Помідори у власному соку на зиму – 10 рецептів пальчики оближеш з покроковими фото

Помідори у власному соку – це неймовірно смачна і корисна їжа, яку можна вживати в їжу у вигляді самостійної страви та як доповнення до будь-якого гарніру. З закачування також вийде прекрасний домашній соус – без додавання хімії.

Помідори у власному соку на зиму «Пальчики оближеш»

Оцет – ідеальний консервант для закаток. Він дозволяє зберігати їх на довгий час, а також виступає підсилювачем аромату і смаку свіжих томатів.

Інгредієнти на
3 порц.

  • Помідори 2 кг
  • Сіль 1 ст. л.
  • Цукор-пісок 3 ст. л.
  • Оцет столовий 9% 1 ст. л.

Процес приготування:

  1. Як заготовити помідори у власному соку на зиму «Пальчики оближеш»? Промиваємо помідори і обтираем їх кухонним рушником. Розрізаємо кожен томат уздовж на дві половинки (беремо тільки частину плодів, приблизно 1,2 кг). Потім викладаємо їх в блендер і подрібнюємо в пюре. Це можна зробити за допомогою м’ясорубки або соковижималки.
  2. Виливаємо томатну кашку в окрему ємність. Додаємо в неї сіль і цукор. Ретельно перемішуємо масу до однорідності.
  3. Ставимо на конфорку каструлю з томатною сумішшю. Включаємо плиту і доводимо масу до кипіння. Варимо ще 10 хвилин. Очищаємо банку і кришку. Стерилізуємо їх будь-яким зручним способом. У чисту стерильну тару викладаємо решта помідори і заливаємо їх гарячою водою. Накриваємо банку кришкою і залишаємо на 15 хвилин.
  4. За 15 хвилин зливаємо воду з банки. Вливаємо в банку 1 столову ложку 9% оцту. Додаємо до помідорів гаряче пюре. Ставимо банки в широку каструлю, дно устеляємо рушником, наливаємо воду по плечики банок і стерилізуємо 15 хвилин-літрові банки.
  5. Накриваємо баночку кришкою і закатуємо. Перевертаємо ємність догори дном і ставимо в будь-якому зручному місці. Накриваємо кришкою і гарненько закутуємо. Коли томати охолонуть, переносимо закатку у прохолодне місце.

Приємного апетиту!

Помідори у власному соку в літрових банках без стерилізації

Для даного рецепта краще всього вибирати помідори середнього розміру. Бажано, щоб вони були максимально однаковими. В результаті вийде дуже корисне і смачне блюдо.

Час приготування: 1 ч. 20 хв.

Час приготування: 55 хв.

Кількість порцій: 1.

Інгредієнти:

  • Помідори – 2 кг
  • Цукор – 3 ст. л.
  • Сіль – 1 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Помідори ретельно промиваємо. Відкладаємо ті плоди, які плануємо подрібнити. Розрізаємо їх на дві частини вздовж і викладаємо в блендер. Найкраще подрібнювати томати в соковижималці: вона відокремлює шкірку від м’якоті.

Крок 2. Переливаємо томатну масу в каструлю. Додаємо сіль і цукор. Перемішуємо інгредієнти до однорідності. Включаємо техніку. Доводимо томатний сік до кипіння і варимо протягом 10 хвилин.

Крок 3. Стерилізуємо банки і кришки: перевіряємо їх на наявність дефектів, очищаємо содою, ретельно промиваємо і ставимо в духовку або мікрохвильову піч (додаємо в банку трохи води). Також тару можна стерилізувати над парою на плиті.

Крок 4. Готову банку заповнюємо помідорами до верху. Наливаємо воду в чайник і доводимо до кипіння. Акуратно заливаємо окропом помідори в банці. Стежимо, щоб плоди не лопнули. Накриваємо тару кришкою і залишаємо на 10 хвилин.

Крок 5. Через певний час, коли помідори прогріються, зливаємо воду з банки в раковину. Заливаємо помідори гарячою томатною масою. Накриваємо ємність кришкою і закатуємо. Ставимо банку на підлогу догори дном і закутуємо. Коли закачування охолоне, переносимо її в льох для подальшого зберігання.

Приємного апетиту!

Мариновані помідори у власному соку на зиму

Консервація помідорів унікальна: томати зберігають не тільки більшість своїх корисних властивостей, але і залишаються такими ж смачними і ароматними протягом довгого часу. Секрет в тому, що в закачування не додаються спеції.

Час приготування: 1 ч. 35 хв.

