Варення з вишні — цієї простий і дуже смачний спосіб заготівлі ягоди на зиму.
Джем з вишні на зиму без кісточок
Цей рецепт джему з вишні не можна назвати експрес рецептом, так як процес готування розподілений на два дні. Але яким яскравим на смак і густим вийде в підсумку джем. Він буде без кісточок і свіжих вишень. Ідеально підійде для випічки і до млинців.
Інгредієнти на
4 порц.
- Вишня 1 кг
- Цукор-пісок 800 гр.
Процес приготування:
- Як заготовити густий джем з вишні на зиму? Зважте вишні з кісточками. Добре промийте ягоди, видаліть хвостики і кісточки. Робіть це зручним вам способом. Хтось видаляє кісточки руками, хтось використовує шпильку, а хтось користується спеціальними машинками. Головне кінцевий результат, ягоди без кісточок. У підсумку, підготовленої вишні вийде приблизно стільки ж по вазі, скільки нам необхідно цукру для приготування джему.
- Ягоду помістіть в таз або велику каструлю і поставте на вогонь.
- Доведіть вишню до кипіння, зробіть мінімальний вогонь і варіть її 40 хвилин. Вимкніть вогонь і залиште вишню стояти до завтра.
- На наступний день подрібніть вишневу масу заглибним блендером до однорідності. Пюрированные ягоди поставте на вогонь, доведіть до кипіння і варіть на мінімальному вогні 40 хвилин. Залиште до повного охолодження. Знову поставте вишню на плиту, увімкніть середній вогонь. Доведіть до кипіння, після чого варіть 20 хвилин. Періодично помішуйте майбутній джем, там як третьої при варінні, він вже буде достатньо густим. Вимкніть вогонь і дайте ягодам охолонути.
- Після того як ягоди охолонуть, всипте цукор і варіть джем ще півгодини, постійно перемішуючи. Поки джем вариться, стерилізуйте банки. Потім розлийте в них готовий джем і закрийте кришками. Залиште банки на столі до повного охолодження, а потім поставте в темне прохолодне місце.
- Ось такий густий джем, насиченого кольору вийде у вас.
Приємного апетиту!
Як заготовити вишневий джем з кісточками на зиму?
Варення з вишні з кісточками готується дуже легко і швидко. Вам не доведеться проварювати вишню кілька разів через кожні три-чотири години. Всього 30-40 хвилин і у вас буде готовий смачний запашний вишневий джем. Звичайно, ви не зможете використовувати його в випічку, але до чаю він просто ідеальний.
Час приготування: 1 ч.
Час приготування: 30 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- Вишня – 2 кг
- Цукор – 750 гр.
- Вода – 150 мл
Процес приготування:
1. Зважте вишню. Промийте її.
2. Видаліть плодоніжки. Кісточки для цього джему видаляти не потрібно, а це значно полегшує і прискорює процес приготування.
3. Пересипте підготовлену вишню в каструлю або таз, засипте цукром і залийте водою. Ємність з вишнею поставте на вогонь. Вишня з цукром повинна закипіти і пустити багато соку.
4. Вогонь зробіть мінімальним і варіть 30-40 хвилин. Для вишневого варення і джему це досить невеликий час термічної обробки, а при невеликому часу термічної обробки зберігаються такі корисні речовини, що містяться у вишні, як амінокислота триптофан (допомагає налагоджувати сон), аскорбінова кислота, каротин і вітаміни Е.
5. Якщо через визначений час приготування, консистенція джему здасться вам ще рідкою, то уваривайте його далі. Хочеться відзначити, що час може змінюватись із-за об’єму, який ви готуєте і максимально досягати 2 годин.
6. Коли джем буде готовий, розкладіть його в стерилізовані банки і щільно закрийте кришками. Стерилізуйте Банки будь-яким зручним для вас способом (на пару, в духовій шафі або мікрохвильовій печі). Після повного охолодження перенесіть банки з джемом в місце придатне для зберігання. А тихими зимовими вечорами насолоджуйтеся смачним вишневим джемом, запиваючи його гарячим чаєм.
Приємного апетиту!
Густий джем з вишні з желатином
Вишневий джем з желатином не вимагає тривалої термічної обробки, так як за рахунок своїх хімічних властивостей желатин згущує і стабілізує його. Однак, щоб його приготувати, вам доведеться виділити два дні, так як дванадцять годин ягоди будуть настоюватися з цукром.
Час приготування: 15 год
Час приготування: 1 ч.
Порцій: 6.
