Томатний сік у домашніх умовах на зиму – 10 рецептів з покроковими фото

Секрет приготування смачного томатного соку полягає в правильному виборі томатів. Обов’язково вибирайте тільки стиглі та соковиті плоди червоного кольору. Загальна маса помідорів не повинна становити більше 30 кг, щоб ви могли встигнути заготовити томати за один день.

Томатний сік з помідорів через соковижималку на зиму

Відомо, що помідори містять величезну кількість корисних речовин, які насичують організм людини. Томати зможуть нормалізувати функцію обміну речовин і вивести нікотин з легких. Томатний сік корисно пити людям, які страждають хворобами судин.

Інгредієнти на
8 порц.

  • Помідори 10 кг
  • Сіль за смаком

Процес приготування:

  1. Як заготовити томатний сік у домашніх умовах на зиму? Вимиваємо помідори і обтираем їх кухонним рушником. Гострим ножем розрізаємо томати навпіл (можна на 4 частини). Обрізаємо місце кріплення плодоніжки.
  2. Пропускаємо томати через соковижималку, щоб позбутися від шкірки і отримати свіжий томатний сік.
  3. Для закачування томатного соку на зиму нам буде потрібно 8 літрових банок. Досліджуємо тару на наявність дефектів. Якщо їх немає, очищаємо банки содою і ретельно вимиваємо. Потім ставимо в духовку і стерилізуємо. Кришки можна стерилізувати разом з банками або за допомогою окропу.
  4. Томатний сік виливаємо у велику каструлю з товстим дном і додаємо сіль. Перемішуємо інгредієнти. Ставимо ємність на плиту. Включаємо техніку і доводимо сік до кипіння. Варимо 10 хвилин і знімаємо піну.
  5. Розливаємо готовий сік по банкам (найзручніше це робити ополоником). Накриваємо тару кришками і закатуємо. Перевертаємо банки догори дном і ставимо в будь-яке зручне місце. Вкриваємо пледом і даємо охолонути.

Приємного апетиту!

Домашній сік з помідорів через м’ясорубку на зиму

Для приготування томатного соку підійдуть помідори соковитих стиглих сортів. Кількість помідорів кожна господиня регулює на свій розсуд, сіль і цукор додаються за смаком.

Час готування – 50 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 1.

Інгредієнти:

  • Помідори – 1 кг
  • Цукор – 2 ч. л.
  • Сіль – 1 ч. л.

Процес приготування:

1. Спочатку промиваємо помідори і дослідимо їх на наявність гнилі або повністю гнилих плодів. Зіпсовані помідори викидаємо. Вони не повинні потрапити в томатний сік, інакше він зіпсується. Видаляємо плодоніжки і місця їх кріплення.

2. Якщо є бажання, позбавляємо томати від шкурок. Потім розрізаємо їх і пропускаємо через м’ясорубку.

3. Ставимо на робочу поверхню невелику каструлю. Зверху встановлюємо дрібне сито або накриваємо верх ємності марлею. Поступово виливаємо сік. Таким чином ми позбавимося від насіння і шкірки.

4. Ставимо каструлю з чистим соком на конфорку і включаємо плиту. Додаємо сіль і цукор, перемішуємо. Доводимо суміш до кипіння і варимо 10 хвилин. Під час варіння буде з’являтися пінка, яку необхідно знімати.

5. Очищаємо банку і кришку. Промиваємо і стерилізуємо. Заливаємо готовий сік в банку і накриваємо ємність кришкою. Потім зафарбовуємо і перевертаємо. Ставимо банку з соком кришкою на підлогу і закутуємо тару. Даємо соку охолонути.

Приємного апетиту!

Томатний сік з м’якоттю без стерилізації в банках

Найчастіше в процесі приготування томатного соку використовують соковижималку або м’ясорубку. Якщо їх немає, для подрібнення плодів підійде звичайний блендер.

Час готування – 1 ч. 30 хв.

Час приготування – 30 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Помідори – 2 кг
  • Сіль – за смаком.
  • Цукор – за смаком.

Процес приготування:

1. Якщо є необхідність, прибираємо шкірки томатів перед нарізкою. Заливаємо помідори заздалегідь підготовленим окропом і залишаємо на пару хвилин. Потім зливаємо гарячу воду і занурюємо помідори в холодну. Через дві хвилини знімаємо шкірки томатів.

