Протертий агрус без варіння з цукром на зиму – 7 простих рецептів з фото покроково

Протертий агрус без варіння з цукром на зиму — смачна і корисна заготовка. Аґрус – одна з найбільш корисних літніх ягід, яку точно варто заготовити на зиму. Вважається, що в темному агрус більше вітаміну P і пектину, ніж у ягодах світлих відтінків. Крім того, за змістом вітаміну C агрус займає друге місце після чорної смородини, а калорійність ягід складає всього 40 ккал на 100 г продукту. З додаванням цукру агрус зберігає всі корисні властивості, що дозволяє насолодитися його смаком в зимову пору.

Протертий агрус з цукром без варіння на зиму

При приготуванні свіжого «варення», коли ягоди просто перетираються з цукром без додаткової обробки, важливо брати більший обсяг цукру, ніж аґрусу, щоб заготовки довше зберігалися і не псувалися. Виходить максимально натуральний продукт, що зберігає всі корисні речовини і мікроелементи.

Інгредієнти на
4 порц.

  • Агрус 400 гр.
  • Цукор-пісок 600 гр.

Процес приготування:

  1. Як заготовити протертий агрус без варіння з цукром на зиму? Ягоди перебрати, видалити зіпсовані, у решти відірвати хвостики і живці. Зручно видаляти непотрібні частини манікюрними ножицями, але така робота потребує терпіння і часу.
  2. Підготовлений агрус скласти в підходящу ємність і добре промити, зберігаючи цілісність ягід.
  3. Злегка обсушені ягоди пюрировать за допомогою блендера або преса для приготування картопляного пюре. Маса повинна вийти максимально однорідною.
  4. Агрусову масу засипати цукром, перемішати і залишити для розчинення цукрових крупинок на 5 хвилин.
  5. Готову масу перекласти у відповідні стерилізовані баночки, залишивши зверху близько 1 см вільного місця. Місце, що залишилося, засипати цукром, щоб вийшла так звана «солодка подушка», яка захистить пюре від попадання мікробів і повітря, а також вбере зайву рідину. Закрити банки кришками і зберігати в холоді. Приємного апетиту!

Як приготувати агрус через м’ясорубку без варіння?

Ягоди без термічної обробки зберігають всю користь і смак, а цукор дозволяє їм залишатися у свіжому вигляді як можна довше і є чудовим консервантом. Готується такий десерт на зиму легко і просто, і з ним може впоратися навіть недосвідчена господиня.

Час приготування: 45 хв.

Час приготування: 15 хв.

Порцій – 8.

Склад:

  • Агрус – 1 кг
  • Цукор-пісок – 1,2 кг

Процес приготування:

1. Ягоди агрусу перебрати, прибрати зіпсовані або м’яті ягоди, промити і розкласти на паперовому рушнику, щоб вони підсохли.

2. Агрус подрібнити, використовуючи м’ясорубку, і перекласти в підходящу за обсягом ємність.

3. Засипати перетерту ягоду цукром, добре перемішати і залишити на півгодини, щоб крупинки цукру розчинилися і змішалися з ягідним соком.

4. Простерилізувати підходящі за розміром баночки, покласти в неї перетертий аґрус, залишивши близько сантиметра зверху. Засипати порожній простір цукром, щоб запечатати сире варення і не допустити його бродіння.

5. Перетертий з цукром агрус подавати до тостів з маслом або використовувати для приготування випічки. Насолоджуйтесь!

Як заготовити агрус через блендер без варіння?

Яскравий смак агрусу відмінно доповнюють апельсини і банани. Вони додають перетертої ягоді тропічну нотку і насиченість смаку. А велика кількість вітамінів і мікроелементів, які присутні в цитрусових і бананах, робить таку зимову заготівлю не тільки приголомшливо смачною, але і максимально корисною.

Час приготування: 45 хв.

Час приготування: 15 хв.

Порцій – 8.

Склад:

  • Агрус – 1 кг
  • Апельсин – 1 шт.
  • Банан – 2 шт.
  • Цукор-пісок – 600 гр.

Процес приготування:

1. Банани очистити і нарізати кільцями, з апельсинів виділити філе, видаливши шкірочку і плівки.

2. У агрусу видалити хвостики і просушити його.

3. Скласти фрукти і ягоди в блендер і збити, поки маса не стане однорідною.

4. До пюре додати цукор, перемішати і залишити на 30 хвилин, щоб цукор розчинився.

5. Розкласти фруктово-ягідне пюре в стерилізовані банки, щільно закрити і залишити на зиму в прохолодному місці. Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт желе з агрусу на зиму без варіння

Такий варіант заготовки на зиму з агрусу не вимагає особливих навичок в кулінарії і дозволяє зберегти для домашніх корисне і смачне ласощі. Його можна використовувати в якості інгредієнта для випічки, додавати в приготуванні каш і молочних десертів.

