Зефір в домашніх умовах – 10 покрокових рецептів приготування з фото

Простий і смачний рецепт зефіру з червоної смородини

Червона смородина ідеально підходить для приготування домашнього зефіру. По-перше, ця ягода багата вітамінами – це завжди цінно і особливо приємно, коли їх містять солодкі ласощі. По-друге, виражена природна кислинка червоної смородини тут абсолютно не заважає, а навпаки, ідеально вписується в загальний смак і вдало балансує солодкість десерту. Ну і, по-третє, насичений червоний колір ягоди дає приємний ніжний рожевий відтінок готового зефіру – ніякі додатковий барвники абсолютно не потрібні.

Час приготування: 55 хв.

Час приготування: 35 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Пюре з червоної смородини – 260 гр.
  • Цукор-пісок – 500 гр.
  • Вода – 140 гр.
  • Пектин – 1 ч. л.
  • Агар-агар – 160 гр.
  • Альбумін – 30 гр.
  • цукрова Пудра для обсипання.

Процес приготування:

1. Щоб приготувати пюре з червоної смородини, ягоди ретельно промиваємо й обсушуємо, розсипавши на чистому рушнику. Після цього поміщаємо смородину в чашу блендера і пюрируем. Також зручно для цієї мети використовувати занурювальний блендер. Приготоване пюре протираємо через дрібне сито, щоб досягти абсолютної гомогенності і гладкості. Відміряємо від пюре потрібні 260 грам.

2. Загальна кількість цукрового піску ділимо на дві приблизно рівні частини. В одну з них додаємо пектин і перемішуємо.

3. Пюре зі смородини поміщаємо в невелику каструльку або сотейник і додаємо суміш з цукру і пектину. Ставимо ємність на плиту і доводимо вміст до кипіння. Не забуваємо часто помішувати. При повільному кипінні проварюємо пюре протягом двох хвилин.

4. Гаряче пюре знімаємо з плити і переливаємо в широку ємність, щоб воно швидко охололо. Потім поміщаємо його в холодильник, де витримуємо сорок-п’ятдесят хвилин.

5. Після закінчення зазначеного часу всипаємо до холодного ягодному пюре альбумін і ретельно перемішуємо. Цей крок замінює додавання сирого яєчного білка. Також порошок альбуміну добре вбирає вологу з пюре і швидко утворює щільну піну при збиванні. Залишаємо суміш при кімнатній температурі на тридцять хвилин.

6. Після цього збиваємо ягідно-білкову масу міксером на високій швидкості. Домагаємося одержання густої пишної маси, яка буде утворювати стійкі короткі списи.

7. У каструлі з’єднуємо залишився кількість цукрового піску, воду і агар-агар, ретельно перемішуємо. Ставимо каструлю на плиту і доводимо суміш до кипіння. Доводимо сироп до температури 110 градусів. У процесі варіння безперервно помішуємо силіконової лопаткою, щільно проводячи нею по дну.

8. Готовий гарячий сироп тонкою цівкою вливаємо в ягідно-білкову масу, продовжуючи збивання міксером. Намагаємося не потрапляти рідиною на прути віночка. Кількість сиропу, який залишиться на дні і стінках каструлі, не варто намагатися знімати і додавати в загальну масу – ці ділянки не зможуть повністю розчинитися. Після введення всього сиропу продовжуємо збивати ще чотири-п’ять хвилин.

9. Готову масу оперативно перекладаємо в кондитерський мішок з фігурною насадкою і відсаджуємо круглий зефір на поверхню, застелену пергаментом або силіконовим килимком. Отсаженному зефіру даємо підсохнути при кімнатній температурі протягом дванадцяти годин, після чого з’єднуємо половинки попарно і обвалюють їх в просіяної цукрової пудрі.

10. Готовий зефір має повітряну пористу структуру і буквально тане в роті. Якщо не планується вживання десерту відразу, то зберігати його рекомендується в картонних коробках.

Приємного апетиту!