеться віддати деякий час на елементарний процес. Кількість спецій залежить від власного смаку. Деякі додають прянощі, я ж роблю універсальну консервацію.
Інгредієнти на
10 порц.
- Помідори 4 кг
- Сіль 3 ст. л.
- Цукор-пісок 3 ст. л.
Процес приготування:
- Заготовити томатний соус з помідорів на зиму дуже просто. Вибираємо м’ясисті помідори. Промиваємо їх, а потім викладаємо на рушники і даємо обсохнути. Вирізаємо плодоніжки, попередньо розрізавши плоди навпіл.
- Використовуємо блендер або м’ясорубку і подрібнюємо підготовлені томати. Знімати чи не знімати шкірку, визначаємо самостійно.
- Беремо містку посуд з подвійним дном і виливаємо подрібнені томати.
- Встановлюємо на плиті, включаємо середній вогонь і чекаємо, поки томатна маса закипить, можна прикрити кришкою.
- Коли томат закипить, насипаємо сіль та цукровий пісок. Розмішуємо і варимо півгодини, не забуваємо іноді помішувати. Якщо консистенція все ще рідка, повторюємо процедуру, поки густота не буде вас задовольняти.
- Поки соус уварюється, гарненько промиваємо баночки невеликого обсягу. При бажанні використовуємо харчову соду або гіпоалергенні миючі засоби. Промиті банки прожарюємо над паром або використовуємо духовку. Киплячий соус розливаємо по простерилизованным баночках і укупориваем чистими сухими закрутками.
- Оглядаємо банки, що не підтікає чи соус, встановивши на кришки і закутавши в плед. Після повільного охолодження переміщуємо заготовки в шафу з консервацією. Соус використовуємо за призначенням. Приємного апетиту!
Соус з помідорів і часнику на зиму в домашніх умовах
Соус з помідорів і часнику на зиму в домашніх умовах володіє насиченим томатним смаком і ледь вловимим часниковим ароматом. Для більш яскравих смакових характеристик збільшують кількість часнику або додають гранульовану спецію. Кожен може інтерпретувати рецепт під себе.
Час готування – 2 ч. 15 хв.
Час приготування – 25 хв.
Порції – 7*0,75 л.
Інгредієнти:
- Помідори – 5 кг
- Масло рослинне – 150 мл
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Часник – 5 зубчиків.
- Лавровий лист подрібнений – 1 ч. л.
- Перець чорний горошком – 10-15 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Визрілі томати перебираємо і добре промиваємо. Розрізавши навпіл, позбавляємося від плодоніжок.
Крок 2. Підготовлені овочі подрібнюємо за допомогою кухонної техніки. Можна використовувати як м’ясорубку, так і кухонний комбайн. Подрібнену масу виливаємо в товстостінну каструлю або таз.
Крок 3. Розміщуємо вміст на плиті. Включаємо помірне нагрівання.
Крок 4. Проварюємо 10 хвилин з того моменту, як маса закипить. Потім приправляємо соус сіллю і цукром, присмачую рослинним маслом без запаху і добре розмішуємо.
Крок 5. Продовжуємо готувати, поки не утворюються великі бульбашки.
Крок 6. Домігшись результату, приправляємо горошинками перцю і давленим часником.
Крок 7. Кладемо подрібнений лавровий лист для аромату.
Крок 8. Перемішуємо.
Крок 9. Варимо соус півгодини, поки він не почне густіти.
Крок 10. Не гаючи часу, ретельно промиваємо скляні ємності невеликого розміру.
Крок 11. Закрутки, обов’язково нові, обполіскуємо, а потім закидаємо в киплячу воду і проварюємо 2-3 хвилини.
Крок 12. Акуратно розподіляємо киплячий томатний соус по підготовленим банкам.
Крок 13. Якщо використовуємо кришки “під ключ”, також стерилізуємо їх, перш ніж закривати. Використовуємо закаточну машинку і закорковуємо заготовки.
