Полуниця на зиму – 10 рецептів заготовок в банках з фото покроково

Полуниця на зиму в банках — прекрасний спосіб заготовити запашну ягоду. Є кілька секретів приготування смачного полуничного варення: ягоди повинні бути міцними і солодкими, бажано не дуже великими, без гнилі і пошкоджень. Також не варто вибирати полуницю ранніх сортів і віддавати перевагу імпортній ягоді.

Полуниця протерта з цукром без варіння на зиму

Свіже полуничне желе зберігається півроку. Це відмінна вітамінна суміш для додавання в смузі та морозиво, а також для приготування пирогів, та млинців до чаю.

Інгредієнти на
6 порц.

  • Полуниця 2 кг
  • Цукор-пісок 2.5 кг

Процес приготування:

  1. Як приготувати смачну заготовку з полуниць на зиму? Для початку перебираємо ягоди. Позбавляємося від хвостиків і зіпсованої полуниці. Промиваємо ягоди. Це можна зробити за допомогою друшляка. Чистий полуницю перекладаємо в каструлю.
  2. Поверх ягід насипаємо цукор. Перемішуємо, щоб цукор потрапив на всі ягоди.
  3. Подрібнюємо полуницю з допомогою блендера. Повинно вийти пюре. Гарненько перемішуємо і залишаємо на 60 хвилин. Стежимо за масою протягом цього часу, постійно перемішуємо, щоб не залишилося грудочок.
  4. Поки полуничне пюре настоюється, підготуємо банки. Вимиваємо їх за допомогою соди і стерилізуємо будь-яким зручним способом (це можна зробити в мультиварці, на паровій бані або в духовій шафі). Капронові кришки заливаємо окропом на пару хвилин.
  5. Розливаємо масу по банкам і накриваємо кришками. Прибираємо в холодильник. Свіжу полуницю з цукром подаємо до столу з оладками або пирогом до чаю.

Приємного апетиту!

Як зварити смачне варення з полуниці з цілими ягодами?

Ягоди полуничного варення можна додати в домашній йогурт, сирники або сирну запіканку, а залишилися сиропом поливати млинці або домашні вафлі.

Час готування – 13 год 30 хв.

Час приготування – 1 ч. 30 хв.

Кількість порцій: 3-6.

Склад:

  • Ягоди полуниці – 1 кг
  • Цукор – 1 кг

Процес приготування:

1. Обриваємо полуничні хвостики. Засипаємо в друшляк і промиваємо, залишаємо, щоб стекла зайва рідина.

2. Засипаємо дно великої каструлі невеликою кількістю цукру. Зверху покриваємо його шаром полуниці, щоб не залишилося зазорів. Посипаємо ягоди цукром і знову викладаємо шар полуниці. Продовжуємо процес, поки не використовуємо весь цукор і всю полуницю.

3. Накриваємо суміш кришкою і залишаємо на 6 годин або на ніч. За цей час полуниця настоїться і виділить сік.

4. Коли полуниця буде готова, включаємо плиту і ставимо каструлю з вмістом на плиту. Варення повинне закипіти. Якщо на дні каструлі залишився цукор, помішуємо суміш, щоб він розчинився. Варимо ще 2-3 хвилини, вимикаємо плиту і даємо охолонути.

5. Чекаємо, коли ягоди напитаются сиропом (5-6 годин) і знову ставимо на плиту. Доводимо до кипіння. Постійно перемішуємо і знімаємо пінку.

6. Через 10 хвилин вимикаємо плиту. Розливаємо варення по банках (попередньо їх стерилізуємо). Накриваємо кришками і закатуємо. Зберігаємо при кімнатній температурі.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт варення-п’ятихвилинки з полуниці

Це варення найбільш корисне, так як при швидкій варінні майже всі корисні речовини зберігаються, а при тривалій – руйнується велика частина цінних вітамінів і мінералів в ягодах полуниці.

Час готування – 7 год 30 хв.

Час приготування – 1 ч. 30 хв.

Кількість порцій: 3-6.

Склад:

  • Ягоди полуниці – 1 кг
  • Цукор – 800 гр.

Процес приготування:

1. Ягоди полуниці перебираємо, промиваємо теплою водою й обсушуємо. Можна укласти ягоди на паперові рушники, щоб вони ввібрали зайву рідину.

2. Укладаємо цукор і полуницю у великий таз шарами (шар цукру – шар полуниці). Обережно перемішуємо лопаткою, щоб не роздавити ягоди.

3. Накриваємо миску кришкою і залишаємо на 5-6 годин, щоб полуниця настоялася і випустила сік. Такий спосіб дозволяє не додавати воду: полуниця буде варитися у власному соку.

