Сало в цибулинні в домашніх умовах — це блюдо, яке виходить неймовірно ароматним і яскравим смаком. Подавайте до столу з чорним хлібом, свіжою зеленню і вашими улюбленими соусами. Приготувати частування з використанням цибулиння зможе кожен. Для цього використовуйте нашу кулінарну збірку з покроковими рецептами.
Як засолити сало в цибулинні в домашніх умовах?
Любителям сала такий спосіб повинен сподобається. Сало виходить дуже ніжним, красивого коричневого відтінку і з вираженим пряним смаком. По виду готовий продукт буде нагадувати копченость – такий же рум’яний і апетитний. Для засолювання рекомендуємо вибрати сало з м’ясними прошарками або грудинку: поєднання соковитих м’ясних волокон і ніжного сала мало кого залишить байдужим. Шкіру перед приготуванням можна зрізати або залишити і гарненько зачистити, за бажанням.
Інгредієнти на
4 порц.
- Сало свиняче 500 гр.
- Вода 1 л
- Сіль ½ ст. велика
- цибулиння 8 цибулин мінімум
- Часник 6 зуб.
- Лавровий лист 4 шт.
- Перець духмяний 6 шт.
Процес приготування:
- Як приготувати сало в цибулинні в домашніх умовах? Його потрібно промити, добре обсушити і поскоблить, якщо є така необхідність. Поверхня повинна бути повністю чистим. Шкіру зрізаємо або залишаємо, за бажанням. Далі готуємо розсіл: у каструлю відповідного обсягу наливаємо воду в зазначеній кількості і додаємо сіль. Ставимо каструлю на плиту, розчиняємо сіль і доводимо розсіл до кипіння. Потім всипаємо цибульне лушпиння, перемішуємо, знижуємо температуру плити і варимо п’ять хвилин при слабкому кипінні. Потім кладемо в каструлю сало, повністю занурюємо його в розсіл з лушпинням і знову доводимо до кипіння. Варимо при повільному кипінні ще десять хвилин.
- Знімаємо каструлю з плити, але сало не дістаємо. Через п’ятнадцять хвилин виймаємо його, очищаємо від лушпиння і кладемо на тарілку – нехай зайвий розсіл стече. Якщо хочете надати йому більш рівну форму, притискаємо його пресом і залишаємо до повного охолодження.
- Поки сало остигає, готуємо суміш спецій для маринування. Часник очищаємо від лушпиння і дрібно рубаємо ножем. Лавровий лист кришимо руками як можна дрібніше. Горошини запашного перцю тиснемо ножем до крихти. Змішуємо всі разом у невеликій мисці.
- У шматку остиглого сала робимо невеликі надрізи і закладаємо в них приготовлену суміш спецій. Також добре натираємо сумішшю і поверхню. Обертаємо сало у фольгу і кладемо в морозилку.
- Витримуємо сало в морозилці до повного затвердіння, як мінімум, чотири години. В ідеалі потрібно дати йому полежати добу – так сало насичується спеціями і стає смачнішим. Потім його вже можна нарізати тонкими скибочками і подавати до столу. Ідеальний супровід – свіжий бородинський хліб. Таке сало добре зберігається в морозилці протягом декількох місяців.
Приємного апетиту!
Ароматне варене сало в лушпинні цибулі з часником
Простий і доступний рецепт гарячого маринування сала в цибулинні. За рахунок варіння сало стає ніжним і просочується спеціями набагато швидше, якщо порівнювати з холодним методом засолювання. Зовні продукт дуже нагадує копчене сало, за рахунок кольору. Скибочка такого ароматного сала відмінно підійде і для бутербродів, і в якості доповнення до борщу.
Час готування: 24 години.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 6.
Інгредієнти:
- Сало свиняче – 1 кг
- Вода – 7 ст.
- Сіль велика – 1 ст.
- цибульна Лушпиння – 30 гр.
- Часник – 4 зубков.
- Лавровий лист – 4 шт.