Крок 14. Охолоджуємо загортання в перевернутому стані, накривши теплою ковдрою. Після чого переміщаємо в прохолодне місце, потім використовуємо по мірі необхідності. Приємного апетиту!
Заготівля соусу з помідорів і болгарського перцю
Заготівля соусу з помідорів і болгарського перцю – рецепт середньої складності, який не завдасть клопоту. Якщо все робити згідно описаним кроків, результат порадує вас. Густа приправа ідеально підходить для макаронів, пельменів, лазаньї та інших страв.
Час готування – 1 ч. 10 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 5
Склад:
- Помідори – 700 гр.
- Томатна паста – 1 ст. л.
- Сіль – 1 ч. л.
- Цукор-пісок – 1 ст. л.
- Часник – 5 зубчиків.
- Болгарський перець – 100 гр.
- Перець чорний мелений – 1/3 ч. ложки
- Масло рослинне – 3 ст. л.
- Оцет 9% – 1 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Вибираємо стиглі і м’ясисті плоди і змиваємо сильним напором води забруднення.
Крок 2. Овочі позбавляємо від плодоніжок і розрізаємо на частини. Розрізавши навпіл або на четвертинки, зробити це буде простіше.
Крок 3. Підготовлені томати завантажуємо в ємність електроприладу і пробиваємо до гладкого стану. Можна обшпарити окропом і видалити шкірку. Щоб не перевантажувати техніку, подрібнюємо складові порціями.
Крок 4. Овочі пробиваємо разом або окремо. У болгарському перці вичищаємо перетинки і насінну коробку, розрізавши навпіл Часник очищаємо і обполіскуємо. Допустимо застосувати гранульований часник. Овочі закладаємо в агрегат і перебиваємо до гладкості.
Крок 5. У сотейник з товстим дном вивантажуємо подрібнені овочі. Присмачую натуральної томатною пастою і рослинним маслом. Поставивши на середній нагрів, чекаємо закипання. При необхідності видаляємо піну шумівкою. Проварюємо соус не більше 50 хвилин.
Крок 6. Через 50 хвилин, коли маса увариться, кладемо приправи і уварюємо ще чверть години. Потім додаємо оцет. Перевіряємо на смак, при необхідності додаємо спеції, щоб врівноважити.
Крок 7. Пів-літрові або меншого обсягу ємності моєму і прожарюємо над парою або в духовій шафі. Стерилізовані баночки наповнюємо запашним томатом. Для зручності беремо воронку з широким горлом і ополоник. Притримуємо рушником, щоб не обпалити руки.
Крок 8. Герметично закорковуємо прокип’яченими кришками і ставимо охолоджуватися кришками вниз. Як охолонуть, переносимо в льох або шафа з консервацією. Приємного апетиту!
Соус сацебелі на зиму
Соус сацебелі на зиму привнесе яскравих фарб в повсякденну їжу. Особливо оцінять заготівлю любителі гострих і пікантних закусок. Запашний соус поєднує в собі весь спектр смаків. Всі компоненти в складі дивовижно гармонують, тому кількість краще не міняти.
Час готування – 2 ч. 00 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 20
Інгредієнти:
- Помідори – 5 кг
- Яблука – 500 гр.
- Сіль – 3 ст. л.
- Цукор-пісок – 5 ст. л.
- Часник – 200 гр.
- Перець стручковий гострий – 3 шт.
- Болгарський перець – 3 кг
- Коріандр – 3 ст. л.
- Куркума – 1,5 ч. л.
- Кінза – 50 гр.
- Хмелі-сунелі – 2 ст. л.
- М’ята – 50 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо необхідні інгредієнти. Детально промиваємо томати, перець і яблука. Фрукти використовуємо переважно кисло-солодкі. У болгарських перці виймаємо нутрощі. Помідори позбавляємо від плодоніжок. З яблук очищаємо шкірку і видаляємо насінну коробку. У пекучому перці зрізаємо лише хвостик. Компоненти ріжемо на сегменти.