4. Стерилізуємо банки. Краще брати банки невеликого обсягу, щоб варення можна було з’їсти за два-три рази, інакше воно зіпсується. Кришки також необхідно прокип’ятити.

5. Готову для варіння полуницю ставимо на включену плиту і варимо до кипіння. Акуратно перемішуємо і знімаємо пінку. Після того, як варення дійде до кипіння, варимо ще 5 хвилин. Вимикаємо плиту.

6. Розливаємо сироп разом з ягодами за банкам, накриваємо кришками і щільно закриваємо. Залишаємо на зберігання в холодильнику.

Приємного апетиту!

Густе варення з полуниці з лимонним соком в мультиварці

Спосіб варіння в мультиварці зручний в певних умовах: наприклад, якщо ви знаходитесь на дачі, де немає плити. Варення виходить з малою кількістю цукру і невеликою кислинкою.

Час готування – 2 ч. 30 хв.

Час приготування – 1 ч.

Кількість порцій: 2-3.

Склад:

  • Ягоди полуниці – 1 кг
  • Цукор – 700 гр.
  • Сік лимонний – 3 ст. л.

Процес приготування:

1. Для варення відбираємо незіпсовану полуницю і промиваємо її в теплій воді (в друшляку). Чекаємо, поки стече вся вода і полуниця підсохне. Видаляємо хвостики.

2. Кладемо полуницю в чашу мультиварки і засипаємо цукром. Розкачуємо чашу руками з боку в бік, щоб цукор рівномірно розподілився по ягодам.

3. Поміщаємо в чашу мультиварки і накриваємо кришкою. Щоб полуниця пустила сік, тримаємо її в режимі підігріву близько 40 хвилин.

4. Полуниця пустила сік. Тепер включаємо режим «Випічка» і доводимо до кипіння. Відкриваємо кришку і тушкуємо варення ще 25 хвилин. Знімаємо пінку.

5. Ближче до кінця варіння (хвилин через 5) додаємо три столових ложки лимонного соку. Щоб сироп став густішим, викладаємо ягоди в окрему ємність, варимо сироп 15-20 хвилин. Коли він покриється пухирями, повертаємо полуницю назад в чашу і даємо покипіти варенню ще 4 хвилини.

6. Стерилізуємо банки і кип’ятимо кришки так, як вам зручно. Заповнюємо банки варенням і накриваємо кришками. Перевертаємо банки з варенням дном вгору і закутуємо. Залишаємо на 24 години, щоб вони охололи. Залишаємо на зберігання до комори.

Приємного апетиту!

Покроковий рецепт приготування полуничного джему на зиму в банках

Полуничний джем можна зберігати як у консервованому, так і неконсервированном вигляді. З двох кілограмів полуниці вийде відмінна вітамінна суміш, головне, щоб ягоди були без пошкоджень.

Час готування – 1 ч. 30 хв.

Час приготування – 1 ч.

Кількість порцій: 3-6.

Склад:

  • Ягоди полуниці – 2 кг
  • Цукор – 2 кг

Процес приготування:

1. Всі ягоди перебираємо: позбавляємося від зіпсованих і видаляємо хвостики. Промиваємо полуницю, обсушуємо. У велику каструлю викладаємо чисті ягоди і засипаємо їх цукром. Злегка струшуємо, щоб цукор рівномірно розподілився.

2. Збиваємо полуницю блендером, щоб утворилася кашка.

3. Включаємо плиту і ставимо каструлю на конфорку. Доводимо до кипіння. Варимо на невеликому вогні: обсяг джему повинен зменшитися наполовину. Постійно помішуємо його і знімаємо пінку.

4. Коли полуничне желе буде майже готове, починаємо стерилізувати банки і кришки. Готовність джему перевіряємо так: набираємо в ложку трохи десерту і виливаємо на тарілку. Якщо полунична суміш не розтікається, значить джем готовий.

5. Заливаємо джем в банки і накриваємо їх кришками. Закатуємо і залишаємо остигати. Як тільки джем охолоне, відправляємо банки в комору.

Приємного апетиту!

Полуниця у власному соку на зиму в банках

Взимку не вистачає вітамінів і корисних речовин, які містяться у великій кількості в свіжих ягодах. Можна їх заморозити, однак після розморожування ягоди стануть водянистими і не такими смачними. Є варіант зберегти всі «корисності» іншим способом.

Час готування – 8 ч. 40 хв.

Час приготування – 1 ч. 40 хв.

Кількість порцій: 1-2.

Склад:

  • Полуниця свіжа – 500 гр.
  • Цукор – 250 гр.
  • Кислота лимонна – 1-2 ч. л.

