Як приготувати зефір з агар-агаром в домашніх умовах
Зефір можна приготувати в домашніх умовах. Процес цей не можна назвати легким, але, якщо невідступно слідувати кроків рецепту і дотримуватися пропорції інгредієнтів, можна бути впевненим, що десерт вийде набагато смачніше і корисніше магазинних варіантів. Чи це не привід затіяти у себе на кухні приготування популярного повітряного ласощі? Перед початком важливо згадати, що агар-агар не варто замінювати желатином – результат буде не той. Також обов’язково потрібно мати потужний міксер: якісне збивання – найважливіший етап приготування зефіру.
Час приготування: 55 хв.
Час приготування: 35 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- Яблука – 3-4 шт. середнього розміру.
- Цукор-пісок для пюре – 70 гр.
- Білок яєчний – 1 шт.
- Цукор-пісок для сиропу – 130 гр.
- Вода – 75 мл
- Агар-агар – 2,5 ч. л.
- цукрова Пудра – для посипання.
Процес приготування:
1. Готуємо яблучну базу зефіру. Для цього яблука миємо, обсушуємо й розрізаємо навпіл. Вирізаємо насіннєву коробочку і викладаємо половинки зрізом вниз на деко. Ставимо в розігріту до 190 градусів духовку. Запікаємо протягом п’ятнадцяти-двадцяти хвилин, поки фрукти не втратять форму і не стануть дуже м’якими. Дістаємо їх з духовки і разом з шкіркою пюрируем за допомогою заглибного блендера. У шкірці міститься велика кількість пектину, тому видаляти її не варто. Орієнтуємося на те, що в результаті повинно вийти 125 грам яблучного пюре. Змішуємо його з цукром і варимо на плиті протягом пари хвилин при безперервному помішуванні. Потім даємо пюре охолонути – воно загусне і буде нагадувати желе.
2. Після охолодження поміщаємо пюре в миску і додаємо до нього яєчний білок. Починаємо збивати міксером відразу на високій швидкості. Повинна вийти крута піна, залишає стійкі щільні короткі списи.
3. Орієнтовно на процес збивання на даному етапі піде п’ять хвилин. Дуже важливо, щоб маса була густою, добре тримає форму, не стікала і не падала з віночка. Правильна консистенція говорить про те, що приготування зефіру на вірному шляху.
4. Агар-агар висипаємо в сотейник, вливаємо воду в зазначеній кількості і висипаємо цукор для сиропу. Перемішуємо всі разом і ставимо на плиту. Виставляємо Температуру середню. При помішуванні нагріваємо сироп і поступово доводимо до кипіння. Суміш буде добре пінитися і збільшуватися в об’ємі. Важливо заважати дерев’яною лопаткою, щоб не дозволяти пригорати сиропу до дна. Орієнтовно через чотири-шість хвилин сироп почне змінювати свою поведінку. Якщо потягнути лопатку вгору, то він буде стікати з неї густий застывающей ниткоподібний краплею. Це означає, що сироп готовий. Знімаємо сотейник з плити.
5. Одержаний гарячий густий сироп тонкою цівкою вливаємо в білково-яблучну масу, одночасно збиваючи міксером на низьких обертах. Підсумкова маса буде збільшуватися в об’ємі і ще посвітлішає. Важливо відзначити, що не варто знімати з дна залишки застиглого сиропу – вони вже не розчиняться в зефірної маси, а так і залишаться щільними шматочками. Інакше кажучи, що вилилося з сотейника, то й пішло в зефір. Що застигло на стінках – залишаємо як є. Після введення агар-агару збиваємо загальну масу ще п’ять хвилин.
6. Потім перекладаємо зефірну масу в кондитерський мішок з насадкою «зірочка» і відсаджуємо на пергамент зефір бажаної форми.
7. Даємо приготовленому зефіру підсохнути при кімнатній температурі протягом дванадцяти годин орієнтовно. Ласощі має стати пружним, більш щільним і стійким до натиснень. Готові половинки можна поєднати у дві або залишити як є окремо. Дуже ефектно і апетитно виглядає зефір, якщо обсипати його з усіх сторін просіяного цукровою пудрою.
Приємного апетиту!