Інгредиенты:
- Вишня – 2 кг
- Цукор – 1,4 кг
- Желатин – 40 гр.
- Вода – 240 мл
Процес приготування:
1. Промийте вишню і замочіть в прохолодній воді на 2 години. За цей час з неї вийдуть шкідники. Видаліть плодоніжки і кісточки. Для видалення кісточок скористайтеся спеціальним апаратом або просто зробіть це руками. Якщо видалити кісточки руками, то дуже зручно робити це у воді, так як при такому методі видалення сік не забризкає все навколо.
2. Підготовлену вишню перекладіть в глибоку каструлю або таз і засипте цукром. Перемішайте так, щоб цукор рівномірно розподілився по ягодам. Поставте ємність з ягодами в холодильник або в інше прохолодне місце і залиште на 12 годин.
3. Через 12 годин почніть підготовку до термічній обробці ягід. Для початку замочіть желатин в холодній воді. Зазвичай желатин замочують водою в пропорції 1 до 6, тобто на 1 гр. желатину необхідно відміряти 6 мл води. У даному рецепті використовується порошковий желатин, але для приготування вишневого джему ви також можете скористатися і листовим желатином, і гранульованим. Єдиний нюанс це перерахування необхідної ваги желатину, так як кожен з видів має своєю силою (від 120 до 240 bloom).
4. Поставте ємність з ягодами на плиту і на середньому вогні доведіть до кипіння. Варіть 10 хвилин. Потім вимкніть вогонь. Злегка остудіть майбутній джем і введіть набряклий желатин. Ретельно перемішайте, щоб желатинова маса повністю розійшлася по джему.
. Готовий джем розкладіть в заздалегідь стерилізовані зручним для вас способом банки, закрийте кришками. Поставте на стіл і укутайте банки з джемом рушником або ковдрою. Тримайте їх накритими до повного охолодження.
Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт варення з вишні з пектином
Для стабілізації джему в даному рецепті використовується пектин, який є натуральним речовиною, що міститься в багатьох фруктах і ягодах. Саме за його желюючий властивості, пектин часто використовується при приготуванні джемів, конфітюрів, желе, зефіру та мармеладу з пастилою.
Час готування: 36 ч.
Час приготування: 1 ч. 20 хв.
Порцій: 4.
Склад:
- Вишня – 1 кг
- Цукор – 1 кг
- Пектин – 9 гр.
Процес приготування:
1. Промийте вишню під проточною водою, видаліть у ягід плодоніжки і кісточки. Кісточки видаліть над тарілкою, так як при цьому процесі виділяється сік, який нам стане в нагоді при приготуванні варення.
2. Перекладіть підготовлену вишню в каструлю або таз, влийте сік, який зібрали у процесі видалення кісточок і всипте цукор, відклавши від необхідного кілограма 2 ст. л. Перемішувати не потрібно, цукор просто повинен покривати ягоди зверху. Поставте ємність з ягодами і цукром в прохолодне місце на ніч. За цей час вишня пустить сік.
3. На наступний день добре перемішайте всі інгредієнти і поставте на плиту, включивши слабкий вогонь. Нам необхідно, щоб цукор повільно розчинився. Коли при перемішуванні не буде видно крупинок цукру, збільшіть вогонь і варіть джем 20 хвилин, не забуваючи перемішувати і знімати піну. Вимкніть вогонь і залиште джем стояти до наступного дня.
4. На наступний день нам необхідно ввести пектин і проварити джем не більше 3 хвилин. Пектин – це універсальний помічник у приготуванні джемів і конфітюрів. Він має гелеобразующими і стабілізуючими властивостями, є загусником і вологоутримуючий агент. При приготуванні джему слід керуватися кількістю пектину вказаним у рецепті і не збільшувати його, так як в малих кількостях він згущує суміші, а у великих желирует. При купівлі пектину звертайте увагу, що написано на упаковці, так як існує велика кількість різноманітних пектинів (яблучний, цитрусовий, NH й інші) і всі вони володіють різними властивостями. Самим універсальним і часто зустрічається у продажу є яблучний пектин, але і він ділиться на пектин для зефіру і пектин для джему та варення.
5. Перш ніж ввести пектин в ягідну масу його необхідно підготувати. Якщо всипати порошок в ягоди, то у вас вийде густий клубок, розмішати який ви не зможете. Існує кілька способів підготовки пектину. У першому випадку ви повинні змішати цукор, який був заздалегідь відкладений з пектином, і розвести їх в невеликій кількості сиропу, що утворився при варінні ягід. У другому випадку пектин розчиняється в окропі і при необхідності пробивається блендером. Співвідношення пектину і води при цьому 1 до 12. Ви можете скористатися будь-яким з цих варіантів. Коли пектин буде підготовлений, прогрійте джем до 50-60°С і тільки після цього тонкою цівкою введіть його в ягідну масу. При цьому помішуйте джем. Проваріть практично готовий джем не більше 3 хвилин.