2. Промиваємо помідори в прохолодній воді і гарненько обтираем рушником. Позбавляємо від гнилі плоди, чорноти і інших дефектів. Помідори розрізаємо на невеликі шматочки, щоб вони вміщалися в блендер. Видаляємо плодоніжки і місця їх кріплення.

3. Подрібнюємо помідори з допомогою блендера. Максимально однорідну суміш виливаємо в каструлю і ставимо ємність на плиту. Додаємо сіль і цукор. Перемішуємо і доводимо до кипіння.

4. Варимо сік ще 30 хвилин. Постійно помішуємо масу і знімаємо пінку.

5. Підбираємо цілі банки і кришки для закачування томатного соку. Очищаємо їх і ретельно промиваємо. Ставимо тару в духовку для стерилізації. Розливаємо в чисті банки томатний сік з м’якоттю. Накриваємо кришками банки і закатуємо. Ставимо ємності з соком дном вгору в будь-який зручний місце і вкриваємо ковдрою до повного охолодження.

Приємного апетиту!

Сік з помідорів з болгарським перцем на зиму

За смаком сік нічим не відрізняється від класичного томатного напою. Його також можна додавати в піцу, подавати до столу в якості соусу до макаронним виробам або картоплі фрі.

Час готування – 1 ч. 30 хв.

Час приготування – 50 хв.

Кількість порцій – 4.

Склад:

  • Помідор – 4 кг
  • Перець болгарський солодкий – 500 гр.
  • Лист лавровий – 3 шт.
  • Сіль – 3 ч. л.

Процес приготування:

1. Ретельно промиваємо помідори і обтираем їх рушником. Нарізаємо на шматочки довільного розміру. Видаляємо місця кріплення плодоніжок і самі плодоніжки, якщо вони є.

2. Викладаємо помідори в соковижималку і подрібнюємо. Відправляємо свіжий сік у велику каструлю.

3. Вимиваємо солодкий перець. Насухо витираємо його і розрізаємо на дві частини вздовж плода. Вичищаємо гострим ножем насіння і вирізаємо білу плівку. Знову промиваємо перець. Нарізаємо на невеликі шматочки і викладаємо в соковижималку. Подрібнюємо і відправляємо до томатного соку.

4. Ставимо каструлю з вмістом на конфорку. Включаємо плиту і доводимо масу до кипіння. Додаємо лавровий лист і сіль. Перемішуємо інгредієнти. Знову доводимо суміш до кипіння і варимо 10 хвилин.

5. Очищаємо банки і кришки содою. Вимиваємо і ставимо в духову шафу. Після стерилізації вливаємо в тару готовий сік. Накриваємо ємності кришками і закатуємо. Перевертаємо догори дном і даємо охолонути під пледом.

Приємного апетиту!

Як заготовити смачний томатний сік в соковарці на зиму?

Напій виходить дуже смачним, насиченим і ароматним. Він практично не містить м’якоті і нагадує магазинний, тільки не має в своєму складі хімічних добавок. За бажанням в томатний напій можна додавати перець або фрукти.

Час готування – 2 ч.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 3.

Склад:

  • Помідор – 4 кг
  • Сіль – 3 ч. л.

Процес приготування:

1. Нам знадобиться 3 літрові банки. Перевіряємо їх на наявність тріщин та інших дефектів. Очищаємо тару з допомогою соди і промиваємо. Ставимо всередину духової шафи і стерилізуємо разом з кришками.

2. Промиваємо свіжі помідори. Витираємо їх насухо чистим кухонним рушником. Якщо на плодах є гниль або інші дефекти, видаляємо їх. Нарізаємо помідори часточками.

3. Соковарка складається з трьох частин, які необхідно розібрати. В нижню ємність наливаємо воду до максимальної позначки. Встановлюємо на нижній ярус середній. Потім встановлюємо верхню частину зі спеціальними отворами. Викладаємо туди помідори і посипаємо їх сіллю.

4. Ставимо соковарку на конфорку. Встановлюємо силіконову трубку і інший її кінець опускаємо в банку. Робимо великий вогонь і варимо сік. Коли вода в нижній ємності закипить, зменшуємо вогонь. Стежимо за тим, щоб вся вода не википіла задовго до повної готовності соку. Коли у верхньому ярусі залишаться тільки насіння і шкірки, плиту можна вимикати.

