Солені опята на зиму в банках – це відмінний варіант заготовки опеньків на зиму поряд з традиційним маринуванням. Він зручний, коли грибів багато і вони не маленькі, адже заготовляються тільки капелюшки. У солоному розсолі опеньки не втрачають свій смак і відмінно зберігаються. Солені опята можна смажити, тушкувати, додавати в різні страви і навіть замаринувати в будь-який час.
Солені опята на зиму в банках
Солені опята на зиму в банках відмінно зберігаються і будуть у вас смачним доповненням до будь-яких страв, як м’ясних, так і пісним. У цьому рецепті опеньки солимо гарячим способом, протягом тижня в одній посуді під гнітом, потім розкладаємо в банки для зберігання на зиму. Смак опеньків відразу доповнимо прянощами.
Інгредієнти на
0.4 л.
- Опеньки свіжі 500 гр.
- Сіль 20 гр.
- Сіль ⅓ ст. л.
- Лавровий лист 2 шт.
- Перець запашний горошком за смаком
- Часник 2 зуб.
- Перець чорний мелений за смаком
- Вода-2 склянки
- Парасольки кропу 4 шт.
Процес приготування:
- Для приготування смачних солоних опеньків на зиму в банках, насамперед потрібно згідно з рецептом і потрібного вам обсягу заготівлі, розрахувати і підготувати всі інгредієнти.
- Опеньки почистити, добре промити, перекласти в каструлю, залити склянкою води, додати 1/3 ст. ложки солі, довести до кипіння і відвар злити. Потім залити ще склянкою води і проварити 20 хвилин від початку кипіння на маленькому вогні.
- Відварені опеньки відкинути на друшляк.
- В посуд для засолювання покласти два невеликих парасольки кропу, подрібнений лавровий літ і нарізаний зубчик часнику із запашним перцем.
- На прянощі укласти шар опеньків і посыпать половиною залишилася солі.
- Потім укласти інші опеньки, посолити і покласти поверх їх інші прянощі.
- На опеньки покласти плоску тарілку і помістити будь-який вантаж. Поставити гриби на 1 тиждень в прохолодне місце для засолювання.
- За тиждень солені опята перекласти в невелику чисту банку, закрити кришкою і на зберігання поставити в холодильник. Вдалих і смачних заготовок!
Солені опята гарячим способом на зиму
Соління опеньків гарячим способом на зиму має переваги порівняно з холодною засолкою. Недовго проварені опеньки відразу зменшуються в об’ємі в 2,5 рази, стають більш безпечними і вимагають менше часу на заготовку, що важливо при великій кількості зібраних грибів.
Час приготування: 2 години.
Час приготування: 1 годину.
Порції: 4 л.
Склад:
- Опеньки – 10 кг
- Сіль – 400 гр.
- Лавровий лист – 10 шт.
- Перець чорний горошок – 20 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Свіжозібрані опеньки відразу перебираємо, видаляючи грибницю з дрібним лісовим сміттям. Невеликі опеньки залишаємо цілком, а у великих грибів залишаємо тільки капелюшки. Потім опеньки ретельно промиваємо під проточною водою і кладемо у велику каструлю.
Крок 2. Заливаємо водою, доводимо до кипіння, варимо 5 хвилин і через друшляк, відвар повністю зливаємо.
Крок 3. Потім опеньки перекладаємо в каструлю, заливаємо новою порцією чистої води, додаємо розраховане кількість солі, горошки перцю з лавровим листом і на великому вогні доводимо до кипіння. Варимо опеньки не більше 30 хвилин на маленькому вогні. Пінку з поверхні знімаємо.
Крок 4. Відварені опеньки розкладаємо по чистим банкам, закриваємо герметично кришками і остуживаем під теплим покривалом. Приготовлені гарячим способом солені опята переносимо на зберігання в темне і прохолодне місце. Вдалих і смачних заготовок!
Як засолити опеньки холодним способом на зиму
Соління опеньків на зиму в банках, припускає спочатку засолювання грибів в окремій ємності, з наступною розфасовкою по банкам. Сіль береться в розрахунку не менше 50 гр. на 1 кг опеньків, що дозволяє їх відмінно зберігати, а пересолені гриби можна вимочити. У цьому рецепті солимо опеньки холодним способом, витримуючи їх у розсолі під гнітом протягом 2-3 тижнів. Прянощі (кріп, зелене листя, чорний перець та ін) додаються за бажанням, але краще без них.
Час приготування: 2-3 тижні.
Час приготування: 40 хвилин.
Порції: 2 л.
Склад:
- Опеньки – 4 кг
- Сіль – 1 склянка
- Прянощі – за бажанням.
Процес приготування:
Крок 1. Важливим моментом у приготуванні солоних опеньків на зиму в банках, є правильна підготовка свіжозібраних грибів, що займає час. Опеньки відразу після збору ретельно переберіть, видаляючи все сміття, і покладіть у великий таз.