Процес приготування:

1. Промиваємо свіжу полуницю, щоб змити бруд і пісок. Найзручніше це зробити в друшляку. Залишаємо ягоди на невеликий час, щоб стекла зайва волога.

2. Пересипаємо ягоди в каструлю і засипаємо цукром. Додаємо лимонну кислоту, всього пару ложок (можна замінити на лимонний сік). Залишаємо на 7-8 годин. Полуниця якраз встигне пустити сік.

3. Ставимо каструлю на конфорку і включаємо плиту. Доводимо до кипіння, тушкуємо варення ще 15 хвилин і паралельно знімаємо піну, щоб солодкість не закисав після закачування.

4. Стерилізуємо банки і кришки в духовій шафі.

5. Готове варення наливаємо у банки і закочує їх кришками. Закутуємо банки і даємо охолонути деякий час. Зберігаємо в коморі. Полуничне ласощі можна використовувати як начинку для млинців або пирога.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт варення з полуниці з лимоном

Лимонна цедра додасть варенню незвичайний, злегка пряний смак і запах. Полуницю для ласощі краще вибирати не дуже великого розміру, якщо ягоди будуть великими, можна розрізати на дві або чотири частини.

Час готування – 3 ч.

Час приготування – 1 ч.

Кількість порцій: 3-6.

Склад:

  • Ягоди полуниці – 1 кг
  • Цукор – 800 гр.
  • Лимон – 1 шт.

Процес приготування:

1. Промиваємо полуницю. У велику миску наливаємо холодну воду і висипаємо в неї полуницю на 5 хвилин. Потім зливаємо. Промиваємо ягоди ще раз проточною теплою водою. Висипаємо полуницю в друшляк і поміщаємо поверх миски, щоб стекла вода.

2. Підсушуємо полуницю паперовим рушником. Готуємо цукор.

3. Позбавляємо полуницю від гнилих ягід і хвостиків.

4. Нам знадобиться велика каструля з товстим дном і ручками. На дно каструлі висипаємо цукровий пісок тонким шаром. Слідом викладаємо полуницю. Продовжуємо укладати цукор і полуницю шарами. Так полуниця виділить більше соку. Накриваємо каструлю кришкою і трохи струшуємо.

5. Залишаємо в прохолодному місці на годину. А поки підготуємо лимонну цедру. Лимон акуратно натираємо на тертці так, щоб у цедру не потрапила біла шкірка. Вичавлюємо сік з плоду в окрему ємність.

6. Настав час стерилізувати банки і кришки. Робимо це в духовці. Ставимо банки на решітку, перевернувши їх догори дном, розкладаємо кришки. Стерилізуємо 15 хвилин при температурі 150 градусів.

7. Ягоди вже пустили сік. Залишилося тільки розтопити цукор. Включаємо плиту на середній вогонь і ставимо каструлю на конфорку. Не перемішуємо вміст, тільки трясемо час від часу каструлю з боку в бік.

8. Коли з’явиться піна, зменшуємо вогонь і продовжуємо варити полуничне ласощі ще 2-3 хвилини. Постійно струшуємо каструлю і знімаємо пінку.

9. Вимикаємо плиту і залишаємо варення на 60 хвилин, щоб ягоди просочилися власним соком. Потім знову включаємо плиту і на середньому вогні варимо масу. Через 5 хвилин додаємо цедру і лимонний сік.

10. Коли варення закипить, варимо ще 5 хвилин на невеликому вогні, не перемішуємо, а тільки струшуємо каструлю з вмістом. Вимикаємо плиту і залишаємо варення на 2-3 хвилини.

11. Розкладаємо на кухонному столі чисте і сухе рушник. Ставимо на нього банки, поруч розкладаємо кришки.

12. Заливаємо варення в банки, зверху кладемо кришки і закатуємо. Перевертаємо банки. Вкриваємо пледом або теплою ковдрою і залишаємо на ніч. Потім прибираємо охолоджені банки в льох.

Приємного апетиту!

Як заготовити на зиму варення з лісової полуниці?

На відміну від садової, лісова полуниця дрібна, але дуже ароматна. Плодоніжки містять велику кількість вітамінів, тому їх часто залишають в процесі приготування варення.

Час готування – 31 ч. 30 хв.

Час приготування – 2 ч. 30 хв.

Кількість порцій: 1-2.

Склад:

  • Полуниця лісова з плодоніжками – 4 склянки
  • Кислота лимонна – 1 гр.
  • Вода – 1 склянка
  • Цукор – 4 склянки

Процес приготування:

1. Відбираємо неушкоджену полуницю і висипаємо її в друшляк. Промиваємо холодною водою кілька разів. Ставимо друшляк поверх глибокої миски і даємо стекти зайвої рідини.

