Засолювання груздів гарячим способом у банках на зиму – закачування, яку люблять усі. А багато хто ще й отримують задоволення від процесу їх збирання у лісі. Грузді – різновид грибів, яка дуже добре підходить для заготівлі на зиму, так як вони добре зберігають свою форму і довго зберігаються. Найпростішою засолкою вважається гарячий спосіб, з цієї статті ви дізнаєтеся, як це зробити.
Засолювання білих груздів гарячим способом у банках
Білі грузді дуже легко можна знайти в лісі, ростуть вони невеликими купками, тому назбирати достатню для засолювання кількість не складе праці. Для того, щоб заготовити гриби гарячим способом, спочатку їх треба відварити.
Інгредієнти на
6 порц.
- Грузді свіжі 2 кг
- Вода 1 л
- Сіль 4 ст. л.
- Перець чорний горошок 30 шт.
- Перець запашний 10 шт.
- Лавровий лист за смаком
- Часник 2 зуб.
Процес приготування:
- Як засолити грузді гарячим способом на зиму в банках? Для початку гриби потрібно очистити від сміття і ретельно промити під проточною водою.
- У велику емальовану каструлю покладіть гриби, залийте їх водою, всипте 2 столові ложки солі. Доведіть вміст каструлі до кипіння і варіть 15-20 хвилин.
- Приготуйте розсіл для грибів. На один літр води всипте 2 столові ложки солі, додайте лавровий лист, чорний і запашний перець горошком. Доведіть розсіл до кипіння.
- З каструлі в якій варилися гриби злити воду, а самі грузді відкинути на друшляк для того щоб з них стекла рідина.
- Перекласти грибочки в розсіл і варити протягом 15 хвилин. Після цього зняти каструлю з вогню, додати часник, хрін і укласти поверх не надто важким тягарем. Всю конструкцію помістити в холодне місце, погріб, підвал або лоджію.
- За 6 днів розкладіть гриби з сухим стерилізованим банкам і залийте розсолом так, щоб під кришкою не залишилося повітря. Банки щільно закрийте кришками і поставте у холодне місце на 30-40 днів до повної засолювання. Взимку такі солоні гриби будуть дуже гарні з картоплею та м’ясом.
Приємного апетиту!
Засолювання чорних груздів гарячим способом на зиму
Чорні грузді – гриби дуже відомі не тільки за свій чудовий смак, але і корисні властивості. І як правило, їх подають на стіл у засоленому вигляді з зеленими пір’ям лука і соняшниковою олією.
Час готування: 12 днів.
Час приготування: 60 хв.
Порцій: 10.
Склад:
чорні Грузді – 5 кг.
Сіль – 5 ст. л.
Часник – 1 головка.
Лист лавровий – 5-6 шт.
Перець горошком – 1 ч. л.
Процес приготування:
Крок 1. Гриби очистіть від лісового сміття, зріжте підстава ніжки і добре промийте.
Крок 2. Перекладіть грузді в каструлю і варіть 20-25 хвилин після закипання води. Потім гриби відкиньте на друшляк і дайте воді повністю стекти. Після цього зважте грузді, це потрібно для того, щоб точно визначити кількість солі. На 1 кілограм грибів знадобиться 50 грам великої кам’яної солі.
Крок 3. Тепер варені гриби потрібно перекласти в ємність, де вони будуть солитись під гнітом, це може бути емальована каструля. Викладайте грузді шарами просыпайте їх сіллю і рівномірно розподіліть між ними спеції та часник. Зверху гриби накрийте чистою бавовняною тканиною або листям хрону і встановіть на них вантаж. Через кілька годин ємність починає заповнюватися розсолом, якщо він не покриває гриби повністю, то можна долити холодний солоний розчин. Приберіть гриби в прохолодне місце на 10-12 днів.
Крок 4. Після закінчення зазначеного часу гриби розкладіть в сухі стерилізовані банки, залийте розсолом до верху, щільно закрийте кришками і поставте в холодне місце на зберігання.
Приємного апетиту!
Як заготовити солоні грузді на зиму з оцтом
Приємно взимку відкрити ароматні гриби і подати їх на стіл разом з вареною картоплею. Особливо цінується такий делікатес, як солоні грузді. При правильному приготуванні та зберіганні вони здивують вас своїм чудовим смаком.
Час готування: 10 годин.
Час приготування: 70 хв.
Порцій: 6.
Інгредієнти:
Грузді – 2 кг
Цукор – 1 ч. л.
Сіль – 2 ст. л.