Крок 2. У часнику знімаємо піну і перекручуємо через м’ясорубку. Зелень гарненько обполіскуємо. Ароматні трави можна замінити петрушкою, базиліком або кропом. Зелень подрібнюємо.
Крок 3. Овочі перекладаємо в прилад і перемелюємо в гладку масу. Після чого суміш виливаємо в каструлю з товстим дном.
Крок 4. Розміщуємо каструлю на вогонь і варимо, поки маса не почне кипіти. Зменшуємо нагрівання і готуємо, поки соус не почне густіти. Приблизно через годину соус увариться вдвічі. Весь процес необхідно уважно контролювати і час від часу перемішувати.
Крок 5. Далі кладемо часник і зелень. Розмішуємо і після закипання проварюємо 5 хвилин.
Крок 6. В окрему ємність відливаємо літр гарячого соусу, а потім приправляємо перерахованими в рецептурі спеціями. Їх кількість визначаємо самостійно. Ретельно вимішуємо, щоб не залишилося грудочок. Повертаємо масу назад в каструлю і чекаємо закипання. Після чого проварюємо пару хвилин.
Крок 7. Для розфасовки необхідно підготувати пляшки або банки. Детально промивши ємності, стерилізуємо звичним способом. Кришки стерилізуємо окремо. Розфасовуємо киплячий соус по банках або пляшках. Герметично закорковуємо. Перевіряємо, чи не підтікає або соус, перевернувши на кришки. Охолоджуємо в такому положенні, не накриваючи.
Крок 8. Після чого прибираємо в підвал. Приємного апетиту!
Гострий томатний соус на зиму
Гострий томатний соус на зиму являє собою ядрьону приправу, яка чудово вписується до м’ясних і овочевих закусок. Заготівля стане гарним доповненням до картоплі і макаронів, якщо хтось не їсть м’ясні страви. Гострі компоненти додадуть пікантності манта і пельменів.
Час готування – 3 ч. 00 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 10
Склад:
- Помідори – 700 гр.
- Цибуля ріпчаста – 200 гр.
- Сіль – за смаком.
- Перець болгарський – 400 гр.
- Часник – 1 головка.
- Мелений червоний перець – 1 ч. л.
- Морква – 150 гр.
- Оцет столовий 9% – 2 дес.л.
- Чорний перець мелений – 0,5 ч. л.
- Масло рослинне – 3 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Ретельно промиваємо овочі. Очищаємо часник і ріпчасту цибулю. У помідорів вирізаємо плодоніжки. З морквини чистимо шкірку овочечисткою або скоблим ножем. У болгарському перці видаляємо насінну коробку разом з перетинками. Овочі ріжемо на частини.
Крок 2. Овочеву нарізку перемелюємо через м’ясорубку. Для великої кількості інгредієнтів беремо електричний агрегат. При відсутності електром’ясорубки використовуємо інший прилад.
Крок 3. Масу переливаємо в каструлю з подвійним дном. Присмачую спеціями і наливаємо рослинне масло, розміщуємо на вогні. Кількість гострого перцю, як і кількість часнику, визначаємо за смаком. Можна взяти свіжі стручки. Вичищати насіння чи ні, то ж вирішуємо самостійно.
Крок 4. Довівши до кипіння і мінімізуючи нагрівання, уварюють соус до бажаної густоти. Часу може знадобитися від одного до двох годин. Процес уварювання ще залежить від водянистості овочів.
Крок 5. Тим часом детально промиваємо баночки, краще взяти півлітрові ємності. А потім стерилізуємо, прожарюємо звичним методом і не забуваємо прокип’ятити кришки. Наприкінці варіння в соус наливаємо оцет. Перемішавши, вимикаємо газ.
Крок 6. Наповнюємо стерилізовані банки киплячим соусом, для безпеки надягаємо рукавички-прихватки. Для зручності беремо ополоник і вирву з широким горлом.
