Рецепт класичної аджики зародився в Абхазії. Вона відрізняється гостротою і незвичайним смаком, який полюбився господиням східно-європейської кухні. Тепер аджику готують у різних видах, доповнюючи та змінюючи традиційний рецепт: з зеленим перцем, помідорами і навіть яблуками.
Класичний рецепт аджики з помідорів і часнику
Пропонуємо вам приготувати відмінну пряну закуску з ароматним запахом і пікантним смаком. Аджика відмінно підійде як доповнення до рибних і м’ясних кулінарним винаходам.
Інгредієнти на
4 порц.
- Помідор 2 кг
- Перець болгарський 1 кг
- Масло соняшникова 130 мл
- Сіль 1 ст. л.
- Часник 1 шт.
- Перець чилі 2 шт.
- Оцет столовий 9% 130 мл
- Цукор-пісок 130 гр.
Процес приготування:
- Як заготовити аджику за класичним рецептом на зиму? Необхідну кількість томатів, перцю чилі та болгарського перцю промиваємо в теплій воді. Щоб не чекати протягом довгого часу, поки стече волога, просочуємо їх рушником. Гострим ножем вирізаємо всі зайві деталі овочів: серцевину і «хвостики» з перцю, плодоніжки і місця їх кріплення у томатів. Нарізаємо перець і помідори шматочками і відправляємо в м’ясорубку. Подрібнюємо в кашку.
- Для варіння аджики вибираємо більш якісну каструлю з товстим дном і викладаємо в неї подрібнені овочі. Встановлюємо ємність на конфорку. Тушкуємо масу на маленькому вогні.
- за 40 хвилин додаємо в каструлю сипучі і рідкі інгредієнти: цукор, сіль, оцет і масло. Все перемішуємо і тушкуємо під закритою кришкою 5 хвилин.
- Головку часнику позбавляємо від лушпиння. Подрібнюємо часник способом, який більше підходить: ножем або за допомогою землянки Викладаємо його до овочів в каструлі і перемішуємо. Залишаємо на 5 хвилин.
- Підбираємо відповідні банки. Очищаємо їх содою і гарненько промиваємо. Потім стерилізуємо. Гарячу ароматну аджику розподіляємо по банкам, які накриваємо кришками. Зберігаємо тару з закускою дном вгору в закутаному вигляді пару діб.

Приємного апетиту!