Перець духмяний – 5 шт.
Гвоздика – 2 шт.
Кориця – 2 шт.
Бадьян – за смаком.
лавровий Лист – 2 шт.
Оцет 9 % – 200 мл
Процес приготування:
Крок 1. Гриби очистіть від сміття, відріжте підстава ніжки, промийте і замочіть у воді на 6-8 годин.
Крок 2. Потім ще раз ретельно помийте. Перекладіть грузді в каструлю і прокип’ятіть 10 хвилин, знімаючи пінку. Потім промийте їх холодною водою і відкиньте на друшляк.
Крок 3. Приготуйте маринад. Влийте в каструлю 1 літр води і поставте на вогонь. Додайте сіль, цукор і спеції, доведіть до кипіння і варіть 15 хвилин.
Крок 4. Опустіть у маринад грузді і варіть 15-20 хвилин. Потім викладіть гриби в суху стерилізовану банку, влийте оцет і залийте до верху маринадом. Банку загорніть і укрийте теплою ковдрою до повного охолодження. Зберігайте грузді в темному прохолодному місці.
Приємного апетиту!
Простий рецепт приготування груздів гарячим способом з часником
Солоні грузді безсумнівно порадують ваших рідних в холодну пору. Додавання часнику додасть закатці особливий аромат і перетворить смак грибів.
Час готування: 2 діб.
Час приготування: 70 хв.
Порцій: 6.
Склад:
Грузді – 2 кг
Вода – 1 л
Сіль – 50 гр.
Часник – 10 зуб.
Лист лавровий – 5 шт.
Перець запашний горошком – 5 шт.
Гвоздика – 5 шт.
Цукор – 1 ст. л.
Оцтова есенція – 2 ст. л.
Процес приготування:
Крок 1. Грузді переберіть, очистіть від сміття, помийте і залийте холодною водою. Вимочіть грузді у холодній воді 2 доби, періодично міняйте воду.
Крок 2. Потім грузді ще раз промийте, розріжте на шматочки, перекладіть в каструлю, залийте водою і додайте трохи солі. Поставте каструлю на плиту і доведіть гриби до кипіння. Варіть 30 хвилин, що утворюється пінку знімати шумівкою.
Крок 3. Потім гриби відкиньте на друшляк і дайте воді повністю стекти.
Крок 4. Приготуйте маринад. У каструлю влийте літр води, додайте сіль і цукор, доведіть до кипіння. Потім додайте всі спеції крім часнику і оцту. Опустіть в киплячий маринад гриби і варіть 20 хвилин. Потім влийте оцет, додайте очищений часник і продовжуйте варити ще 10 хвилин.
Крок 5. Гриби покладіть в суху стерилізовану банку, залийте до верху маринадом, щоб у банку не залишалося повітря. Щільно закрутіть кришку і укутайте закатку теплим пледом. Коли заготовка повністю охолоне помістіть її в прохолодне місце для зберігання.
Приємного апетиту!
Заготівля груздів на зиму з лимонною кислотою
Домашня консервація груздів дозволяє надовго зберегти їх корисні властивості і насолоджуватися смаком протягом усього року. З грибами потрібно бути акуратними, проте при правильному дотриманні техніки приготування, вони ніяк не шкодять здоров’ю. А лимонна кислота в рецепті використовується в якості додаткового консерванту.
Час готування: 10 годин.
Час приготування: 60 хв.
Порцій: 6.
Склад:
Грузді – 1 кг
Вода – 2 л
Сіль – 25 гр.
лавровий Лист – 4 шт.
Перець запашний горошком – 6 шт.
Оцет столовий – 20 мл
Кислота лимонна – 3-4 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Гриби переберіть, видаліть сміття, обріжте підстави ніжок і добре помийте. Замочіть грузді в холодній воді на 6-8 годин. Потім гриби перекладіть в каструлю, влийте літр води і всипте 10 грам солі, варіть 15 хвилин після закипання, знімайте з поверхні піну, що утворюється.
Крок 2. Потім гриби відкиньте на друшляк, промивати не потрібно.
Крок 3. Приготуйте маринад. Влийте в каструлю літр води і додайте столову ложку оцту, лавровий лист, перець і корицю. Після того, як маринад закипить, всипте в нього гриби, варіть 20 хвилин. У суху стерилізовану банку покладіть варені грузді, всипте лимонну кислоту, залийте маринадом і закатайте банку.
Крок 4. Остудіть закатку при кімнатній температурі, потім поставте на зберігання в прохолодне місце. Взимку ви зможете насолодитися чудовим смаком солоних груздів.
