Квасоля відмінно підходить для консервації. Краще всього вибирати молоді пагони, так як їх не потрібно довго варити. Також обов’язково потрібно обрізати кінчики стручків, які часто бувають грубими і твердими. У процесі приготування квасолі потрібно строго слідувати рецептом.
Салат із стручкової квасолі на зиму в банках
Для салату з стручкової квасолі не підійдуть перезрілі плоди, інакше страва буде твердим на смак. Квасолевий салат підійде як доповнення до каші, риби і картоплі.
Інгредієнти на
2 порц.
- Квасоля стручкова 500 гр.
- Перець чилі 1 шт.
- Морква 300 гр.
- Часник 5 зуб.
- Оцет 30 мл
- Перець болгарський 500 гр.
- Сіль 1 ст. л.
- Масло рослинне 125 мл
- Помідор 1 кг
- Цукор-пісок 70 гр.
Процес приготування:
- Як заготовити стручкову квасолю на зиму в банках? Для початку необхідно промити томати і видалити шкірку. Щоб легко зняти шкірку, викладаємо помідори в глибоку ємність, а потім заливаємо їх окропом, підготовленим заздалегідь. Через пару хвилин зливаємо гарячу воду в умивальник і заливаємо помідори холодною водою. Через 2 хвилини витягаємо помідори з води і знімаємо шкірку.
- Томатну м’якоть подрібнюємо у блендері і виливаємо в каструлю пюре. Доводимо його до кипіння і розбавляємо маслом, сіллю і цукром. Вимиваємо гострий перець і позбавляє його від насіння. Нарізаємо дрібними шматочками і відправляємо слідом за іншими інгредієнтами. Перемішуємо продукти.
- Знімаємо з лушпиння часнику. Зрізаємо верхній шар моркви і промиваємо її разом з болгарським перцем. Дрібно нарізаємо часник і перець. Моркву натираємо на тертці. Висипаємо моркву в кипляче пюре. Додаємо квасолю через 10 хвилин, а потому стільки ж хвилин – перець і часник.
- Перемішуємо інгредієнти і вливаємо оцет. Вимикаємо вогонь. Очищаємо і стерилізуємо банки з кришками.
- Заливаємо гарячий салат в банки за допомогою черпака. Закатуємо ємності кришками і перевертаємо. Накриваємо їх теплим пледом і закутуємо. Чекаємо охолодження страви пару днів.
Приємного апетиту!
Як заготовити мариновану квасолю на зиму в банках?
Для заготівлі стручкової квасолі на зиму слід вибирати більш молоді і недозрілі пагони. Тоді їх не треба буде довго проварювати, щоб вони стали м’якими. Крім того, молоді стручки краще вбирають маринад і швидко стають соковитими.
Час готування – 55 хв.
Час приготування – 40 хв.
Кількість порцій – 2.
Склад:
- Квасоля стручкова – 1 кг
- Кріп – 2 гілки.
- Часник – 4 зуб.
- Оцет 9% – 50 мл
- Цукор – 50 гр.
- Сіль – 10 гр.
- Вода – 0,5 л.
Процес приготування:
1. Спочатку перебираємо пагони квасолі. Не використовуємо перезрілі або пошкоджені бобові. Потім обрізаємо кожен пагін з обох сторін (тільки невеликі кінчики) і вимиваємо квасоля проточною водою. Коли пагони обсохнуть, нарізаємо їх невеликими брусками.
2. Вливаємо воду в каструлю і ставимо на плиту, де доводимо її до кипіння. Висипаємо в ємність квасоля і проварюємо 5 хвилин. Потім викладаємо пагони в друшляк, який ставимо в раковину. Чекаємо, поки стече зайва рідина.
3. Готуємо інші інгредієнти. Вимиваємо кріп і, обсушивши його трохи паперовим рушником, викладаємо в заздалегідь підготовлені банки. Від головки часнику відокремлюємо необхідну кількість зубчиків і видаляємо лушпиння. Відправляємо часник в ємності. Слідом викладаємо квасоля.
