Королівське варення з абрикосів – справжній порятунок і вірний помічник протягом року. Його додають в чай, використовують як начинку або гарнір. Подбати і приготуванні варення на зиму краще заздалегідь, тим більше це займе не так багато часу, але зате результат буде чудовим: дуже смачне варення з абрикосів забезпечено.
Королівське варення з абрикосів без кісточок на зиму
Приголомшлива заготівля на зиму у вигляді варення без кісточок – краще застосування для абрикосів. Ніжне і соковите варення стане вам у нагоді ще не раз, тому саме час познайомитися з цим рецептом: відмовитися від нього ви вже не зможете, тому що королівський смак варення просто підкорить вас.
Інгредієнти на
8 порц.
- Абрикос 1 кг
- Цукор-пісок 1 кг
- Вода 1 л
- Сік лимонний 1 ст. л.
- Сода харчова 1 ст. л.
Процес приготування:
- Як зварити варення з абрикосів «Королівське» на зиму? Очищаємо абрикоси від кісточок. Набираємо воду в ємність, засипаємо в нього соду, розчиняємо. Викладаємо в цю ємність абрикоси і залишаємо на 3 год. Після цього зливаємо воду, користуючись друшляком, добре промиваємо фрукти.
- Засипаємо абрикоси рясно цукром.
- Через 5 годин в ємності утворюється сік від абрикосів. Відокремлюємо самі абрикоси і перекладаємо в іншу миску.
- Сироп не виливаємо, а ставимо його на плиту до закипання. Після закипання повертаємо в сироп абрикоси і даємо постояти.
- Після «відпочинку» сиропу знову варимо його з абрикосами до кипіння. Потім поступово зменшуємо вогонь. Після передостаннього етапу варіння абрикосове варення повинне постояти мінімум 8 ч. На етапі останньої варіння додаємо лимонний сік. Після закипання вимикаємо плиту і через 20 хв. розливаємо варення в банки і щільно закриваємо кришками. Щоб варення краще зберігалося, краще розливати його по банкам ще гарячим: тим більше це краще в плані стерильності. Банки закриваємо кришками, можна закатати. Зберігатися воно зможе досить довго в будь-якому випадку. Приємного апетиту!
Королівське абрикосове варення з ядерцями на зиму
Англійські аналоги російського варення – джеми – рясніють на полицях магазинів, мають різні смаки і кольори. Але в їх основі все так само лежить традиційний класичний прийом і спосіб приготування. Варення домашнього приготування все одно незмінно вважається смачніше і корисніше магазинних аналогів.
Час готування: 18 год.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Інгредієнти:
- Абрикоси – 1 кг
- Цукор – 1 кг
- Вода – 300 мл
Процес приготування:
1. Вибираємо щільні і навіть трохи недозрілі абрикоси. Промиваємо плоди і даємо воді стекти. З допомогою спеціального кухонного приладу видаляємо кісточку, виштовхуючи її з абрикоса. Замінити це пристосування можна і тупим олівцем: в такому разі обов’язково загорнути його в харчову плівку. Беремо зубочистку і робимо їй уколи, щоб згодом абрикосовому сиропу було легше проникнути всередину.
2. Кісточки розколюємо і дістаємо ядерця. Вкладаємо по одному в отвір кожного плоду.
3. Займемося сиропом. В каструлю або таз висипаємо цукор і заливаємо воду. Ставимо на середній вогонь і помішуємо, щоб цукор не пригорав до стінок і дну. Чекаємо закипання сиропу, після чого даємо йому прокипіти 5 хв. Акуратно закладаємо в нього абрикоси і трохи ворочаем каструлю або ложкою утапливаем вміст, щоб воно повністю вкрилися сиропом.
4. Доводимо до кипіння і кип’ятимо близько 5 хв. Після цього знімаємо каструлю з плити у кут і даємо сиропу охолонути і настоятися: на це піде близько 12 год. Можна укутати каструлю рушником. Після відведеного часу повертаємо каструлю з вмістом на малий вогонь, доводимо до кипіння і очікуємо ще 5 хв. Пару раз прокручуємо каструлю або перемішуємо абрикоси, але не хаотично, а по колу, щоб не порушити утворилася структуру сиропу. Утворилася від кипіння піну ложкою або лопаткою знімаємо. Залишаємо варення ще на 10 ч. Попереду останній етап варіння: доводимо до кипіння, відразу зменшуємо вогонь до мінімуму і варимо 20-25 хв. Акуратно обертаємо абрикоси по колу.
5. Щоб варення краще зберігалося, краще розливати його по банкам ще гарячим: тим більше це краще в плані стерильності. Банки закриваємо кришками, можна закатати. Зберігатися воно зможе досить довго в будь-якому випадку. Приємного апетиту!
Дуже смачне варення з абрикосів з волоськими горіхами
Фантастично смачне варення з абрикосів, виявляється, може бути ще смачнішим, якщо додати один цікавий інгредієнт, який, до речі, ще й дуже корисний. Я кажу про волоських горіхах. Вони зроблять смак варення більш цікавим і додадуть йому нове звучання, так що воно вийде воістину королівським.
Час готування: 17 год.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Абрикоси – 1 кг
- Цукор – 1 кг
- Вода – 1 л
- Горіхи волоські – 300 гр.
- Сік лимонний – 1 ст. л.
- Сода – 1 ст. л.