- Перець чорний мелений – 1 ч. л.
Процес приготування:
1. Сало вибираємо з прошарками м’яса – так воно набагато смачніше і виглядає привабливіше. Шматок промиваємо, обсушуємо і нарізаємо на шматки поменше, щоб зручніше було варити і потім нарізати його. Часник чистимо і промиваємо. З лука знімаємо поверхневу лушпиння.
2. Для приготування розсолу в каструлю відповідного обсягу вливаємо воду в зазначеній кількості і додаємо сіль. Ставимо каструлю на плиту і нагріваємо вміст.
3. Поки розсіл нагрівається, всипаємо в нього лушпиння, перемішуємо. Лушпиння намокне, кристалики солі повинні поступово розчинятися.
4. Слідом відправляємо в каструлю очищені зубки часнику, чорний мелений перець і лаврове листя, перемішуємо. Чекаємо кипіння.
5. У киплячий розсіл з прянощами опускаємо шматки сала, знову доводимо до кипіння, після чого температуру плити знижуємо і варимо двадцять хвилин при повільному кипінні.
6. Після закінчення зазначеного часу знімаємо каструлю з плити, закриваємо кришкою і залишаємо на двадцять чотири години. За цей час сало просочиться маринадом.
7. Після маринування сало обсушуємо і охолоджуємо в холодильнику. Сало можна нарізати і вживати вже після охолодження. Також можна скласти в контейнер і відправити в морозилку, де воно відмінно зберігається два-три місяці.
Приємного апетиту!
Як приготувати смачне сало в цибулинні в мультиварці?
Сало в лушпинні цибулі можна приготувати в мультиварці – це дуже зручно. Складаємо в чашу всі інгредієнти, заливаємо розсолом і «забуваємо» на одну годину. Настоюватися і маринуватися вже варене сало також залишаємо в чаші. Щоб готове сало не кришилося при нарізці тонкими скибочками, перед тим, як класти його в морозилку, рекомендуємо витримати шматки в поліетиленовому пакеті при кімнатній температурі.
Час готування: 1 год. без урахування часу настоювання.
Час приготування: 35 хв.
Порцій – 6.
Склад:
- Сало свиняче з м’ясними прошарками – 800 гр.
- Вода – 1 л
- Сіль велика – 170 гр.
- цибульна Лушпиння – 1 склянка
- Часник – 4 зубков.
- Лавровий лист – 4 шт.
- Перець чорний горошок – 8 шт.
Процес приготування:
1. Сало з прошарками м’яса ретельно промиваємо, зачищаємо ножем поверхню й обсушуємо. Якщо шматок великий, то розрізаємо його на частини поменше, щоб було зручно укласти їх у чашу.
2. З лука знімаємо поверхневу лушпиння і промиваємо її проточною водою. Половину від усієї кількості лушпиння укладаємо на дно чаші.
3. Далі викладаємо шматки сала, на нього – горщики чорного перцю і лаврове листя. Зверху викладаємо залишився кількість цибулиння.
4. Для приготування розсолу в окрему ємність вливаємо воду в зазначеній кількості і додаємо сіль. Ставимо каструлю на плиту і нагріваємо вміст до повного розчинення кристалів і кипіння.
5. Заливаємо приготовленим розсолом сало з лушпинням в чаші.
6. Встановлюємо в чашу мультиварки, закриваємо кришку і вибираємо режим «Гасіння» на одну годину. Коли час програми закінчиться, прилад відключаємо, а чашу з вмістом витягуємо.
7. Чашу накриваємо рушником і ставимо в прохолодне місце на вісім-десять годин, щоб сало просякло маринадом. Після цього сало дістаємо і ретельно обсушуємо кожен шматочок.
8. Часник очищаємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо і пропускаємо через прес.
9. Натираємо обсушені шматки сала часниковою масою.
10. Складаємо підготовлене сало в поліетиленовий пакет, щільно зав’язуємо і залишаємо при кімнатній температурі на чотири-п’ять годин.
