Існує кілька варіантів засолювання вовнянок, один з них – це гарячий спосіб. Завдяки нього виходить дуже смачна і насичена закуска, яка стане прекрасним доповненням до будь-якого столу. Таким чином, пропонуємо вам 5 варіантів засолювання цих грибів.
Як засолити вовнянки гарячим способом у банках?
Отмоченные гриби варяться в підсоленій воді 15-20 хвилин, після чого перекладаються в простерилизованную банку, на дні якої лежить нарізаний часник. Все заливають розсолом і туди додається оцет. Банку закручується кришкою і залишають до повного охолодження.
Інгредієнти на
10 порц.
- Вовнянки 1 кг
- Сіль 2 ст. л.
- Часник 3 зуб.
- Оцтова есенція ½ ч. л.
- Вода 1.5 л
Процес приготування:
- Як засолити вовнянки гарячим способом у банках? Перед початком приготування перебираємо гриби і замочуємо їх холодною водою. Міняємо її кожні 3-4 години, щоб з вовнянок пішла гіркота.
- Перекладаємо гриби в підходящу каструлю, заливаємо питною водою і ставимо на вогонь.
- Додаємо дві столові ложки солі з гіркою, доводимо до кипіння і варимо протягом 15-20 хвилин. У процесі варіння не забуваємо прибирати піну, що утворюється.
- Попередньо стерилізуємо будь-яким зручним способом півлітрову банку. На дно кладемо нарізану часник.
- Перекладаємо в банку вовнянки і заливаємо їх залишилися в каструлі розсолом так, щоб гриби були повністю покриті. Додаємо половину чайної ложки оцтової кислоти і щільно закрити стерильною кришкою. Далі накриваємо все покривалом або рушником і залишаємо до повного охолодження. Відправляємо готову закуску на зберігання в льох або холодильник. Відкриваємо взимку і подаємо до столу з коханим основною стравою. Приємного апетиту!
Як смачно засолити вовнянки без замочування на зиму?
Помиті гриби варяться в підсоленій воді 40 хвилин, після чого промиваються під холодною водою і варяться ще 20 хвилин зі спеціями. Далі вовнянки розкладаються по стерилізованим банкам, до них додається рослинне масло і все закривається кришками.
Час готування: 20 днів.
Час приготування: 25.
Порції – 20.
Склад:
- Волнушки – 2 кг
- Перець чорний горошком – 10 шт.
- Гвоздика – 3-4 шт.
- Сіль – 100 гр.
- Листя вишні – за смаком.
- лавровий Лист – 2-3 шт.
- Листя чорної смородини – за смаком.
- Масло соняшникове – 50-80 мл
Процес приготування:
1. Гриби ретельно перебираємо, чистимо і добре промиваємо під проточною водою. Далі перекладаємо їх в підходящу каструлю, заливаємо водою, додаємо трохи солі і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння і варимо протягом 40 хвилин. Не забуваємо знімати піну, що утворюється. Потім відкидаємо вовнянки на друшляк і промиваємо під холодною проточною водою.
2. Знову відправляємо гриби в каструлю, заливаємо водою, додаємо сіль, а також чорний перець горошком, гвоздику, листя вишні, смородини і лавровий лист. Доводимо до кипіння і варимо протягом 20 хвилин.
3. Банки, в яких будуть зберігатися гриби, ретельно промиваємо під гарячою водою і стерилізуємо будь-яким зручним способом.
4. За допомогою шумівки розкладаємо вовнянки по банкам і заливаємо їх розсолом так, щоб гриби були повністю покриті.
5. Додаємо в кожну банку 1-2 столові ложки рослинної олії і щільно закриваємо їх стерильними кришками. Даємо грибів повністю охолонути, після чого відправляємо в холодильник або льох. Смачна закуска з вовнянок буде готова через 20 днів. Подаємо до столу з коханим основною стравою. Приємного апетиту!
Солоні вовнянки гарячим способом з часником
Замочені гриби відварюють 25 хвилин, після чого до них додається часник, духмяний перець горошком, лавровий лист і гвоздика. Все розкладається по банкам разом з листям смородини і стерилізується. Виходить дуже смачна і ароматна закуска.
Час готування: 45 хв.
Час приготування: 10 хв.
Порції – 15.
Склад:
- Волнушки – 1.5 кг
- Сіль – 75 гр.
- Листя чорної смородини – за смаком.
- Лист лавровий – 5-6 шт.
- Часник – ½ головки.
- Перець чорний горошком – 4 шт.
- Перець білий горошком – 4 шт.
- Перець запашний горошком – 4 шт.
- Гвоздика суха – 5 шт.
Процес приготування:
1. Перед початком приготування ретельно перебираємо гриби, перекладаємо їх у відповідну ємність і заливаємо холодною водою. Замочуємо протягом трьох діб, періодично міняючи воду.