Час приготування: 1 ч.

Кількість порцій: 1.

Склад:

  • Помідор – 500-700 гр.
  • томатна Паста – 100 гр.
  • Цукор – 1,5 ст. л.
  • Сіль – 1 ст. л.
  • Оцет столовий 9% – 1 ст. л.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

Крок 1. Щоб помідори довго зберігалися, для загортання необхідно вибирати щільні і неушкоджені плоди. Наступним нашим кроком буде промивка томатів. Робимо це в холодній воді. Потім обтираем помідори рушником.

Крок 2. Підбираємо банку і кришку для закачування. Якщо немає видимих ушкоджень, очищаємо тару з кришкою содою. Промиваємо їх і стерилізуємо будь-яким зручним способом. Щільно укладаємо в чисту банку помідори.

Крок 3. Наливаємо воду в каструлю і ставимо її на конфорку. Доводимо рідину до кипіння на середньому вогні і вливаємо в неї томатну пасту. Перемішуємо пасту з водою і знову доводимо до кипіння. Через пару хвилин додаємо цукор і сіль. Перемішуємо інгредієнти і знімаємо утворилася пінку. Варимо заливку ще кілька хвилин. Потім додаємо оцет і вимикаємо плиту.

Крок 4. Добре перемішуємо заливку перед тим, як залити її в банку з помідорами. Коли цей крок буде пройдено, накриваємо банку з помідорами і заливкою кришкою. Наливаємо в каструлю воду і ставимо всередину закатку. Включаємо плиту і стерилізуємо ємність з вмістом 15 хвилин.

Крок 5. Накриваємо банку кришкою і закатуємо. Перевертаємо її і ставимо в зручне місце. Закутуємо теплою ковдрою або пледом. Коли закачування охолоне, перевертаємо її кришкою вгору і залишаємо на зберігання в погребі.

Приємного апетиту!

Як заготовити помідори у власному соку з оцтом?

Щоб помідори в банках довго зберігалися і не зіпсувалися, перед тим, як заливати їх гарячим томатним пюре, необхідно потримати їх в кип’яченій воді 10-15 хвилин.

Час приготування: 1 ч. 55 хв.

Час приготування: 1 ч. 5 хв.

Кількість порцій: 2.

Склад:

  • Помідор – 5 кг
  • Сіль – 3 ст. л.
  • Цукор – 6 ст. л.
  • Оцет яблучний 6% – 2 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Промиваємо томати в прохолодній воді і обтираем їх кухонним рушником. Для заливки необхідно 2 кілограми помідорів. Розрізаємо кожен томат вздовж на 2 половинки. Подрібнюємо помідори в блендері або за допомогою інших доступних пристроїв.

Крок 2. Переливаємо томатну кашку в каструлю. Всипаємо необхідну кількість солі і цукру, ретельно перемішуємо вміст і ставимо ємність на плиту. Доводимо масу до кипіння на великому вогні. Потім зменшуємо вогонь і варимо суміш ще 10 хвилин.

Крок 3. Перевіряємо тару для закаток. Якщо вона не пошкоджена, стерилізуємо банки і кришки: доводимо воду до кипіння на плиті і викладаємо в неї кришки, кип’ятимо 10 хвилин, банки вимиваємо гарячою водою.

Крок 4. Чисті помідори позбавляємо від плодоніжок. Викладаємо їх у стерилізовані банки. Щільно укладаємо. Ставимо на плиту каструлю з водою. Доводимо її до кипіння. Заливаємо окропом помідори, накриваємо банки кришками або рушником і залишаємо на 20 хвилин.

аг 5. Через певний час прибираємо кришки або рушник, зливаємо воду з банок в раковину і додаємо в кожну банку однакову кількість оцту. Заливаємо гарячим томатним пюре помідори до самого верху банок. Закатуємо кришками і перевертаємо догори дном. Закутуємо банки, даємо охолонути. Через 2-3 дні переносимо на зберігання в комору.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт помідорів у власному соку без оцту

Помідори у власному соку можуть зберігатися тривалий час без оцту і стерилізації. Єдине, що необхідно зробити в даному випадку – стерилізувати банки і кришки для зберігання заготовок.

Час готування: 2 ч.

Час приготування: 45 хв.

Кількість порцій: 2 л.

Інгредієнти:

  • Помідори – 4 кг
  • Сіль – 40 гр.
  • Цукор – 50 гр.

