Як засолити вовнянки без варіння на зиму?
За даним рецептом також солимо вовнянки без температурного впливу: варити гриби не доведеться. Спосіб цінний тим, що дозволяє зберегти цінні поживні речовини плодових тел. Гриби виходять хрусткими, гладкими, ароматними. У процесі засолювання на поверхні розсолу може з’являтися пліснява – це не ознака псування, просто акуратно зніміть її ложкою.
Час приготування: 20 хв.
Час приготування: 20 хв.
Порцій – 250 гр. готових вовнянок орієнтовно.
Склад:
- Волнушки – 250 гр.
- Сіль кам’яна – 2 ч. л.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Листя хрону – 2 шт.
- вишневі Листя – 2 шт.
- Листя смородини – 2 шт.
- парасольки Кропу – 1-2 шт.
- Часник – 2 зубки.
- Перець запашний горошком – 5 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Вовнянки чистимо від забруднень і сміття, якщо є пошкоджені ділянки, вирізаємо їх. Добре гриби промиваємо в проточній воді. Укладаємо чисті вовнянки в глибоку посуд, заливаємо холодною водою. Залишаємо гриби замачиваться на дванадцять годин. За цей час кілька разів міняємо воду – з грибів йде гіркоту.
Крок 2. Парасольки кропу, листя хрону, вишні і смородини ретельно промиваємо і даємо вологи стекти на рушник. Зубки часнику звільняємо від лушпиння, вимиваємо і ріжемо на пластинки.
Крок 3. Тару для засолювання грибів ретельно вимиваємо. Висипаємо на дно трохи крупної солі, викладаємо половину зелені. Далі закладаємо вовнянки, пересипаючи їх сіллю і горошинками перцю. На поверхні грибів розкладаємо другу половину зелені, вона повинна закрити вовнянки.
Крок 4. На гриби під зеленню встановлюємо гніт. Зручно використовувати звичайну банку з водою. Через пару діб вовнянки пустять помітне кількість соку, після чого заготівлю прибираємо разом з гнітом холодильник і даємо їй просолитися протягом місяця.
Крок 5. Після закінчення місяця вовнянки готові до вживання. Вони ідеальні в якості холодної закуски або як доповнення до відвареної картоплі, м’яса, курки. Для більшої соковитості подавайте їх з подрібненим луком і невеликою кількістю оливкової олії.
Приємного апетиту!