Крок 7. Закорковуємо соус прокип’яченими кришками. Перевертаємо заготовки догори дном і охолоджуємо в такому положенні під ковдрою.
Крок 8. Гострий соус домашнього приготування зберігаємо в прохолоді. Після розтину переміщаємо в холодильник. Соус користується популярністю і з’їдається швидко, незважаючи на свою гостроту. Приємного апетиту!
Томатний соус на зиму до м’яса
Томатний соус на зиму до м’яса володіє чудовим ароматом. Приготування запашної приправи досить просте. В міру гостра заготівля підходить не тільки м’яса, але й для просочення основи для піци, приготування пасти, в якості соусу до напівфабрикатів з тіста.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 2 баночки по 0,75 л.
Інгредієнти:
- Помідори – 1,5 кг
- Перець болгарський – 2 шт.
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 70 гр.
- Часник – 5 зубчиків.
- Гострий перець стручковий – 1/2 шт.
- Прованські трави/Італійські трави – 2 ч. л.
- Базилік – 1 пучок.
- Петрушка – 1 пучок.
- Оцет 9% – 30 мл
Процес приготування:
Крок 1. Збираємо необхідні продукти для томатного соусу до м’яса. Моєму помідори, солодкий і гострий перець, а також зелень. Очищаємо часник.
Крок 2. Томати позбавляємо від плодоніжок і ріжемо на половинки, в гострому перці відрізаємо хвостик і ріжемо на частини. У солодкому перці вичищаємо насінну коробку і перегородки, ріжемо на довільні шматки.
Крок 3. У ємність подрібнювача порційно вивантажуємо підготовлені овочі і пробиваємо до однорідної субстанції.
Шок 4. Подрібнену суміш перелити в широку каструлю з подвійним дном.
Крок 5. Ставимо на плиту. Довівши до кипіння, уварюють 25 хвилин, не закриваючи, щоб волога швидше випаровувалася.
Крок 6. Через зазначений час соус значно увариться. Тепер кладемо прованські або італійські трави. Регулюємо за власним смаком. Можна взяти готову суміш або прянощі окремо – розмарин, базилік, майоран, чебрець, шавлія, материнка, чабер. Пропорції визначаємо за своїм розсудом.
Крок 7. Присмачую сіллю, цукровим піском, і додаємо оцет.
Крок 8. Грунтовно перемішавши, готуємо 5 хвилин.
Крок 9. Тим часом ароматні трави і часник вивантажуємо в чашу блендера.
Крок 10. Перекручуємо до однорідності.
Крок 11. Отриману суміш вивантажуємо в киплячий томатний соус і перемішуємо.
Крок 12. Вскипятив, варимо пару хвилин.
Крок 13. Невеликі скляні банки ретельно обполіскуємо і стерилізуємо. Кришки кип’ятимо окремо.
Крок 14. Простерилізовані судини наповнюємо ароматним соусом доверху.
Крок 15. Закриваємо за допомогою закаточной машинки. Перевіряємо на герметичність, перевернувши на кришки і залишаємо охолоджуватися під пледом.
Крок 16. Після цього переміщаємо в прохолодне приміщення. Використовуємо соус за необхідності. Приємного апетиту!
Соус з помідорів і сливи на зиму
Соус з помідорів і сливи на зиму володіє оригінальним смаком. Консистенція заготовки виходить досить густий за рахунок тривалої термічної обробки. Сливи наділяють особливою родзинкою і ледь відчутним фруктовою кислинкою. Соус чудово вписується до м’ясних і рибних виробів.
Час готування – 2 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 500 мл
Інгредієнти:
- Помідори – 400 гр.
- Сливи – 400 гр.
- Сіль – 0,25 ч. л.
- Цукор-пісок – 1,5 ст. л.
- Часник – 2-3 зубчики.
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.
- Масло рослинне – 2 ст. л.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Перець чорний мелений – 1 щіпка.