Процес приготування:

Крок 1. Підбираємо приблизно однакові за розміром помідори середньої величини. Якщо томати зіпсовані або мають видимі пошкодження, не використовуємо їх. Всі томати промиваємо і обтираем рушником. Більш м’які плоди (2,5 кг) подрібнюємо за допомогою соковижималки, більш щільні (1,5 кг) залишаємо для укладання в банки.

Крок 2. Стерилізуємо тару для закачування помідорів. В чисті банки викладаємо томати. Наливаємо в каструлю воду. Ставимо ємність на конфорку і доводимо воду до кипіння.

Крок 3. Заливаємо окропом помідори в банках. Накриваємо ємності кришками і залишаємо на 8-10 хвилин, щоб прогріти плоди. Через покладений час повторюємо процес знову.

Крок 4. Ставимо на плиту томатне пюре в каструлі, всипаємо цукор і сіль. Перемішуємо масу і доводимо до кипіння. Варимо 20 хвилин.

Крок 5. Зливаємо гарячу воду з банок з томатами. Заливаємо в банки гаряче пюре і закатуємо кришками. Даємо закаткам охолонути 2-3 дні в перевернутому положенні під теплою ковдрою. Потім зберігаємо їх у коморі.

Приємного апетиту!

Очищені помідори без шкірки з лимонною кислотою на зиму

Рецепт простий в приготуванні і саме тому є традиційним. Порції інгредієнтів розраховані на пів-літрову банку. Якщо є необхідність приготувати загортання в ємностях побільше, кількість інгредієнтів потрібно збільшити.

Час приготування: 1 ч. 25 хв.

Час приготування: 35 хв.

Кількість порцій: 1.

Склад:

  • Помідор – 300 гр.
  • Сіль – ½ ч. л.
  • Цукор – 1 ст. л.
  • Кислота лимонна – 1 щіпка.
  • Перець чорний горошком – 5 шт.

Процес приготування:

Крок 1. Займемося стерилізацією банки і кришки. Попередньо очищаємо содою тару, гарненько промиваємо теплою водою. Стерилізуємо її будь-яким зручним способом.

Крок 2. На дно чистої банки викладаємо лимонну кислоту, сіль і цукор. Промиваємо помідори і позбавляє їх від шкірки: заливаємо окропом на пару хвилин, а потім поміщаємо їх на таку ж кількість часу в холодну воду. Укладаємо помідори без шкірки в банку. Накриваємо ємності кришками.

Крок 3. Укладаємо на дно великої каструлі рушник або тканинну серветку. Ставимо банку всередину, наливаємо воду в каструлю до «плічок» ємності. Доводимо воду до кипіння на середньому вогні. Злегка піднімаємо кришку: якщо помідори осіли на дно, пустили сік і залишилося місце, додаємо ще кілька томатів в банку.

Крок 4. Стерилізуємо томати ще 15 хвилин. Потім вимикаємо плиту і дістаємо банку з каструлі. Накриваємо кришкою і закатуємо.

Крок 5. Перевертаємо банку кришкою вниз і ставимо в будь-яке зручне місце для остигання. Вкриваємо ковдрою або пледом. Потім зберігаємо закатку в коморі в звичайному положенні.

Приємного апетиту!

Різані помідори часточками на зиму в банках

Щоб приготувати закатку з помідорів за даним рецептом, потрібно трохи повозитися – зняти шкірку і порізати томати. Проте результат вартий ваших зусиль.

Час приготування: 1 ч. 35 хв.

Час приготування: 55 хв.

Кількість порцій: 3.

Склад:

  • Помідори – 5 кг
  • Часник – 3-4 зуб.
  • Перець запашний горошком – 6 шт.
  • Цукор – 5 ст. л.
  • Сіль – 2 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Очищаємо літрові банки з допомогою соди. Ретельно промиваємо їх, наливаємо трохи води і ставимо в духовку. Включаємо духовку і виставляємо температуру 150 градусів. Стерилізуємо банки 15 хвилин. Відкриваємо духова шафа, продовжуємо стерилізацію ще кілька хвилин. Потім дістаємо ємності з духовки і виливаємо воду. Перевертаємо банки догори дном і ставимо на паперовий рушник.

Крок 2. Підбираємо томати для закаток. Відкладаємо зіпсовані помідори. Для закладки в банки беремо більш щільні і менш соковиті помідори. Для заливки вибираємо більш м’які і стиглі.

Крок 3. Помідори розрізаємо (3 кг) для заливки на дві частини. Викладаємо їх у соковижималку і подрібнюємо. Очищаємо зубчики часнику від лушпиння і додаємо в томатну кашку. Слідом відправляємо перець, цукор і сіль. Ретельно перемішуємо масу.