4. Приступимо до приготування маринаду. Знову вливаємо воду в каструлю і доводимо до кипіння на плиті. Всипаємо цукор і сіль. Продовжуємо варити маринад до повного розчинення сипучих інгредієнтів і перед кінцем варіння додаємо оцет. Маринад готовий. Вимикаємо газ.
5. Акуратно заливаємо квасоля маринадом і накриваємо банки кришками. Закатуємо і закутуємо ємності пледом в перевернутому положенні. Після повного охолодження зберігаємо в прохолодному місці.
Приємного апетиту!
Стручкова квасоля в томатному соусі на зиму
Заготовка з квасолі дуже корисна: вона містить масу вітамінів, які так необхідні нашому організму в зимову пору. Овочеву закуску можна подавати до столу замість салату або в якості гарячого легкого вечері.
Час готування – 1 ч. 35 хв.
Час приготування – 50 хв.
Кількість порцій – 2.
Склад:
- Квасоля стручкова – 700 гр.
- Морква – 150 гр.
- Оцет 9% – 2 ст. л.
- Сіль – 7 гр.
- Цибуля – 200 гр.
- Помідор – 1 кг
- Цукор – 30 гр.
- Часник – 4 зуб.
- Масло рослинне – 2 ст. л.
Процес приготування:
1. Нам знадобляться дрібно нарізані цибулю і часник. Для початку очищаємо їх від лушпиння. Потім ріжемо цибулю на дві частини вздовж головки і тільки потім рубаємо маленькими шматочками. Аналогічну процедуру здійснюємо з часником.
2. Стручкову квасолю спочатку ретельно перебираємо, а потім обрізаємо кожен пагін з обох сторін, щоб не залишалося дуже щільних і грубих ділянок. Перекладаємо квасолю на друшляк і промиваємо. Коли пагони обсохнуть, нарізаємо їх невеликими частинами.
3. Вливаємо воду в каструлю. На включеній плиті доводимо її до кипіння і солимо. Слідом відправляємо квасоля. Варимо 2 хвилини. Зливаємо воду з квасолею в друшляк.
4. Розподіляємо рослинна олія по дну сковороди. Підігріваємо ємність на плиті близько хвилини і висипаємо в олія цибулю. Обсмажуємо його, помішуючи, 3-4 хвилини. Моркву очищаємо. Промиваємо водою і натираємо на тертці. Висипаємо її до цибулі і перемішуємо інгредієнти. Продовжуємо обсмажувати їх близько трьох хвилин.
5. Промиваємо помідори. Позбавляємо їх від шкірки: доводимо до кипіння воду і заливаємо нею томати. Через пару хвилин зливаємо рідину в раковину і заливаємо томати холодною водою. Через пару хвилин легко знімаємо шкірку.
6. Томатну м’якоть викладаємо в блендер і подрібнюємо. Виливаємо пюре в каструлю і включаємо газ. Доводимо томатну масу до кипіння і викладаємо овочі. Слідом відправляємо квасоля і часник. Солимо і додаємо цукор. Знову доводимо масу до кипіння й тушкуємо 2 хвилини, постійно помішуючи.
7. Гарячу суміш розливаємо по стерилізованим банкам і закручуємо кришками. Зберігаємо до повного охолодження кришками вниз під ковдрою.
Приємного апетиту!
Гостра стручкова квасоля по-корейськи для тривалого зберігання
Якщо закатати стручкову квасолю правильно, блюдо вийде соковитим і смачним, а спробувати його ви зможете вже через добу. Для більшої гостроти у закуску можна додати улюблені прянощі і спеції.
Час готування – 1 ч. 20 хв.
Час приготування – 1 ч.
Кількість порцій – 1.
Склад:
- Квасоля стручкова – 700 гр.
- Цибуля – 1 шт.
- Морква – 1 шт.
- Часник – 1 шт.
- Вода – 1,5 склянки
- Коріандр – 0,5 ч. л.
- Суміш перців – за смаком.
- Перець пекучий – за смаком.
- Сіль – 1 ч. л.