6. Готовий вишневий джем розлийте по стерилізованим банкам і щільно закрийте кришками. Джеми приготовані при використанні пектину краще зберігати у невеликих банках, у прохолодному місці.
Приємного апетиту!
Густе вишневе варення з агар-агаром
Густе вишневе варення з агар-агаром – це ідеальний варіант для вегетаріанців, адже агар-агар проводиться не з тваринних білків, а зі спеціальних бурих водоростей. При цьому його желюючі і стабілізуючі властивості в рази перевищують можливості желатину.
Час приготування: 1 ч.
Час приготування: 40 хв.
Порцій: 4.
Склад:
- Вишня – 1 кг
- Цукор – 0,5 кг
- Агар-агар – 10 гр.
- Вода – 100 мл
Процес приготування:
1. Переберіть ягоди вишні, помийте і видаліть кісточки. Робіть це так, як вам зручно. Просто руками, шпилькою або спеціалізованої машинкою. Підготовлені ягоди перекладаємо в глибоку каструлю, ідеально, якщо у неї буде товсте дно. Засипте цукром і пюрируйте всі інгредієнти заглибним блендером.
2. Отвесьте 100 гр. отриманого вишневого пюре і перекладіть його в окрему невелику каструлю. Туди ж всипте агар-агар, добре перемішайте і залиште набухати.
3. Каструлю з пюрированной вишнею поставте на середній вогонь і доведіть її до кипіння. Після цього дайте покипіти варенню хвилин 5. Не забувайте при цьому помішувати.
4. Зніміть каструлю з варенням з вогню і поставте туди масу з агар-агаром. Вогонь зменшити до мінімуму і потихеньку нагрівайте, постійно помішуючи. Як тільки маса стане густою, влийте в неї воду і знову нагрійте, при цьому активно заважаючи.
5. Як тільки маса з агар-агаром стане однорідною, влийте її тоненькою цівкою у варення і перемішайте. Потім доведіть до кипіння і варіть ще 5 хвилин. Не забувайте перемішувати.
6. Готове варення розлийте по простерилизованным банкам і загорніть кришками. Варення потрібно розливати гарячим, так як після охолодження воно стане дуже густим. Банки переверніть кришкою вниз, укутайте в рушник або ковдру і залиште до повного охолодження.
7. Варення виходить насиченим за кольором і смаком. При цьому відмінно зберігає консистенцію навіть при високих температурах.
Приємного апетиту!
Як приготувати смачний густий джем з вишні з желфиксом?
В ягодах вишні зовсім не багато желирующих речовин, тому джем з неї краще готувати з додаванням різних желирующих агентів. Один з них – це желфикс. Спеціальний порошок, що містить пектин. З ним ви швидко приготуєте густий і смачний джем.
Час приготування: 1 ч.
Час приготування: 30 хв.
Порцій: 4.
Склад:
- Вишня – 1 кг
- Цукор – 0,5 кг
- Желфикс (2:1) – 25 гр.
Процес приготування:
1. Помийте і переберіть вишні, видаляючи листя і плодоніжки.
2. Видаліть з вишень кісточки будь-яким зручним для вас способом. Зверніть увагу, вага вишні в рецепті вказано без кісточок.
3. Підготовлені вишні перекладіть в каструлю і пюрируйте за допомогою заглибного блендера.
4. Відкрийте упаковку желфикса. Зверніть увагу, що на ньому має бути написано «2:1», так як існує три різновиди желфикса«1:1», «2:1» і «3:1». Це позначення характеризує необхідне для приготування джему співвідношення ягід і цукру. Так як желфикс складається з лимонної кислоти, цукрової пудри, сорбінової кислоти, пектину, то його можна використовувати в їжу вегетаріанцям.
5. Змішайте в окремій мисці 2 столові ложки цукру і пакетик (25 гр.) желфикса.
6. Всипте цукор з желфиксом в пюрированную вишню. Ретельно перемішайте. Поставте каструлю на вогонь і доведіть до кипіння. Не забувайте при цьому помішувати.
7. Коли варення закипить, всипте цукор, що залишився і знову доведіть до кипіння. Після закипання варіть не більше 5 хвилин.