Крок 4. Включаємо плиту. Розігріваємо її при температурі 120 градусів. Помідори для укладання в банки (2 кг) заливаємо заздалегідь підготовленим окропом. Потім охолоджуємо їх у воді пару хвилин і знімаємо шкірку. Нарізаємо помідори часточками. Розкладаємо часточки помідорів по банкам. Заливаємо їх томатним пюре і накриваємо кришками.

Крок 5. Ставимо банки з помідорами в духовку і залишаємо на 15 хвилин. Потім дістаємо банки з духовки і закатуємо. Закутуємо банки пледом, попередньо обернувши їх дном вгору. Потім зберігаємо загортання в погребі.

Приємного апетиту!

Закачування на зиму з помідорів у власному соку з цибулею

Закатку з томатів можна подавати до столу у вигляді доповнення до гарніру, використовувати для приготування різних томатних соусів і підливи. Щоб блюдо вийшло смачним, краще вибирати помідори невеликого розміру, пружні і м’ясисті.

Час готування: 2 ч. 20 хв.

Час приготування: 1 год 30 хв.

Кількість порцій: 2-4.

Інгредієнти:

  • Помідор – 2,5 кг
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт.
  • Лимон – ½ шт.
  • Цукор – 1 ч. л.
  • Сіль – 1 ч. л.
  • Чебрець – 1 шт.
  • Базилік – 1 шт.

Процес приготування:

Крок 1. Промиваємо всі плоди прохолодною проточною водою. Обтираем помідори рушником. Відкладаємо більш соковиті і м’які томати для заливки. Нарізаємо їх гострим ножем на дрібні шматочки і викладаємо на дно каструлі.

Крок 2. Очищаємо цибулю від лушпиння і злегка промиваємо його водою. Потім ріжемо цибулину вздовж на дві частини. Кожну половинку нарізаємо півкільцями. Відправляємо цибулю в каструлю з помідорами.

Крок 3. Слідом відправляємо трави, які подрібнюємо. Промиваємо лимон, обтираем його рушником і вичавлюємо сік з плоду за допомогою соковижималки або вручну. Виливаємо його в каструлю.

Крок 4. Додаємо сіль і цукор. Перемішуємо інгредієнти до однорідності і ставимо каструлю з масою на конфорку. Включаємо плиту і варимо вміст ємності протягом 20 хвилин на слабкому вогні. Постійно помішуємо масу.

Крок 5. Тепер займемося більш щільними томатами. Доводимо воду до кипіння будь-яким зручним способом. Потім заливаємо гарячою рідиною помідори. Через пару хвилин зливаємо окріп і заливаємо помідори холодною водою. Через кілька хвилин знімаємо шкірку з плодів.

Крок 6. Стерилізуємо тару для закаток. Заздалегідь досліджуємо банки і кришки на наявність ушкоджень, очищаємо їх харчовою содою, ретельно промиваємо і ставимо в духову шафу. Помідори розрізаємо на дві рівні частини. Викладаємо їх у банки.

Крок 7. Проціджуємо готову заливку в окрему ємність через дрібне сито. Вливаємо гарячу суміш у банки з томатами. Накриваємо ємності кришками. Покриваємо дно великої каструлі рушником. Ставимо всередину банки з помідорами. Заливаємо в каструлю воду до «плічок» банок. Переміщаємо каструлю на конфорку і включаємо плиту. Стерилізуємо закачування 20 хвилин.

Крок 8. Вимикаємо плиту і дістаємо банки з каструлі. Закочує їх кришками і перевертаємо. Ставимо в будь-яке зручне місце для остигання. Закутуємо теплим пледом.

Приємного апетиту!

Покроковий рецепт помідорів у власному соку на зиму з часником

Часник надає страві деяку пікантність. Якщо ви любите більше гостроти і незвичності у смаку, можна додати спеції, наприклад, перець або корицю. Якщо томати солодкі, цукор можна не додавати.

Час приготування: 1 год 30 хв.

Час приготування: 50 хв.

Кількість порцій: 2.

Склад:

  • Помідори – 5 кг
  • Часник – 4 зуб.
  • Цукор – 2 ст. л.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Оцет 9% – 6 ч. л.

Процес приготування:

Крок 1. Помідори для закаток повинні бути різної величини і м’якості. Краще всього вибирати томати різних сортів. Розподіляємо помідори: більш дрібні і менш соковиті відкладаємо для укладання в банки (2 кг), а великі і соковиті – для заливки (3 кг). Промиваємо і обтираем всі томати.

