Смачні мариновані підосичники з цибулею
Замаринуем підосичники з цибулею. З ним будь-яка заготівля стає соковитішим, ароматні, пікантніше. Гриби – не виняток. Якщо любите виражений цибульний смак, можна покласти його і побільше. Для легкого присмаку на кілограм красноголовців достатньо двох невеликих цибулин.
Час приготування: 80 хв
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 1 літр готових грибів орієнтовно.
Інгредієнти:
- Підосичники – 1 кг
- Парасольки кропу – 2 шт.
- Перець чорний горошком – 10 шт.
- Цибуля ріпчаста – 2 шт. невеликого розміру.
- Часник – 2 зубки.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Оцет столовий 9% — 50 мл
- Масло рослинне – для заливки.
- Для варіння:
- Вода – 1 л
- Сіль – 40 гр.
- Цукор-пісок – 15-20 гр.
- Кислота лимонна – 1 ч. л.
- Для маринаду:
- Вода – 1л.
- Сіль – 25 гр.
- Цукор-пісок – 25 гр.
Процес приготування:
1. Готуємо підосичники: перебираємо їх, чистимо, промиваємо в проточній воді до ідеальної чистоти. Можна розділити капелюшки та ніжки і замаринувати їх окремо. Текстура цих частин різна, капелюшки ніжніше і цінніше.
2. Воду для варіння красноголовців вливаємо в каструлю, розчиняємо в ній сіль, цукор і лимонну кислоту. Опускаємо гриби, ставимо на плиту і доводимо до кипіння. Проварюємо десять хвилин на повільному вогні. Відкидаємо на друшляк, промиваємо холодною водою.
3. Баночки для грибів (зручно використовувати пів-літрові) вимиваємо, стерилізуємо. На дно укладаємо лаврове листя, очищені зубки часнику, очищений і нарізаний шматками ріпчасту цибулю, парасольки кропу, горошки перцю. Поверх закладаємо відварені гриби. Вливаємо оцет (розподіляємо по банкам вказану кількість). Готуємо маринад: у каструлю вливаємо воду, додаємо сіль та цукровий пісок. Доводимо маринад до кипіння і заливаємо їм гриби в банках.
4. Зверху наливаємо трохи рослинного масла – воно покриє тонким шаром заготівлю і не дозволить проникнути повітрю. Прикриваємо банки сухими стерильними кришками і ставимо на стерилізацію. З моменту закипання стерилізуємо гриби сорок хвилин. Після цього обережно витягуємо банки, остуджуємо їх і прибираємо в холодильник на добу. Кришки при цьому герметично не закручуємо. Через добу банки дістаємо з холодильника, ставимо в каструлю з холодною водою, поступово нагріваємо і доводимо до кипіння. Стерилізуємо двадцять хвилин. Потім дістаємо банки, закриваємо кришками, остуджуємо, прибираємо на зберігання в холодильник. Перед вживанням також рекомендується простерилізувати банки вищевказаним способом і тільки після цього подавати на стіл.
Приємного апетиту!