Смачне варення з жимолості з полуницею
В дуеті полуниця-жимолость полуниця надає варенню базову солодкість і душистость, а ягоди жимолості – невелику терпкість і насичений смак. При бажанні всі ягоди можна прокрутити через м’ясорубку до стану кашки, однак цілими вони виглядають краще.
Час готування: 9 годин.
Порцій: 4.
Склад:
- Ягоди жимолості – 300 г;
- Полуниця – 700 г;
- Цукровий пісок – 1,2 кг
Процес приготування:
1. Полуницю і жимолость перебрати, видалити плодоніжки, побиті, підгнилі та перезрілі ягоди. Налити в миску води і добре перемити ягоди. Сміття, спливаючий на поверхню, зібрати ситом. Викласти ягоди в друшляк і злити воду.
2. Обсушену полуницю і жимолость скласти в каструлю, в якій згодом буде варитися варення. Всипати половину цукру і перемішати. Прибрати ягоди в холодильник на 7-8 годин (або на ніч). За цей час вони повинні пустити сік, який просочить і розчиняє цукор.
3. Перемістити каструлю з вмістом на мінімальний вогонь, періодично струшувати під час варіння, щоб підсолоджений ягідний сироп обволікав ягоди. Заважати лопаткою не потрібно, інакше полуниця втратить форму. Якщо сиропу занадто мало, можна додавати по 1 ст. л. води і стежити, щоб суміш не стала занадто рідкою. Готувати на середньо-низькому вогні до закипання, потім ще близько 5 хвилин, додати залишився цукровий пісок. Після цього варити варення ще 15-20 хв., струшуючи каструлю і знімаючи піну.
4. Варення виходить красивого темно-червоного відтінку, який після охолодження стане темно-фіолетовим. При правильній варінні в ньому зберігаються цілі ягоди полуниці і жимолості. Розлити ще гаряче варення в оброблені і простерилізовані в духовці банки і закатати за допомогою закаточной машинки.
5. Перевернути банки з ласощами і вкрити теплою ковдрою, дати дійти за ніч до кімнатної температури. Потім перенести в холодний підвал або комору. З’їсти варення потрібно протягом 1 року.
Приємного апетиту!