грузді Мариновані без оцту на зиму
грузді Мариновані без оцту на зиму добре зберігаються. Але мої мариновані гриби розлітаються вмить. Консервацію використовують як холодну частування, застосовують для варіння супів, а також для наповнення домашньої випічки. Законсервовані елементарним способом грузді, виходять мега апетитними, добре зберігають цілісність і презентабельний зовнішній вигляд.
Час готування – 1 доба 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 1
Інгредієнти:
- Грузді – 1 кг
- Цукор-пісок – 2 ч. л.
- Чорний перець горошком – 4-5 шт.
- Лимонна кислота – 2 ч. л.
- Сіль – 3 ч. л.
- Вода – 1,5 л
Процес приготування:
Крок 1. Грузді детально промиваємо, попередньо перебравши від зайвого сміття, голочок і зіпсованих примірників.
Крок 2. Вивантажуємо в холодну воду і замочуємо протягом доби, періодично виливаючи і заливаючи чисту воду. Процедура проробляється для того, щоб позбутися від молочного соку.
Крок 3. Вимочені грузді споліскуємо. Великі грузді розрізаємо на частини. Вивантажуємо грузді в глибоку каструлю. Приправляємо сіллю і перцем. Вскипятив, мінімізуємо температуру і варимо не менше півгодини. Приготовлені гриби опустяться на дно.
Крок 4. Окремо варимо маринад, з’єднавши воду з сіллю і цукровим піском. У киплячу заливку висипаємо лимонку.
Крок 5. Зварені грузді зливаємо через сито або друшляк. Залишаємо, щоб рідина стекла.
Крок 6. За бажанням в киплячий маринад кладемо прянощі – лаврушку, суцвіття кропу часник для аромату. В простерилізовані банки викладаємо відварені грузді, злегка трамбуючи, але не пошкоджуючи цілісність. Розподіляємо киплячу заливку.
Крок 7. Загвинчуємо чистими простерилизованными кришками або закорковуємо капроновими кришками. Остуджуємо і переносимо в прохолодний підвал або зберігаємо в холодильнику до зими. Але, як правило, закатка з’їдається раніше, ніж настає зима. Приємного апетиту!