Полуниця з цукром на зиму без варіння – 8 рецептів перетертої полуниці з покроковими фото

Полуниця без варіння з цукром на зиму — дуже смачна і корисна заготовка. Як же приємно взимку отримати вітамінний заряд літніх ягід! Однак багатьох засмучує необхідність годинами стояти біля плити заради кількох банок варення. Ми ж хочемо вас порадувати і показати, що смачне полуничне варення можна приготувати, не витративши на це півгодини.

Полуниця протерта з цукром без варіння на зиму

Щоб швидко приготувати полуничне варення, досить просто перетерти його з цукром. Інструмент можна використовувати будь – толкушка для картоплі, блендер, м’ясорубка, ложка. Все залежить від кінцевої консистенції, якою ви хочете добитися – пюреподібного або з шматочками ягід.

Інгредієнти на
4 порц.

  • Полуниця 500 гр.
  • Цукор-пісок 600 гр.

Процес приготування:

  1. Як заготовити полуницю з цукром на зиму без варіння? Поставимо кип’ятити воду. Поки вода закипає, ми очищаємо ягоди від плодоніжок і ретельно промиваємо від забруднень. Ошпарюємо окропом.
  2. Тепер полуницю необхідно перетерти. Ми використовували для цього сито. В отриману масу додаємо цукор. Все розмішуємо так, щоб на дні не залишилося цукру.
  3. У заздалегідь простерилізовану банки розливаємо полуничне варення.
  4. Якщо на дні залишився цукор, то виливаємо його в кожну банку на варення верхнім шаром. Цей шар не дасть варенню зіпсуватися за час зберігання.
  5. Закриваємо прокип’яченими кришками і зберігати в підвалі або холодильнику. Якщо довго зберігати не плануєте, то залишайте під звичайними капроновими кришками. Приємного апетиту!

Полуниця з цукром на зиму, протерта з допомогою блендера

Коли врожай вдався, хочеться зберегти його і на зимовий час. Але от процес варіння ягід зовсім не надихає запасатися вітамінами. Найшвидший спосіб зробити полуничне варення – використовувати блендер. І варити не треба, і варення виходить консистенції ідеального ягідного пюре.

Час приготування: 30 хв.

Час приготування: 10 хв.

Кількість порцій – 8.

Склад:

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 1,5 кг

Процес приготування:

1. Полуницю промити і викинути підгнилі ягоди. Змішуючись зі стиглими ягодами вони все одно дають неприємний смак. Очистити полуницю від плодоніжок. Ягоди обережно просушити паперовим рушником.

2. Викласти полуницю в чашу блендера або іншу ємність і засипати цукром.

3. Збити все блендером до утворення однорідної маси. Пюре залишити в ємності.

4. Приступити до підготовки банок до закрутки. Банки з кришками ретельно помити і простерилізувати під гарячим паром.

5. Перелити полуничне пюре в банки, щільно закрити кришками і поставити в холод. Температура зберігання такого варення не повинна перевищувати 4 градусів. Заготовки на зиму готові!

Полуниця через м’ясорубку з цукром на зиму

М’ясорубку можна використовувати не тільки для приготування м’ясного фаршу, але і солодкого доповнення до чаю на випадок холодних зимових вечорів. Таким способом полуниця добре перетирається, до того ж, використовуючи насадки різного розміру, можна регулювати ступінь протертості ягоди.

Час приготування: 15 хв.

Час приготування: 15 хв.

Кількість порцій – 8.

Інгредієнти:

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Лимон – 1 шт.

Процес приготування:

1. Полуницю необхідно ретельно промити. Найзручніше це робити, поміщаючи невелику кількість ягід у друшляк. Потім акуратно видалити всі плодоніжки.

2. В зайвій волозі необхідності немає, тому треба дати полуниці обсохнути або прискорити процес з допомогою паперового рушника.

3. Тепер потрібно пропустити через м’ясорубку всі ягоди. Насадка може бути як великою, так і малою. Через велику варення вийти з шматочками полуниці. Додати цукор і розмішати до його рівномірного розподілу.

4. Лимон вимити під проточною водою і вичавити з нього сік. Це можна зробити і вручну, якщо немає спеціального пристосування. Вливаємо сік лимона варення і знову ретельно розмішуємо.

5. Поки цукор не осів на дно, потрібно швидко полуничне пюре розлити по стерилізованим банкам і закрити кришкою. Зберігати в холодильнику. Приємного апетиту!

Як заготовити полуницю без варіння з цукром в морозилці?

