Муссовый торт – 10 рецептів приготування з покроковими фото

Муссовый торт – це ніжний і дивовижний за смаком десерт. Готуйте оригінальне ласощі до домашнього чаювання або святкового столу. Для цього беріть на замітку перевірені кулінарні ідеї з нашої збірки. З допомогою покрокових рецептів ви легко приготуєте бездоганний муссовый торт своїми руками.

Муссовый торт з дзеркальною глазур’ю в домашніх умовах

Муссовый торт відрізняється особливою, повітряно-пористого консистенцією і легкою текстурою своїх шарів. В основі лежить шоколадний бісквіт. Наступний шар – вершково-сирний. Верхній шар з чорниці контрастує з кольором і додає характерні ягідні нотки в загальний смак. Завершує композицію дзеркальна шоколадна глазур – завдяки їй торт виглядає дуже ошатно. Зріз торта заворожує колірним поєднанням і бульбашкової структурою шарів.

Інгредієнти на
8 порц.

  • Яйце куряче 2 шт.
  • Борошно пшеничне 50 гр.
  • Какао-порошок 10 гр. для тесту
  • Цукор-пісок 80 гр. для тесту
  • Розпушувач ⅓ ч. л.
  • Вода 40 мл окропу для сиропу
  • Цукор-пісок 40 гр. для сиропу
  • Вершки 250 мл для вершкового шару 30-33%
  • Сир вершковий 190 гр.
  • Цукор-пісок 3 ст. л. для вершкового шару
  • Ванілін 8 гр. для вершкового шару
  • Желатин 6 гр.
  • Чорниця 400 гр.
  • Вершки 250 мл для чорничного шару 30-33%
  • Цукор-пісок 100 гр.для чорничного шару
  • Желатин 8 гр. для чорничного шару
  • Шоколад 40 гр. для глазурі
  • Какао 60 гр. для глазурі
  • Вода 100 мл для глазурі
  • Цукор-пісок 190 гр. для глазурі
  • Вершки 60 мл. для глазурі
  • Коньяк 30 мл. для глазурі
  • Желатин 9 гр.
  • Масло вершкове для змащування форми

Процес приготування:

  1. Як приготувати муссовый торт в домашніх умовах? Для приготування бісквіта яйця розбиваємо в миску і засипаємо їх цукровим піском. Збиваємо все разом, поки не вийде практично біла і досить щільна піна. Кристалики цукру повинні повністю розчинитися.
  2. Окремо змішуємо сухі компоненти: борошно, какао-порошок і розпушувач. Просіваємо отриману суху суміш і додаємо її в яєчно-цукрову піну. Ретельно перемішуємо всі разом – має вийти цілком однорідне, повітряне рідке тісто.
  3. Для випікання рекомендуємо використовувати роз'ємну форму для тортів діаметром 22 сантиметри – це оптимальний розмір для ідеальної товщини шарів. Дно форми застеляємо гуртком промасленого пергаменту, а внутрішні стінки змащуємо тонким шаром вершкового масла. Виливаємо приготоване тісто в підготовлену форму рівним шаром. Ставимо в попередньо розігріту до 200 градусів духовку на середній рівень. Випікаємо протягом 15-20 хвилин до сухої лучинки. Готовий бісквіт повинен мати висоту орієнтовно один сантиметр. Якщо середина пласту піднялася при випіканні, акуратно зрізаємо ножем до отримання рівної поверхні.

  4. Для випікання рекомендуємо використовувати роз’ємну форму для тортів діаметром 22 сантиметри – це оптимальний розмір для ідеальної товщини шарів. Дно форми застеляємо гуртком промасленого пергаменту, а внутрішні стінки змащуємо тонким шаром вершкового масла. Виливаємо приготоване тісто в підготовлену форму рівним шаром. Ставимо в попередньо розігріту до 200 градусів духовку на середній рівень. Випікаємо протягом 15-20 хвилин до сухої лучинки. Готовий бісквіт повинен мати висоту орієнтовно один сантиметр. Якщо середина пласту піднялася при випіканні, акуратно зрізаємо ножем до отримання рівної поверхні.
  5. Форму для випічки моєму і витираємо на сухо. Стінки оформляємо смужкою пергаменту, щоб сформувати високі бортики, як на фото. Кладемо в чисту форму випечений бісквіт. Для сиропу змішуємо цукор з окропом у зазначеній кількості, розмішуємо до розчинення кристалів. Вливаємо коньяк, перемішуємо. Отриманим сиропом просочуємо бісквіт, розподіляючи рідина з допомогою чайної ложки.
  6. Переходимо до приготування вершкового шару. Вершковий сир кімнатної температури змішуємо в мисці з цукром і збиваємо все разом міксером на високій швидкості, поки цукрові крупинки не розчиняться.
  7. В окрему миску поміщаємо холодні вершки, ванільний цукор і також збиваємо. Домагаємося загустіння вершкової маси, після чого додаємо її до збитого вершкового сиру. Змішати обидві маси і збиваємо їх разом протягом десяти-п’ятнадцяти секунд, не більше.
  8. Зазначена кількість желатину поміщаємо в невелику ємність і заливаємо 50 мл холодної води. Залишаємо для набухання на час, вказаний в інструкції.
  9. Набряклий желатин покласти в ємність з гарячою водою або на водяну баню і при постійному помішуванні доводимо желатин до рідкого однорідного стану. Даємо готової рідини охолонути до теплої температури.
  10. Вливаємо рідкий желатин в сирно-вершкову суміш, добре перемішуємо. Виливаємо масу на поверхню бісквіта у формі. Вирівнюємо шар лопаткою або зворотною стороною ложки. Прибираємо форму в холодильник на три-чотири години, поки сирно-вершковий мус повністю не застигне.
  11. Коли вершковий мус стане щільним, продовжуємо приготування торта – беремося за чорничний шар. Якщо ягоди заморожені, попередньо їх обов’язково розморожуємо. Поміщаємо чорницю в миску і пюрируем заглибним блендером. Потім протираємо через сито отриману чорничну масу. Макуха далі не використовуємо, а протерте пюре відкладаємо в сторону до моменту змішування.
  12. Окремо збиваємо охолоджені вершки з вказаною кількістю цукру. Стежимо, щоб всі кристали розчинилися.
  13. Змішуємо збиті вершки і протерте чорничне пюре до однорідності. Желатин замочуємо в 60 мл холодної води, потім доводимо його до рідкого стану, як і у випадку з вершковим мусом. Змішуємо чорнично-вершкову суміш і розчинений желатин.
  14. Виливаємо отриману суміш поверх сирно-вершкового мусу, вирівнюємо поверхню лопаткою і знову відправляємо форму в холодильник на три години, щоб чорничний шар застиг.
  15. Коли чорничний мус затвердіє, починаємо готувати дзеркальну глазур. Для цього желатин відразу заливаємо 75 мл холодної води і залишаємо набухати. У сотейнику змішуємо вказану кількість цукрового піску і просіяного порошку какао.
  16. До сухої суміші цукру і какао вливаємо вказану кількість вершків і води. Ставимо сковороду на плиту і заважаємо вміст. Доводимо глазур до кипіння, активно її перемішуючи – маса повинна стати повністю однорідною. Відразу після закипання знімаємо сотейник з плити і додаємо шоколад, поламаний на шматочки і вливаємо коньяк. Розмішуємо до однорідності.
  17. Набряклий желатин нагріваємо, розчиняємо і вливаємо в шоколадну глазур. Добре перемішуємо масу і проціджують через дрібне сито, після чого даємо трохи охолонути.
  18. Форму з бісквітом і муссовыми шарами на ньому дістаємо з холодильника, знімаємо дно і борти. Не забуваємо прибрати пергамент з дна бісквіта.
  19. Заготівлю торта викладаємо на решітку, щоб було зручніше покривати її дзеркальної глазур’ю. Під решітку ставимо широку плоску тарілку для збору стікає глазурі. Покриваємо заготівлю теплою дзеркальної глазур’ю, виливаючи її на поверхню торта. Глазур, яка скла в тарілку, можна процідити і використовувати для покриття знову. Або зібрати в зручну ємність і прибрати в холодильник до моменту наступного використання.
  20. Прибираємо покритий дзеркальної глазур’ю муссовый торт в холодильник. Коли глазур повністю застигне, десерт можна подавати до столу.