2. Застеляємо робочу поверхню паперовими рушниками і розкладаємо на них полуницю, щоб вона просохла. Якщо немає паперових, можна використовувати звичайні.

3. Беремо каструлю з товстим дном і висипаємо в неї полуницю. Засипаємо її цукром і трохи струшуємо каструлю, щоб цукор покрив всі клубничины.

4. У склянці води розчиняємо щіпку лимонної кислоти. Виливаємо до полуниці і цукру.

5. Накриваємо кришкою і залишаємо на 5 годин, щоб ягоди виділили сік. Через покладений час включаємо плиту і ставимо каструлю з полуницею на конфорку. Варимо на невеликому вогні до кипіння і після ще 5 хвилин, постійно знімаємо піну.

6. Вимикаємо плиту і залишаємо варення на 24 години. Через добу знову варимо суміш на плиті протягом 45 хвилин. Готуємо банки і кришки, стерилізуємо їх.

7. Готове варення відправляємо в банки і закатуємо. Остуджуємо і прибираємо в комору.

Приємного апетиту!

Корисне і смачне варення з полуниці без цукру

Щоб варення вийшло апетитним, необхідно вибирати солодку полуницю. Для більш виразного смаку під час варіння зазвичай додають лимонну кислоту або лимонний сік.

Час готування – 3 ч.

Час приготування – 1 ч.

Кількість порцій: 3-6.

Склад:

  • Полуниця – 1 кг
  • Кислота лимонна – 2 ч. л.

Процес приготування:

1. Ягоди полуниці гарненько промиваємо прохолодною водою кілька разів. Перебираємо і позбавляємося від гнилих ягід, видаляємо плодоніжки. Обсушуємо з допомогою паперового рушника.

2. Нарізаємо полуницю на шматочки середнього розміру. Висипаємо в глибоку миску або салатник.

3. Тепер необхідно підібрати зручну посуд для варіння. Можна взяти каструлю з товстим дном. Пересипаємо в неї полуничну масу. Посипаємо її лимонною кислотою (можна лимонним соком).

4. Ставимо каструлю на конфорку і включаємо плиту. Починаємо варити полуницю на середньому вогні. Чекаємо, поки маса закипить, і проварюємо ще 5 хвилин. Стежимо за утворенням піни, знімаємо її столовою ложкою.

5. Потім вимикаємо плиту і знімаємо каструлю з вмістом у прохолодне місце. Залишаємо на 50 хвилин. Повторюємо процедуру знову: розігріваємо, варимо 5 хвилин і охолодити близько години. Ще раз прогріваємо.

6. Стерилізуємо банки і кришки. Зробимо це в духовці.

7. Розливаємо варення в банки по черзі. Накриваємо кришками і закатуємо з допомогою спеціального пристосування. Закутуємо і залишаємо. Потім переміщаємо в льох на зберігання.

Приємного апетиту!

Компот з полуниці у 3-літрових банках на зиму

Заготівля солодкого напою не складе великої праці. Зате взимку ви будете насолоджуватися вітамінами і корисними речовинами, які у великій кількості містяться в ягодах полуниці.

Час готування – 1 ч. 30 хв.

Час приготування – 1 ч.

Кількість порцій: 1.

Склад:

  • Ягоди полуниці – 250 гр.
  • Цукор – 200 гр.
  • Вода – 2 л

Процес приготування:

1. У першу чергу потрібно підготувати банку для майбутнього компоту. Гарненько чистимо її за допомогою соди і промиваємо.

2. Беремо каструлю і наливаємо в неї воду. Ставимо на плиту. Доводимо її до кипіння на середньому вогні. В окремій ємності кип’ятимо ще трохи води для стерилізації.

3. Ягоди полуниці промиваємо і викладаємо в друшляк. Ставимо поверх миски. Чекаємо, поки стече зайва рідина. Позбавляємося від хвостиків і гнилих ягід. Обсушуємо і наповнюємо банку на 1/3. Засипаємо цукром полуницю.

4. Всі маніпуляції необхідно встигнути зробити до того, як закипить вода, щоб потім залити нею полуницю з цукром.

5. Тепер на дно ємності, призначеної для стерилізації, викладаємо рушник. Ставимо банку і накриваємо кришкою. Придавлюємо важким предметом і залишаємо на 30 хвилин. Ягоди повинні спливти на поверхню.

6. Закатуємо банку і перевертаємо, вкриваємо ковдрою до повного охолодження.

Приємного апетиту!