Якщо у вас немає бажання забивати холодильник купою банок, а окремої комори немає, то цей рецепт дозволить заготовити літні ягоди, не займаючи і без того невеликий вільний простір в холодильнику. Плюс не потрібно купувати банки і стерилізувати їх. Зберігати варення можна прямо в пакетах.

Час приготування: 15 хв.

Час приготування: 15 хв.

Кількість порцій – 7.

Склад:

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 500 гр.

Процес приготування:

1. Ягоди добре промийте під водою від забруднень і відкиньте на друшляк, щоб стеклась вся вода.

2. Всі видаліть плодоніжки. Зробити це можна як вручну, так і з допомогою ножа. Швидкість буде приблизно однакова.

3. Перекладіть полуницю в ємність, у якій будете збивати полуницю. Важливо взяти посуд з високими бортами, щоб при збиванні блендером маса не розбризкувався.

4. Полуницю засипаємо цукром. Якщо любите солодке варення, то кількість цукру можна збільшити. До речі, тут це правило працює і у зворотний бік, адже полуничну масу ми будемо заморожувати, а значить цукор можна взагалі не додавати. Тоді вийде дієтичне варення.

5. Все ретельно збиваємо до однорідності.

6. Готове варення виливаємо в чисті пластикові контейнери.

7. Накриваємо їх кришкою і ставимо в морозильну камеру для зберігання.

8. Якщо вільного місця в морозилці залишилося мало, то замість контейнерів використовуємо пакети.

9. Щоб не забруднити стіл, тримаємо пакет над контейнером і наповнюємо його, залишаючи вільний простір, щоб його можна було зав’язати або спокійно застебнути (якщо у вас пакети «зіп-лок»).

10. Варення готове! Тепер зимовими вечорами буде чим себе побалувати.

Полуниця з цукром на зиму без варіння для зберігання в холодильнику

Щоб зберегти ягоду свіжої до зими, можна приготувати з неї варення без термічної обробки. Так і вітаміни зберігатися, і смак буде максимально близький до свіжого. А секрет довгого зберігання такого варення в кількості цукру. Ідеальна пропорція ягід до цукру повинна становити 1:1,25.

Час приготування: 20 хв.

Час приготування: 10 хв.

Кількість порцій – 8.

Склад:

  • Полуниця – 1 кг
  • Цукор – 1,25 кг.

Процес приготування:

1. Ягоди ретельно промиваємо під проточною водою і залишаємо обсохнути природним шляхом або акуратно позбавляємося від зайвої вологи з допомогою паперового рушника.

2. Відрізуємо плодоніжки від ягід. Можна відривати й руками, як вам зручніше.

3. Потім переміщуємо полуницю в ємність, посипаємо цукром і занурювальним збиваємо блендером до однорідного стану. Замість блендера можна використовувати кухонний комбайн, м’ясорубку або іншу измельчающую техніку, яка є на вашій кухні.

4. Готуємо банки. Їх потрібно простерилізувати, щоб варення до зими не зіпсувалося. Заливаємо полуничне варення в кожну банку. Перед тим, як розливати варення, його потрібно ще раз добре перемішати або збити, щоб на дні не залишилося цукру.

5. Щільно закриваємо кришками і ставимо в холодильник до морозної пори. Побалуйте себе яскравим літнім смаком холодним зимовим вечором!

Густе желе з полуниці без варіння в домашніх умовах

З полуниці можна приготувати не тільки варення, але і желе. Довгому уварювання ягоди не піддаються, а значить вся користь полуниці буде максимально збережена. Також переваги в меншому вмісті цукру. У цьому випадку використання желатину дозволить надовго зберегти продукти.

Час готування: 140 хв.

Час приготування: 10 хв.

Кількість порцій – 4.

Склад:

  • Полуниця – 500 гр.
  • Вода – 100 мл
  • Цукор – 250 гр.
  • Желатин – 1 ст. л.

Процес приготування:

1. Промиваємо полуницю і відправляємо її в каструлю. Засипаємо ягоду цукром і залишаємо на 1-2 години, щоб почав виділятися сік. Через зазначений час, заливаємо в каструлю воду і ставимо на 5 хвилин на середній вогонь. Доводимо суміш до кипіння. Потім знімаємо каструлю з плити і, прикривши кришкою, залишаємо остигати. Сік зливаємо в окремий посуд, а ягоди залишаємо для прикраси желе.

2. Готуємо желатин. Желатину потрібно 1 столова ложка на кожні 200 мл рідини. У нас з ягід вийшло якраз 200 мл соку, тому й беремо 1 столову ложку.

3. Спочатку желатин замочуємо в невеликій кількості води, а потім додаємо його в полуничний сік.

4. Ставимо на повільний вогонь до повного розчинення желатину.