Приємного апетиту!

Простий рецепт муссового торта для початківців

Муссовые торти полюбилися багатьом за їх легкість і тане в роті текстуру. Може здатися, що приготувати такий десерт самостійно в домашніх умовах неможливо. Але це не так. Загалом, технологія приготування такого типу тортів не являє собою нічого складного і цілком може бути виконана на будь домашньої кухні. Головне – дотримуватися пропорції і вибирати якісні інгредієнти. Даний муссовый торт включає в себе бісквітну основу та один повітряний ягідний шар. Покриваємо поверхню глянцевою глазур’ю. Кожен крок детально розписаний в рецепті і супроводжений відповідним фото – все вийде!

Час приготування: 1 година 20 хв. без урахування часу застигання.

Час приготування: 55 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Яйця – 3 шт.
  • Цукор-пісок – 120 гр.
  • Борошно пшеничне – 160 гр.
  • Розпушувач – 1 ч. л.
  • Ягоди – 350 гр.
  • Цукор-пісок для ягідного мусу – 100 гр.
  • Білки яєць – 2 шт.
  • Вершки 30-33% для ягідного мусу – 200 гр.
  • Желатин швидкорозчинний для ягідного мусу – 10 гр.
  • Вершки 30-33% для глазурі – 100 мл
  • Шоколад – 100 гр.
  • Желатин швидкорозчинний для глазурі – 10 гр.
  • масло – для змазування форми.

Процес приготування:

1. Яйця розбиваємо в об’ємну миску і починаємо їх збивати міксером на низькій швидкості, поступово нарощуючи обороти. Працюємо кілька хвилин, поки яєчна піна не стане біліти і не придбає більше щільності.

2. Висипаємо в яєчну масу цукровий пісок і продовжуємо збивати, поки цукрові кристали не розчиняться, а сама маса не стане ще пишніше і щільніше.

3. В окремій ємності змішуємо борошно з розпушувачем і просіваємо цю суміш. Додаємо її до яєчно-цукрової маси і акуратно перемішуємо лопаткою. Виходить однорідне тісто середньої густоти.

4. Готуємо форму для випічки. Рекомендуємо використовувати саме розбірний варіант – так зручніше. Дно застеляємо вирізаним гуртком промасленого пергаменту, а внутрішню поверхню бортиків змащуємо тонким шаром вершкового масла.

5. Виливаємо приготоване бісквітне тісто у форму і ставимо її на середній рівень попередньо розігрітій до 180 градусів духовці. Випікаємо тридцять хвилин. Після закінчення цього часу перевіряємо готовність бісквіта сірником або зубочисткою. Якщо паличка виходить сухою, виріб готовий і його можна діставати з духовки. Даємо коржу охолонути, а потім витягуємо його з форми.

6. Желатин висипаємо в невелику ємність і заливаємо його 50 мл холодної води. Перемішуємо і залишаємо для набухання на п’ятнадцять хвилин.

7. Промиті і обсушені ягоди поміщаємо в каструлю і засипаємо половиною від зазначеного обсягу цукрового піску. Ставимо ємність на плиту і при постійному помішуванні доводимо вміст до кипіння. Варимо ягоди в цукровому сиропі протягом п’яти-семи хвилин, після чого за допомогою заглибного блендера перетворюємо їх в пюре. Працюємо блендером прямо у каструлі.

8. Даємо приготованого пюре охолонути орієнтовно до 60 градусів і викладаємо до нього набряклий швидкорозчинний желатин. Перемішуємо все разом, поки желатин не розчиниться.

9. В окремій мисці збиваємо охолоджені вершки до м’яких пишної піни. Коли настане момент витягування піків, збивання припиняємо, щоб вершки не розшарувалася.

10. Збиті вершки додаємо в ягідне пюре з желатином і акуратно перемішуємо до однорідності.

11. В окремій ємності збиваємо яєчні білки до стійкої піни. Потім висипаємо в піну залишився кількість цукрового піску і продовжуємо працювати міксером, поки цукрові кристали повністю не розчиняться.

12. Вмішуємо білковий крем ягідно-вершкову масу, акуратно перемішуємо всі разом лопаткою.

13. У остиглого бісквіта зрізаємо верхівку – як правило, вона піднімається при випічці, а нам потрібен абсолютно рівний бісквітний шар в готовому торті.

14. Також обрізаємо жорсткі краю по колу. При обрізанні враховуємо, що розмір залишився кола бісквіта повинен співпадати з діаметром форми для складання торта.

15. Укладаємо обрізаний бісквіт у відповідну форму. Зверху виливаємо приготовану ягідну масу. Вирівнюємо поверхню. Якщо є бульбашки повітря зверху, можна постукати формою об стіл – зайве повітря вийде. Виймаємо форму з заготівлею торта в холодильник на три-чотири години. Муссовый шар повинен повністю застигнути.

16. Для приготування глазурі у сотейнику розігріваємо до гарячого стану вершки. Опускаємо в них поламані на шматочки шоколад і розмішуємо до повного розчинення.

17. Маса повинна вийти однорідною, без грудочок.

18. Замочуємо швидкорозчинний желатин в 50 мл холодної води на п’ятнадцять хвилин. Після закінчення зазначеного часу викладаємо набряклий желатин до вже трохи охолола шоколадно-вершкову суміш і розмішуємо всі разом до гладкості.

19. Дістаємо з форми заготівлю торта з застиглим муссовым шаром і поміщаємо її на решітку. Знизу не забудьте розмістити широку тарілку для збору стікає глазурі. Шоколадною глазур’ю покриваємо поверхню торта. Можна покрити лише верх, а можна обробити і краю.

20. Якщо залишаємо краю торта без глазурі, то сам контраст ягідного і шарів бісквітного виглядає як прикраса десерту. Після покриття глазур’ю прибираємо торт в холодильник для остаточного охолодження. Коли шоколадне покриття повністю затвердіє, торт вже можна подавати до столу.

21. Зріз порційного шматка виглядає дуже привабливо. Видно повітряна текстура муссового шару і вона дуже вдало поєднується з пористим бісквітом.

Приємного апетиту!

Як приготувати шоколадний муссовый торт в домашніх умовах?

Неймовірний торт, який полонить м’яким шоколадним смаком і ніжною повітряної текстурою муссового шару. Цікавий момент: щоб відтінити шоколадну насиченість, між бісквітом і мусом робимо прошарок з карамелізованих бананів. Їх специфічна нотка ідеально вписується в загальний смак десерту. Для підтримки муссовой текстури шоколадного шару використовуємо маршмеллоу – ці невагомі зефірки дають легку пружинистість мусу. До речі, готуємо бісквіт без додавання борошна тісто набуває щільність завдяки яєць і шоколаду.