- Цукор – 2 ст. л.
- Оцет яблучний – ½ склянки
- Масло рослинне – ½ склянки
- Гвоздика – 4 шт.
- Лист лавровий – 2 шт.
- Перець чорний – 5 шт.
Процес приготування:
1. Молоді пагони стручкової квасолі уважно оглядаємо. Викидаємо перезрілі стручки. Якщо є зіпсовані пагони, від них також позбавляємося. Потім обрізаємо кінчики стручків з обох сторін. Вимиваємо квасоля проточною водою. Для цієї мети зручніше всього використовувати друшляк.
2. Коли квасоля підсохне, її слід нарізати шматочками розміром не більше 4 див. Висипаємо стручки в каструлю і заливаємо холодною водою. Доводимо воду до кипіння і продовжуємо варити пагони не більше п’яти хвилин.
3. Приступимо до обробленні овочів для заготівлі квасолі. Акуратно зрізаємо верхній шар моркви ножем (він повинен бути дуже тонким). Потім промиваємо овоч разом з перцем. Подрібнюємо його на терці для корейської моркви. Щоб закуска не була надто гострою, насіння з перцю краще видалити. Якщо ви любите варіант погостріше, перець нарізаємо кільцями, а видаляємо тільки плодоніжку.
4. Часник і цибулю попередньо звільняємо від лушпиння. Цибулину нарізаємо півкільцями невеликої товщини. Зубчики часнику подрібнюємо за допомогою землянки Змішуємо цибулю, моркву і часник зі спеціями (коріандром, пекучим перцем і меленим перцем).
5. В окрему ємність вливаємо півтори склянки води. Доводимо її до кипіння, а потім всипаємо цукор і сіль, гвоздику і спеції. Помішуємо маринад і варимо до розчинення цукру і солі. За пару хвилин до повної готовності маринаду вливаємо оцет і масло, додаємо лавровий лист.
6. Укладаємо в стерилізовану банку квасоля і овочі шарами. Заливаємо їх маринадом і закриваємо кришкою. Перевертаємо банку дном вгору, закутуємо і даємо можливість охолонути.
Приємного апетиту!
Як закатати стручкову квасоля з овочами в банках?
Стручкова квасоля є одним з найулюбленіших страв дієтологів, так як містить мінімальну кількість калорій. Також пагони корисні для тих, хто страждає порушеннями в області шлунково-кишкового тракту і діабет.
Час готування – 2 ч. 5 хв.
Час приготування – 55 хв.
Кількість порцій – 1-2.
Склад:
- Квасоля стручкова – 1 кг
- Помідор – 800 гр.
- Морква – 200 гр.
- Цибуля – 1 шт.
- Кріп – 1 пучок.
- Петрушка – 1 пучок.
- Перець чорний горошком – 5 шт.
- Лист лавровий – 2 шт.
- Оцет – 2 ст. л.
- Цукор – 2 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Масло рослинне – 2 ст. л.
Процес приготування:
1. До заготівлі квасолі слід ставитися дуже уважно. Необхідно спочатку вибрати трохи недостиглі і молоді пагони, щоб не довелося варити квасолю дуже довго, і була можливість зберегти більшість її корисних властивостей. Після видалення дуже стиглих і зіпсованих стручків, квасолю необхідно нарізати і видалити грубі кінці, а також промити водою, використовуючи друшляк.
2. Приступимо до обсмажування овочів. Знімаємо верхній шар моркви гострим ножем і змиваємо бруд проточною водою. Очищаємо цибулю від лушпиння і нарізаємо його півкільцями. Моркву натираємо на крупній тертці. Ставимо на плиту сковороду з рослинним маслом. Після підігріву ємності викладаємо цибулю і обсмажуємо його близько 3-4 хвилин. Додаємо моркву і обсмажуємо овочі.
3. Промиваємо помідори і видаляємо серцевину. Нарізаємо помідори шматочками і викладаємо в каструлю. Проварюємо помідори на невеликому вогні. Після того, як помідори пустять сік, варимо їх 20 хвилин. Прибираємо вогонь і даємо помідорів охолонути. Виливаємо масу в друшляк і протираємо соус в окрему ємність. Додаємо в соус сіль і цукор. Перемішуємо.
