Покроковий рецепт приготування пончиків на молоці без дріжджів
Ці пончики готуються на бездрожжевом тесті. В якості рідкої основи використовуємо молоко. Щоб вироби були пишними і пористими, використовуємо соду і обов’язково просіваємо борошно при замішуванні тіста. Після обсмажування рекомендуємо обов’язково обсушити гарячі пампушки паперовим рушником – зайве масло вбереться в нього, і самі пампушки будуть менш жирними. При подачі рясно обсипаємо пончики цукровою пудрою, щоб відтінити здобний смак тіста і зробити солодкість десерту більш вираженою.
Час приготування: 40 хв.
Час приготування: 15 хв.
Порцій: 8.
Інгредієнти:
- Яйця – 3 шт.
- Молоко – 1 л
- Цукор-пісок – 1 склянка
- Борошно – 4 склянки
- Сіль – щіпка.
- Сода – 1 ч. л.
- Оцет – 1 ч. л.
- Масло рослинне – для смаження.
- цукрова Пудра – для посипання.
Процес приготування:
1. У миску відповідного розміру розбиваємо яйця, додаємо цукровий пісок, сіль, соду і розпушувач. Віночком змішуємо всі разом до повної однорідності.
2. В отриману суміш вливаємо молоко і оцет. Знову розмішуємо до однорідності.
3. Всипаємо невеликим порціями просіяне борошно і добре вимішуємо після кожного додавання. В залежності від характеристик конкретної борошна, її може знадобитися більше або менше, ніж зазначено в рецепті.
4. Орієнтуємося на підсумкову консистенцію: маса повинні бути густою, неоформленої, падати з ложки м’яким шматком.
5. У глибокій сковороді або сотейнику розігріваємо масло до киплячого стану. Десертною ложкою набираємо невеликі порції тіста і опускаємо їх в гаряче масло у вигляді округлих пончиків. Щоб тісто не липло до ложці, можна опускати прилад у склянку з водою перед набиранием кожній порції.
6. Обсмажуємо пончики з кожного боку до рум’яної скоринки при середньо-високій температурі плити. Вироби збільшуються при смаженні, тому не багато тіста викладаємо в сковороду – пончики повинні вільно плавати в маслі.
7. Обсмажені пампушки знімаємо зі сковороди і відразу кладемо на паперовий рушник, щоб воно ввібрало зайвий жир. Відразу ж можна розламати один з пончиків, щоб перевірити м’якуш на готовність і переконатися, що температура плити і час обсмажування вірні. Якщо м’якуш не пропікся, температуру плити варто знизити, а час обсмажування збільшити. Обсушені пончики перекладаємо на сервірувальне блюдо і рясно посипаємо цукровою пудрою.
8. Подавати пампушки краще в теплому вигляді – так вони дуже м’які і ніжні, а скориночка ще зберігає свої хрусткі властивості.
Приємного апетиту!