Час готування: 1 година 15 хв.

Час приготування: 1 годину.

Порцій: 6.

Склад:

  • Яйця – 2 шт.
  • Сіль – щіпка.
  • Шоколад гіркий для бісквіта – 50 гр.
  • Масло для бісквіту вершкове – 20 гр.
  • Цукор-пісок – 40 гр.
  • Маршмеллоу – 200 гр.
  • Шоколад гіркий для мусу – 180 гр.
  • Вершки 30-33% — 300 гр.
  • Вершки 20% — 100 гр.
  • Масло вершкове для бананів – 20 гр.
  • Цукор ванільний для бананів – 150 гр.
  • Банани – 1 шт. середнього розміру.
  • Масло – для змазування форми.

Процес приготування:

1. Яйця розбиваємо над мискою і відокремлюємо білки від жовтків. Білки разом з дрібкою солі збиваємо в повітряну стійку піну.

2. Жовтки покласти в миску, засипаємо їх цукровим піском і збиваємо міксером на високій швидкості, поки не вийде практично біла щільна піна. Зливочное масло і шоколад, поламаний на шматочки, розтоплюємо на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Вливаємо отриману шоколадну суміш в жовткову піну, перемішуємо.

3. В жовтково-шоколадну масу порціями вводимо збиті білки, обережно вимішуючи лопаткою після кожного додавання.

4. Отримане тісто виливаємо у круглу роз’ємну форму діаметром 19-20 див., змащену вершковим маслом. Щоб легше потім було вийняти бісквіт з форми, варто застелити дно промасленим пергаментом перед заливанням тесту.

5. Ставимо форму з шоколадним тестом в попередньо розігріту до 180 градусів духовку на середній рівень. Випікаємо 12 хвилин. Дістаємо випічку з духовки, даємо охолонути. Після цього корж акуратно витягаємо з форми, знімаємо пергамент і відразу викладаємо на круглу основу, на якій відбуватиметься складання торта.

6. Переходимо до карамелізації бананів. На сковороді розтоплюємо вершкове масло і висипаємо в нього ванільний цукор. Перемішуємо лопаткою. Банан очищаємо, нарізаємо кружальцями завтовшки сім міліметрів і викладаємо в масляну карамель. Обсмажуємо банани в карамелі протягом одного-півтора хвилин з кожного боку, поки вони злегка не потемніють.

7. Бісквіт на підкладці поміщаємо в роз’ємну форму відповідного діаметру. Викладаємо на тісто карамелізовані банани і розподіляємо їх рівномірно по всій площі. Форму разом з бісквітом і прошарком з бананів ставимо в морозилку до моменту викладання мусу.

8. Для приготування шоколадного мусу маршмеллоу викладаємо в миску. Ставимо миску в мікрохвильовку і прогріваємо зефірки імпульсами по десять-п’ятнадцять секунд, поки вони не почнуть плавитися. Потім вливаємо вершки 20%, перемішуємо і продовжуємо прогрівати в мікрохвильовці, не забуваючи добре перемішувати після кожного короткочасного прогрівання. Коли вийде однорідна маса, прогрівання припиняємо.

9. Шоколад ламаємо на шматочки і поміщаємо їх у миску. Миску встановлюємо на водяну баню і розтоплюємо шоколад.

10. Додаємо розтоплений шоколад до маси з маршмеллоу і вершків, добре збиваємо до однорідності.

11. Окремо охолоджені вершки збиваємо до стійкої піни.

12. Додаємо вершкову піну до шоколадній масі.

13. Змішати обидві маси до повної однорідності.

14. Дістаємо з морозилки форму з основою і викладаємо на неї приготовлений шоколадний мус. Вирівнюємо поверхню лопаткою. Ставимо торт в холодильник на кілька годин, щоб мус застиг.

15. Після застигання краю рознімної форми розкриваємо, торт на підкладці дістаємо і перекладаємо на блюдо. Нарізаємо на порції вже на столі.

Приємного апетиту!

Дуже смачний рецепт полуничного муссового торта

Цей муссовый торт з полуницею відрізняється простотою приготування. По-перше, в якості основи використовуємо крихту пісочного печива. Випікання в духовці не потрібно – це економить час і спрощує процес. По-друге, робимо лише один муссовый шар. Як смакового і колірного акценту поверхню заллємо яскравим желе. Для прикраси отсадим зі збитих вершків об’ємні декоративні розетки. При всій своїй простоті торт здатний порадувати навіть найвимогливіших ласунів.

Час готування: 60 хв. без урахування часу застигання.

Час приготування: 50 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Печиво пісочне – 100 гр.
  • Масло вершкове – 50 гр.
  • Какао-порошок – 2 ч. л.
  • Вершки 30-33% для мусу — 300 гр.
  • Полуниця – 600 гр.
  • цукрова Пудра для мусу – 100 гр.
  • Сік лимонний для мусу – 2 ст. л.
  • Желатин для мусу – 10 гр.
  • цукрова Пудра для желе – 2 ст. л.
  • для желе Желатин – 5 гр.
  • Вершки 30-33% для прикраси – 100 гр.
  • цукрова Пудра для прикраси – 3 ст. л.

Процес приготування:

1. Печиво ламаємо на шматки і висипаємо в чашу подрібнювача. Додаємо порошок какао, закриваємо кришку приладу і подрібнюємо інгредієнти до отримання шоколадної дрібної крихти. Потім вливаємо розтоплене вершкове масло і ще раз подрібнюємо.

2. Приготовлену масу висипаємо в роз’ємну форму примірного діаметром 20 сантиметрів. Рівномірно розподіляємо вологу крихту по всій площі форми і утрамбовуємо її. Зручно для цього використовувати плоске дно склянки. Форму з основою прибираємо в холодильник.

3. Якщо використовується заморожена полуниця, то її потрібно обов’язково розморозити. Покласти ягоди в блендер і подрібнюємо їх до стану пюре.

4. Протираємо отримане пюре через дрібне сито, щоб позбутися від кісточок і зробити текстуру майбутнього мусу гладкою і однорідною.

5. Ділимо весь обсяг отриманого пюре на дві частини. Одна з них піде на приготування мусу, друга – на желе. Першу половину пюре для мусу виливаємо в миску і додаємо до неї цукрову пудру, лимонний сік і перемішуємо. Желатин покласти в невелику ємність, заливаємо 4 ст. л. води і залишаємо на п’ятнадцять хвилин для набухання. Після цього нагріваємо желатин на плиті при постійному помішуванні. Кипіння не допускаємо. Всі гранули повинні розчинитися. Отриману рідину охолодити до теплого стану і вливаємо в полуничну масу.

6. Охолоджені вершки покласти в миску і збиваємо їх міксером на високій швидкості до м’яких піків.

7. Частинами вводимо в вершкову піну полуничну масу з желатином. Акуратно перемішуємо лопаткою до однорідності. Міксер на даному етапі не використовуємо. Спробуйте отриманий крем на смак: можливо, ви захочете додати ще цукрової пудри.

8. Форму з основою дістаємо з холодильника і викладаємо на шар печива полуничну масу, вирівнюємо. Ставимо форму знову в холодильник на годину, щоб мус застиг.