5. Накриваємо кожну ємність кришкою і закатуємо. Перевертаємо банки з соком дном вгору і переносимо в тепле місце для остигання. Закутуємо їх ковдрою.

Приємного апетиту!

Як приготувати сік з помідорів на зиму через сито?

Існує кілька простих рецептів, які дозволяють приготувати томатний сік у домашніх умовах за допомогою сита. Краще всього використовувати механічне сито. Якщо його немає, протираємо овочі в звичайному.

Час готування – 1 ч. 10 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 1.

Інгредієнти:

  • Помідори – 1,5 кг
  • Цукор – 2 ч. л.
  • Сіль – 2 ч. л.

Процес приготування:

1. Ретельно промиваємо порцію свіжих томатів і обтираем їх рушником. Потім видаляємо плодоніжки, місця їх кріплення, гниль та інші дефекти плодів. Нарізаємо помідори часточками.

2. Висипаємо нарізані часточки у великий таз або каструлю з товстим дном. Ставимо на конфорку і включаємо плиту. Доводимо до кипіння і проварюємо. Потім вимикаємо плиту і даємо масі охолонути.

3. Викладаємо її в сито і протираємо з допомогою штовхача або ложки. Додаємо в сік цукор і сіль. Перемішуємо.

4. Виливаємо томатний сік назад в каструлю і ставимо на плиту. Доводимо суміш до кипіння і проварюємо 10 хвилин.

5. Очищаємо банку і кришку. Ставимо в духову шафу на стерилізацію. Коли тара буде готова, розливаємо сік і накриваємо банку кришкою. Закатуємо і перевертаємо. Ставимо кришкою на підлогу і закутуємо ковдрою до повного охолодження.

Приємного апетиту!

Томатний сік з м’якоттю з допомогою блендера на зиму

У багатьох сім’ях томатний сік ніколи не зникає з полиць в коморі. Напій дуже корисний як для дітей, так і для дорослих: свежевыжатая маса багата вітамінами, яких так не вистачає в зимову пору.

Час готування – 1 ч. 10 хв.

Час приготування – 40 хв.

Кількість порцій – 1-2.

Склад:

  • Помідор – 2,5 кг
  • Сіль – за смаком.
  • Цукор – за смаком.

Процес приготування:

1. Свіжі помідори промиваємо проточною водою і насухо обтираем чистим рушником. Потім видаляємо ущільнення в місцях, де кріпилися плодоніжки і інші дефекти. Помідори розрізаємо на частини довільної форми.

2. Висипаємо шматочки томатів в блендер. Якщо чаша не дуже велика, подрібнюємо помідори порціями.

3. Томатна паста перетвориться в пюре світлого кольору. Це нормально, так як блендер не тільки подрібнює, але і збиває продукти.

4. Встановлюємо поверх великої каструлі сито з дрібними дірочками. Вливаємо в нього масу з блендера і проціджуємо з допомогою ложки до того моменту, поки на сітці не залишаться тільки шкірки і насіння.

5. Ставимо каструлю з соком на плиту. Робимо середній вогонь і доводимо рідину до кипіння. Коли сік стане звичайного кольору, додаємо в нього цукор і сіль. Варимо напій ще 10 хвилин.

6. Вимикаємо плиту і знімаємо каструлю. Заздалегідь стерилізуємо банки і кришки для закачування соку. Розливаємо томатний напій по банкам і накриваємо тару кришками. Закатуємо і перевертаємо, ставимо на підлогу кришками вниз і закутуємо. Даємо охолонути.

Приємного апетиту!

Смачний томатно-яблучний сік у домашніх умовах

Овочі і фрукти потрібно їсти кожен день, щоб збагатити організм вітамінами. З цією метою на зиму можна заготовити корисні напої. Наприклад, яблучно-томатний сік, для приготування якого потрібно вибирати стиглі і незіпсовані плоди.

Час готування – 1 ч. 25 хв.

Час приготування – 45 хв.

Кількість порцій – 2.

Інгредієнти:

  • Помідор – 2 кг
  • Яблуко – 1 кг
  • Лист лавровий – 2 шт.
  • Гвоздика – 3 шт.
  • Сіль – за смаком.
  • Цукор – за смаком.

Процес приготування:

1. Вимиваємо томати прохолодною водою. Насухо обтираем їх і видаляємо всі дефекти. Потім нарізаємо помідори шматочками середнього розміру і паралельно прибираємо ножем місця кріплення плодоніжок. Відправляємо томатні плоди в соковижималку і подрібнюємо.