11. Потім сало дістаємо і обертаємо фольгою. Кладемо в морозилку на зберігання.
12. Перед тим, як вживати таке сало, дістаємо його з морозилки за пару хвилин до нарізки – так виходить простіше різати його на тонкі скибочки.
Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт сала в цибулинні з рідким димом
Сало, приготоване з цибулевої лушпинням і рідким димом, можна вживати практично відразу після приготування, тільки охолодивши його після варіння. Можна також загорнути його у фольгу і покласти на зберігання в морозилку, дістаючи і вживаючи за бажанням. Зберігається сало протягом двох-трьох місяців, стаючи з часом тільки смачніше.
Час готування: 1 год. без урахування часу настоювання.
Час приготування: 25 хв.
Порцій – 6.
Інгредієнти:
- Сало свиняче – 1 кг
- Вода – 3 л
- Рідкий дим – 270 мл
- Сіль велика – 550 гр.
- цибульна Лушпиння – 70 гр.
- Часник – 6 зубчиків.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Перець чорний горошок – 20 шт.
- Перець червоний мелений – 1 ч. л.
Процес приготування:
1. Сало промиваємо, обсушуємо і нарізаємо на такого розміру частини, щоб їх зручно було варити і потім вживати. У каструлю вливаємо воду і висипаємо сіль. Перемішуємо і ставимо на плиту. Нагріваємо до кипіння. В процесі нагрівання додаємо в розсіл рідкий дим і промиту цибульне лушпиння. Кладемо також лаврове листя, чорний перець. Коли розсіл з прянощами закипить, опускаємо сало і занурюємо його на дно.
2. Знову чекаємо кипіння і зменшуємо вогонь. Варимо сало при неактивному кипінні сорок-п’ятдесят хвилин. Після закінчення цього часу знімаємо каструлю з плити, дістаємо шматки сала і залишаємо до повного охолодження.
3. Часник очищаємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо і дрібно ріжемо ножем. Натираємо подрібненим часником остигле сало з усіх боків. Загортаємо у фольгу і ставимо в морозилку.
4. Сало можна нарізати і вживати вже після охолодження. Але смачніше буде, якщо дати продукту повністю заморозитися. А щоб нарізати його тонкими скибочками, потрібно дістати його перед уживанням на п’ять хвилин для відігрівання.
Приємного апетиту!
Рулет з сала в цибулинні в домашніх умовах
Якщо згорнути сало в щільний рулет і приготувати з цибулевої лушпинням, то зовнішній вигляд звичного всім продукту кардинально зміниться. Важливо при цьому, щоб в салі обов’язково були присутні прошарки м’яса – вони дадуть не тільки важливий смаковий акцент, але і візуально облагородять зріз рулету. Для ароматизації будемо використовувати хмелі-сунелі, хоча, звичайно, набір прянощів можна використовувати будь-який, за смаком і бажанням. А ось часник і червоний гострий перець замінювати не рекомендуємо, оскільки вони ідеально поєднуються з салом.
Час готування: 12 годин.
Час приготування: 25 хв.
Порцій – 6.
Склад:
- Сало свиняче з шкірою – 1 кг
- Вода – 5 л
- Перець червоний мелений – за смаком.
- Сіль велика – 500 гр.
- цибульна Лушпиння – 200 гр.
- Часник – 10 зубків.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Перець чорний горошок – за смаком.
- Хмелі-сунелі – за смаком.
Процес приготування:
1. Сало промиваємо, обсушуємо, шкіру не зрізаємо – буде загортати рулет разом з нею. Щоб було зручніше працювати, сало можна розрізати на шматки поменше. Натираємо сало з усіх боків хмелі-сунелі і червоним перцем.
2. Звертаємо кожен шматок сала в щільний рулет і, щоб він не розгорнувся, відразу обв’язуємо його щільною ниткою.
3. Таким чином звертаємо і пов’язуємо кожен рулет.
