Огірки в гірчичній заливці з часником на зиму
Огірки в гірчичній заливці з часником на зиму виходять бездоганними. Пікантна закачування використовується в якості закусок і складових різних страв і салатів. Ароматне частування виходить хрустким і неймовірно ароматним. Легкий рецепт освоїть навіть той, хто ніколи не запасався зимовими заготовками.
Час готування – 3 ч. 40 хв.
Час приготування – 25 хв.
Порції – 2 л.
Склад:
На 2 літрові банки:
- Огірки – 1,2-1,3 кг
- Цукор-пісок – 100 гр.
- Часник – 4 зубчики.
- Гірчиця – 3 ст. л.
- Оцет 9% – 100 мл
- Парасольки кропу – 4 шт.
- Лист вишні/смородини – 8 шт.
- Лист хрону – 1 шт.
- Гвоздика – 4 бутона.
- Перець чорний горошком – 10 шт.
- Перець запашний горошком – 4 шт.
- Сіль – 1 ст. л.
- Вода – 600 мл
Процес приготування:
Крок 1. Рівні огірки обдаємо струменем води, змиваючи пісок і землю. Складаємо в миску з водою і залишаємо на пару годин. Добре промиваємо плоди, зрізаючи з кожного кінчики. Баночки промиваємо і прогріваємо в духовій шафі або застосовуємо свій метод стерилізації. Перевіряємо на цілісність. Кришки ошпарюємо окропом.
Крок 2. Листя (беремо на вибір) промиваємо і ошпарюємо окропом. За підготовленим скляних ємностей розподіляємо зелень, перець і гвоздику.
Крок 3. Часникові дольки ріжемо на частини. Заповнюємо ємності огірками спочатку вертикально, а потім, як вийде в залежності від розміру плодів. У порожнечі засипаємо часник. Зверху розкладаємо залишилася зелень і спеції. Прикриваємо кришкою, поки вариться розсіл.
Крок 4. У посуді для варіння розсолу змішуємо воду і готову гірчицю (вибираємо самостійно, різновидів достатньо, тому спираємося на свій смак). Розмістивши на конфорці нагріваємо. Солимо і додаємо цукор. Доводимо до кипіння. Варимо 4 хвилини. Вводимо півсклянки оцтової кислоти і доводимо до готовності, вскипятив і відключивши нагрівання.
Крок 5. Мутний киплячий розсіл обережно виливаємо на огірки, заливаючи невеликими порціями, щоб рідина встигала розподілятися.
Крок 6. На дно каструлі з теплою водою укладаємо ганчірочку. Переміщаємо гарячі баночки і прикриваємо стерильними кришками. Довівши до кипіння, стерилізуємо на середній температурі 10 хвилин. Акуратно виймаємо заготовки, щоб не обшпаритися. Скориставшись закаточним ключем, закатуємо, закутуємо в перевернутому вигляді.
Крок 7. Коли банки повністю охолонуть, перевіряємо, чи не підтікає чи маринад і переносимо в комору. Взимку відкриваємо закрутку і дегустуємо частування пряного посолу з смаженої або тушкованою картоплею або ріжемо тонкими скибочками і кладемо на апетитний бутерброд. Приємного апетиту!