9. Другу половину полуничного пюре для желе змішуємо з цукровою пудрою. Желатин для желе заливаємо 2 ст. л. води і залишаємо для набухання на 15 хвилин, після чого нагріваємо його і розчиняємо. Отриману рідину трохи охолоджуємо і вводимо в полуничне пюре. Форму з заготівлею торта дістаємо з холодильника, виливаємо на мус полуничне желе рівним шаром. Прибираємо в холодильник на кілька годин, щоб шар желе застигло і весь торт добре охолодився.

10. Після закінчення зазначеного часу дістаємо торт і розкриваємо кільце форми. Щоб не пошкодити краю торта, можна прогріти феном зовнішні стінки кільця форми – так вони легше відійдуть від ніжного мусу. Вершки збиваємо з цукровою пудрою до стійких піків. Поміщаємо отриманий крем кондитерський мішок з насадкою і відсаджуємо розетки по колу торта. На поверхню розеток викладаємо ягоди полуниці. До моменту подачі тримаємо муссовый торт в холодильнику.

11. На зрізі контраст рожевого мусу, шоколадної основи і яскравого полуничного желе виглядає дуже апетитно.

Приємного апетиту!

Муссовый торт «Три шоколаду» у домашніх умовах

Це ідеальний торт для шокоголиков! Кожен шар включає в себе шоколад з різним процентним вмістом какао, що і обумовлює різницю у їх колір і відтінки смаку. В якості основи готуємо шоколадний бісквіт без борошна – це буде самий насичений шар з високим відсотком вмісту какао. Він схожий на суфле і відмінно гармонує з наступними менш насиченими шарами мусу. Цікаво порахувати, що в підсумку на такий торт «йде» більше половини кілограма шоколаду. Готовий десерт виходить досить ситний, при цьому його текстура схожа на хмару – ніжна і легка.

Час готування: 60 хв без урахування часу застигання.

Час приготування: 50 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Шоколад 70% для основи – 180 гр.
  • Масло вершкове для основи – 80 гр.
  • Цукор-пісок для основи – 80 гр.
  • Яйця – 4 шт.
  • Кава розчинна – 1 ч. л.
  • Коньяк – 1 ст. л.
  • Сіль — щіпка.
  • Шоколад 56% для першого мусу – 180 гр.
  • Вершки 30-33% для першого мусу – 300 гр.
  • Масло вершкове для першого мусу – 30 гр.
  • Желатин для першого мусу – ½ ч. л.
  • цукрова Пудра для першого мусу – 1 ст. л.
  • Шоколад білий для другого мусу – 180 гр.
  • Вершки 30-33% для другого мусу – 300 гр.
  • Масло вершкове для другого мусу – 30 гр.
  • Желатин для другого мусу – 1 ч. л.
  • Вершки 30-33% для прикраси – 100 гр.
  • цукрова Пудра для прикраси – 3 ст. л.
  • шоколадне Драже – для прикраси.
  • Какао-порошок для прикраси – 1 ч. л.
  • Масло – для змазування форми.

Процес приготування:

1. Розчинна кава поміщаємо в маленьку ємність і заливаємо однією чайною ложкою гарячої води, перемішуємо.

2. Готуємо основу: шоколад 70% ламаємо на шматочки, покласти в миску і додаємо до нього вершкове масло.

3. Суміш шоколаду і масла ставимо на водяну баню і плавим при постійному помішуванні. Коли буде досягнута консистенція однорідна гладка, вливаємо приготовану каву, коньяк і добре перемішуємо.

4. В об’ємну миску розбиваємо яйця, висипаємо до них цукровий пісок, сіль і починаємо збивати на середній швидкості, поступово збільшуючи оберти. Працюємо приблизно п’ять-сім хвилин, поки маса не стане густою і пишною.

5. В отриману яєчну піну додаємо розтоплену шоколадну масу і змішуємо всі разом.

6. Домагаємося однорідності, але при цьому заважаємо акуратними круговими рухами, щоб не допустити осідання повітряної текстури.

7. Дно рознімної форми для тортів діаметром 22 сантиметри застеляємо гуртком промасленого пергаменту. Внутрішні бортики змащуємо тонким шаром вершкового масла. Виливаємо у форму приготоване тісто, розрівнюємо поверхню.

8. Духовку нагріваємо до температури 170 градусів і ставимо форму з шоколадним тестом на середній рівень. Час випічки – 25 хвилин. Можна буде спостерігати, що в духовці тісто спочатку підніметься, а потім вже при кімнатній температурі осяде. Готовому шоколадним суфле даємо охолонути прямо у формі.

9. Для приготування першого мусу в миску кладемо шоколад 56% та вершкове масло.

10. Ставимо миску на водяну баню і розтоплюємо шоколад з маслом до однорідності і гладкості.

11. Охолоджені вершки збиваємо з цукровою пудрою і збиваємо їх до стійких піків. Як тільки крем загусне, збивання припиняємо, щоб не перебити вершки.

12. Желатин заливаємо 2 ст. л. води і залишаємо для набухання, після чого нагріваємо і розчиняємо. У вершковий крем частинами додаємо розтоплений шоколад з маслом, змішуючи обидві маси міксером на низькій швидкості. Тонкою цівкою вливаємо теплий желатин. Якщо маса виходить дуже густий, можна додатково влити кілька столових ложок молока.

13. Приготовлену масу викладаємо поверх основи прямо у форму. Стукаємо дном форми по столу пару раз, щоб шар вирівнявся, а великі бульбашки повітря вийшли. Ставимо форму в холодильник для застигання першого мусу.

14. За аналогією з першим готуємо і другий мус. У миску кладемо поламаний на шматки білий шоколад і вершкове масло. Розтоплюємо компоненти до однорідності на водяній бані. Желатин в зазначеній кількості заливаємо 3 ст. л. води, даємо йому набрякнути 15 хвилин і потім розчиняємо гранули при нагріванні. Отриманої рідини даємо охолонути до теплого стану.

15. Охолоджені вершки збиваємо в густу піну. Цукрову пудру для другого мусу не використовуємо, оскільки білий шоколад володіє високим ступенем солодощі.

16. У збиті вершки вмішуємо розтоплений білий шоколад з маслом, дбайливо перемішуємо лопаткою. Потім вливаємо желатин і знову перемішуємо. Дістаємо форму з заготівлею торта з холодильника і поверх застиглого першого мусу викладаємо приготований крем. Повертаємо форму в холодильник на кілька годин – всі шари мають добре охолонути і застигнути.

17. Щоб акуратно витягти готовий торт з форми, феном прогріваємо бортики з зовнішньої сторони. Потім кільце обережно розкриваємо – стінки торта повинні легко відокремитися.

18. Для прикраси поверхню білого шару посипаємо какао-порошком через дрібне сито. Вершки збиваємо з цукровою пудрою до густоти і поміщаємо крем кондитерський мішок з насадкою. Відсаджуємо об’ємні розетки на присипаній какао поверхні торта. У центр кожної розетки кладемо невеликий шоколадне драже.

19. До моменту подачі обов’язково зберігаємо торт в холодильнику – це збереже його ніжну текстуру в ідеальному стані. Щоб зріз порціонних шматочків був красивим і не змазувався, використовуйте теплий ніж.

Приємного апетиту!

Рецепт муссового торта від Енді шефа

Муссовые торти за рецептами Енді шефа – це завжди щось казково красиве, смачне і бездоганне. Техніка виконання десертів і скрупульозний підхід до процесу автора просто захоплює. За даним рецептом готуємо шикарний муссовый торт з додаванням шампанського, мандаринів та манго. Приготування вимагає часу і уважності, але результат безумовно того варто.