- Оцет 6% – 2 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти для приправи. Визрілі сливи і помідори ретельно миємо. Цибулю і часник позбавляємо від лушпиння.
Крок 2. Помідори ріжемо на часточки, попутно видаляємо плодоніжки. Цибулю нарізаємо четвертинками.
Крок 3. Сливи розрізаємо навпіл і виймаємо кісточки.
Крок 4. Підготовлені компоненти перемелюємо через м’ясорубку або застосовуємо іншу електротехніку. Шкірку знімати не обов’язково, все одно масу потрібно буде подрібнити. Але якщо є бажання, ніхто не забороняє.
Крок 5. Масу виливаємо в товстостінний сотейник. Для великої кількості використовуємо емальований таз. Додаємо спеції, лавровий лист.
Крок 6. Розмішати і довівши до закипання варимо 15-20 хвилин.
Крок 7. Застосувавши блендер, доводимо до гладкості, присмачую рослинним маслом і вливаємо оцет.
Крок 8. Перемішавши, повертаємо сотейник на плиту і продовжуємо варіння протягом півгодини. Не забуваємо прикрити, при уварюванні маса почне сильно булькати і стріляти. Зрідка помішуємо і в кінці приготування знімаємо пробу.
Крок 9. Поки маса вариться, готуємо банки для розфасовки. Ретельно промиваємо банки або пляшки. Кип’ятимо кришки. Акуратно притримуючи рушником, заповнюємо стерилізовані ємності соусом, при цьому видаляючи лаврушку.
Крок 10. Закриваємо ключем.
Крок 11. Встановивши догори дном, даємо охолонути під ковдрою.
Крок 12. Закачування переміщаємо на зберігання. Томатну заготівлю використовуємо так, як подобається. Приємного апетиту!
Соус з помідорів і яблук на зиму
Соус з помідорів і яблук на зиму стане прекрасним доповненням до будь-яких страв. Приправу використовують так само, як і кетчуп. Яблука рекомендую використовувати з кислинкою. Смак виходить яскравіше. Гострі компоненти кладемо у відповідності зі своїми вподобаннями.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 3
Інгредієнти:
- Помідори – 1,5 кг
- Яблука – 400-500 гр.
- Сіль – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Часник – 8-10 зубчиків.
- Гострий перець стручковий – 1 шт.
- Паприка – 1 ч. л.
Процес приготування:
Крок 1. Підготувавши інгредієнти, переходимо до цікаву процесу. Грунтовно обполіскуємо томати, ділимо на великі шматки, витягуючи плодоніжку. Гарненько моєму яблука, вичищаємо насінну коробку і при бажанні видаляємо шкірку за допомогою овочечистки. Ділимо на сегменти.
Крок 2. Складові соусу перекручуємо через м’ясорубку або при використанні кухонного комбайна. Виливаємо у посуд з товстим дном. Скляні банки добре промиваємо і стерилізуємо. Кришки стерилізуємо в окропі.
Крок 3. Часник очищаємо від лушпиння, пекучий перець промиваємо і обрізаємо хвостик. Інгредієнти подрібнюємо і відправляємо до перекрученим томатам з яблуками.
Крок 4. Об’єднуємо. Кладемо сіль, цукровий пісок і паприку. Розмішуємо і встановлюємо на вогонь.
Крок 5. Довівши до закипання, мінімізуємо нагрівання і проварюємо соус півгодини, не забуваючи перемішувати. Соус можна уварювати і більше, все залежить від того, яку консистенцію ми хочемо отримати. Чим довше вариться соус, тим густіше буде. Гарячий соус розподіляємо по простерилизованным банкам і закриваємо за допомогою ключа або гвинтовими закрутками.
Крок 6. Гарячі ємності перевертаємо догори дном, щоб перевірити герметичність. У такому положенні накриваємо пледом і залишаємо остуджуватися. Після чого прибираємо баночки в льох або шафа з зимової консервацією. Приємного апетиту!