Приємного апетиту!
Спосіб засолювання груздів, щоб вони залишилися білі
Яке застілля взимку не обходиться без солоних грибів? Солоні грузді – це відмінна закуска до різноманітної їжі, наприклад, картоплі або м’ясних страв.
Час готування: 4 години.
Час приготування: 50 хв.
Порцій: 6.
Склад:
Грузді білі – 1 кг
лавровий Лист – 2-3 шт.
Перець запашний горошком – 5 шт.
Сіль – 50 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Грузді переберіть, добре помийте і залийте холодною водою на 2-3 години.
Крок 2. Потім складіть грузді в каструлю, залийте водою і поставте варитися на 20 хвилин. Час варіння отсчитывайте від моменту закипання, в процесі знімайте з поверхні піну, що утворюється.
Крок 3. Дістаньте гриби шумівкою з каструлі. Зваріть розсіл: у каструлю влийте літр води, додайте сіль і спеції, доведіть до кипіння і як тільки сіль повністю розчиниться, опустіть в розсіл гриби. Варіть 20 хвилин після закипання.
Крок 4. Потім наповніть суху стерилізовану банку грибами, залийте її до верху розсолом і закатайте кришку. Зберігайте грузді в прохолодному місці.
Приємного апетиту!
Солоні грузді гарячим способом з кропом
Грузді легко збирати і запасатися ними на зиму. Способів засолювання можна знайти безліч. Пропонуємо вам спробувати солоні грузді з кропом за нашим рецептом.
Час готування: 6-7 днів.
Час приготування: 60 хв.
Порцій: 6-8.
Склад:
Грузді білі – 1 кг
Сіль – 2 ст. л.
Кріп – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. Грузді переберіть від сміття і добре помийте, можна скористатися для цього щіточкою. Гриби залийте холодною водою і залиште на 2 доби, періодично міняйте воду.
Крок 2. Після замочування складіть гриби в каструлю, залийте їх водою і доведіть до кипіння. Додайте сіль і варіть 20 хвилин, знімаючи з поверхні піну.
Крок 3. Потім гриби відкиньте на друшляк і дайте їм повністю охолонути.
Крок 4. У суху банку покладіть парасольки кропу. Потім шарами укладіть гриби капелюшками вниз, пересипаючи їх сіллю і перекладаючи зеленню. Влийте в банку грибний розсіл і приберіть грузді в прохолодне місце на 3-4 дні. Щодня перевіряйте, щоб не утворилося цвілі, при необхідності промийте.
Крок 5. Перекладіть гриби в стерилізовану банку, залийте розсолом і закрийте чистої кришкою. Зберігайте грузді в холодильнику.
Приємного апетиту!
Простий спосіб засолювання груздів під гнітом
Любителі «тихого полювання» напевно чудово знають про метод засолювання груздів під гнітом. Його основний плюс в тому, що гриби, засолені таким способом надалі можна буде гасити, смажити і маринувати.
Час готування: 1 місяць.
Час приготування: 60 хв.
Порцій: 8-10.
Інгредієнти:
Грузді – 2 кг
Сіль – 4 ст. л.
Перець чорний горошком – 15 шт.
Перець запашний горошком – 5-8 шт.
Гвоздика – 2 шт.
Кріп – 5 гілок.
Вода – 1 л
Олія соняшникова – 100 мл
Листя смородини – 10-15 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Грузді очистіть від лісового сміття, промийте і замочіть в холодній воді на 2 доби, періодично міняйте воду. Вимочені грузді відваріть два рази по 15 хвилин після закипання, щоразу заливаючи нову воду.
Крок 2. В іншій каструлі приготуйте розсіл. Влийте воду, додайте сіль, чорний і запашний перець горошком, гвоздику, кріп і лавровий лист, доведіть розсіл до кипіння.
Крок 3. Гриби відкиньте на друшляк і зачекайте, поки стече вода.
Крок 4. На дно емальованої каструлі викладіть спеції з розсолу, наверх покладіть грузді, залийте їх розсолом так, щоб вони були повністю покриті рідиною. Зверху розкладіть листя смородини або хрону, встановіть гніт. Приберіть гриби в прохолодне місце на 4 діб.
Крок 5. Потім щільно укладіть гриби в стерилізовану банку, залийте розсолом і влийте зверху соняшникову олію. Закрийте банку капроновою кришкою і приберіть її в прохолодне місце. Гриби будуть готові до вживання через 30 діб.
Приємного апетиту!