Покроковий рецепт приготування зефіру на желатині
як желюючий компонента для домашнього зефіру традиційно використовується агар-агар. Проте можна використовувати і желатин. Результати будуть відрізнятися, але десерт також виходить смачним і добре тримає форму. Щоб зефір в результаті був пружним і повітряним, чітко слідуємо кроків приготування і дотримуємося пропорції. Особливу увагу приділяємо якісному взбиванню – це найважливіший аспект. Звичайно, без потужного міксера тут не обійтися.
Час приготування: 1 година 30 хв. без урахування часу замочування.
Час приготування: 40 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- Цукор-пісок – 500 гр.
- Желатин – 1 ст. л.
- Кислота лимонна – ½ ч. л.
- Сода – ½ ч. л.
- Цукор ванільний – 1 ч. л.
- Барвник харчовий – за бажанням.
- цукрова Пудра – для посипання.
Процес приготування:
1. Цукровий пісок поміщаємо в термостійку миску або сотейник і вливаємо 100 мл холодної води. Перемішуємо і залишаємо на дві години.
2. Паралельно і замочуємо желатин: висипаємо гранули в невелику ємність і заливаємо їх холодною водою в кількості 50 мл. Також залишаємо на дві години.
3. Після закінчення зазначеного часу ставимо замочений у воді цукор на плиту. Додаємо ванільний цукор і нагріваємо при постійному помішуванні. Температура плити в процесі варіння – низька. З моменту закипання варимо сироп сім-вісім хвилин, поки бульбашки на поверхні не стануть дрібними. Знімаємо сироп з плити.
4. Желатин розмішуємо і додаємо його відразу в гарячий цукровий сироп. Збиваємо все разом міксером на низькій швидкості протягом десяти хвилин.
5. Потім додаємо лимонну кислоту і продовжуємо збивання ще п’ять хвилин.
6. Наступним кроком вводимо соду. Збиваємо далі пару хвилин.
7. Додаємо барвник – цей тап опційний. Якщо є бажання підфарбувати масу і отримати кольоровий зефір, вводимо барвник в такій кількості, щоб він давав бажаний колір. Без нього ласощі буде чисто білим. Продовжуємо збивати п’ять хвилин – з барвником або без нього.
8. Після закінчення зазначеного часу маса повинна добре загуснути, оформитися. Швидше за все міксери на низькій швидкості буде важко впоратися, тому обороти варто збільшити.
9. Отриману масу перекладаємо в кондитерський мішок з фігурною насадкою і відсаджуємо зефірки округлої форми на пергамент. Отсаженный зефір прибираємо в холодильник на три-чотири години для застигання.
10. Після закінчення зазначеного часу дістаємо зефір і знімаємо його з пергаменту з допомогою вологого ножа. Склеюємо половинки попарно. Обсипаємо солодкість просіяного цукровою пудрою з усіх боків.
11. Текстура такого зефіру на желатині відрізняється від класичного – вона більш ніжна і легка. Можна навіть порівняти цей зефір з маршмеллоу. Зберігати солодкість рекомендуємо в холодильнику.
Приємного апетиту!