4. В об’ємну каструлю вливаємо воду в зазначеній кількості і додаємо сіль. Перемішуємо і ставимо на плиту. Нагріваємо до кипіння. В процесі нагрівання додаємо в розсіл промиту цибульне лушпиння, лаврове листя, чорний перець горошком і очищені зубки часнику. Потім закладаємо рулети і занурюємо їх на дно. Чекаємо закипання розсолу, закриваємо кришкою, зменшуємо вогонь і варимо рулети при повільному кипінні дві години.
5. Після закінчення цього часу знімаємо каструлю з плити і залишаємо її разом із вмістом на дванадцять годин. Потім рулети дістаємо й обсушуємо. Прибираємо в холодильник для охолодження. Перед подачею рулет нарізаємо тонкими скибочками. Рулет відмінно поєднується з гірчицею, хроном, чорним хлібом.
Приємного апетиту!
М’яке і ніжне сало в цибулинні з чорносливом
Поєднання цибулиння і чорносливу робить сало дуже цікавим на смак і привабливим на вигляд. По-перше, сало набуває апетитний коричневий колір, по-друге – делікатний копчений присмак, завдяки чорносливу. Якщо такого рецепта у вашому кулінарному арсеналі ще не було, обов’язково варто спробувати!
Час готування: 10 годин.
Час приготування: 30 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- Сало свиняче – 700 гр.
- Вода – 1 л
- Сіль велика – 200 гр.
- цибульна Лушпиння – 3 жмені.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Чорнослив – 5 шт.
- Перець чорний горошок – за смаком.
- Лавровий лист – 3 шт.
Процес приготування:
1. Сало промиваємо, зачищаємо ножем, обсушуємо. Шкіру можна зрізати, а можна і залишити – як любите. Цибульне лушпиння промиваємо і злегка віджимаємо. Чорнослив ретельно миємо.
2. У відповідного розміру каструлю вливаємо воду в зазначеній кількості і додаємо сіль з цукровим піском. Перемішуємо, ставимо на плиту. Нагріваємо до кипіння, а в процесі нагрівання додаємо промиту цибульне лушпиння, підготовлений чорнослив, лаврове листя і чорний перець горошком. Перемішуємо і чекаємо закипання.
3. У киплячий розсіл кладемо підготовлену сало. Занурюємо його так, щоб воно було повністю покрито рідиною і спеціями. Знижуємо Температуру плити, варимо сало при повільному кипінні протягом тридцяти хвилин. Коли варка буде закінчена, знімаємо каструлю з плити, закриваємо кришкою і залишаємо на десять годин для настоювання і маринування.
4. Після закінчення цього часу витягаємо сало з каструлі, обсушуємо і загортаємо у фольгу. Кладемо в морозилку і чекаємо повного заморожування. Перед подачею дістаємо сало на пару хвилин з холоду, щоб воно встигло трохи відтанути, і його простіше було нарізати.
Приємного апетиту!
Покроковий спосіб приготування сала в розсолі з цибулевої лушпинням
Сало – продукт дуже популярний, особливо взимку. Воно швидко насичує і зігріває. Напевно кожен любитель сала має в запасі свій улюблений метод засолювання. А якщо хочеться чогось новенького, то пропонуємо спробувати цей рецепт: у гарячому розсолі з цибулевої лушпинням. Чим більше цибулиння, тим насиченішим і привабливіше буде колір готового сала.
Час готування: 24 години.
Час приготування: 30 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- Сало свиняче – 1,5 кг
- Вода – 1,5 л
- Сіль велика – 170 гр.
- цибульна Лушпиння – 5 жмень.
- Суміш перців горошком – за смаком.
- Часник – 6 зубчиків.
- Лавровий лист для розсолу – 4 шт.
- Лавровий лист для натирання – 1 шт.
- Чорний мелений перець – за смаком.
Процес приготування:
1. Цибульне лушпиння промиваємо. Для цього висипаємо її в миску, заливаємо водою, активно перемішуємо руками, після чого воду зливаємо. Повторюємо ще один раз.