Час приготування: 2 години. без урахування часу заморожування.

Час приготування: 1 година 30 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • для бісквіта Яйця – 2 шт.
  • Цукор-пісок для бісквіта – 20 гр.
  • Вершки 30-33% для бісквіта – 50 гр.
  • Борошно для бісквіта – 50 гр.
  • Листової желатин для мангового шару – 4 гр.
  • Пюре манго – 220 гр.
  • Цукор-пісок для мангового шару – 30 гр.
  • Крохмаль кукурудзяний для мангового шару – 6 гр.
  • Масло вершкове для мангового шару – 55 гр.
  • Мандарини – 200 гр.
  • листової Желатин для мандаринового шару – 4 гр.
  • Шампанське – 110 гр.
  • листової Желатин для мусу з шампанським – 7 гр.
  • Жовток для мусу з шампанським – 20 гр.
  • Цукор-пісок для мусу з шампанським – 40 гр.
  • Вода для мусу з шампанським – 15 гр.
  • Вершки 30-33% для мусу з шампанським – 80 гр.
  • листової Желатин для глазурі – 10 гр.
  • Вода для глазурі – 55 гр.
  • Цукор-пісок для глазурі – 130 гр.
  • Сироп глюкозний 43% для глазурі – 130 гр.
  • для глазурі Шоколад білий – 165 гр.
  • Вершки 30-33% для глазурі – 85 гр.
  • Барвник кандурин – 10 гр.

Процес приготування:

1. Яйця поділяємо на жовтки і білки. Відразу розміщуємо їх в окремі ємності. До жовтків висипаємо половину від зазначеної кількості цукру, до білків – решту піску. Міксером на високій швидкості відразу збиваємо білки до стійкої щільної піни. Потім переходимо до збивання жовтків – потрібно попрацювати до їх побіління і загустіння.

2. В ємність зі збитими жовтками додаємо вершки і просіяне борошно.

3. Збиваємо міксером і отримуємо жовту в’язку масу.

4. Викладаємо в цю масу збиті раніше білки і перемішуємо всі разом силіконової лопаткою.

5. Деко застеляємо промасленим пергаментом або силіконовим килимком. Ложкою викладаємо приготоване тісто в кулінарні кільця діаметром 18 сантиметрів. Якщо кілець немає, то можна спекти коржі довільного діаметра, а потім вже вирізати рівні круглі заготовки потрібного розміру.

6. Деко з тестом ставимо в попередньо нагріту до 160 градусів духовку на середній рівень. Режим нагріву – зверху і знизу. Випікаємо 10-13 хвилин, поки коржі не стануть щільними і пружинистими. Після випікання кільця знімаємо, бісквіт перевертаємо догори дном і даємо йому охолонути.

7. Готуємо манговий шар. Для цього відразу замочуємо листової желатин в дуже невеликій кількості холодної води.

8. У склянці змішуємо цукровий пісок і кукурудзяний крохмаль.

9. Мангове пюре викладаємо в сотейник і нагріваємо до дуже гарячого стану. Потроху висипаємо в пюре суміш цукру і крохмалю, не перестаючи розмішувати віночком. Знімаємо з плити.

10. Суміш повинна загуснути і вийти однорідною.

11. Лист желатину віджимаємо руками і додаємо до мангової суміші. Розмішуємо до повного розчинення желатину.

12. Потім кладемо в манговую масу вершкове масло і вимішуємо до гладкості. Готової суміші даємо охолонути при кімнатній температурі.

13. Переходимо до приготування мандаринового шару. Зазначене кількість желатину відразу заливаємо холодною водою в невеликій кількості. Залишаємо для набухання. Мандарини очистити від шкірки, а часточки цитруса звільняємо від білих плівок і кісточок.

14. Отриману м’якоть мандаринів ріжемо невеликими шматочками і покласти в сотейник. Ставимо його на плиту і нагріваємо цитруси до легкого кипіння.

15. Замочений раніше желатин віджимаємо від води і додаємо до мандаринам в сотейнику. Знімаємо ємність з плити і добре розмішуємо до розчинення желатину. Готовою масою даємо охолонути.

16. Починаємо складання торта. Для цього використовуємо високу кулінарну кільце діаметром 16 сантиметрів. Застеляємо його дно харчовою плівкою.

17. Якщо ботики кільця недостатньо високі, можна додатково прокласти краю смугою щільного матеріалу (плівка, фольга) по внутрішньому колу. Остиглі бісквіти обрізаємо за розміром форми в 16 сантиметрів. Це потрібно для того, щоб прибрати підсохлі при випічці краю. Кладемо коло бісквіта в кільце.

18. На бісквіт викладаємо остиглу манговую масу і відразу ставимо форму в морозилку до того моменту, коли поверхня мангового шару затвердіє. Не варто тримати заготівку до повного замерзання.

19. Починаємо приготування мусу з шампанського. Кладемо В сотейник вказану кількість цукрового піску і води. Нагріваємо суміш на плиті до кипіння і варимо, поки сироп не почне густіти і формувати великі бульбашки (121 градус), після чого знімаємо його з плити. Листовий желатин замочуємо в холодній воді.

20. Жовток покласти в ємність для збивання, починаємо працювати міксером до отримання однорідної маси. Потім тонкою цівкою вливаємо гарячий сироп до жовткової піні, не припиняючи збивати.

21. Маса збільшиться в об’ємі і стане помітно світліше.

22. Желатин отживаем руками від води і кладемо в сотейник, в якому варився сироп – від залишкового тепла посуду желатин розтопиться. Виливаємо желатин до жовтково-сиропної масі, збиваємо хвилину на високій швидкості.

23. Вливаємо шампанське, не припиняючи збивання, і продовжуємо працювати ще одну хвилину.

24. В окремій ємність вершки збиваємо в щільну піну.

25. Тепер виливаємо у збиті вершки приготовану суміш з шампанським і добре перемішуємо обидві маси силіконової лопаткою. Готовий мус повинен вийти досить щільним.

26. Фінальна збірка торта. Для неї потрібно кулінарне кільце діаметром 18 сантиметрів або силіконова форма, як на фото, діаметром 16 сантиметрів. Приготований мус викладаємо в таку форму або кільце і лопаткою піднімаємо масу з внутрішнім бортикам.

27. Дістаємо з морозилки подмороженную заготівлю і укладаємо її в мус у форму.

28. Заготівля повинна злегка «потонути» в мусі. Сформований торт відправляємо в морозилку і витримуємо його там п’ять-шість годин.

29. Для приготування глазурі в сотейнику змішуємо воду, цукровий пісок і глюкозний сироп. Нагріваємо суміш до кипіння і варимо її до досягнення 103 градусів. На даному етапі зручно використовувати голчастий термометр.

30. Білий шоколад поміщаємо в невелику ємність.

31. Вливаємо до шоколаду гарячий сироп.

32. Листовий желатин замочуємо в холодній воді, після чого віджимаємо руками і додаємо в ємність до шоколаду і сиропу. Добре перемішуємо.

33. Вливаємо в масу вершки, перемішуємо.

34. Пробиваємо суміш заглибним блендером протягом однієї-двох хвилин до повної гладкості і однорідності.

35. Висипаємо барвник в масу і збиваємо блендером. Охолоджуємо приготовану глазур.

36. Після закінчення зазначеного часу дістаємо торт з форми.