Крок 2. Очищаємо банки і кришки содою. Промиваємо їх теплою водою і ставимо в духову шафу на стерилізацію. Відокремлюємо від головки часнику необхідну кількість зубчиків. Очищаємо їх і нарізаємо часточками.

Крок 3. В стерилізовані банки укладаємо помідори і часник шарами. Помідори для заливки нарізаємо на шматочки довільного розміру і додаємо в каструлю. Накриваємо каструлю кришкою, ставимо на плиту і варимо томати 5-7 хвилин на середньому вогні. Помідори до кипіння не доводимо.

Крок 4. Проціджуємо томатну масу через дрібне сито, щоб позбутися від насіння і шкірки. Додаємо цукор і сіль. Перемішуємо. Ставимо сік на плиту і доводимо його до кипіння на середньому вогні. Знімаємо білу піну, що утворилася в процесі варіння.

Крок 5. Варимо сік ще 5 хвилин і вимикаємо плиту. Потім розливаємо масу по банкам до самого верху. Накриваємо ємності кришками. Укладаємо на дно великої каструлі рушник. Ставимо всередину банки. Переміщаємо каструлю з банками на плиту. Заливаємо в каструлю воду. Кип’ятимо закачування 10 хвилин.

Крок 6. Вимикаємо плиту і дістаємо банки з каструлі. Наливаємо в кожну ємність оцет. Накриваємо банки кришками і закатуємо. Ставимо банки на підлогу кришками вниз і закутуємо. Коли закачування охолонуть, зберігаємо їх у коморі.

Приємного апетиту!

Дуже смачний помідори з хроном на зиму в банках

Рецепт підійде для любителів пряних томатів. Закуска підійде до будь-якого гарніру і виду м’яса. Її можна використовувати в якості салату або самостійного блюда.

Час готування: 2 ч. 20 хв.

Час приготування: 1 ч. 30 хв.

Кількість порцій: 1-2.

Склад:

  • Помідор – 4 кг
  • Часник – ¼ склянки
  • Перець болгарський солодкий – 250 гр.
  • Морква – 250 гр.
  • Хрін сухий – ¼ склянки
  • Петрушка – за смаком.
  • Перець запашний горошком – 5-6 шт.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Цукор – 5 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Очищаємо банки і кришки для майбутніх закаток з допомогою харчової соди. Добре промиваємо їх і стерилізуємо будь-яким зручним способом. Промиваємо всі помідори. Обтираем їх і вибираємо ті, які підуть на укладання в банки. Проколюємо їх зубочисткою або голкою в декількох місцях. Так вони не лопнуть, коли будемо заливати в банки окріп.

Крок 2. Промиваємо зелень проточною водою. Викладаємо на паперовий рушник, щоб вона висохла. На дно банки кладемо петрушку, а зверху укладаємо помідори.

Крок 3. Для соусу помідори заливаємо окропом, заздалегідь підготовленим будь-яким зручним способом. Через пару хвилин виливаємо гарячу воду і заливаємо помідори холодною водою. Через кілька хвилин зливаємо рідину і знімаємо шкірку з помідорів.

Крок 4. Розрізаємо кожен плід на чотири частини. Подрібнюємо помідори в блендері або за допомогою іншої техніки. Очищаємо часник і моркву. Також розрізаємо їх на шматки і подрібнюємо в блендері.

Крок 5. Промиваємо солодкий перець розрізаємо вздовж на дві частини. Позбавляємося від серцевини і знову промиваємо овоч. Знову розрізаємо кожну половинку перцю і подрібнюємо всю масу у блендері.

Крок 6. Кип’ятимо воду в чайнику. Заливаємо її в банки з помідорами і накриваємо ємності кришками і рушником. Залишаємо на 5 хвилин. Доводимо до кипіння ще одну порцію води. Зливаємо рідину з банок і заливаємо окропом. Накриваємо кришками і рушником на 10-15 хвилин.

Крок 7. У подрібнені помідори, додаємо цукор, сіль і подрібнений перець. Ставимо каструлю на плиту і доводимо масу до кипіння. Додаємо інші інгредієнти. Перемішуємо і кип’ятимо на невеликому вогні. Знімаємо пінку. Заливка буде готова, коли пінка перестане з’являтися.

Крок 8. Знову зливаємо воду з банок. Заливаємо гарячою масою помідори в банці. Накриваємо кришками ємності і закатуємо. Закутуємо банки ковдрою і даємо охолонути.

Приємного апетиту!