Варення з полуниці — дуже смачна і проста заготівля ягід на зиму. Вона порадує вас взимку або просто з чашкою чаю в будь-який час року. Рецепти полуничного варення на будь-який смак і навіть для тих, хто стежить за фігурою і рахує калорії. Пробуйте, відмовитися неможливо.
Класичний рецепт варення з полуниці з цілими ягодами
Один з популярних способів приготування, коли ягоди залишаються в варення цілими. Його ще називають «ягідка до ягідці». Полуниця зберігає свій вигляд і форму, не розвалюється і не перетравлюється. Ягоди потрібно брати міцні і не дуже великого розміру.
Інгредієнти на
1.5 л.
- Полуниця 1 кг
- Цукор-пісок 1 кг
- Лимонна кислота 2 гр.
Процес приготування:
- Щоб заготовити полуничне варення на зиму, почніть з підготовки ягід. Переберіть полуницю, видалите погані плоди. Потім добре промийте і відкиньте на друшляк.
- Тільки після цього видалити чашолистки ягід, інакше при митті полуниця без них швидко втратить свій вигляд і розкисне. Їх можна видаляти виделкою або спеціальним ножем. Потім кладіть ягоди в посуд, в якій будете готувати. Вже підготовлені ягоди засинайте 150-200 гр. цукру.
- Залиште ягоди на 3-4 години (або на ніч) для виділення соку.
- Акуратно злийте сік, що виділився, поки ягоди настоювалися. Намагайтеся не пошкодити ягоди.
- В сік від полуниці всипте цукор, що залишився і поставте на повільний вогонь. Помішуйте, поки весь цукор не розчиниться. Таким чином, через 5 хвилин повинен вийти сироп.
- Одержаний сироп потрібно вилити до ягодам.
- Потім доведіть ягоди до кипіння. Намагайтеся якомога менше заважати варення. Як тільки полуниця закипить, зменшіть нагрів до середнього. Проваріть так 5 хвилин. Піну акуратно знімайте ложкою. Через 5 хвилин відставте варення до повного охолодження і не накривайте кришкою. Остигати варення може 2-3 години. Такий спосіб дозволяє ягодам насититися сиропом, що і надає варенню красивий, насичений колір і вигляд «ягідка до ягідці».
- Остигле варення знову доведіть до кипіння і проваріть 5 хвилин. Такий нагрів-охолодження можна повторити 3 або 4 рази.
- Розведіть лимонну кислоту у воді в пропорції 1 до 1. Вилийте до варення і проваріть завершальний раз 15 хвилин. До кінця варіння стерильні банки і кришки повинні бути вже підготовлені.
- Варення розкладайте в гарячому вигляді. Банки наповнюйте до країв. Потім закрийте кришками, переверніть і поставте на кришки. Це потрібно зробити для того, щоб на кришці не утворювався конденсат. Готове варення зберігайте в прохолодному місці. В результаті у вас вийде 1 літр густого, ароматного варення.