Час приготування: 45 хв – для готування, 3 доби – для настоювання.

Час приготування: 15 хв.

Порцій – 8.

Інгредієнти:

  • Агрус – 1 кг
  • Цукор-пісок – 1 кг
  • Вода питна негазована – 0,5 л

Процес приготування:

1. Ягоди промити, видалити плодоніжки і хвостики і обсушити їх за допомогою паперових рушників.

2. У підходящою за обсягом жароміцної ємності з’єднати підготовлений аґрус, потрібний об’єм води і цукру, добре все перемішати і залишити на добу, укривши ягоди бавовняною тканиною.

3. Через добу доводимо вміст каструлі до кипіння і відразу вимикаємо, не дозволяючи їй зваритися. Процедуру повторити кілька разів. Потім пропускаємо агрус через м’ясорубку або блендер.

4. Підготувати скляну тару для зберігання желе і простерилізувати її.

]

5. Розкласти желе по баночках і щільно їх закупорити. Зберігати крыжовниковое желе в прохолодному місці, подавати до здобі або морозива.

Дуже смачний рецепт аґрусу з апельсином на зиму

Для приготування такої заготовки на зиму можна використовувати агрус будь-якого кольору, але якщо взяти тільки зелені ягоди, то в поєднанні апельсином варення вийде смарагдово-зеленим з вкрапленнями яскраво-помаранчевого кольору. По-літньому яскраво і дуже ароматно!

Час приготування: 25 хв.

Час приготування: 15 хв.

Порцій – 4.

Інгредієнти:

  • Агрус – 1 кг
  • Апельсин – 1 шт.
  • Цукор-пісок – 1 кг

Процес приготування:

1. Агрус перебрати, видалити хвостики, вимити й обсушити за допомогою паперових рушників.

2. Апельсин розрізати на шматочки, видалити кісточки, а залишити шкірку. Чим більше розмір плоду, тим більш яскравим буде цитрусова нотка в заготовці.

3. З допомогою м’ясорубки перекрутити агрус і шматочки апельсина.

4. До крыжовниково-апельсинової маси додати цукор і все добре перемішати. Залишити суміш на кілька годин, щоб крупинки цукру розчинилися.

5. У підготовлені стерилізовані ємності для консервування розкладіть масу. Щоб заготовка зберігалася довше, баночки можна на 2 хвилини поставити прогрітися в мікрохвильовці. Ємності закупорити і зберігати в прохолодному місці.

6. Відкриті баночки з перетертим агрус краще з’їдати швидко, оскільки варення без варіння у відкритому вигляді довго не зберігається.

Агрус протерту з цукром для заморозки

Агрус з цукром можна не лише консервувати, але і складати в пакети для заморозки. Їх такої заготовки взимку можна готувати компоти і киселі, додавати в кашу або морозиво, а також використовувати як начинку для пирога.

Час приготування: 40 хв.

Час приготування: 10 хв.

Порцій – 2.

Склад:

  • Аґрус – 400 гр.
  • Цукор-пісок – 600 гр.

Процес приготування:

1. Перебрати ягоди, залишити тільки стиглі і цілі, промити, видалити хвостики і обсушити. Для цього варто використовувати паперові рушники.

2. За допомогою блендера або м’ясорубки подрібнити ягоди, щоб вийшло максимально однорідне пюре.

3. Додати до ягідної маси вказану кількість цукру. Якщо сорт аґрусу дуже солодкий, можна використовувати менший обсяг цукру.

4. Залишити масу на півгодини, щоб цукрові крупинки розчинилися.

5. Розкласти перетерту ягоду в пакети або контейнери, акуратно їх закрити або загорнути і покласти в морозильну камеру. Заготовку можна розморозити перед вживанням або додавати в замороженому вигляді.

Сире варення з агрусу з лимоном для тривалого зберігання

Лимон надає солодкого варення з агрусу нотку кислинки і свіжості, а також робить такий десерт більш корисним, завдяки великій кількості вітамінів і мікроелементів у ягодах та лимон. Готується таке варення просто і зберігає максимум корисних речовин.

Час приготування: 25 хв.

Час приготування: 15 хв.

Порцій – 12.

Інгредієнти:

  • Аґрус – 3 кг
  • Цукор-пісок – 3 кг
  • Апельсин – 3 шт.
  • Лимон – 1 шт.

Процес приготування:

1. З лимона зняти цедру і філірувати фрукт, щоб в шматочках не залишилося кісточок або перегородок.

2. Апельсин порізати на дольки і перевірити, щоб не було кісточок.

3. Цитрусові і ягоди подрібнити за допомогою м’ясорубки, при необхідності довести до пюреобразного стану за допомогою блендері.

4. Додати до фруктово-ягідної маси цукор і ще раз добре збити.

5. Стерилізувати ємності, підходящі для варення, розкласти масу, щільно закрити кришками і зберігати в прохолодному місці.