37. Встановлюємо на деко склянку, а на нього кладемо сам торт. Покриваємо торт приготовленої глазур’ю. Вирівнюємо поверхню спатулой. Торт готовий! При бажанні, можна прикрасити його поверхню за власним смаком, або залишити як є. Ставимо торт в холодильник до моменту подачі.

38. Щоб зріз торта не стерся при розрізуванні на порції, використовуємо нагріте сухий ніж.

Приємного апетиту!

Муссовый торт манго-маракуйя в домашніх умовах

Цей торт вразить вибухом смакових поєднань і нікого байдужим не залишить. Ніжний мус з маракуї обрамлений повітряним шоколадним кремом, а в основі торта – шоколадний бісквіт. Желе на поверхні виглядає дуже соковито і ошатно. Зріз торта відразу спонукає зняти пробу і розгадати, скільки ж там шарів, і яка саме начинка була використана. Приготування такого торта – це справді творчий процес.

Час приготування: 1 година 20 хв. без урахування часу застигання.

Час приготування: 1 годину.

Порцій: 6.

Склад:

  • для бісквіта Яйця – 1 шт.
  • Цукор-пісок для бісквіта – 25 гр.
  • Борошно для бісквіта – 25 гр.
  • Порошок какао для бісквіта – 10 гр.
  • Сіль для бісквіта — щіпка.
  • Розпушувач – ½ ч. л.
  • Пюре манго – 200 гр.
  • Вода для мангового желе – 35 мл
  • Желатин швидкорозчинний для мангового желе – 7 гр.
  • Цукор-пісок для мангового желе – 2 ст. л.
  • Сік маракуйї – 50 мл
  • Желатин швидкорозчинний для мусу з маракуї – 4 гр.
  • Цукор для мусу з маракуї – ½ склянки
  • Вершки 30-33% для мусу з маракуї – 100 гр.
  • Шоколад темний для шоколадного мусу – 200 гр.
  • Вершки 30-33% для шоколадного мусу – 400 мл
  • Желатин швидкорозчинний для шоколадного мусу – 9 гр.
  • Вода для шоколадного мусу – 45 гр.
  • Цукор-пісок для шоколадного мусу – 50 гр.
  • Жовтки яєчні для шоколадного мусу – 3 шт.
  • Вершки 30-33% для декору – 100 мл
  • Шоколад темний для декору – 50 гр.
  • Пюре манго для декору – 70 гр.
  • Пюре маракуї для декору – 50 гр.
  • Желатин швидкорозчинний для декору – 3 гр.
  • Вода для декору – 15 мл
  • Цукор-пісок для декору – 1 ст. л.
  • масло – для змазування форми.

Процес приготування:

1. Для приготування бісквіта з’єднуємо яйце з сіллю і цукровий піском. Збиваємо міксером на високій швидкості до пишноти.

2. Поверх збитої яєчно-цукрової маси просіваємо борошно, розпушувач і какао-порошок. Замішуємо тісто з допомогою лопатки, здійснюючи акуратні кругові рухи.

3. Виливаємо тісто в змащену вершковим маслом круглу форму. Оптимальний діаметр форми – 16 сантиметрів. Випікаємо корж в попередньо розігрітій до 180 градусів духовці на середньому рівні. Час випічки – орієнтовно 15 хвилин. Готовність перевіряємо зубочисткою. Готовий бісквіт витягаємо з форми і охолодити.

4. Переходимо до приготування желе з манго. Мангове пюре, до речі, можна знайти у відділі з дитячим харчуванням. Желатин для желе покласти в невелику ємність і заливаємо водою у зазначеній кількості. Залишаємо для набухання, згідно інструкції.

5. Мангове пюре кладемо в сотейник, з’єднуємо з цукровим піском і нагріваємо до гарячого стану.

6. У гарячу манговую масу відправляємо набряклий желатин і розмішуємо всі разом до повного розчинення желатину.

7. Отриману масу виливаємо в кулінарне кільце діаметром 16 сантиметрів і відправляємо в морозилку. Даємо шару повністю застигнути.

8. Наступний етап – приготування мусу з маракуї. Відразу заливаємо желатин зазначеним об’ємом води і залишаємо для набухання. Сік маракуйї розмішуємо з цукровим піском. Набряклий желатин відправляємо до соку і ставимо ємність на водяну баню. Розмішуємо до повного розчинення желатину. Охолодити до теплого стану.

9. Вершки для мусу збиваємо до стійкої піни і вливаємо до них масу з маракуї з желатином. Збиваємо все разом на середній швидкості для повного змішування.

10. Дістаємо з морозилки кільце з застиглим манговим желе і викладаємо на нього вийшов мус з вершків і маракуї. Вирівнюємо поверхню і повертаємо в морозилку. Даємо заготівлі добре застигнути.

11. Починаємо приготування шоколадного мусу. Желатин заливаємо водою і залишаємо для набухання.

12. Жовтки покласти в миску, засипаємо цукром-піском і розтираємо до однорідності.

13. Миску з жовтково-цукровою сумішшю встановлюємо на водяну баню і прогріваємо до повного розчинення цукрових крупинок. Не забуваємо весь час заважати віночком.

14. Знімаємо миску з жовтковою масою з водяної бані і додаємо желатин. Добре розмішуємо віночком до гладкості. Даємо суміші охолонути до кімнатної температури.

15. Шоколад для мусу ламаємо на шматочки і покласти в миску. Встановлюємо миску на водяну баню і плавим шоколад до гладкої однорідної маси. Потім масу охолодити до злегка теплої температури.

16. Вершки для мусу збиваємо до щільної піни і додаємо до них розтоплений шоколад. Змішуємо всі разом міксером на середній швидкості.

17. Слідом додаємо до шоколадно-вершковою суміші остиглу жовткову масу і добре збиваємо все разом. Отриманий крем переливаємо в кондитерський мішок.

18. Тепер збираємо торт. Для складання використовуємо форму діаметром 18 сантиметрів. Відразу укладаємо в форму шоколадний бісквіт.

19. Далі беремо пакет з шоколадним мусом, відрізаємо куточок і акуратно заповнюємо простір на дні форми між бісквітом і стінками. Потім робимо шар мусу в один сантиметр на поверхні коржа.

20. Дістаємо заморожену заготовку з мангового желе і мусу маракуї і укладаємо її по центру форми поверх шоколадного мусу.

21. Залишилися шоколадним мусом в кондитерському мішку заповнюємо простір між стінками форми і боками заготовки, а також формуємо високий поверхневий шар. Вирівнюємо його за допомогою лопатки. Виймаємо форму з тортом в холодильник на п’ять-шість годин, щоб десерт повністю охолов.

22. Для приготування декору заливаємо желатин водою і залишаємо для набухання. У сотейник покласти пюре манго і маракуї, додаємо цукровий пісок. Ставимо його на плиту. При помішуванні гріємо суміш до гарячого стану і розчинення цукрових кристаликів. Потім знімаємо сотейник з плити і додаємо желатин. Активно розмішуємо до однорідності і даємо охолонути до теплого стану.

23. Виливаємо приготоване желе на поверхню торта і ставимо десерт в холодильник. Желе має повністю застигнути.

24. Шоколад для декору розтоплюємо на водяній бані і даємо масі злегка охолонути до теплого стану.

25. Вершки для декору збиваємо в щільну піну і додаємо розтоплений шоколад. Збиваємо все разом ще пару хвилин – крем повинен бути стійким.