2. Через потрібний час перекладаємо гриби в каструлю і, при необхідності, розрізаємо їх на більш дрібні частини. Заливаємо вовнянки водою так, щоб вони були повністю нею покриті.
3. Ставимо каструлю на вогонь, додаємо до грибів сіль і доводимо до кипіння. Варимо протягом 25 хвилин, періодично знімаючи піну, що утворюється. Далі перекладаємо вовнянки за допомогою шумівки в друшляк, а після того, як вони охолонуть – у ємність для засолювання. Також додаємо туди лавровий лист, нарізаний часник, перець горошком, суху гвоздику і все акуратно перемішуємо.
4. Банки, в яких будуть зберігатися гриби, попередньо промиваємо і стерилізуємо зручним способом. Розкладаємо по ним вовнянки, зверху кладемо листя чорної смородини, заливаємо все окропом і прикриваємо капроновими кришками.
5. Далі кип’ятимо підходящої ємності воду, кладемо на дно вафельний рушник і зверху встановлюємо банки. Стерилізуємо всі не менше 10 хвилин, після чого щільно закриваємо кришкою і даємо повністю охолонути. Зберігаємо заготовку в темному місці при кімнатній температурі. Подаємо ароматні вовнянки до столу з коханим основною стравою. Приємного апетиту!
Як засолити вовнянки та грузді разом гарячим способом?
Вимочені гриби варяться півгодини, після чого розкладають по банках, заливаються розсолом і до них додається чорний перець горошком, гвоздика, лавровий лист, часник і листя чорної смородини. Всі закочується і відправляється на зберігання в прохолодне місце.
Час готування: 45 хв.
Час приготування: 15 хв.
Порції – 7.
Склад:
- Волнушки – 350 гр.
- Грузді – 350 гр.
- Листя чорної смородини – 4-6 шт.
- Перець чорний горошком – 10 шт.
- Гвоздика – 3-5 шт.
- Лист лавровий – 3 шт.
- Часник – 3 зубчики.
- Сіль – за смаком.
- Вода – 1.5 л
Процес приготування:
1. Перед початком приготування ретельно перебираємо гриби, чистимо їх і поміщаємо в глибоку ємність. Заливаємо їх холодною водою і вимочуємо, змінюючи воду кожні 3-4 години, щоб вимити всю гіркоту.
2. Тепер перекладаємо вимочені вовнянки з груздями в емальовану ємність, заливаємо водою, додаємо сіль і ставимо на вогонь.
3. Доводимо до кипіння і варимо протягом 30 хвилин. У процесі варіння періодично знімаємо піну, що утворюється.
4. Відкидаємо зварені гриби на друшляк і залишаємо, поки не стече вся рідина. У цей час ретельно промиваємо під гарячою водою банки, в яких буде зберігатися закуска і стерилізуємо їх будь-яким зручним способом.
5. Тепер перекладаємо гриби в стерилізовані банки, заливаємо їх залишилися в каструлі розсолом так, щоб вони були повністю покриті. Зверху кладемо чорний перець горошком, гвоздику, лавровий лист, нарізаний часник і листя чорної смородини. Закатуємо все залізними кришками, даємо охолонути і відправляємо на зберігання в льох або холодильник. Подаємо дуже смачну і ароматну закуску до столу разом з основним блюдом. Приємного апетиту!
Солоні вовнянки та рижики разом на зиму
Варені гриби укладаються шарами в банку разом з сіллю, часником, кропом і петрушкою. Далі все відправляється під гніт на 48 годин, після чого прибирають на зберігання в прохолодне місце. У підсумку виходить неймовірно смачна закуска, яка порадує багатьох.
Час готування: 48 годин.
Час приготування: 20 хв.
Порції – 10.
Склад:
- Волнушки – 500 гр.
- Гриби – 500 гр.
- Часник – 6-8 зубчиків.
- Кріп – 3 гілки.
- Петрушка – за смаком.
- Сіль велика – 1/3 склянки.
Процес приготування:
1. Перед початком приготування добре перебираємо гриби, чистимо їх і ретельно промиваємо під проточною водою.
2. Далі перекладаємо вовнянки з рижиками в підходящу каструлю, заливаємо водою, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Варимо протягом 20 хвилин, періодично знімаючи піну, що утворюється. Потім перекладаємо гриби на друшляк і даємо їм охолонути.
3. Тепер беремо попередньо помиту і простерилизованную банку, насипаємо на дно шар солі, потім кладемо частина грибів, нарізаний часник, гілку кропу і петрушки. Чергуємо шари, поки не закінчаться інгредієнти.
4. Накриваємо гриби блюдцем і встановлюємо зверху вантаж. Наприклад, ємність, наповнену водою. Залишаємо вовнянки з рижиками на засолку на 48 годин.
5. Через деякий час прибираємо гніт, щільно закриваємо кришкою і відправляємо на зберігання в холодильник або льох. Подаємо смачну закуску з грибів разом з основним блюдом. Приємного апетиту!