4. Вливаємо в каструлю воду і доводимо до кипіння на плиті. Засипаємо квасоля в киплячу воду і варимо 5 хвилин. Повертаємо квасолю на друшляк. Через деякий час викладаємо квасоля і обсмажені овочі в соус. Тушкуємо 20 хвилин. За 10 хвилин до кінця гасіння додаємо в каструлю лавровий лист і перець горошком.
5. Гарячу масу викладаємо в банки, які попередньо пройшли термічну обробку. Накриваємо їх кришками і закатуємо. Залишаємо ємності в спокої на добу в закутаному вигляді.
Приємного апетиту!
Смачна стручкова квасоля з морквою і цибулею на зиму
Кількість стручкової квасолі для закуски регулюється кожною господинею самостійно. Все залежить від того, чи любите ви щільну трамбування чи ні. Заготівля виходить дуже смачною і ароматною.
Час готування – 1 ч. 25 хв.
Час приготування – 55 хв.
Кількість порцій – 5.
Склад:
- Перець запашний горошком – 10 шт.
- Вода – 4 склянки
- Часник – 10 зуб.
- Цукор – 1 склянка
- Цибуля – 1 шт.
- Сіль – 1 ст. л.
- Морква – 1 шт.
- Оцет 9% -180 гр.
- Квасоля стручкова – 4,5 кг
Процес приготування:
1. Підбираємо для закачування цілі, молоді стручки і пробрезаем їх з обох кінців. Потім вимиваємо проточною водою і даємо обсохнути до моменту виходу всієї рідини. Квасоля нарізаємо шматочками довгастої форми.
2. Висипаємо головний інгредієнт в каструлю і заливаємо його водою. Доводимо вміст каструлі до кипіння і варимо ще 4 хвилини після.
3. Цибулину і моркву очищаємо. Позбавляємо цибуля від лушпиння і зрізаємо верхній шар моркви. Ретельно промиваємо цибулю і моркву і нарізаємо головку цибулі кільцями, моркву – кружальцями. Розкладаємо інгредієнти по банкам, які слід очистити і піддати термічній обробці заздалегідь.
4. Видаляємо лушпиння з зубчиків часнику і також викладаємо їх у банки. Висипаємо перець горошком. Розподіляємо квасоля і приступаємо до приготування маринаду.
5. Вливаємо воду в каструлю, всипаємо цукор і сіль. Доводимо маринад до кипіння. В крутий окріп додаємо оцет. Ставимо на плиту велику ємність і застеляємо її рушником. Зверху встановлюємо банки і заливаємо квасоля маринадом. Накриваємо кришками. Заливаємо в каструлю воду до середини банок. Рідина повинна бути теплою. Коли вода закипить, стерилізуємо закачування 10 хвилин. Після закупорювання перевертаємо банки і зберігаємо в закутаному вигляді до охолодження.
Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт квасолі з помідорами на зиму
Заготівля квасолі за цим рецептом не потребує стерилізації. Найголовніше в процесі приготування закуски – підбір свіжих і соковитих продуктів, без пошкоджень і гнилі.
Час готування – 1 ч. 50 хв.
Час приготування – 55 хв.
Кількість порцій – 4.
Склад:
- Квасоля стручкова – 1 кг
- Помідор – 5 кг
- Перець чилі – 1 шт.
- Кінза – 1 пучок.
- Часник – 1 шт.
- Цибуля – 1 шт.
- Хмелі-сунелі – 1 ст. л.
- Сіль – 15 гр.
- Оцет – 2 ст. л.
Процес приготування:
1. Підбираємо придатну для закачування стручкову квасолю. Обрізаємо кінці кожного втечі з обох сторін і відразу відкладаємо стручки в друшляк, щоб легше було промивати їх водою. Після ополіскування залишаємо друшляк в раковині до повного витікання зайвої вологи. Потім квасоля нарізаємо шматочками і відправляємо в каструлю. Заливаємо холодною водою і чекаємо її закипання на плиті, після чого варимо стручки 5 хвилин.