2. Тепер чергу яблук. Їх також промиваємо проточною водою і прибираємо зайву вологу рушником. Нарізаємо плоди часточками і пропускаємо через соковижималку.

3. З’єднуємо обидва види соку і перемішуємо. Для більшої пікантності додаємо лавровий лист і гвоздику.

4. Ставимо каструлю з напоєм на конфорку. Включаємо плиту на максимум і доводимо рідину до кипіння. Потім зменшуємо вогонь і варимо сік ще 20 хвилин. Прибираємо білу піну, солимо і додаємо цукор.

5. Дістаємо гвоздику та лавровий лист із напою. Заздалегідь стерилізуємо банки і кришки в духовій шафі. Потім розливаємо сік по банкам. Накриваємо їх кришками і закатуємо. Ставимо тару з соком дном вгору і закутуємо. Даємо охолонути.

Приємного апетиту!

Домашній сік з червоних помідорів на зиму без солі

Свіжі томати в процесі приготування соку не вимагають додавання солі та цукру. Найголовніше, щоб помідори були свіжими, без гнилі і інших недоліків. Вибирати для готового напою слід невеликі і соковиті плоди.

Час готування – 1 ч. 50 хв.

Час приготування – 1 ч. 5 хв.

Кількість порцій – 2.

Склад:

  • Помідор – 1,5-2 кг

Процес приготування:

1. Вимиваємо томати в струмені холодної води. Витираємо рідина на плодах рушником. Видаляємо чорні точки, гниль та інші недоліки томатів. Вирізаємо місця кріплення плодоніжок, подрібнюємо плоди.

2. Викладаємо помідори в м’ясорубку і добиваємося їх перетворення в пюре. Перелити масу в каструлю, яку ставимо на плиту. Доводимо подрібнені томати до кипіння, знімаємо пінку. Потім зменшуємо вогонь і варимо масу 30 хвилин.

3. Поки томатний напій вариться, підготуємо банки і кришки для закачування. Спочатку перевіряємо їх на наявність дефектів, а потім очищаємо з допомогою соди і губки. Ретельно промиваємо, чекаємо повного висихання тари. Поміщаємо банки і кришки в духову шафу для стерилізації.

4. Варимо томатний напій до потрібної густоти. Потім розливаємо гарячу суміш по банкам. Накриваємо їх кришками і закатуємо.

5. Перевертаємо ємності дном вгору. Ставимо їх на підлогу і закутуємо. Коли банки з соком охолонуть, повертаємо їх у звичайне положення і залишаємо на зберігання в погребі.

Приємного апетиту!

Корисний і дуже смачний томатний сік з селерою в банках

Всіх корисних властивостей селери не перерахувати. Відомо, що його рекомендують додавати в їжу при хворобах нирок, подагрі та ревматизмі. Також селера бореться із запаленнями і інфекціями.

Час готування – 1 ч. 15 хв.

Час приготування – 45 хв.

Кількість порцій – 2-3.

Склад:

  • Помідор – 3 кг
  • Селера – 1 кг
  • Сіль – за смаком.

Процес приготування:

1. Перевіряємо банки і кришки на наявність тріщин, сколів та інших дефектів. Вибираємо відповідні і очищаємо їх харчовою содою. Потім ретельно промиваємо і стерилізуємо близько 10-15 хвилин в духовій шафі.

2. Промиваємо свіжі помідори. Обтираем їх насухо чистим рушником і видаляємо різні пошкодження (гниль, чорні точки). Слідом вирізаємо місця кріплення плодоніжок. Нарізаємо помідори на шматочки середнього розміру.

3. Викладаємо нарізані томати в соковижималку. Коли витече весь сік, виливаємо його в каструлю. Ставимо ємність на плиту. На великому вогні доводимо рідину до кипіння.

4. Вимиваємо селера і висушуємо за допомогою паперового рушника. Розрізаємо селера на дрібні шматочки. Висипаємо в каструлю з томатним соком, додаємо сіль. Знову доводимо напій до кипіння.

5. Проціджуємо сік через дрібне сито. Знову виливаємо його в каструлю на плиті. Доводимо до кипіння і вливаємо готовий напій в банки. Накриваємо кришками і закатуємо. Перевертаємо догори дном і ставимо на підлогу. Закутуємо ємності ковдрою і даємо охолонути.

Приємного апетиту!