8. Вимкніть вогонь, добре перемішайте джем і розкладіть в стерилізовані банки (вони повинні бути сухими). Щільно закрутіть кришками і переверніть догори дном. У такому положенні досить потримати джем 10 хвилин, а потім поставити їх в нормальне положення. Охолоджені банки перенесіть в приміщення для зберігання.
9. Густий джем з насиченим смаком вишні готовий.
Приємного апетиту!
Вишневий джем на зиму через блендер
Джем з вишні приготований через блендер можна уварити, як і джеми з цільної ягодою, а можна просто заморозити і згодом їсти з морозивом, домашнім йогуртом, кефіром і випічкою. При цьому всі вітаміни та мікроелементи знаходяться в ягодах вишні збережуться в цілості й схоронності.
Час приготування: 50 хв.
Час приготування: 30 хв.
Порцій: 4.
Склад:
- Вишня – 1 кг
- Цукор – 0,5 кг
Процес приготування:
1. Ягоди вишні переберіть, видаляючи плодоніжки, помийте і дайте їм обсохнути.
2. Дістаньте з ягід кісточки. Робіть це будь-яким зручним вам способом.
3. Насипте в зручну для пюрирования ємність підготовлені ягоди і засипте їх цукром.
4. Пробийте ягоди з цукром заглибним блендером.
. Якщо ви будете зберігати пюрированную вишню в морозильнику, то джем можна термічно не обробляти, а в такому стані перекласти в контейнер і заморозити. Краще використовувати невеликі контейнери, щоб не доводилося щоразу розморожувати великий обсяг вишні.
6. Якщо будите зберігати в загорнених банках при кімнатній температурі, то проваріть вишневу масу 3 рази по 5 хвилин. При цьому не забувайте помішувати і знімати пінку.
7. Гарячий джем розлийте по стерилізованим банкам і закрийте кришками. Банки простерилізувати можете будь-яким зручним вам способом. На пару, використовую спеціальне пристосування, яке поміщається на каструлю, в духовій шафі або навіть мікрохвильовій печі, попередньо наливши всередину банки трохи води. У гарячому стані джем трохи рідкуватим, але після охолодження він значно загусне.
Приємного апетиту!
Покроковий рецепт приготування вишневого джему через м’ясорубку
Даний рецепт вишневого джему дуже старовинний. Тільки раніше господині ягоди протирали крізь сито, а нині полегшують свою працю, використовуючи м’ясорубку. В джемі залишаться невеликі шматочки вишні, адже м’ясорубка не подрібнює ягоди в пюре, як це робить занурювальний блендер.
Час готування: 3 ч.
Час приготування: 2 ч.
Порцій: 8.
Інгредієнти:
- Вишня – 3 кг
- Цукор – 1 кг
- Сода – 1 ч. л.
Процес приготування:
1. Зважте ягоду разом з кісточками і плодоніжками. Переберіть їх помийте.
2. Потім видаліть кісточки. Так як ягід досить багато, зручно скористатися спеціальною машинкою. Якщо ж ви будите видалити кісточки руками з використанням голки або шпильки, то краще надіньте рукавички. Адже сік вишні забарвлює шкіру і нігтьові пластини.
3. Далі пропустіть підготовлену вишню через м’ясорубку. Досить зробити це один раз. Залишилися після подрібнення шматочки вишні, аж ніяк не зіпсують смак і консистенцію майбутнього джему.
4. Подрібнену вишню перекладіть в ємність, у якій будете варити джем. Поставте її на плиту і доведіть до кипіння. Потім зменшіть вогонь і варіть вишню 40 хвилин. Постійно помішуйте і знімайте піну, якщо вона утворюється. Зніміть ємність з вогню і всипте в гарячу вишневу масу соду. Швидко перемішайте. Миттєво з’явиться великий об’єм піни, що буде свідчити про те, що кислота міститься у вишні погашена. Саме для цього і використовується сода в даному рецепті. Після того як піна повністю опаде, всипте цукор і поверніть на плиту. Знову доведіть до кипіння і варіть ще 40 хвилин, постійно помішуючи.
5. В результаті у вас вийде густий джем з яскравим насиченим кольором, зберегти який також допомагає сода.
6. Готовий джем необхідно відразу розкласти по стерилізованим сухим банкам, закрити кришкою і залишити остигати, обгорнувши ковдрою або махровим рушником. Після того, як джем в банках повністю охолоне, перенесіть їх у темне місце. Вишневий джем по даному рецепту відмінно зберігається при кімнатній температурі.
Приємного апетиту!