Процес приготування:
1. Очищаємо абрикоси від кісточок. Набираємо воду в ємність, засипаємо в нього соду, розчиняємо. Викладаємо в цю ємність абрикоси і залишаємо на 3 год. Після цього зливаємо воду, користуючись друшляком, добре промиваємо фрукти.
2. Засипаємо абрикоси рясно цукром.
3. Через 5 годин в ємності утворюється сік від абрикосів. Відокремлюємо самі абрикоси і перекладаємо в іншу миску.
4. Сироп не виливаємо, а ставимо його на плиту до закипання. Після закипання повертаємо в сироп абрикоси і даємо постояти. Потім знову доводимо до закипання і засипаємо волоські горіхи. Утапливаем їх в сиропі і варимо близько 10 хв.
5. Після «відпочинку» сиропу знову варимо його з абрикосами до кипіння. Потім поступово зменшуємо вогонь. Після передостаннього етапу варіння абрикосове варення повинне постояти мінімум 8 ч. На етапі останньої варіння додаємо лимонний сік. Після закипання вимикаємо плиту і через 20 хв. розливаємо варення в банки і щільно закриваємо кришками. Щоб варення краще зберігалося, краще розливати його по банкам ще гарячим: тим більше це краще в плані стерильності. Банки закриваємо кришками, можна закатати. Зберігатися воно зможе досить довго в будь-якому випадку. Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт варення з абрикосів з лимоном
І без того неймовірно смачне варення з абрикосів буває ще й королівським. Таку назву смаку в чому обумовлено одним інгредієнтом, який відсутній в класичному рецепті цієї страви. Я кажу про лимоні: він додасть свіжість і новизну смаку і урізноманітнює його кислуватими нотками.
Час готування: 17 год.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Інгредієнти:
- Абрикоси – 1 кг
- Цукор – 1 кг
- Вода – 1 л
- Лимон – 1 шт.
Процес приготування:
1. Промиваємо абрикоси і очищаємо їх від кісточок. Засипаємо половини абрикосів (або цілі, якщо ви вирішили не розрізати) цукром і залишаємо в холодильнику на ніч.
2. За цей час абрикоси дадуть сік, тому їх треба буде перекласти окремо. Однак сік нам ще стане в нагоді, тому зберігаємо його.
3. Моєму лимон і розрізаємо на дві рівні частини. З однієї частини ми натремо цедру лимона, а іншу використовуємо, щоб вичавити сік. Цедру додаємо в миску з абрикосами.
4. Після «відпочинку» сиропу знову варимо його з абрикосами до кипіння. Потім поступово зменшуємо вогонь. Після передостаннього етапу варіння абрикосове варення повинне постояти мінімум 8 ч. На етапі останньої варіння додаємо лимонний сік.
5. Після закипання вимикаємо плиту і через 20 хв. розливаємо варення в банки і щільно закриваємо кришками. Щоб варення краще зберігалося, краще розливати його по банкам ще гарячим: тим більше це краще в плані стерильності. Банки закриваємо кришками, можна закатати. Зберігатися воно зможе досить довго в будь-якому випадку. Приємного апетиту!
Як зварити варення з абрикосів «Королівське» з ядерцями?
Час, витрачений на приготування варення за цим рецептом, виявиться лише вкладенням в приголомшливий смак цієї страви. Варення буде ніжним, не приторно солодким і не надто тягучим, якщо дотримувати всі правила рецептури: тоді ви точно зрозумієте, за що це варення заслужено називають «Королівським».
Час приготування: 20 год.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Інгредієнти:
- Абрикоси – 1 кг
- Цукор – 1 кг
- Вода – 300 мл
- Кислота лимонна – 1 ч. л.
Процес приготування:
1. Добре вимити абрикоси: краще взяти щільні, непереспелые. За допомогою спеціальної палички або її аналогів (олівця, наприклад) виштовхнути круговим рухом кісточку з абрикоса. Цей спосіб дозволить зберегти абрикоси цілими.
2. Молотком розбити кісточки, але сильно стукати не треба, інакше можна пошкодити ядерця. Їх вставити в отвір кожного абрикоса. Перед цим можна спробувати кісточки на смак: якщо раптом вони виявляться гіркими, то можна використовувати замість них мигдаль чи інші горішки. Позбавлятися від плівок ядерець не варто, тому що вони додадуть вишукану мигдальне гірчинку.
3. Абрикоси скласти в каструлю або миску. Зварити сироп з води і цукру, а також з додаванням лимонної кислоти: висипати цукор і залити воду. Поставити на середній вогонь і помішувати, щоб цукор не пригорав до стінок і дну. Чекати закипання сиропу, після чого дати йому прокипіти 5 хв. Акуратно помістити в нього абрикоси і трохи покрутити каструлю і ложкою втопити абрикоси в сиропі. Поставити каструлю на вогонь.
4. Довести до кипіння і зняти піну, яка утворилася. Не перемішувати варення в процесі приготування: краще похитувати або провертати каструлю. Вимкнути вогонь і залишити варення мінімум на 10 год. або на ніч. Точно так само ще два рази проварити вміст після закінчення цього часу, зберігаючи інтервали між другою і третьою варінням. Про готовність варення можна судити по густоті сиропу і напівпрозорості виду.
5. Гаряче варення розлити в стерильні банки і щільно закрити кришкою або закатати. Зберігати варення краще в темному місці. Приємного апетиту!