2. У каструлю викладаємо половину всієї цибулиння. Також можна використовувати для приготування і мультиварку.
3. Сало промиваємо, зачищаємо ножем, обсушуємо. Нарізаємо його на шматки зручного розміру. Викладаємо сало в каструлю. Поверх висипаємо сіль, кладемо лаврове листя і суміш горошків перцю.
4. На сало зі спеціями викладаємо частину цибулиння. Вливаємо воду в зазначеній кількості.
5. Ставимо каструлю на плиту і доводимо вміст до кипіння. Якщо використовується мультиварка, виставляємо режим «Суп». Після закипання варимо сало протягом двадцяти хвилин. Після закінчення зазначеного часу знімаємо каструлю з плити (мультиварку відключаємо) і залишаємо сало в розсолі настоюватися протягом доби.
6. Після цього виймаємо шматки сала і добре обсушуємо паперовим рушником.
7. Часник очищаємо від лушпиння і пропускаємо через прес. Змішуємо часникову кашку з раскрошенными руками лавровими листками і чорним меленим перцем.
8. Отриманою сумішшю натираємо кожен шматочок сала з усіх боків.
9. Загортаємо натерте сало в пергамент, кладемо згорток у поліетиленовий пакет і прибираємо в морозилку на п’ять-шість годин.
10. Перед подачею дістаємо сало на пару хвилин з морозилки, щоб воно встигло трохи відтанути, і його простіше було нарізати тонкими скибочками.
Приємного апетиту!
Ніжне й ароматне сало в цибулинні в духовці
Дуже смачний рецепт приготування сала. Процес готування зводиться до натирання шматка спеціями і часником і приміщення його в рукав для запікання разом з цибулинням. Все інше зробить духовка. Після запікання найскладніше – це виждати час, протягом якого сало повинно охолонути і насититися ароматами. Після цього апетитний шматочок вже можна нарізати і подавати до столу.
Час приготування: 1 годину без урахування часу настоювання.
Час приготування: 25 хв.
Порцій: 6.
Інгредієнти:
- Сало свиняче з м’ясними прошарками — 1 кг
- копчена Паприка – 1 ч. л.
- Сіль велика – 2 ч. л.
- Суміш спецій для сала – 1 ст. л.
- Перець чорний мелений – ½ ч. л.
- Часник – 4 зубки.
- Чорнослив – 6 шт.
- Лавровий лист – 4 шт.
- цибульна Лушпиння – 2 жмені.
Процес приготування:
1. Сало промиваємо, зачищаємо ножем, обсушуємо. Нарізаємо його на шматки зручного для запікання розміру. Викладаємо шматки на рівну поверхню.
2. Висипаємо на сало сіль. Використовуємо тільки велику, дрібна може дати неадекватний за смаком результат.
3. Слідом посипаємо сало копченої паприкою.
4. Потім висипаємо суміш спецій для сала і чорний мелений перець.
5. Часник очищаємо від лушпиння і пропускаємо через прес. Отриману кашку також викладаємо на сало.
6. Руками розтираємо спеції з часником і сіллю по поверхні сала.
7. Укладаємо підготовлене натерте сало в рукав для запікання. Чорнослив промиваємо, обсушуємо паперовим рушником і кладемо в рукав поверх сала.
8. Також закладаємо лаврове листя.
9. В останню чергу закладаємо цибульне лушпиння і щільно зав’язуємо рукав з обох сторін. Викладаємо рукав з салом на деко. Духовку заздалегідь розігріваємо до температури 200 градусів і ставимо деко з салом на середній рівень. Запікаємо протягом однієї години.
10. Після запікання виймаємо деко з салом і залишаємо в нерозкрите вигляді на вісім-десять годин. За цей час сало і охолоне, і добре просочиться пряними ароматами.
11. Готове сало витягаємо з рукава, очищаємо від надлишку спецій і нарізаємо тонкими скибочками. Подаємо до столу з хлібом, гірчицею, аджикою.
Приємного апетиту!