Покроковий рецепт приготування лепешняку на молоці без яєць
Відмінний варіант випічки для тих, хто з якихось причин не вживає яйця. Без них манник анітрохи не втрачає в смаку, пиріг виходить пухким, м’яким і тане в роті. М’якуш світлий, текстурний, а кірка – рум’яна, хрустка. Важливо дати повністю охолонути маннику, щоб пішла зайва вологість, а текстура тіста стабілізувалася після випічки. Тоді результат точно сподобається.
Час приготування: 45 хв.
Час приготування: 15 хв.
Порцій: 6.
Інгредієнти:
- Молоко – 1 склянка
- Крупа манна – 1 склянка
- Борошно – 1 склянка
- Цукор-пісок – 1 склянка
- Розпушувач – ½ Ч. л.
- Сіль – щіпка.
- Ванілін – щіпка.
- Масло рослинне – ½ склянки
- Масло рослинне – для змазування.
Процес приготування:
1. Висипаємо В миску манну крупу і цукровий пісок.
2. Слідом додаємо борошно, дрібку солі, ваніліну і розпушувач.
3. Вливаємо олію без запаху.
4. Вводимо молоко – воно має бути кімнатної температури.
5. Віночком змішуємо всі інгредієнти. Тісто має бути середньої густоти, однорідним, важко ллється.
6. Форму змащуємо тонким шаром рослинного масла. Також можна застелити її пергаментом – це полегшить витяг готового пирога після випічки. Приготоване тісто виливаємо у форму. Духовку розігріваємо до температури 180 градусів і ставимо форму з майбутнім манником на середній рівень. Випікаємо виріб протягом сорока – сорока п’яти хвилин.
7. До кінця випікання манник помітно піднімається і покривається золотистою скоринкою. Якщо є сумніви в готовності, перевіряємо пиріг зубочисткою або тонким ножем, встромивши його в середину виробу. Якщо немає залишків сирого тіста на лезі, значить пиріг готовий. Готовий манник дістаємо з духовки, витягаємо з форми і даємо йому повністю охолонути, після чого нарізаємо на порції і подаємо до столу.
8. Всередині пиріг виходить волого-розсипчастим. Така текстура добре приймає будь-які види крему і просочення, стаючи ще більш соковитою.
Приємного апетиту!