26. Поміщаємо крем кондитерський мішок з насадкою і відсаджуємо об’ємні розетки по краях торта. Торт готовий. Прибираємо його в холодильник до моменту подачі.

27. Щоб порційні шматочки торта мали гарний чіткий зріз, ріжте десерт гарячим сухим ножем.

Приємного апетиту!

Дуже смачний рецепт малинового муссового торта

Муссовые торти припускають величезна різноманітність поєднань різних інгредієнтів, видів основ і технік виконання. Є складні варіанти з поетапною складанням десерту, а є і зовсім прості і досить швидкі рецепти. Цей якраз з таких. В якості тестової основи будемо використовувати бісквітні палички савоярді – їх пориста повітряна структура ідеально поєднується з ніжним мусом. А сам мус готуємо з ароматною малиною – він виходить неприторным, освіжаючим, з м’яким вершковим відтінком. На приготування цього муссового торта не потрібно багато часу – це відмінний варіант, якщо є бажання випробувати свої сили в творенні сучасного модного десерту.

Час готування: 60 хв без урахування часу застигання торта.

Час приготування: 40 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Малина – 600 гр.
  • Цукор-пісок для малинового пюре – 80 гр.
  • Цукор-пісок для сиропу – 1,5 ст. л.
  • Желатин – 12 гр.
  • Вершки 30-33% — 250 мл
  • Печиво савоярді – 20 шт.
  • Апельсин – 1 шт. середнього розміру.

Процес приготування:

1. Для початку приготуємо просочення для печива. Для цього апельсин промиваємо гарячою водою, обсушуємо і знімаємо з нього цедру дрібної теркою або спеціальним ножем. У сотейнику з товстим дном змішуємо цукровий пісок для сиропу і півтори столової ложки води. Ставимо ємність на плиту і нагріваємо сироп. Додаємо апельсинову цедру, перемішуємо і доводимо до кипіння. Варимо суміш, поки сироп не почне злегка густіти. Знімаємо сковороду з плити і даємо цедрі в сиропі охолонути, щоб вона максимально віддала свій цитрусовий аромат в солодку рідину.

2. Для оформлення торта зручно використовувати прямокутну форму розміром 12 на 26 сантиметрів. Розмір і форма, звичайно, можуть бути іншими. Тоді висота і в цілому вигляд готового торта відрізнятимуться від того, що представлено на фото. Внутрішні стінки форми прокладаємо харчовою плівкою – це потім полегшить витяг торта. Палички савоярді легким дотиком змащуємо цитрусовим сиропом з сухою боку. Викладаємо їх по стінці, звертаючи просочену бік всередину, а цукрову – назовні. Для оформлення дна палички підрізаємо до потрібного розміру. Просочуємо з цукровою боку сиропом і укладаємо нею всередину. Залишилася цедру в сиропі зберігаємо для подачі.

3. Желатин заливаємо 1/3 склянки холодної води і залишаємо для набухання, згідно інструкції. Далі працюємо з ягодами. Якщо малина заморожена, то обов’язково її розморожуємо. Пюрируем ягоди заглибним блендером. Отримане пюре протираємо через дрібне сито, щоб досягти гомогенності і шовкової текстури майбутнього мусу. Додаємо цукровий пісок в протерте пюре і перемішуємо до розчинення цукрових кристаликів. Пару столових ложок пюре відкладаємо для прикраси і подачі готового торта. Набряклий желатин нагріваємо до рідкого однорідного стану і вливаємо в основну масу пюре, добре перемішуємо.

4. Добре охолоджені вершки вливаємо в холодну миску і збиваємо міксером на високій швидкості до стійких піків. Якщо є можливість, краще встановити миску з вершками на лід або занурити її в іншу ємність більшого об’єму з водою і льодом. Так збивання буде ефективніше, а вершкова піна вийде щільніше.

5. До збитим вершкам додаємо малинове пюре з цукром і желатином, перемішуємо до повного змішування. Викладаємо отриманий мус на палички савоярді в форму. В середину мусу можна покласти шматочки печива в хаотичному порядку – вони будуть видні на зрізі торта.

6. Формування торта закінчено. Відправляємо десерт в холодильник і витримуємо його п’ять-шість годин, щоб мус повністю застиг. Перед подачею тягнемо за краї плівки вгору і витягаємо застиглий торт. Перекладаємо його на сервірувальне блюдо і прикрашаємо залишеним малиновим пюре і апельсиновою цедрою з сиропу.

Приємного апетиту!

Покроковий рецепт приготування бісквітно-муссового торта

Дуже ніжний, повітряний торт з пористими бісквітними коржами і тане в роті муссовой прошарком з ягід. Цей легкий десерт просто не може не викликати інтерес – смугасті муссовые шматочки так і просяться на дегустацію. Щоб відтінити освіжаючий ягідний мус, для покриття торта приготуємо солодкий крем на основі згущеного молока з додаванням лимонного соку – цитрусові нотки дуже вдало вписуються в загальну смакову композицію і чарівним чином змінюють настрій десерту.

Час готування: 1 година 15 хв. без урахування часу застигання.

Час приготування: 60 хв

Порцій: 6.

Склад:

  • Яйця – 3 шт.
  • Вода – 5 ст. л.
  • Цукор-пісок – 260 гр.
  • Борошно – 8 ст. л.
  • Розпушувач – 10 гр.
  • Сироп ягідний – 4 ст. л.
  • Молоко згущене – 170 гр.
  • Сметана 20% — 120 гр.
  • Лимон – ½ шт.
  • Смородина червона – ¾ склянки
  • чорна Смородина – ¾ склянки
  • Молоко сухе – ½ склянки
  • ягідний Йогурт – 180 гр.
  • Сир – 100 гр.
  • Желатин – 13 гр.
  • Масло рослинне – для змазування форми.
  • Стружка кокосова – 1 склянка
  • М’ята – 1 гілка.

Процес приготування:

1. Для приготування бісквіта розбиваємо яйця і відокремлюємо білки від жовтків.

2. Жовтки покласти в миску, додаємо до них 4 ст. л. цукрового піску із загальної кількості і починаємо збивати міксером на високій швидкості, поки не вийде практично біла повітряна маса. Вливаємо воду в зазначеній кількості, не припиняючи збивати – піна стане трохи рідині.

3. Білки збиваємо в окремій ємності до щільної піни. Всипаємо до них 4 ст. л. цукрового піску із загальної кількості і продовжуємо збивати, поки цукрові кристали не розчиняться.

4. Борошно разом з розпушувачем просіваємо. Змішуємо збиті жовтки з просіяним сухою сумішшю, здійснюючи акуратні кругові рухи. Всі грудочки намагаємося розмішати.

5. В отримане тісто частинами вводимо збиті білки. Змішуємо акуратно, намагаючись не осадити легкість тесту.

6. Для випікання використовуємо круглу роз’ємну форму для тортів діаметром 20 см. Дно форми застеляємо пергаментом. Змащуємо дно і внутрішню поверхню бортиків тонким шаром рослинного масла.

7. Викладаємо в підготовлену форму бісквітне тісто. Ставимо його в попередньо нагріту до 180 градусів духовку на середній рівень. Час випікання – орієнтовно двадцять п’ять хвилин. В кінці перевіряємо готовність сірником або зубочисткою.

