Варення з жимолості – 9 рецептів на зиму з фото покроково

Варення з жимолості — дуже смачна і проста заготівля на зиму цих чудових ягід. Жимолость – одне з перших плодоносних рослин у році, вона дає ягоди вже в початку-середині червня, тому її першу заготовляють на зиму у вигляді варення. За смаком і кольором ці ягоди нагадують лохину. Щоб закатати смачні і корисні заготовки з жимолості на зиму, вибирайте будь-який з 9 рецептів.

П’ятихвилинка на зиму

Варення-п’ятихвилинка з жимолості стане гарною підмогою в сезон зимового авітамінозу і пік захворювань на грип. Ягоди багаті вітамінами, амінокислотами, володіють яскраво вираженими цілющими властивостями.

Час готування: 7 годин.

Порцій: 7.

Інгредієнти на
7 порц.

  • Жимолость 2 кг
  • Цукор-пісок 2 кг

Процес приготування:

  1. Як заготовити просте варення з жимолості на зиму? Ягоди перебрати, викинути все сміття, листочки і гілочки, відірвати хвостики. Оглянути сировину на предмет пошкоджених, перестиглих або недостиглих ягід, їх варення не кладуть.
  2. Викласти жимолость у друшляк або сито, перемити кілька разів, щоб прибрати пил і комах. Дати постояти, щоб рідина стекла. Перекласти просохлі ягоди в тарілку.
  3. В каструлю з товстим дном і стінками всипати половину цукру і додати ягоди, перемішати. Залишити в холодильнику на 6 годин, щоб ягоди пустили сік і розтопили кристали цукрового піску.
  4. Банки і кришки промити з содою, обполоснути. Банки простерилізувати будь-яким зручним способом, кришки прокип’ятити і просушити. Дістати каструлю з жимолостю з холодильника, знову добре все розмішати. Встановити посуд на мінімальний вогонь і довести до кипіння, постійно заважаючи і знімаючи пінку. Коли заготовка закипить, додати залишки цукрового піску.
  5. Варити ще 5 хв., заважаючи і видаляючи пінку. Відразу ж розлити готове ласощі по підготовленим банкам, насипати в кожну банку зверху трохи цукру, який допоможе утворити захисну плівку. Закатати варення з жимолості кришками, перевернути і залишити остигати до кімнатної температури під теплою пуховою хусткою. Прибрати в холодне темне місце з постійною температурою. Вживати варення з жимолості з сиром, млинцями, сирниками і запеканками.

Приємного апетиту!