5. Ягоди полуниці, які залишилися після виділення соку викладаємо в піалу або стерилізовану банку, якщо готуємо для зберігання.

6. Заливаємо ягоди соком з желатином і ставимо в холодильник.

7. Якщо готуємо, щоб вжити одразу, желе потрібно 2 години на застигання. Красиво дістати желе з банки не вийде, але з піали – цілком. Потрібно лише на кілька секунд занурити піалу в гарячу воду і желе слухняно отлипнет від її стінок.

8. Ось і готово полуничне желе! Приємного апетиту!

Полуниця Вікторія без варіння в сиропі з цілими ягодами

Сьогодні приготуємо варення з полуниці сорту «Вікторія». Вона відрізняється своєю щільністю і не занадто великим розміром, що ідеально підходить для приготування варення з цілими плодами. Ягоди збережуть свою форму, додавши свіжості і естетичної привабливості зимових заготовок.

Час готування: 260 хв.

Час приготування: 15 хв.

Кількість порцій – 10.

Склад:

  • Полуниця – 1,2 кг
  • Цукор – 750 гр.
  • Лимонна кислота – 0,3 ч. л.
  • М’ята свіжа – 2 гр.
  • Пектин рідкий – 90 гр.

Процес приготування:

1. Полуницю промиваємо і викладаємо в каструлю.

2. Засипаємо ягоди цукром. Спершу додаємо 500 грам, решта будемо додавати поступово в процесі приготування. Накриваємо каструлю кришкою і залишаємо на 1-2 години настоятися. За цей час полуниця має пустити сік.

3. Щипцями або іншим пристосуванням дістаємо цілу полуницю в окрему тару так, щоб не зачерпнути осів внизу цукор.

4. Щоб цукор розчинився, поставимо плиту на середній вогонь і прокип’ятимо 3-4 хвилини і додамо лимонну кислоту. Так цукор не буде кристалізуватися.

5. У ще гарячий сироп перекладаємо полуницю і кладемо 2 гілочки м’яти.

6. Прикриваємо кришкою (щільно закривати не потрібно!) і залишаємо до повного охолодження. Краще залишити на ніч.

7. М’яту викидаємо. Свій аромат вона вже сиропу віддала. Рідину перелити в сотейник і додаємо пектин разом з цукром. Цей трюк дозволить зробити сироп більш густим. Сотейник ставимо на плиту і доводимо сироп до кипіння, постійно помішуючи віночком. Після закипання варимо 2 хвилини.

8. Повертаємося до цілих ягід. Розкладаємо їх в стерилізовані банки.

9. Заливаємо полуницю готовим гарячим сиропом.

10. Щільно закручуємо банки стерилізованими кришками, перевертаємо їх кришками вниз і накриваємо рушником або ковдрою, щоб ягоди настоялися в теплі. Це обов’язковий етап приготування, так як полуницю ми не варили, а вона теж повинна простерилизоваться.

11. Сироп з цілими ягодами вже чекає свого зимового години! Насолоджуйтеся ягодами ще до настання врожайної пори!

Дуже смачний рецепт полуничного варення без варіння з лимонною кислотою

Як приємно, не витративши декілька годин на уварювання ягід, отримати відмінну полуничне варення. Замість лимонної кислоти можна додати сік лимона, тоді варення вийде повністю натуральним і багатим на вітаміни, чого так не вистачає в зимовий період.

Час готування: 130 хв.

Час приготування: 10 хв.

Кількість порцій – 8.

Склад:

  • Полуниця – 700 гр.
  • Апельсин – 350 гр.
  • Кислота лимонна – 0,5 ч. л.
  • Цукор – 1 кг

Процес приготування:

1. У велике сито насипаємо ягоди і промиваємо під холодною водою. Залишаємо ненадовго над раковиною, щоб вода стеклась.

2. Перебираємо полуницю: викладаємо ягоди на робочу поверхню і відбираємо гнилі екземпляри.

3. Прибираємо з решти ягід плодоніжки.

4. Апельсин очистити від шкірки і білих прожилок, ділимо фрукт на часточки.

5. Поміщаємо часточки в стаціонарний блендер і збиваємо їх.

6. Туди ж закладаємо полуницю і ще раз збиваємо.

7. Переливаємо вийшло пюре в каструлю, насипаємо в неї цукор, лимонну кислоту і все добре перемішуємо. Залишаємо на 1-2 години при кімнатній температурі до повного розчинення цукру.

8. По стерилізованим банкам розливаємо полуничне пюре, попередньо перемішавши.

9. Щільно закриваємо банки кришками.

10. Полуничне варення готове! Вийшло відмінне доповнення до сиру або сирною випічці!