2. В струмені води промиваємо помідори. Прибираємо зайву вологу рушником. Нарізаємо помідори гуртками.
3. Цибулину позбавляємо від лушпиння. Розрізаємо її вздовж гострим ножем і нарізаємо кожну частину півкільцями. Вливаємо в сковороду масло. Розподіляємо його по дну ємності і нагріваємо одну хвилину на плиті. Викладаємо в сковороду цибулю. Обсмажуємо його.
4. Знімаємо з лушпиння часнику, промиваємо перець чилі. Відрізуємо плодоніжки і виймаємо насіння. Вимиту кінзу висушуємо. Нарізаємо інгредієнти як можна дрібніше.
5. Нагріваємо іншу сковороду на плиті. Викладаємо в неї помідори. Тушкуємо до стану пюре і викладаємо квасоля. Посипаємо суміш приправами, солимо і перемішуємо. Через 15 хвилин висипаємо цибулю і тушкуємо масу ще 10 хвилин.
6. Відправляємо в сковороду кінзу і оцет. Помішуємо масу 3 хвилини. Вимикаємо газ і відразу викладаємо гарячу суміш в стерилізовані банки. Закорковуємо їх кришками і даємо охолонути під ковдрою добу.
Приємного апетиту!
Зелена квасоля по-грузинськи на зиму
Лобіо, так звучить квасоля по-грузинськи, є улюбленою стравою жителів Грузії. У різних районах країни готують квасоля по-різному: в одних регіонах додають гострий перець, в інших використовують для заправки тільки аджику.
Час готування – 1 ч. 10 хв.
Час приготування – 50 хв.
Кількість порцій – 2.
Склад:
- Вода – 1 л
- Квасоля зелена – 500 гр.
- Горіх волоський – 150 гр.
- Часник – 3 зуб.
- Цибуля – 1 шт.
- Перець зелений болгарський – 3 шт.
- Масло рослинне – 40 мл
- Оцет білий винний – 40 мл
- Зелень – за смаком.
- Сіль – за смаком.
- Перець чорний мелений – за смаком.
- Кінза – за смаком.
Процес приготування:
1. Перебираємо стручкову квасолю. Зрізаємо кінці пагонів з двох сторін і відправляємо їх у друшляк, промиваємо проточною водою. Коли стече рідина і квасоля обсохне, нарізаємо пагони на кілька частин.
2. Очищаємо цибулю від лушпиння. Нарізаємо його тонкими довгастими шматочками. Промиті перець і зелень (петрушку і кріп) також нарізаємо, попередньо очистивши перець від серцевини і плодоніжки. Знімаємо лушпиння з часникових зубков. Натираємо їх на дрібній тертці.
3. Розколюємо волоські горіхи. Звільняємо їх від шкаралупи і викладаємо на сковороду. Злегка обсмажуємо на невеликому вогні. Висипаємо горіхи в окрему ємність. Промиваємо сковороду і вливаємо в неї рослинне масло. Коли сковорода з маслом нагріється, висипаємо в неї перець і цибулю. Обсмажуємо продукти.
4. У каструлю наливаємо холодну воду і нагріваємо її на плиті до стану кипіння. Викладаємо квасоля і солимо. Коли суміш знову закипить, варимо квасолю 3 хвилини. Викладаємо стручки в друшляк.
5. Викладаємо цибулю і перець в миску. Додаємо до них часник. Промиваємо і подрібнюємо кінзу, відправляємо її слідом за часником. Волоські горіхи подрібнюємо і змішуємо їх з іншими інгредієнтами. Залишилося масу приправити оцтом, зеленню і квасолею.
6. Солимо і перчимо страву. Перемішуємо і відправляємо в заздалегідь очищені і пройшли термообробку банки. Закочує їх кришками і, перевернувши догори дном, залишаємо на добу під ковдрою.
Приємного апетиту!