8. Готовий бісквіт дістаємо з духовки, витягаємо з форми, знімаємо пергамент з дна. Даємо випічці охолонути. Потім розрізаємо на два рівних коржа. Якщо центр піднявся при випічці, то зрізаємо його до рівній площині. Просочуємо коржі ягідним сиропом. Використану форму для випічки моєму і витираємо на сухо. Верхню частину бісквіта укладаємо назад у форму зрізом вгору.

9. Готуємо ягідний мус. Якщо ягоди заморожені – обов’язково розморожуємо їх перед приготуванням і зайву рідину зливаємо. Пюрируем ягоди з допомогою блендера. В отримане пюре додаємо половину склянки цукрового піску із загальної кількості, ягідний йогурт, сир та сухе молоко. Пробиваємо всі разом блендером до однорідності. Желатин замочуємо в ¼ склянки холодної води, залишаємо для набухання, згідно інструкції на упаковці. Потім нагріваємо до повного розчинення гранул і отриману рідину вливаємо до ягідної суміші. Збиваємо все разом міксером одну-дві хвилини. Приготований мус поміщаємо в холодильник на п’ять-десять хвилин для початку стабілізації.

10. Збираємо торт. У форму на перший пласт бісквіта викладаємо 2/3 частини ягідного мусу, вирівнюємо його. Кладемо другий бісквітний корж зрізом вниз, злегка притискаємо для рівного положення. Зверху викладаємо частину мусу і вирівнюємо поверхню лопаткою. Ставимо форму з тортом в холодильник на пару годин – мус повинен застигнути.

11. Готуємо крем для покриття. Лимон моєму гарячою водою для посилення сокоотделенія. З половини цитруса вичавлюємо сік і проціджують його. У мисці збиваємо згущене молоко і сметану. Збиваємо суміш міксером на високій швидкості пару хвилин. Потім вливаємо лимонний сік і продовжуємо збивати на повільній швидкості – крем почне густіти. Готового крему даємо постояти в холодильнику п’ятнадцять-двадцять хвилин для стабілізації.

12. Охолоджений торт покриваємо рівним шаром приготованого крему з усіх боків. Прибираємо десерт в холодильник на півгодини.

13. Дістаємо десерт і прикрашаємо поверхню свіжими ягодами і листочками м’яти. Простір навколо ягід і боки торта обсипаємо кокосовою стружкою.

14. До моменту подачі тримаємо торт в холодильнику.

15. Щоб зріз порціонних шматочків мав чіткий малюнок, нарізаємо торт нагрітим сухим ножем.

Приємного апетиту!

Домашній муссовый торт з вишнею

Дивно, як легкий повітряний десерт може мати таку високу смакову насиченість. Муссовый торт буквально тане в роті, залишаючи після себе яскравий смак шоколаду і вишні. Ця випічка безумовно сподобається і затятим шокоголикам, і любителям ягідних десертів. Шматочок такого торта бачиться ідеальним завершенням святкового вечері – він не обтяжить вже повний шлунок, але доповнить трапезу завершальним солодким акордом.

Час приготування: 1 година 30 хв.

Час приготування: 55 хв.

Порцій: 12.

Склад:

  • Борошно – 250 гр.
  • Розпушувач – 1 ч. л.
  • Цукор-пісок для тіста – 150 гр.
  • Порошок какао для тіста – 30 гр.
  • Сіль для тіста — щіпка.
  • Жовтки яєчні – 2 шт.
  • Масло вершкове – 150 гр.
  • Шоколад гіркий – 300 гр.
  • листової Желатин – 3 аркуша.
  • Білки яєчні – 2 шт.
  • Цукор-пісок для мусу – 200 гр.
  • Вершки 30-33% для мусу – 450 мл
  • Сіль для тіста – щіпка.
  • Порошок какао для мусу – 2 ст. л.
  • ванільний Екстракт для мусу – ½ ч. л.
  • Вишня – 200 гр.
  • Цукор-пісок для начинки – 50 гр.
  • Крохмаль для начинки – 1 ст. л.
  • Шоколад тертий – 2-3 ст. л.
  • Масло рослинне – для змазування форми.

Процес приготування:

1. Готуємо тісто для коржа. У широкій мисці змішуємо борошно, порошок какао, цукровий пісок, сіль і розпушувач. Вершкове масло в охолодженому стані нарізаємо кубиками, додаємо до сухої суміші. Рубаємо в крихту. Додаємо до отриманої крихті яєчні жовтки і замішуємо тісто.

2. Роз’ємну круглу форму діаметром 26 сантиметрів змащуємо тонким шаром рослинного масла. Викладаємо приготоване тісто і розрівнюємо його по всій площі дна форми. Духовку розігріваємо до температури 200 градусів і ставимо в неї форму з тестом на середній рівень. Випікаємо двадцять хвилин.

3. Готовий корж дістаємо з духовки, даємо охолонути. Витягуємо його з форми і кладемо на плоске блюдо. Бортик від форми моєму і витираємо на сухо. Встановлюємо його навколо коржа на блюді – це буде форма-обмежувач для мусу.

4. Білки поміщаємо в миску і збиваємо їх до щільної піни. Потім додаємо 50 грам цукру і сіль, продовжуємо збивати, поки цукрові кристали не розчиняться.

5. Гіркий шоколад ламаємо на невеликі шматочки, покласти їх в миску і розтоплюємо на водяній бані до рідкого стану. Додаємо до розтопленого шоколаду 150 грам цукру, вказану кількість порошку какао і ретельно все змішати до однорідності.

6. Охолоджені вершки збиваємо до щільної піни. Вливаємо ванільний екстракт і змішуємо його з вершковою масою.

7. В об’ємну миску переливаємо шоколадну масу. Додаємо до неї третину від усієї кількості збитих вершків і добре розмішуємо.

8. Желатин заливаємо невеликою кількістю холодної води, залишаємо для набухання. Потім листи желатину віджимаємо, кладемо в сотейник, заливаємо 2 ст. л. води і нагріваємо до розчинення. Кипіння не допускаємо. Отриману рідину остуджуємо і вливаємо до шоколадно-вершкову масу.

9. Додаємо решту збитих вершків, ретельно вмішуючи їх в загальну масу.

10. В останню чергу частинами вводимо збиті білки, перемішуючи їх з основною масою акуратними круговими рухами. Мус виходить досить густим.

11. Поверх коржа, укладеного в кільце на блюді, викладаємо приготований шоколадний мус. Прибираємо майбутній торт в холодильник на годину-дві, щоб маса застигла.

12. Якщо заморожені вишні, то обов’язково розморожуємо їх перед приготуванням. Зайвий сік зливаємо. Покласти ягоди в сотейник і додаємо цукор. Нагріваємо вишні на плиті практично до кипіння при постійному помішуванні. Крохмаль розвести в 2 ст. л. холодної води і вливаємо цю рідину в гарячу вишневу масу. Активно заважаємо одержаний топпінг, не доводячи до кипіння і знімаємо з плити. Даємо топпингу охолонути.

13. Дістаємо торт з холодильника і звільняємо його від кільця. Щоб було легше відокремити десерт, акуратно проводимо тонким ножем між тортом і внутрішніми стінками кільця.

14. На поверхню мусу викладаємо вишневий топпінг – на холодній поверхні торта він відразу починає схоплюватися.

15. Поверх начинки висипаємо трохи тертого шоколаду для прикраси. Охолоджуємо торт в холодильнику ще півгодини-годину і подаємо до столу. Щоб зріз десерту був рівним і чітким, розрізаємо його нагрітим сухим ножем.

Приємного апетиту!