Крок 2. Посипте опеньки жменею солі.
Крок 3. Потім залийте їх досить теплою водою, зверху помістіть невеликий вантаж і залиште на ніч, або мінімум на 1,5 години для замочування.
Крок 4. Після закінчення цього часу опеньки добре промийте і очистіть капелюшки від плівок.
Крок 5. Потім порційно і через друшляк опеньки промийте під проточною водою і підготуйте посуд для засолювання.
Крок 6. Підготовлені опеньки укладіть в посуд шарами, пересипаючи кожен шар сіллю. За бажанням шари опеньків можна перекласти прянощами, але вони переб’ють смак грибів. Поверх грибів покладіть серветку і будь-який вантаж і поставте в прохолодне місце на 2-3 тижні для засолювання.
Крок 7. Після закінчення цього часу солені опята, а обсяг їх зменшиться майже вдвічі, розкладіть по стерильним банкам, закрийте кришками або загорніть і перенесіть на зберігання в підвал. Вдалих і смачних заготовок!
Солені опята на зиму без оцту
Солені опята на зиму без оцту і без прянощів добре зберігаються за рахунок більшої кількості солі. Такі опеньки підходять для грибного супу, рагу, додавання до соусів та інших страв. У цьому рецепті готуємо гарячим способом і зі стерилізацією.
Час приготування: 2 години 20 хвилин.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 0,5 л.
Склад:
- Опеньки – 1 кг
- Сіль – 70 гр.
- Вода – 1 л
Процес приготування:
Крок 1. До переробки опеньків потрібно приступати відразу після збору грибів, адже вони швидко псуються.
Крок 2. Опеньки почистити, великі гриби розрізати на половинки.
Крок 3. Перекласти гриби в глибоку посуд, насипати велику жменю солі, залити водою і залишити на деякий час, щоб вони почали спливати. Цю воду злити, а опеньки добре промити під проточною водою.
Крок 4. Потім перекласти їх в каструлю, залити чистою водою, довести до кипіння, зняти пінку і поварити опеньки на невеликому вогні 1,5 години.
Крок 5. Відварені опеньки відкинути на друшляк.
Крок 6. Розкласти гриби по чистим банкам. Зварити розсіл із вказаного в рецепті кількості води і солі. Гарячим розсолом залити опеньки в банках і простерилізувати, як і всі домашні консервації протягом 30 хвилин.
Крок 7. Приготовлені солені опята без оцту герметично закупорити, остудити і перенести на зберігання в льох. Якщо на смак опеньки будуть солонуваті, їх можна просто промити і потім додавати інші страви. Вдалих і смачних заготовок!
Солені опята з часником на зиму
Часник додає свій аромат не тільки маринованим, але і солоним опенькам. Грибна закуска виходить вишуканою і делікатесної. У цьому рецепті опеньки солимо гарячим способом і без стерилізації, а смак доповнимо прянощами, але це за бажанням. Сіль беремо в розрахунку 40 гр. на 1 кг опеньків.
Час готування: 30 днів.
Час приготування: 1 годину.
Порції: 2,5 л.
Склад:
- Опеньки – 5 кг
- Сіль – 200 гр.
- Часник – 8 зубчиків.
- Лавровий лист – 4 шт.
- Гвоздика – 4 шт.
- Перець духмяний горошок – 6 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Опеньки переберіть, видаливши ніжки, старі та пошкоджені гриби і дрібне сміття. Ретельно промийте капелюшка під проточною водою і проваріть 10 хвилин з додаванням 5 гр. солі.
Крок 2. Відвар повністю злийте, залийте опеньки чистою водою вже без додавання солі і поваріть не більше 20 хвилин від початку кипіння. Відварені опеньки відкиньте на друшляк і охолодіть.
Крок 3. Для засолювання візьміть емальований посуд. Часник, а його кількість можете збільшити, очистіть від лушпиння і наріжте слайсами. Лаврові листи трохи подрібніть. Частина часнику, солі і прянощів покладіть на дно посуду.
Крок 4. Потім в посуд шарами укладіть відварені опеньки, пересипаючи кожен шар сіллю з часником і прянощами.
Крок 5. Опеньки покрийте зверху марлею і помістіть плоску тарілку з будь-яким вантажем. Поставте опеньки в прохолодне місце на 5 днів для засолювання.
Крок 6. Через п’ять днів опеньки розкладіть по чистим банкам і зверху повністю залийте розсолом. Банки закрийте пластмасовими кришками і на 25 днів поставте в прохолодне місце, щоб гриби засолились і просочилися ароматом часнику з прянощами.
Крок 7. Через місяць солені опята з часником можна подавати до столу. Перед подачею солені опята промити холодною водою і доповнити цибулею з олією. Вдалих і смачних заготовок!